Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

Chyba wiele nie wyjasnie :oops: Jak wyglada to we Francji to widzialam na 2 ostatnich klubowkach bosych - praktycznie mlode psy to tylko klapciaki. Sedziowie przestrzegaja zakazu nie sedziujac psow kopiowanych po wprowadzeniu zakazu, a hodowcy i weterynarze przestrzegaja zakazu nie kopiujac. W zwiazku z zakazem hodowcy zrezygnowali z wielu miotow i spadla ich ogolna liczba. Teraz chyba wraca to do normy jak sie przekonali, ze klapciaki nie sa takie "paskudne" ;)

A ja nie doczytalam, jakiej roznicy Karmi nie widzisz? :lol: Masz przeciez klapciaka i nieklapciaka :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ara']Ja też znam i chyba najlepiej by było, gdyby sie sama wypowiedziała:cool3:

Korzystając z okazji, również Larę pozdrawiam i dziekuję za to, co zrobiła dla Leviska:loveu::Rose:[/quote]

Levisek byl z nami rok temu :multi: Teraz wyleguje sie juz pod swoja choinka i przy swoim kominku :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Lara, dobrze że tu jesteś, może dopiero wiele wyjaśnisz. Na przykład jak TEN ZAKAZ (kopiowania uszu) wygląda we Francji (bo jak zakaz rzekomy wygląda w Polsce to już wiemy) i może wreszcie Karmi zauważy wtedy zasadniczą różnicę.[/quote]

Widzę różnicę. :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lara']Chyba wiele nie wyjasnie :oops: Jak wyglada to we Francji to widzialam na 2 ostatnich klubowkach bosych - praktycznie mlode psy to tylko klapciaki. Sedziowie przestrzegaja zakazu nie sedziujac psow kopiowanych po wprowadzeniu zakazu, a hodowcy i weterynarze przestrzegaja zakazu nie kopiujac. W zwiazku z zakazem hodowcy zrezygnowali z wielu miotow i spadla ich ogolna liczba. Teraz chyba wraca to do normy jak sie przekonali, ze klapciaki nie sa takie "paskudne" ;)

A ja nie doczytalam, jakiej roznicy Karmi nie widzisz? :lol: Masz przeciez klapciaka i nieklapciaka :loveu:[/quote]

Chyba chodziło o różnice w zakazie kopiowania a raczej jego egzekwowaniu. Tak myślę. Tam jest przestrzegany u nas nie. Powodem jest brak zakazu wystawiania kopiowanych.
Prywatnie różnicy nie widze.:razz: Teoria zdrowsze bo cięte w naszym przypadku się nie sprawdza. Nawet jest odwrotnie. Estetyka? Do widoku klapniętego ucha mozna się przyzwyczaić. Ba to może nawet się spodobać :cool3: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Chyba chodziło o różnice w zakazie kopiowania[/quote]
Tak właśnie, Lara jak wygląda francuski zakaz kopiowania?
[quote name='Karmi']Tam jest przestrzegany u nas nie. Powodem jest brak zakazu wystawiania kopiowanych.
Prywatnie różnicy nie widze.:razz:[/quote]
Tam istnieje zakaz kopiowania, u nas nie - to jest powodem :razz: Naprawdę warto porównać różnice :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']To poglądy opozycji. :razz:[/quote]
To fakt :razz:, we wszystkich krajach, gdzie obowiązują zakazy kopiowania uszu lub ogonów odpowiednie przepisy odnoszą się bardzo konkretnie do tych zabiegów. A u nas na siłę próbuje się naciągać zapisy ustawy, która w zamyśle ustawodawcy nie miała wprowadzać zakazu zabiegów kopiowania uszu lub ogonów, jako tożsamą z tamtymi regulacjami. Jak to się nazywa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']To fakt :razz:, we wszystkich krajach, gdzie obowiązują zakazy kopiowania uszu lub ogonów odpowiednie przepisy odnoszą się bardzo konkretnie do tych zabiegów. A u nas na siłę próbuje się naciągać zapisy ustawy, która w zamyśle ustawodawcy nie miała wprowadzać zakazu zabiegów kopiowania uszu lub ogonów, jako tożsamą z tamtymi regulacjami. Jak to się nazywa?[/quote]
TD daj spokój. Już to przerabialiśmy na tym forum i to wielokrotnie.:shake:
Odnoszą sie konkretnie? Nie wszędzie. Jak jest we Francji? Na ile konkretny jest zakaz - ja nie wiem. Może Ty wiesz?
Zamysł ustawodawcy?
Wiele autorytetów prawa wypowiedziało się w tej kwestii. Ich zdaniem zakaz jest. Przeciwne poglądy ma ZK, pewien urzędnik z ministerstwa i zwolennicy kopiowania. Jeśli nie zgadzasz sie z tym co piszę to proszę padaj przykłady ekspertyz prawnych, które twierdziłyby, ze kopiowanie jest legalne. Na siłe to chyba raczej próbuje się naciągnąć prawo dopuszczając kopiowanie.
A to jak się nazywa?;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lara']Nie wiem, ja tylko widze jak zakaz wyglada w praktyce. Malo tego, opieram sie tylko na jednej rasie, ktora sie interesuje :roll:[/quote]
Ale może wiesz od kiedy zakaz kopiowania uszu we Francji obowiązuje, bo zakaz wystawiania nie dotyczy wszystkich psów, prawda? Dodam, że zakaz kopiowania jest tam związany z regulacją, do której respektowania zobowiązała się Francja, ale jak słusznie zauważył polski Minister Rolnictwa nie obowiązuje ona Polski.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='Abi']Na zegnam w tym temacie, zauwaze tylko, ze wyciecie kawalka kregoslupa (czyt. ogona) prowadzi m/in do bardzo powaznych chorob - chocby spondylozy, na ktora od kilku lat cierpi moj bokser a towarzyszace mu cierpienie towarzyszy takze mi:-(.[/quote]
[/QUOTE]

