Jump to content
Dogomania

Galeria mojego białego szaleństwa - Lenki :)


A&L

Recommended Posts

[quote name='Cienka']Ale czego? :razz:



Pies to pies ma swój charakter jak każdy człowiek. Wiadomo baki mają te swoje kocie zachowania (siedzenie na parapetach, mycie się, czy zaczepianie łapą) i tu nie odbiegają od normy. Jogi nie uważam by był jakiś nie zrównoważony, nie jest też agresywny, ma charakter psa pracującego i tyle.
Ja wzięłam kupiłam sobie pas, a nie maskotkę czy zabawkę, nie kupiliśmy go też pod wpływem impulsu czy dla kaprysu. Jak się już człek decyduje na psa to jest odpowiedzialny za to co oswoił.
Nie powiem bolą mnie te 3 telefony w półtora roku, ale cóż to tylko telefon martwy przedmiot. A Jogi jest żywą istotą i czuje, do tego jest sprytny zawsze jak broi i widzi, że idę to fik i już jest do góry podwoziem. Nie podnosi się ręki na psa który się poddał. Nie jestem ani wielkim znawcą ani hodowca (ale wychowałam się z psami) i postępuje z moimi mośkami na zasadzie intuicji. Intuicja podpowiada mi jak mam się zachować, potem często jak rozmawiam ludźmi, co się na tym znają to,okazuje się, że postawiłam w tej czy tej sytuacji praktycznie książkowo.[/QUOTE]
Ja osobiście nie poznałam żadnego baska (jedynie Ofika Zuzy przez 5 min.), tylko w baskowych galeriach czytam o ich charakterze i myślałam, że z pracą to one za wiele wspólnego nie mają, ale tak jak mówisz - każdy psiak ma swój charakter i tyle. Dobrze, że Jogiś ma Pinę i Wy pracujecie w domu, to macie na niego oko, bo jakby miał siedzieć sam po 8 godzin czy więcej, to by dopiero był koszmar. Jogi jest jeszcze stosunkowo młody, a nóż widelec z wiekiem mu przejdzie. Tak było z ONkiem moich rodziców. W Twojej sytuacji najgorsze jest to, że nie masz jak go ukarać. Ja też znawcą nie jestem, Lena to w zasadzie mój pierwszy pies (nie licząc podwórkowców) i też zazwyczaj robię to, co uważam za słuszne, bo nie zawsze wiem, jak powinnam się zachować. Inną sprawą jest, że ja Leny nie mam za co karać, bo ona nic nie broi. Próbuję jedynie wytępić zachowania wkurzające mnie (np. lizanie po rękach, czego nienawidzę, kopanie dołów, nadmierne szczekanie), ale u nas wystarczy podniesiony ton i słowo fe! żeby odpuściła i z czasem się oducza.
Mówisz, że Jogi kiedy wie, że robi coś źle, to wywraca się na plecy, a nie możesz - kiedy zauważysz, że coś broi - krzyknąć? Pewnie zna słowo fe czy jakieś inne, dzięki któremu wie, że coś jest złe, może kiedy byś krzyknęła, to by jakoś inaczej zareagował.
[quote name='Asiaczek']Powtórzę: jestem pod wrażeniem zdjęcia: klimatu, kolorów, pomysłu:)

pzdr.[/QUOTE]
Już rozumiem, dziękuję :) Nie byłam pewne czy chodzi o zdjęcie, czy o to, że Lena już włazi do wody ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kasi i Lena']Jaki śliczny mały gryzoń:D[/QUOTE]
:loveu:
[quote name='kaskaSz']Foxi też tak robi jak się rozbawi :D[/QUOTE]
Lena uwielbia taką zabawę :)
[quote name='DomixX']Witamy się po raz pierwszy :multi:
Lenka ładny gryzoń jest hihi :razz: Mój mnie tak podgryza po nogach..
Ładne zdjęcia;)
Ślemy głaski :loveu:[/QUOTE]
Hejka :bye: Dziękujemy, Leń wygłaskana :loveu:


[B]A teraz zdjęcia i filmik z dzisiejszego pożaru. Od jakiegoś tygodnia ludzie (debile) wypalają trawy na łąkach i dzisiaj paliło się niedaleko mojego domu :roll:

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg820/scaled.php?server=820&filename=dddddcr.jpg&res=medium[/IMG]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg26/scaled.php?server=26&filename=dddfcef.jpg&res=medium[/IMG]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg576/scaled.php?server=576&filename=djklh.jpg&res=medium[/IMG]
[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg829/scaled.php?server=829&filename=hgjfdks.jpg&res=medium[/IMG]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg832/scaled.php?server=832&filename=66118906.jpg&res=medium[/IMG]
CDN.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg710/scaled.php?server=710&filename=jdjdja.jpg&res=medium[/IMG]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg546/scaled.php?server=546&filename=kffk.jpg&res=medium[/IMG]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg706/scaled.php?server=706&filename=kskssk.jpg&res=medium[/IMG]

