Jump to content
Dogomania

hodowle shih tzu


mortiza

Recommended Posts

[quote name='shih tzu']Cena chyba niezbyt mała jak za szczeniaka na polskie warunki???[/quote]moze i ty skaczesz do gardel ale dziwi mnie to ze piszesz o kosztach skoro nie masz shih-tzu.Na kup-sprzedaj masz szczeniaki w takiej cenie i nie widze zadnego problemu:roll:

Link to comment
Share on other sites

Mój shih jest alergikiem, więc karmię go tylko gotowaną cielęciną z ryżem (ok 30 zl / kg).
Do tego staram się nie zapuszczać mu zbyt długiej sierści, bo jest BARDZO gęsta, a przy alergii (i co z tego, ze leczonej?...) drapie się troszkę i tak, więc, żeby oszczędzić mu kołtunów scinam go raz na jakiś czas.
Czeszę pyszczek z 3 razy dziennie, sierść dokładnie codziennie, kołtuniki są gdzieś po miesiacu :mad:
Nacinam i wyczesuję.
Strzygę na wiosnę i koło lata.
Raz w tygodniu wycinam włoski spomiędzy paluszków, codziennie rano przemywam oczka solą fizjologiczną.
Kupuję szampon dla alergików po 60 zl za butelkę.
Szczotek i grzebieni mam chyba z 7 (każdy służy do czegoś innego :D )
Plus jakieś gumki, spinki itd.
Już jeden shih to duży wydatek i mnóstwo pracy.
Trochę boję się co będzie, kiedy będę mieć 2 shih, a do tego ten drugi będzie wystawiany :D
Ale dam radę, w końcu to sama przyjemność :loveu:

Link to comment
Share on other sites

A rodowód mam sobiesam chyba napisać? Po co ten sarkazm. Nie masz ochoty mipomóc to po prostu zmień wątek - na sterylizacji możesz dać upust swoim emocjom. tutaj po prostu szukam szczeniaczka.A shih tzu dla twojej wiadomości to akurat mam.A koszty może i rzeczywiście są wysokie ale nie aż tak przesadnie jak ty to ujęłaś

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shih tzu']A rodowód mam sobiesam chyba napisać? Po co ten sarkazm. Nie masz ochoty mipomóc to po prostu zmień wątek - na sterylizacji możesz dać upust swoim emocjom. tutaj po prostu szukam szczeniaczka.A shih tzu dla twojej wiadomości to akurat mam.A koszty może i rzeczywiście są wysokie ale nie aż tak przesadnie jak ty to ujęłaś[/quote]Na kup-sprzedaj akurat pieski z rodowodemale chyba wiem dlaczego masz problemy z kupnem bo z ludzmi trzeba umiec rozmawiac.Ja wcale nie przesadzam z kosztami.Właściewie opuszcze ten watek bo aż sie boje tobie pomogać.Bo hodowcom ktorych ja znam to zależy przede wszystkim aby szczeniak byl w dobrych rękach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']Ten wątek jest napewno o niedobrych hodowcach w Polsce bo kupe kasy zarabiaja na szczeniakach.:evil_lol:Lepiej sie zwróć do rozmnarzaczy bo im zalezy faktycznie tylko na kasie.Bo osobiscie bym tobie szczeniaka nie sprzedała.[/quote]

Masz oczywiście takie prawo tak jak i ja nie muszę kupować od ciebie.wyraźnie napisałem że poszukuję psiaka z rodowodem wiec po co te zbędne słowa??? Na koniec opuść lepiej ten wątek bo raczej mi nie pomagasz . pozdrawiam i żegnam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shih tzu']Poświęcony czas na pielęgnację i wychowanie tosama przyjemność dla miłośnika psów a nie duży koszt - tu chyba troszkę przesadziłaś?? Wydajemi się że roczny koszt kosmetyków weta szczepień i doobrej karmy zamknie się spokojnie w cenie jednego może dwóch szczeniaków. Wystaw jest do koloru do wyboru w pobliżu miejsca zamieszkania - więc koszt także nie przekroczy dwóch szczeniaków w roku. Mioty bywają różne - przy dużym to chyba już tylko zarobek-nieprawdaż???? A koszt szczeniaka w w przedziale 3-4 PLN to już przesada, na szczęście nie mieszkam za granicą i oczekiwałbym cen przystępnych na nasze warunki. Jak znacie jeszcze jakieś mioty to proszę na priva - dzięki i pozdrawiam[/quote]