:crazyeye:Spondyloza = skopiowany ogon,zanotowalem:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='Lara']Przepraszam, ze sie wtrace (choc mam wrazenie, ze ta dyskusja nie doprowadzi do przekonania ktorejkolwiek ze stron ;)). W/w cytat pochodzi z mojej strony i jest to moje wolne tlumaczenie fragmentu ksiazki napisanej przez francuskiego hodowce beauceronow z kilkudziesiecioletnim doswiadczeniem.
[/QUOTE]

Milo,ze wpadlas:loveu:
Podana przez Ciebie informacja jest napewno bardzo cenna,zwlaszcza,ze pochodzi od osob najbardziej zaangazowanych w tworzenie rasy.Wybitny znawca molosow Walt Weisse twierdzi np,ze populacja 25%nowo narodzonych bokserow ma w jakims stopniu zdeformowane ogony,dlatego uwaza,ze powinny byc one kopiowane..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abi']
Ale czy gdybysmy nigdy w zyciu nie widzieli kopiowanego psa to nadal trwala by ta dyskusja. Nie, poniewaz nikt nie dyskutuje, ze dogom powinno obcinac sie ogony, a rottweilerom uszy.

[B][COLOR=green]A ja znam takich, co tesknia za komunizmem.....:evil_lol:[/COLOR][/B][/quote]
[B][COLOR=green]Jeżeli tęsknią w ramach "infantylizacji przeszłości" to może oznaczać, że za 20 pokoleń pojawią się ludzie mający klapniete uszyska :p.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]Prawda?[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][B][COLOR=green]Sugerowałabym, nie mniej uprzejmie, zapisuj sobie albo narysuj, skoro pamięć już nie taka :lol:.[/COLOR][/B][/quote]

A sugeruję abyś była tak uprzejma i nie wciskała się jak koszula........Nie Ciebie prosiłem o przypomnienie i nie od Ciebie oczekuję odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

Dziś przy porannej kawie otworzyłam dwumiesięcznik Związku Kynologicznego "PIES". (Nr 6 2007)
4 i 5 strona - artykuł dot. kopiowania uszu i ogonów. Wielu czytało ale zapewne nie wszyscy więc cytuję fragment:

"Od dnia, w którym weszła w życie, ustawa podzieliła środowiska kynologiczne i weterynaryjne na trzy nawzajem przekonujące się grupy, z których jedna interpretowała sformułowania art.27 jako bezwzględnie zakazujące cięcia ogonów i uszu, druga uważała, że zapis pkt.2 dopuszcza mozliwość takich zabiegów, a trzecia miała wątpliwości.
Niejasny zapis ustawy i idąca za tym duża dowolność jej interpretacji zdecydowały, ze Zarząd Główny Związku Kynologicznego w Polsce przez cały czas jej obowiązywania powstrzymywał się od wyrażania jednoznacznej opinii.
W ostatnim czasie otrzymaliśmy z Kancelarii Sejmu pismo sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, p. Henryka Kowalczyka, będące skierowaną do Marszałka Sejmu V Kadencji oficjalną odpowiedzią Ministra na interpelację poselską p.Mieczysława Aszkiełowicza, posła na Sejm RP.
Ponieważ odpowiedź Ministra traktujemy jako rozwiewającą wiele wątpliwości, oficjalną interpretację ustawy przez najwyższy rangą urząd państwowy, zdecydowalismy się przedstawić ją naszym członkom. [B]Jednocześnie informujemy, ze do czasu ewentualnej zmiany stanu prawnego Zarząd Główny Związku Kynologicznego w Polsce nie zamierza wprowadzać ograniczeń dotyczących udziału w naszych wystawach psów z kopiowanymi ogonami i uszami.[/B]"

