Jump to content
Dogomania

hodowle shih tzu


mortiza

Recommended Posts

[quote name='Roxy']Jesli chodzi o umowe to dostalam od niej ale czy jest tam napisane, ze pies z rodowodem??? :???:[/quote]
Jeżeli masz umowę to dobrze. Zawsze się może przydać Mam nadzieję ze na umowie jest cena prawdziwa 1200 zł od której należy odprowadzić podaek ( w polsce kwota wolna od podatku to 1000 zł) i Pani SZ. to zrobiłą. [B]Nie prawdą jest że jeżeli pieska nie wystawiasz to niepotrzebny jest rodowód. Rodowód to nie bilet wstępu na wystawy[/B].[FONT=Arial]Rodowód to udokumentowane pochodzenie psa. W Polsce rodowody są rejestrowane w Polskiej Księdze Rodowodowej (PKR) ZKwP lub innej organizacji kynologicznej..Szczenię kupujemy z metryką, czyli tymczasowym dokumentem, w którym znajdują się podstawowe informacje o psie: rasa, nazwa, płeć, maść, data urodzenia, rodzice, hodowca, numer tatuażu. Taką metrykę rejestrujemy w Związku Kynologicznym i po pewnym czasie na jej podstawie otrzymujemy rodowód. Obecnie metryka nie ma czasowego ograniczenia ważności.Od 1990 roku wszystkie szczenięta w miocie otrzymują metryki. Nie istnieją więc tzw. szczenięta nadliczbowe, które metryki nie otrzymały. Do dziś jednak nieuczciwi sprzedający, a za nimi oszukani nabywcy mówią o siódmym szczeniaku z miotu, który tylko dlatego nie ma rodowodu, że był dodatkowy. Tak więc sprawy psa urególuj do końca. Jak masz metrykę niech ktoś z rodziny do niej zajrzy i zobaczy kto ją wydał .Czy Związek Kynologiczny w Polsce czy może Polski Klub Psa Rasowego czy jeszcze inna organizacja kynologiczna. Złóz metrykę w odpowiednim związku opłać co trzeba i wyrób psu rodowód. To że piesek jest od Pani SZ. nie znaczy że jest brzydki i skundlony. Machloje robiła co prawda ale mam nadzieję, że krzyżował je z Shih Tzu i wyrośnie z pieska Shih. Może będziesz planować szczeniaki w przyszłości to co wtedy? a może akurat zrobisz uprawnienia hodowlane -to w końcu nie taki duży wysiłek jak piesek okaże się pieknym okazem i dobrym exterierowo? Takie jest moje zdanie. Sprawy załatwia sie do końca. Szkoda że przebywasz za granicą bo na miejscu gdybyś była to było by prościej. Prościej jest także Ci doradzić jak byś zadzwoniłą do domu i poprosiła żeby ktoś ci przeczytał te papiery co masz od niej i zapamiętała nazwę papierka i co pisze na pieczątkach. Ciągle mnie zastanwia brak tego tatuażu. Może rzeczywiście PKPR robi chipy zamiast tatu? Wyczywasz zgrubienie u pieska w miejscy Chipu? Bo może Pani Sz. też kit ci wcisła z tym Chipem? Napisz jak coś będziesz wiedzieć. W końcu zapłaciłaś za psa z metryką to masz ją mieć i piesek ma się nazywać Shih Tzu a nie w Typie Shih Tzu. Bo na tą chwilę masz kundla.Każdy pies nie posiadajcy rodowodu nie jest psem rasowym tylko kundelkiem co nie znaczy że mniej kochanym.Więc zrób wszystko co możesz w tej kwesti bo i Ty na to zasługujesz i piesek również chociaz jemu to jest akurat obojętne czy ma rodowód czy też nie. [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Yani ale na co potrzebny osobie która tylko chce pieska na przyslowiowe''kolanka'' rodowód?:-ochyba że poprostu chce powiesic na ścianie że piesek rodowodowy,przeciesz laikowi nic nie mówia przodkowi wpisani w rodowodzie.W kraju szczeniaczek jest sprzedawany razem z metryczką gdzie jest wpisany numer tatuazu,rodziców,date urodzenia i t.p. Pewnie że wlaściciel może wystapić o rodowod do ZK ale wtdy musi si wpisać do Związku,wpłacic wpisowe i składkę roczna,oddać metryczkę ,zaplacic za wystawienie rodowodu i za około miesiąc ma rodowod w domku.Metryczka (pod warunkiem że jest prawdziwa:razz:) jest dokumentem dla wlasciciela że kupił pieska rodowodowego a nie w typie. Inna sprwa jeżeli ktoś chce jezdzic na wystawę i zakladac hodowle to wtedy wyrobienie rodowodu jest niezbędne.Oczewiście że rodowód może wyrobić hodowca ale praktykowane jest to w przypadku jeżeli piesek jedzie zagranice i hodowca podaje nowego właściciela i wyrabia rodowód eksportowy.
Roxy zaznaczyła że nie ma zamiaru jezdzic na wystawę,chyba że chce zakładać hodowle nu to załatwienie papierów jest wtedy potrzebne.Ale Roxy sama nie wie jaki dokument posiada.Musi dokładnie zobaczyć przez kogog jest wystawiony i na jakiego pieska i wtedy sprawa będzie jasna.