Witaj shih tzu.Jesli chcesz konkretów to pisz do mnie na priv-a.Podam Ci maila do mnie tak będzie wygodniej a poza tym podawanie konkretnych adresów może być odebrane jako reklama.
Sama mam już kilkanaście lat shih i jakoś moja kieszeń wytrzymuje utrzymanie i pielęgnację tudzież wystawianie jeszcze do niedawna [B]5 shih[/B].Psiaki są już na zasłużonej emeryturze wystawowej.Ale możliwe,że niedługo będzie coś nowego.
Nie przeczę,że kosmetyki i sprzęt swoje kosztują-ostatecznie też za nie płacę ale nie kupujemy tych rzeczy codziennie!Owszem szampon kosztuje np,59zł za litr ale z tego litra po rozcieńczeniu mamy 4 litry.A są szampony,które rozcieńcza się 1:16.Szczotki i grzebienie kupuje się raz na jakiś czas.Mam ten sam grzebień od ponad 10 lat,a szczotki wymieniam raz na parę lat.Oryginalny Pearson swoje kosztuje(można kupić małego już za 130zł)ale u mnie wytrzymał prawie 10 lat zmieniłam na nowy jak zaczęły mu wypadać szpilki.Kombinezoników w końcu też nie kupuje się codziennie i codziennie nie używa.Ja swoje wymieniłam po 8-u latach bo przestały być nieprzemakalne.Jedyne co idzie w dużych ilościach to gumki do podwiązania włosa(mój pies teraz już ostrzyżony gdy był w pełnym włosie potrzebował ich tak ze 150-170).
Co do karmienia w końcu shih to nie bernardyn,a dobra karma to nie ilość tylko jakość.
Ile weterynarz kosztuje to każdy kto ma do czynienia z psami wie.Psa szczepi się raz w roku poza tym rutynowe wizyty no chyba,że psiak zachoruje.
Odnośnie wystaw to faktycznie jest spory wydatek(opłata za wystawę, dojazd,czasem nocleg ale ostatecznie ma się rodzinkę i znajomych w różnych miastach:razz: ) ale jak shih tzu napisała jest sporo wystaw w zasięgu większości posiadaczy psów,a nie każdy zaraz będzie jechał na drugi koniec kraju czy za granicę.Można też dogadać się z kimś kto sporo jeżdzi i już jest taniej bo tylko dokładamy się do benzyny.I jeszcze nas wiozą:evil_lol: .
Kynologia to sport i jak w każdym sporcie są zawodowcy i amatorzy,którzy jadą na wystawę aby zapewnić swojemu psiakowi uprawnienia hodowlane.Tytuły dla nich nie są tak istotne.A czy dla zadowolonego właściciela psiak bez tytułów jest w czymś gorszy od tego z tytułami?Grunt,że sprawia radość właścicielowi i hodowca wie,że piesio ma dobrze.Jeśli z amatora,a każdy z nas kiedyś nim był wyrasta rasowy kynolog to wspaniale jeśli nie to też dobrze.Najważniejsze jest aby psiak był kochany,a czy jest wystawiany i ma włos na ziemi to sprawa drugorzędna. W końcu ile psów rodowodowych jest rejestrowanych,a ile z nich wystawianych?Ludzie decydują sie na psa rodowodowego bo chcą mieć gwarancję wyglądu i charakteru - ewentualne wystawy dla większości z nich to sprawa tak odległa jak Mgławica Magellana.

