Jump to content
Dogomania

Falko ['] do spłacenia 245 zł!!! Pomóżcie, proszę....


ulvhedinn

Recommended Posts

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ulvhedinn'][B]Falko MUSI znaleźć inny tymczas. [/B]
[B]Kogos kto ma czas i wiedzę. [/B]

Mały potrzebuje indywidualnej pracy, zarówno nad zachowaniem, jak i nad czystością..... Niestety wszelkie pozytywne próby szkolenia zawiodły, także ignorowanie warkotu przy misce i było coraz gorzej, dopiero ustawianie za każdym warkotem daje jakiekolwiek efekty.


Prawda jest taka, że aczkolwiek większość czasu Falko jest uroczym dzieciakim i przekochanym, to w takim stanie jak w tej chwili kwalifikuje sie do eutanazji- to nie jest drobna agresja, tylko poważny atak a do tego pies jest niewidomy. Czyli w 100% nieadopcyjny. Na razie to maluch, ale coraz sprawniej posługujacy się węchem i słuchem, rośnie, zęby też mu rosną i z czasem takie ataki mogą stać się naprawdę niebezpieczne.

W dodatku mojej psy zaczęły sie złościć na gówniarza, juz na wyjeździe Maniek włoił mu w d.... więc mały spora częśc czasu będzie spędzał w klatce.[/QUOTE]




"mój" dobrociński Ślepek choć staruszek, też na takie napady czasem, że warczy, pogłaskać ani na spacer zabrać się nie da.... zostawiam go wtedy w spokoju, żeby mu przeszło....
niewidome psiaki chyba czują się zagrożone i atakują - tak myślę o Ślepku, bo czasem jest słodki miziak, a czasem agresor :(

Link to comment
Share on other sites

Falko nie ma "czasem" napadów agresji. Ma je zawsze - zawsze przy jedzeniu i czasami - czasami przy braniu na ręce. On po prostu atakuje. Jak się szczerzy, wygląda jak diabeł. Naprawdę. Ja w pewnym momencie zaczęłam się go bać - 3miesięcznego szczeniaka.
Poza porami jedzenia to normalny szczeniak, wesoły, rozbrykany, uroczy.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak.
To jest mój chyba szósty ślepy pies pod opieką, z wieloma innymi miałam do czynienia i ŻADEN nie zachowywał się chociaż troche podobnie. Owszem, niewidome zwierzaki bywają warkotliwe na wszelki wypadek, czasem są humorzaste, mogą zareagować agresją np na dotknięcie znienacka itd- ale Falko to "okaz na pokaz".....

Link to comment
Share on other sites

Neris, ale to też różnie może być.
Jeżeli w tak wczesnym etapie życia nie zostanie wyeliminowana ta kontrola zasobów to później może mu tak już zostać.

Może to nie brzmi ciekawie, ale ktoś (człowiek) musi go utemperować i pokazać mu swoją wyższość nad nim, tzn. choćby przez szarpnięcie za skórę na karku w momencie, gdy agresja następuje. Z takim psem nie ma się co patyczkować, gdyż to może stanowić później poważny problem.

Link to comment
Share on other sites

Ogonek, szarpnięcie daje mizerne rezultaty - Falko to straszny panikarz, zaszarpiesz go, on się będzie darł jakby go ze skóry obdzierali, a efektów żadnych nie będzie. Działa jedynie... ugryzienie, razem z warkotem. Wtedy jako tako się uspokaja. Przy karmie - jeśli jest coś bardziej pobudzającego, no kiełbasa, to nie działa NIC, przynajmniej jak ja z nim pracowałam, u Ulv ma chyba trochę większy posłuch.


Przy mnie się uspokajał, jak po prostu klęczałam za nim i czuł mój oddech na karku. Jadł wtedy grzecznie. Jeśli wyszczerzył zęby - warkot + ugryzienie w kark. Działało. Wystarczyło, że trochę podniosłam się na kolanach i od razu Falko zaczął przedstawienie od początku.

Link to comment
Share on other sites

Tylko czy Ulv ma czas i kasę na fachowca? Nie wątpię w nią, ale 6 psów na głowie, 8 kotów i Bóg wie co jeszcze (żółw?) to sporo jak na jedną osobę. Tym bardziej, że jednym z tych psów jest nigdy nie zmęczona Kra, a wszystkie pozostałe mają jakieś problemy zdrowotne i nie tylko, może poza Lalką.
Później podrzucę jakieś zdjęcia Falco do ewentualnych ogłoszeń.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neris']Przypomniało mi się, że moje całkowicie zdrowe, widzące jamnicze szczeniaki na ogół przechodzą przez fazę bronienia miski. A potem znowu są normalne.[/QUOTE]

To jest OTWARTA AGRESJA.