[I]Anna Bogucka[/I]
[I]Rzecznik Prasowy ZG ZKwP[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MEGNUM']Dziś przy porannej kawie otworzyłam dwumiesięcznik Związku Kynologicznego "PIES". (Nr 6 2007)
4 i 5 strona - artykuł dot. kopiowania uszu i ogonów. Wielu czytało ale zapewne nie wszyscy więc cytuję fragment:
...
"W ostatnim czasie otrzymaliśmy z Kancelarii Sejmu pismo sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, p. Henryka Kowalczyka, będące skierowaną do Marszałka Sejmu V Kadencji oficjalną odpowiedzią Ministra na interpelację poselską p.Mieczysława Aszkiełowicza, posła na Sejm RP.
Ponieważ odpowiedź Ministra traktujemy jako rozwiewającą wiele wątpliwości, oficjalną interpretację ustawy przez najwyższy rangą urząd państwowy, zdecydowalismy się przedstawić ją naszym członkom. [B]Jednocześnie informujemy, ze "[SIZE=4]do czasu"[/SIZE] ewentualnej zmiany stanu prawnego Zarząd Główny Związku Kynologicznego w Polsce nie zamierza wprowadzać ograniczeń dotyczących udziału w naszych wystawach psów z kopiowanymi ogonami i uszami.[/B]"

[I]Anna Bogucka[/I]
[I]Rzecznik Prasowy ZG ZKwP[/I][/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]MEGNUM! [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]To żadna rewelacja. Wiemy o tym od dawna. Zaraz po 20 października dowiedzieliśmy się. Sam artykuł widzieliśmy i omawialiśmy już przed Świętami. Ale cieszę się, że w końcu też to zauważyłaś. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=green]W naszej opinii artykuł jest OK. Sama widzisz, że aktualnie obowiązujące rozwiązanie, nie kto inny a ZK traktuje jako [COLOR=green][SIZE=4]„tymczasowe[/SIZE]”. [/COLOR][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][COLOR=green]Anna Bogucka napisała: [SIZE=4]"do czasu".[/SIZE][/COLOR][/COLOR][/B]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]To jak długo to może jeszcze potrwać? [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Miesiąc, max dwa :lol: .[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]A potem zapanuje co... ?[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green][SIZE=4]PRAWORZĄDNOŚĆ [/SIZE]:loveu::multi:![/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

niceravik wkleiłam informacyjnie. Wiele osób tu zagląda a nie wypowiada się. Dobrze przypominać od czasu do czasu jakie ma stanowisko w tej sprawie ZKwP:lol:

Pani Bogucka nie napisała również, że po tym [B]CZASIE[/B] (po zmianie aktu prawnego) ZKwP wprowadzi ograniczenia:lol:

Zajrzę tu nawet za 3 miesiące i porozmawiamy o panujacej już wtedy praworządności, ok?:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][B][COLOR=green]Jeżeli tęsknią w ramach "infantylizacji przeszłości" to może oznaczać, że za 20 pokoleń pojawią się ludzie mający klapniete uszyska :p.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]Prawda?[/COLOR][/B][/quote]

Kliniczna odpowiedź nie wnosząca nic do tematu :p
[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]MEGNUM! [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]To żadna rewelacja. Wiemy o tym od dawna. Zaraz po 20 października dowiedzieliśmy się. Sam artykuł widzieliśmy i omawialiśmy już przed Świętami. Ale cieszę się, że w końcu też to zauważyłaś. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=green]W naszej opinii artykuł jest OK. Sama widzisz, że aktualnie obowiązujące rozwiązanie, nie kto inny a ZK traktuje jako [COLOR=green][SIZE=4]„tymczasowe[/SIZE]”. [/COLOR][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][COLOR=green]Anna Bogucka napisała: [SIZE=4]"do czasu".[/SIZE][/COLOR][/COLOR][/B]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]To jak długo to może jeszcze potrwać? [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Miesiąc, max dwa :lol: .[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]A potem zapanuje co... ?[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green][SIZE=4]PRAWORZĄDNOŚĆ [/SIZE]:loveu::multi:![/COLOR][/B][/FONT][/COLOR][/quote]
[B]Cytuj dokładnie
[/B][QUOTE][B]"[SIZE=4]do czasu"[/SIZE] ewentualnej [SIZE=4][COLOR=Red]zmiany stanu prawnego[/COLOR][/SIZE][/B][/QUOTE]
ja to rozumiem, tak, że czekaja az ktoś ustawę uściśli :eviltong:
zycze powodzenia, zeby w ciągu miesiąc - dwoch ktoś napisal chociazby nowelizacje a Sejm w gole zajął się sprawą psich uszow i ognów :evil_lol:
[B][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']A sugeruję abyś była tak uprzejma i nie wciskała się jak koszula........Nie Ciebie prosiłem o przypomnienie i nie od Ciebie oczekuję odpowiedzi[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]A ja sugeruję równie uprzejmie, że być może „donaszasz” po kimś za długie koszule, albo sam się sfilcowałeś i dlatego masz problem z koszulą, i stąd te „ludyczne” porównania :p.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Jesteś out of fashion. [/FONT][FONT=Verdana]Modne są biodrówki :lol:.[/FONT][/COLOR][/B]

[B][COLOR=#008000]Do Siego Roku...:multi::loveu:![/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...