Link to comment
Share on other sites

Czy piesek ma chipa,sprawdzisz u veta.Ja też kupiłam ostatnio szczeniaka i prosiłam Hodowcę ,żeby mi go nie tatuował,bo tu gdzie mieszkam tylko się chipuje.Hodowca zadzwonił do ZKwP z pytaniem czy chip wystarczy i otrzymał odpowiedź ,że nie.W Polsce nadal jest obowiązek tatuowania szczeniaków do wystawienia metryki.Jeszcze trochę zaczekamy zanim to zniosą,ale na dzień dzisiejszy,każdy szczeniak posiadający metrykę bądź rodowód exportowy musi mieć tatuaż.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']Yani ale na co potrzebny osobie która tylko chce pieska na przyslowiowe''kolanka'' rodowód?:-o[quote]
Ja nalezę do osób bardzo poukładanych i dobrze zorganizowanych i jak czegoś sie podejmuję to załatwiam to do okńca. Moze dlatego tak namawiam do zakonczenia tej sprawy wyrobieniem rodowodu. Tak nie lubię oszustów i ludzi żerujacych na niewiedzy innych że może właśnie dlatego pracuję w takim a nie innym miejscu. Pewnie że decyzja należy do właścicielki psa ale ja osobiście bym zrobił wszystko żeby mieć psa z tymi atrybutami ktore powinien posiadac bo za nie zapłacono.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Siamensis']znacie tą hodowle.. [URL="http://www.tibetan-stars.de?"]www.tibetan-stars.de?[/URL][/quote]
Nie znam ale widzę że to bardzo młodziutka hodowla. Mają jednego pieska z dobrej hodowli z Zakopanego . Reszta mało znana. Fotki mało wyraziste ,psy młode -chyba szczeniaki lub młodzież. Dokładnie nie obajżałem wiec mogę się mylić.

Link to comment
Share on other sites

Wystarczy skorzystać z google'a :eviltong:

[URL]http://pkpr.pl/regulaminy/Regulamin_hodowli.pdf[/URL]

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]"Hodowla jest zarejestrowana w urzędzie skarbowym pod numerem
US.PDF/P7X/09/581/U
Hodowla wpisana jest do Krajowego Rejestru Urzędowego Podmiotów Gospodarki Narodowej.
(podst. prawna. Dz.U. nr 69, poz 763 z późn. zmianami)"[/FONT][/COLOR]

A najprościej zadzwonić do PKPRu i zapytać, czy ta pani jest czlonkiem, czy nie.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=2]Pani S. ( xxx ) nigdy nie była członkiem naszego stowarzyszenia. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Miała sprawe w prokuraturze o podrobienie rodowodów psów, którymi kryli suki członkowie naszego stowarzyszenia, dlatego nasz Klub złozył doniesienie o popełnieniu przestepstwa. Niestety - po kilku latach przekładania sprawy z rąk do rąk, została ona umorzona. Jestesmy rozczarowani wymiarem sprawiedliwosci, ale cóz, takie jest prawo w Polsce.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Dodam, ze p. S. ma duzo psów, rejestruje je na rózne nazwiska w ZKwP i równiez probowala u nas, ale wykrylismy to i osoba "podstawiona" została usunieta. W ZKwP ma tez porejestrowane psy na rózne nazwiska, ale stowarzyszenie to chyba udaje, ze o tym nie wie. Z nami nie wspolpracują, co na pewno nie pomaga całej sytuacji.[/SIZE][/FONT]