Z przykrością piszę o cenach szczeniąt bo faktycznie masz dziewczyno rację,że nie są adekwatne do realiów naszego kraju.I niestety napędzają klientów handlarzom:mad: .
U mnie mioty są sporadycznie,a ceny są trzy: wystawowe,hodowlane i do kochania(te na szczęście jakoś mi się nie rodzą)chociaż wszystkie MUSZĄ być kochane.Jeśli chodzi o reproduktory to hodowca rozlicza się w ciągu 3-ch m-cy od urodzenia się szczeniąt i jest to średnia z całego miotu.
Absolutnie nie zgodzę się z Tobą shih tzu odnośnie "czystego zarobku" przy większej ilości szczeniąt.Każdego trzeba zaszczepić,odrobaczyć trzeba je karmić socjalizować,te rokujące na wystawy uczyć stania, wszystkie oswajać ze szczotką i zabiegami kosmetycznymi.A co najważniejsze trzeba im znależć dobrych właścicieli.A to trwa.Czasem sprzedaje się szczeniaki 6-7 miesięczne i powiedz gdzie tu zarobek?Dobry hodowca to nie handlarz z giełdy,który sprzedaje z bagażnika,a tylko oni są w 100% nastawieni na zysk.My się cieszymy jak wychodzimy na zero.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Polecam przeczytanie tego watku wszystkim zainteresowanym sprzedaniem pieska osobie o nicku Shih Tzu: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=30908[/URL]

I jak shih tzu, zlozylas juz skarge na hodowce, od ktorego masz rzekomo pieska?

Posty mozesz sobie przeedytowac, ale i tak ktos ma je wydrukowane i duzo osob je sobie poczytalo ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']Polecam przeczytanie tego watku wszystkim zainteresowanym sprzedaniem pieska osobie o nicku Shih Tzu: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=30908[/URL]

I jak shih tzu, zlozylas juz skarge na hodowce, od ktorego masz rzekomo pieska?

Posty mozesz sobie przeedytowac, ale i tak ktos ma je wydrukowane i duzo osob je sobie poczytalo ;)[/quote]Nu własnie tak myślałam:cool3:Faktycznie tytuły tu sa nie potrzebne,hodowlanke mozna zrobic w zasięgu reki:eviltong:kosmetyki w takim wypadku to maly koszt;)Dla tego sie szuka jak najtaniej i krytykuje sie hodowcow za cene.tylko zastanawia mnie fakt dla czego szczeniaki prz tak wysokich cenach zamawiane i chetnie kupowane.:mad:To tak nawiasem mówiac.

Link to comment
Share on other sites

Świetnie widzę że znowu potraficie tylko krytykować i atakować jak te hieny ale zawsze we trzy. Nie umiecie nawet przeczytać temtu wątku a wchodzicie tylko po to by kogoś atakować - widać taka wasza natura. nie macie nic sensownego do powiedzenia w temacie wątku to go po prostu opuście. Jedna z was już raz pomogła kobiecie z problemem shih tzu - naprawdę fachowo nie ma co. Ja przynajmniej mam swoje zdanie na temat podany w linku do strony i wcale się z niego nie wycofuję, bo to jest moje i tylko moje zdanie. to właśnie do was nie dociera że ktoś ma swoje zdanie a nie papuguje innych. i poczytajcie dokładnie moje wypowiedzi to może coś do was wreszcie dotrze. I na koniec - nie ma co wypowiedzi wasze są naprawdę nie na temat wątku więc proszę opuście go z waszymi dennymi pomysłami - potrzebujecie natchnienia że drukujecie moje wypowiedzi - Załosne. żegnam was trzy wielkie znawczynie piesków.

Link to comment
Share on other sites

Do mnie dotarło, iż z niemalże imienia i nazwiska (podana była nazwa hodowli) oskarżasz hodowcę o sprzedanie rodowodowego chorego psa. A to jest karalne i nazywa się zniesławieniem. Właśnie po to drukowane są Twoje mądre wypowiedzi - jeśli jeszcze na to nie wpadłaś.