A to już widok z dachu mojego domu.
[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg94/scaled.php?server=94&filename=kkska.jpg&res=medium[/IMG]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg805/scaled.php?server=805&filename=mjhyg.jpg&res=medium[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&L']Ja osobiście nie poznałam żadnego baska (jedynie Ofika Zuzy przez 5 min.), tylko w baskowych galeriach czytam o ich charakterze i myślałam, że z pracą to one za wiele wspólnego nie mają, ale tak jak mówisz - każdy psiak ma swój charakter i tyle. Dobrze, że Jogiś ma Pinę i Wy pracujecie w domu, to macie na niego oko, bo jakby miał siedzieć sam po 8 godzin czy więcej, to by dopiero był koszmar. Jogi jest jeszcze stosunkowo młody, a nóż widelec z wiekiem mu przejdzie. Tak było z ONkiem moich rodziców. W Twojej sytuacji najgorsze jest to, że nie masz jak go ukarać. Ja też znawcą nie jestem, Lena to w zasadzie mój pierwszy pies (nie licząc podwórkowców) i też zazwyczaj robię to, co uważam za słuszne, bo nie zawsze wiem, jak powinnam się zachować. Inną sprawą jest, że ja Leny nie mam za co karać, bo ona nic nie broi. Próbuję jedynie wytępić zachowania wkurzające mnie (np. lizanie po rękach, czego nienawidzę, kopanie dołów, nadmierne szczekanie), ale u nas wystarczy podniesiony ton i słowo fe! żeby odpuściła i z czasem się oducza.
Mówisz, że Jogi kiedy wie, że robi coś źle, to wywraca się na plecy, a nie możesz - kiedy zauważysz, że coś broi - krzyknąć? Pewnie zna słowo fe czy jakieś inne, dzięki któremu wie, że coś jest złe, może kiedy byś krzyknęła, to by jakoś inaczej zareagował.
[/QUOTE]

Myślę, że zakochałabyś się w baskach to takie towarzyskie psiaki i fajnie sie z nimi obcuje. Mamy takiego kolegę który panicznie boi się psów i każdy nawet najmniejszy go atakuje. Baski go uwielbiają jak do nas przychodzi to rozlegają sie powitalne śpiewy:cool3: I jak się Janusz śmieje jedyne które na mnie nie szczekają:eviltong:

Ja na Jogiego krzyczę czasem nie wolno, ale to właściwie głupiego robota bo on i tak zanim zdążę wydobyć głos to odskakuje 3 metry dalej i zdaje się mówić to nie ja (telefon sam mi wskoczył do paszczy) zobacz ja się poddaje i nic nie robię.

A z tym wychodzeniem to jak nas nie ma kilka godzin w domu (mamy np. montaż) to mośki śpią jak aniołki. Broją jak jesteśmy w domu.

A czy baski nie mają nic wspólnego z pracą w sumie w afryce są psami do polowań...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Widzę, że z Lenora niezły gryzoń jest, a nie wygląda :D
U nas też wypalają trawy, pół łąki pod lasem jest zjarane i jeszcze w innym miejscu :shake: Kretyni to plaga tego narodu, nic na to nie poradzimy :shake:[/QUOTE]
Ano jest, mały, ale wariat :cool3: Ona się całkiem zmieniła po chorobie i teraz jest normalnym, szalonym terierem. Moim małym ideałem :loveu:
[quote name='Cienka']Myślę, że zakochałabyś się w baskach to takie towarzyskie psiaki i fajnie sie z nimi obcuje. Mamy takiego kolegę który panicznie boi się psów i każdy nawet najmniejszy go atakuje. Baski go uwielbiają jak do nas przychodzi to rozlegają sie powitalne śpiewy:cool3: I jak się Janusz śmieje jedyne które na mnie nie szczekają:eviltong:

Ja na Jogiego krzyczę czasem nie wolno, ale to właściwie głupiego robota bo on i tak zanim zdążę wydobyć głos to odskakuje 3 metry dalej i zdaje się mówić to nie ja (telefon sam mi wskoczył do paszczy) zobacz ja się poddaje i nic nie robię.

A z tym wychodzeniem to jak nas nie ma kilka godzin w domu (mamy np. montaż) to mośki śpią jak aniołki. Broją jak jesteśmy w domu.