Widziałam to szczenię i uważam, ze to jest spowodowane wadą genetyczną, chorobą psychiczną lub urazem. NIGDY nie widziałam TAKIEJ agresji u 3 miesięcznego szczeniaka. To pies trudny i najgorsze jest to, że UROŚNIE. Ślepota przy tym problemie to dla mnie pikuś.

Tego szczeniaka MUSI zagrać osoba obeznana z psychologią, mająca chęci i CZAS, którego nie ma ulv. W innym przypadku widzę tylko czarną wizję jego przyszłości.

Przez 5 dni próbowaliśmy wszystkiego aby szczeniak normalnie jadł. Jako taki skutek przynosi jedynie mocna dominacja.
Nie wiem co z niego wyrośnie jeżeli nie trafi TERAZ na odpowiedniego człowieka

Link to comment
Share on other sites

Fachowiec to najmniejszy problem, w razie czego mam do kogo uderzać. I chyba już wiem, JAK podejść do Falka.

Większym jest- jak już napisała Karilka- CZAS. Sam Falko potrzebuje sporo uwagi, nie dość że jest ślepy, nie dość, że jest agresywny, to jest szczeniakiem- zeby sie nauczyć podstwowej rzeczy- czystości musi być wywalany na dwór często i szybko. A ja mieszkam na trzecim piętrze, sposród pozostałych zwierzaków dwa muszę znosić na spacery, nie licząc Kry która wymaga minimum 2-3 godzin dziennie intensywnego ruchu i pracy. W efekcie powinnam odwalac jakieś 6 spacerów plus spacer z Krą, plus te ileś spacerów ze szczeniakiem..... Szczeniak powinien miec poświęcone sporo czasu na naukę, szkolenie, zabawę itd.
Do tego "obróbka" 7 kotów, czyli x kuwet, misek, a Arysia trzeba odsikiwać dwa razy dziennie ręcznie.
Plus praca. Plus sprzatanie, a przy takiej bandzie to syzyfowa robota....

Link to comment
Share on other sites

Trochę Falka znad rzeczki, akurat wtedy był najedzony, jeszcze nie zmęczony, na nowym terenie więc był milusi. Gorzej w drodze powrotnej, dziewczyny w dwójkę stały nad nim przez 15 min bo nie chciał iść ani dać się wziąć na ręce.

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-KZKFf3LKF9U/Tih4aOFsWzI/AAAAAAAADi8/UShpza9W0Wc/s512/IMG_7073.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-4cuNQzxxDpc/Tih46nxL2dI/AAAAAAAADj8/zdv4uLv3UtA/s720/IMG_7094.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-pd1-o8nMn5g/Tih4-s6BJOI/AAAAAAAADkE/KWi4vIuCXTQ/s720/IMG_7096.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-muxKKAh_RVg/Tih5SEaV6dI/AAAAAAAADkw/BwGkrhW8ZX0/s720/IMG_7110.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-73if28OHIB8/Tih5l2UJs2I/AAAAAAAADlY/7gU2AR-LeMA/s720/IMG_7122.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-1w0ew4UkDK0/Tih5nsArNpI/AAAAAAAADlc/ChuJkBqeiK8/s720/IMG_7123.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kofeina']Wyglada jak aniol... a nie sadzicie ze jego agresja moze byc spowodowana brakiem wzroku?? Moze to jest przyczyna?[/QUOTE]
Karilka napisała o urazie, wadzie genetycznej - może to być w bardzo dużej mierze prawdą.

Avaloth, Twoje zdjęcia są przepiękne :)

Link to comment
Share on other sites

ZAPRASZAM NA BAZAREK - ROKI W DOMU, DŁUG POZOSTAŁ - HELP!
[url]http://www.dogomania.pl/threads/210263-Mix-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-na-Rokiego-%28ksi%C4%85%C5%BCki-archiwalne-numery-MP-bi%C5%BCu-obrazy%29PRZED%C5%81U%C5%BBAM-31.07?p=17149853#post17149853[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...