Wlsnie dostalam emaila z PKPR:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roxys']Popieram Cię Yanni w 100% a tak na marginesie to cieszę się że Was tu z Shilką znalazłam.Śliczna panna z niej :razz:[/quote]

Dzięki bardzo Roxys -Ja też się cieszę ! i uważam że dziewczyna ma prawo do rodowodu i do psa rasowego skoro takiego kupiła i pomimo że to piesek tylko na "kolanka" . Ma mieć Shih Tzu a nie kundelka bo taka był umowa że kupuje Shih. Ja nie namawiam do walki z panią Sz. tylko do wyjaśnienia sprawy. Jeżeli tego nie zrobi to kolejna osoba da się nabrać i ten proceder tak potrwa a potem pretensje do wymiaru sprawiedliwości ludzie maja że opieszali są- a skąd mają wziąść świadków, poszkodowanych, dokumenty jakieś, że są fałszerstwa robione?

Link to comment
Share on other sites

Witajcie, otoz dzwonilam do domu ale nie majac papierkow w reku nie wiem czy to wszystko jest oryginalne. W umowie jest napisane, ze jest to piesek rodowodowy lecz hodowla nie jest zarejestrowana w zkwp i piesek nie moze byc wystawiany na wystawy organizowane przez ten zwiazek. Jest napisane "moze byc zalozona hodowla, poniewaz piesek posiada rodowod", jest takze napisane iz kosztowal 1200zl., cos bylo napisane o organizacji zrzeszonej, ze ma powiazanie z FCI, dalej ze wszystkie pieski sa zapisane w ksiedze handlowej urzedu skarbowego, hodowcami sa: Adam P i Edyta P. Posiada certyfikat ubezpieczenia na 12 m-cy, nie weim czy to byla metryka ale byly tam dane: data urodzenia, rodzice, przydomek, hodowla i nr. tatuazu gdzie nic nie bylo wpisane. Jesli nawet ma "rodowod" to dlaczego nie ma tatuazu???? A jesli chodzi chip to go ma, poniewaz razem z mezem go znalezlismy. Wiec ja juz sama nie wiem, niestety poki nie ma mnie w kraju nic nie moge zrobic:shake:

Link to comment
Share on other sites

Roxy ale do jakiej oragnizacji ta pani nalezy?:evil_lol: Chyba ze sobie sama załozyła.:cool3:To że pani odprowadza podatki to nic nie ma do rzeczy:roll:Szok,to jet omamianie ludzi,poczytałam sobie ogłoszenie na allegro tej pani,pewne zdania to chwyty reklamowe i chwyty'' poniżej pasa'':-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roxy']Witajcie, otoz dzwonilam do domu ale nie majac papierkow w reku nie wiem czy to wszystko jest oryginalne. W umowie jest napisane, ze jest to piesek rodowodowy lecz hodowla nie jest zarejestrowana w zkwp i piesek nie moze byc wystawiany na wystawy organizowane przez ten zwiazek. Jest napisane "moze byc zalozona hodowla, poniewaz piesek posiada rodowod", jest takze napisane iz kosztowal 1200zl., cos bylo napisane o organizacji zrzeszonej, ze ma powiazanie z FCI, dalej ze wszystkie pieski sa zapisane w ksiedze handlowej urzedu skarbowego, hodowcami sa: Adam P i Edyta P. Posiada certyfikat ubezpieczenia na 12 m-cy, nie weim czy to byla metryka ale byly tam dane: data urodzenia, rodzice, przydomek, hodowla i nr. tatuazu gdzie nic nie bylo wpisane. Jesli nawet ma "rodowod" to dlaczego nie ma tatuazu???? A jesli chodzi chip to go ma, poniewaz razem z mezem go znalezlismy. Wiec ja juz sama nie wiem, niestety poki nie ma mnie w kraju nic nie moge zrobic:shake:[/quote]
Jest kilka organizacji w Polsce sfederowanych z FCI i do każdej się można zapisać. Musi być coś w tym prawdy jeśli idzie o rodowód Twojego pieska. Nie zawracaj sobie tym teraz głowy bo i tak nic nie załatwisz a tylko humor sobie pogorszysz. Ta sprawa może poczekać do Twojego powrotu bo ona się nie przedawni. Psa zawsze możesz zarejestrować. Ale takich kombinacji w przypadku pani Sz. to ja jeszcze nie widziałem.Jakieś dziwne związki kynologiczne inni podstawieni ludzie ...no dla mnie szok. Jak można się tak upodlić poniżyć i zrobić oszusta z siebie. W końcu nie są to aż tak olbrzymie kwoty dla których warto ryzykowac dobrą opinię ,reputację i swoje własne dobre samopoczucie. Jak ona się z Tym czuje ? że oszukuje ludzi którzy "dają jej jeść" i jeszcze tak kochają te pieski.Bo to że z tego żyje jest faktem niezaprzeczalnym. Nic się nie martw-napewno gdzies pieska zarejestrujesz bo nie fatygowała by się z tym czipem i jakimiś papierami (to kosztuje w końcu) i wyrobisz rodowod. A teraz naciesz się pieskiem bo z pewnością jest cudowny( pomimo że od tej baby).Niech się zdrowo chowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roxy']Witajcie, otoz dzwonilam do domu ale nie majac papierkow w reku nie wiem czy to wszystko jest oryginalne. W umowie jest napisane, ze jest to piesek rodowodowy lecz hodowla nie jest zarejestrowana w zkwp i piesek nie moze byc wystawiany na wystawy organizowane przez ten zwiazek. Jest napisane "moze byc zalozona hodowla, poniewaz piesek posiada rodowod", jest takze napisane iz kosztowal 1200zl., cos bylo napisane o organizacji zrzeszonej, ze ma powiazanie z FCI, dalej ze wszystkie pieski sa zapisane w ksiedze handlowej urzedu skarbowego, hodowcami sa: Adam P i Edyta P. Posiada certyfikat ubezpieczenia na 12 m-cy, nie weim czy to byla metryka ale byly tam dane: data urodzenia, rodzice, przydomek, hodowla i nr. tatuazu gdzie nic nie bylo wpisane. Jesli nawet ma "rodowod" to dlaczego nie ma tatuazu???? A jesli chodzi chip to go ma, poniewaz razem z mezem go znalezlismy. Wiec ja juz sama nie wiem, niestety poki nie ma mnie w kraju nic nie moge zrobic:shake:[/quote]

Wydaje mi się, że to nic innego jak umowa kupna-sprzedaży.:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yanni']Jest kilka organizacji w Polsce sfederowanych z FCI i do każdej się można zapisać.[/quote]

W każdym kraju członkowskim jest tylko jedna organizacja należąca do FCI, w Polsce to Związek Kynologiczny i nic więcej.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie, narazie daje sobie spokoj. Jesli ona nie jest zapisana do zadnej organizacji a moj pies w umowie ma "rodowod" to moge troszke powalczyc albo sie uda albo nie ale nie popuszcze i musze cos zrobic:diabloti: takze jeszcze 2 miesiace.......

Link to comment
Share on other sites

Witam,
[B]Roxy[/B] pisala o swoim piesku w podforum teriera pszenicznego, na watku o usunieciu hodowli z ZKwP, a ja zrobilam male szukanko i natrafilam na ten watek. Przeczytalam kilka ostatnich stron. Chcialabym zwrocic wasza uwage na jeszcze jedna rzecz. Nie wiem czy wiecie, ale skrotem "FCI" podpisuje sie jeszcze inna organizacja, nie tylko Fédération Cynologique Internationale (dla ulatwienia nazwe ja FCI-1) do ktorej nalezy ZKwP. Ta druga organizacja to [I]Federación Canina Internacional[/I] (dla ulatwienia nazwe ja FCI-2) - nie maja oni zadnego zwiazku z wczesniej wymienionym FCI-1, sa zupelnie osobnym zrzeszeniem. Do FCI-2 nalezy Polski Klub Psa Rasowego.