A czy baski nie mają nic wspólnego z pracą w sumie w afryce są psami do polowań...[/QUOTE]
Właśnie muszę kiedyś poznać jakiegoś baska, bo bardzo podobają mi się te psiątka (szczególnie pręgusy :loveu:) i są interesujące. Co prawda nie przepadam za kotami, więc nie wiem czy by mi się spodobał ich charakter. Nie wiem jak bardzo sa one "kocie", bo ja ogólnie lubię psy niezależne i nie interesują mnie roboty, które tylko czekają na jakąś komendę, jakby same nie wiedziały co mają ze sobą począć i co je interesuje, jak np. bordery. Dla mnie ideałami są teriery, psy niezależne, ale też takie z którymi da się coś porobić, popracować. Zuza mi mówiła, że z baskami cięzko jest pod względem nauki komend i np. spuszczania ze smyczy, co dla mnie jest niewątpliwym minusem, ale to może też zależy od osobnika. W każdym razie baaaardzooo interesujące psiaki. W tym roku mam zamiar się wybrać na jakieś wystawy, które będą w pobliżu i o ile będą na niej znajome baski, to na pewno je odwiedzę, choć fajnie by było poznać baska w normalnych warunkach, bo wiadomo, że na wystawie, wśród psów zapewne inaczej się zachowują.
Widzę, że Jogi to ciężki przypadek. Mogłaś wziąć mniej inteligentnego psa, to byś nie miała takich problemów :evil_lol: Chyba pozostaje Ci zwyczajnie chować cenne rzeczy (o ile da się je schować).
Nie wiedziałam, że basenji to psy pracujace, musiałam sobie coś źle zakodować ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja'][URL]http://desmond.imageshack.us/Himg824/scaled.php?server=824&filename=uuiv.jpg&res=medium[/URL] piękne!
Teraz to się mnie nie pozbędziesz. :)[/QUOTE]

Osz, kurde... Niedobrze.
Idź mi stąd! :x

Żartuję oczywiście i zapraszam częściej ;)

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że jeżdżą, bo u mnie słychać syrenę przez pół dnia i pół nocy ;/ Tu koło mnie było o tyle nieciekawie, że straż nie miała z której strony wjechać tam samochodem i musieli przyjść na nogach z samymi łopatami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&L']
Właśnie muszę kiedyś poznać jakiegoś baska, bo bardzo podobają mi się te psiątka (szczególnie pręgusy :loveu:) i są interesujące. Co prawda nie przepadam za kotami, więc nie wiem czy by mi się spodobał ich charakter. Nie wiem jak bardzo sa one "kocie", bo ja ogólnie lubię psy niezależne i nie interesują mnie roboty, które tylko czekają na jakąś komendę, jakby same nie wiedziały co mają ze sobą począć i co je interesuje, jak np. bordery. Dla mnie ideałami są teriery, psy niezależne, ale też takie z którymi da się coś porobić, popracować. Zuza mi mówiła, że z baskami cięzko jest pod względem nauki komend i np. spuszczania ze smyczy, co dla mnie jest niewątpliwym minusem, ale to może też zależy od osobnika. W każdym razie baaaardzooo interesujące psiaki. W tym roku mam zamiar się wybrać na jakieś wystawy, które będą w pobliżu i o ile będą na niej znajome baski, to na pewno je odwiedzę, choć fajnie by było poznać baska w normalnych warunkach, bo wiadomo, że na wystawie, wśród psów zapewne inaczej się zachowują.
Widzę, że Jogi to ciężki przypadek. Mogłaś wziąć mniej inteligentnego psa, to byś nie miała takich problemów :evil_lol: Chyba pozostaje Ci zwyczajnie chować cenne rzeczy (o ile da się je schować).
Nie wiedziałam, że basenji to psy pracujace, musiałam sobie coś źle zakodować ;)[/QUOTE]

Ja moich nie spuszczam że smyczy bo mieszkam nieopodal obwodnicy trójmiasta. Wiem, że właściciele którzy mieszkają na bardziej wsiowych wsiach niż ja, to puszczają swoje baski na spacerach po lasach i lakach. A jak chcesz poznać baski to jedyne co Ci pozostaje to odwiedzić mnie w wakacje :) słońce morze i turururu :evil_lol:

Bo Jogi to rasa Jogi. Wiesz nie wybrałam żadnego z moich psiaków (dla mnie wszystkie były takie same). Przy Pinie zdałam się na [B]zieloną [/B]a po 6 miesiącach czyli w sierpniu ciężko było o baska (rodzą się raz w roku miedzy listopadem a styczniem) to było mi już kompletnie wszystko jedno byle by mi pina z samotności nowej chaty nie rozniosła. Co nie znaczy, że kocham go mniej niż Pinę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...