W internecie nikt nie jest anonimowy :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shih tzu']Świetnie widzę że znowu potraficie tylko krytykować i atakować jak te hieny ale zawsze we trzy. Nie umiecie nawet przeczytać temtu wątku a wchodzicie tylko po to by kogoś atakować - widać taka wasza natura. nie macie nic sensownego do powiedzenia w temacie wątku to go po prostu opuście. Jedna z was już raz pomogła kobiecie z problemem shih tzu - naprawdę fachowo nie ma co. Ja przynajmniej mam swoje zdanie na temat podany w linku do strony i wcale się z niego nie wycofuję, bo to jest moje i tylko moje zdanie. to właśnie do was nie dociera że ktoś ma swoje zdanie a nie papuguje innych. i poczytajcie dokładnie moje wypowiedzi to może coś do was wreszcie dotrze. I na koniec - nie ma co wypowiedzi wasze są naprawdę nie na temat wątku więc proszę opuście go z waszymi dennymi pomysłami - potrzebujecie natchnienia że drukujecie moje wypowiedzi - Załosne. żegnam was trzy wielkie znawczynie piesków.[/quote]Pilnuj co piszesz na forum i jak się wysławiasz:angryy: Dopiero masz jedną suczkę,hodowce tyłek za przeproszeniem obrobiłes:mad: Czemu jej nie wystawiasz?!I nie krytykuj tu hodowców za cenę bo oni na nią zapracowali:angryy: i zrobili coś dla polepszenia rasy.Próbowałam tobie wytłumaczyc dla czego jest taka czy inna cena a ty co tu wypisujesz...Sensowne było by dla ciebie to sprzedac wystawowego szczeniaka do rozmnarzania za niska cene.Kupuj od kogo chcesz ale nie opluwaj dobrych hodowcow bo ci cena nie pasuje.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...
Niech facet (nie wiem już w sumie jakiej jest płci, w tym wątku wypowiada się w rodzaju meskim, w watku o pseudohodowcach w rodzaju zenskim) mowi, co chce.
Niech sobie ma swoją opinię o złych hodowcach zk.
Możliwe, że takowi też istnieją.
Mógłby jednak zamiast obrabiać komuś tyłek porozmawiać z hodowcą i WYJAŚNIC tą sprawę, potem wypowiadać się na forum.
Denerwuje mnie też fakt, że tak bardzo burzy się cenami szczeniąt.
Dla chcącego nic trudnego.
A przecież dla mnie to bez różnicy, czy zapłacę 1000 zł więcej, czy mniej.
Dla mnie ważne, żeby był zdrowy, ładnie się prezentował i przede wszystkim był kochany.
To jest jednorazowy wydatek, a koszty utrzymania i tak będą duże.
Jeżeli kogoś nie stać na jednorazowe wydanie 2000zł na szczeniaka, to mam pewne wątpliwości czy będzie go stać na UTRZYMANIE tego pieska.


Niech mówi co chce, niech ma swją opinię.
Ale ja bym mu szczeniaka nie sprzedała :/

Link to comment
Share on other sites

od żadnej z was nie miałem ochoty nic kupować - nie bądźcie śmieszne. I nie używajcie słownictwa którego znaczenia po prostu nie znacie. nie wiem kto tu kogo zniesławia. to wyście się czepiły jak rzep psiego ogona i trujecie nie na temat wątku - nikt a na pewno nie ja was tu nie zapraszał do zabrania głosu - a już na pewno nie na temat z którym jak sądzę macie jakiś problem. i chyba wszystkie trzy bo dziwnym trafem pojawiacie się zawsze razem. a straszyć to sobie możecie ale kogoś bardziej płochliwego. jeśli to wszystko co macie do dodania na temat wątku to żegnam i knujcie sobie intrygi gdzie indziej

Link to comment
Share on other sites

Do twojej wiadomoSci ja nie mam zadnego szczeniaka.I mam nadzieje że do twojego rozmnazania żadny szanujacy sie hodowca tobie ich nie sprzeda.Masz chyba problemy ty ze zrozumieniem pewnych spraw i tekstu ktorego do ciebie piszą.W zadnym poście nikt tobie nie grozil.Wrecz to ty obrażasz wszystkich na okolo,nawet hodowce od którego kupilęś/kupiłaś poprzedniego pieska ponoc chorego jak piszesz.A na poprzedniem temacie mnie nie bylo to co mi tu piszesz :mad:Wszyscy są zli na okolo i w poprzednim watku i w tym.zastanów się lepiej ty nad swoimi postami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...