Ja pamietam ze wstawionego przez [B]Roxy[/B] maila, ze pani SZ.nie nalezy do PKPR, a osoby z nia powiazane zostaly usinete. ALE przyjmijmy taka hipotetyczna sytuacje: pani SZ. wpisuje w umowy informacje o FCI (majac na mysli FCI-2[I]) [/I]tak zeby przed kupujacym sprawic wrazenie ze do jakiejs organizacji jednak nalezy. Ludzie, podejrzewam, w wiekszosci nie wiedza o istnieniu FCI-2, i kojarza ten skrot z FCI-1. Tymczasem pani SZ.nie nalezy ani do jednej ani do drugiej, ale wie ze malo kto sie pokusi o sprawdzenie podawanych przez nia info :diabloti:

Podkreslam to bylo hipotetycznie, aczkolwiek mysle ze wcale nie niemozliwe 8-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roxy']Oczywiscie, narazie daje sobie spokoj. Jesli ona nie jest zapisana do zadnej organizacji a moj pies w umowie ma "rodowod" to moge troszke powalczyc albo sie uda albo nie ale nie popuszcze i musze cos zrobic:diabloti: takze jeszcze 2 miesiace.......[/quote]
Taka postawa mi się podoba. Wyjaśnić do samego końca. Ponadto ja osobiście bym ją oskubał i z włosów i z kasy. Powinna Ci zwrócić całoś zapłaconej sumy a pieska ze względów moralnych oddać absolutnie nie możesz. Jestem przekonany ze umowa jest tak napisana że gdybyś chciała oddać sprawę do Sądu to jej nie wygrasz. bo pewnie z umowy można wywnioskować że pieska nie da się jednak zarejestrować. A brak znajomości prawa generalnie nas nie usprawiedliwia. Ja tylko jestem ciekawy co ona odpowie na pytanie jak Roxy zadzwoni do niej i zapyta -Gdzie ma pieska zarejestrowac żeby mu wyrobić rodowód? Ciekawe jak ona się zachowa?

Link to comment
Share on other sites

Roxy a jak Ty kupiłaś psiaka? tzn.chodzi mi o to jak go znalazłaś?skąd wiedziałaś że w tej hodowli są? Poprzez allegro?Bo widze że tam sie właśnie ogłaszają.Jesli masz zamiar coś robić w kierunku wyjaśnienia tej sprawy to proponuję żebyś wydrukowała sobie stronkę z allegro z tą aukcją,gdzie jak byk pisze że każdy szczeniak ma tatuaż i że sprzedają szczenię z rodowodem.Zawsze taki dowód może się przydać,tym bardziej że podają tam linka do hodowli.Czyli czarne na białym że mają szczeniaki z rodowodem i tatuażem i wszystko na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie, pieska kupilam :???: ............ na allegro byly po 1400zl a na alegratce znalazlam po 1200 wiec do niej zadzwonilismy i sie pytalismy dlaczego jest roznica w cenie wiec powiedziala, ze to zalezy od gestosci wlosa. Dzwonilismy do wielu osob ale tylko ona potrafila odpowiedziec na wszelkie pytania. wiec nie zakupilam niegdzie tak "jakby" poza allegro i poza alegratka. W sumie to dobry pomysl by to wydrukowac:razz: nie wiem czy wam pisalam ale widzialam na allegro, ze ktos u niej zakupil shih tzu no i napisalam maila do tego pana ale do dnia dzisiejszego nie dostalam odpowiedzi, moze sie myle ale tak sobie mysle, ze te wszystkie pozytywy moze sa wystawiane przez znajomych pani sz???? czas pokaze co sie stanie.....:razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Roxy']Witajcie. Jest tu jeszcze ktos???? ja 2 miesiace temu kupilam od pani D.S. psa obecnie jestem za granica a papierki zostaly w polsce. Z tego co wyczytalam sadze, ze tez zostalam oszukana, moj pies wogole nie ma tatuazu a jak do niej zadzwonilam i sie spytalamm o tatuaz to powiedziala, ze to,ze ma rodowod jest zawarte w chipie i moge zadzwonic do ZKwP i mi potwierdza to. Jakies papierki dostalam ale co to jest to nie wiem:([/quote]

Zostałaś oszukana na 100%

Jak zadzwonisz do ZKwP to Ci powiedzą parę miłych słów na temat tej Pani :mad:

[quote name='Roxy']No wlasnie ja teraz nie pamietam co to byly za papiery niby rodowod itd ale z tego co czytam ta Pani jest oszustka wiec moje papiery moge sobie.... a hodowla to kudłate serduszka w Pszczynie.......[/quote]

Tia, ta Pani rodowody wydaje, szkoda, że podrabiane...

[quote name='Roxy']Ogolnie jak bylam u vet to piesek jest zdrowy, Pani bardzo sie podobal. Narazie nie mam z nim problemow tylko mial zapalenie uszu ale to z mojej winy bo nie wiedzialam, ze juz moge wyrywac mu wloski(ma juz 5 miesiecy). No trudno, nastepnym razem juz bede wiedziala gdzie i jak szukac. Na wystawy i tak nie chcialam Go wystawiac ale rodowod to rodowod... niedlugo wstawie zdjecie mojego pupilka:)[/quote]

To nie z Twojej winy. Pieski wychodzące z hodowli Pani S mają drożdżaki - ja z tym walczyłam ponad rok.

[quote name='Roxy']Oczywiscie, narazie daje sobie spokoj. Jesli ona nie jest zapisana do zadnej organizacji a moj pies w umowie ma "rodowod" to moge troszke powalczyc albo sie uda albo nie ale nie popuszcze i musze cos zrobic:diabloti: takze jeszcze 2 miesiace.......[/quote]

Nic jej nie zrobisz, wyobraź sobie, że ona mnie do sądu podała że niby napuściłam na nią ZK a ona taka biedna...

Ale jeśli założysz jej sprawę w sądzie - to Ci pomogę

[quote name='Roxy']Witajcie, pieska kupilam :???: ............ na allegro byly po 1400zl a na alegratce znalazlam po 1200 wiec do niej zadzwonilismy i sie pytalismy dlaczego jest roznica w cenie wiec powiedziala, ze to zalezy od gestosci wlosa. Dzwonilismy do wielu osob ale tylko ona potrafila odpowiedziec na wszelkie pytania. wiec nie zakupilam niegdzie tak "jakby" poza allegro i poza alegratka. W sumie to dobry pomysl by to wydrukowac:razz: nie wiem czy wam pisalam ale widzialam na allegro, ze ktos u niej zakupil shih tzu no i napisalam maila do tego pana ale do dnia dzisiejszego nie dostalam odpowiedzi, moze sie myle ale tak sobie mysle, ze te wszystkie pozytywy moze sa wystawiane przez znajomych pani sz???? czas pokaze co sie stanie.....:razz:[/quote]

Komentarze są wystawiane w chwili odbioru psa, gdzie wszyscy są szczęśliwy, a bolesna prawda wychodzi później.

Ja znam oprócz siebie kilka osób oszukanych przez tą Panią

Edited by Maupa4
usunięcie danych osobowych
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witajcie wczoraj dzwonilam do pani danuty jako osoba chcaca zakupic pieska(poniewaz ma na allegro wystawione pieski). Spyatalam sie jej czy te pieski sa wystawowe a ona nie wiedziala co mi powiedziec i mowi, ze nie bo oni nie sa w zadnej organizacji wiec sie jej pytam czy te pieski maja rodowody a ona no tak sa to rodowody hodowlane (wydawane przez pania d.sz. haha) i wspolpracuja z jakas oraganizacja AC(nie wiem co to jest) wiec jej podziekowalam bo ja chcialam miec pieska na wystawy a ona zebym sprobowala gdzie indziej......
Teraz mam plan dzialania(razem z Malenka) i co bedzie mozliwe do wykonania sie zrobi........:mad:

Link to comment
Share on other sites

To ona jest w jakiejs organizacji(skoro wspolpracuje) czy nie jest (skoro niewystawowe "bo nie jest w zadnej organizacji") :diabloti: ??

Moze ona mowila ze jest czlonkiem ACE - Association Cynologique Europeenne, ale to mi 'smierdzi'... Polski Klub Psa Rasowego jest czlonkiem ACE, ale my juz wiemy ze pani SZ. nie jest czlonkiem PKPR, wiec cos tu kreci :mad:... Czy jest jakas trzecia organizacja zajmujaca sie hod.psow rasowych w PL, ktora moze byc czlonkiem ACE??

Edit:
wg tego co jest na stronie ACE, to tylko PKPR z Polski do nich nalezy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...