Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote name='Karmi']Ależ maxxel myśmy sobie tak żartowały na temat trzymania w ogrodzie (amerykańskim) pum i lisów :razz: A ty byś tak zaraz ciął wszystko. Wiem, ze to lubisz ale pumy i lisy ciachać??? :crazyeye::diabloti:[/quote]

..sorry ja myslalem,ze tu wszystko na serjo leci:oops:
Prawdopodobnie lubie ciac jak Ty latac cyrkowa armata pod sufit..
Jak do tej pory wet cial.Ja lubie efekt koncowy;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Karmi'][quote name='maxxel']

[quote]To uważaj co podajesz. [/quote]

ups wlamalem sie do danych NASA??

[quote]Znasz Larę? [/quote]

Nie znam,ale pozdrawiamy Lare

[quote]Ja znam. Nie jest hodowcą- zreszta sama to zawsze mówi. Poczytaj wpisy w I grupie. Poza tym używanie jej jako pokrętnego argumentu za kopiowaniem nie jest właściwe. [/quote]

Skoro ktos zamieszcza info j/w to czemu to ma niby sluzyc??Bezsensownemu zapelnieniu strony??Jakie pokretne,czy Wam dziewczyny calkiem sie pokrecilo??Zadacie jakis bzdetnych podstaw,argumentow,jak sie daje przyklady to sa one zawsze do banii:shake:

[quote]
Lara jest chyba ostatnią osobą która przycięłaby psu cokolwiek dla urody. Popatrz choćby na dogomanii zobaczysz ilu psim biedom pomaga.
[/quote]

Ciesze sie ,ze Lara przejela role Sw Franciszka,ale co to ma do rzeczy.Zadnemu z moich psow nie musiala pomagac..

[quote]
Nie ,,rozwijam się" nad urodą klapciatych bosów tylko stwierdzam fakty.
[/quote]

..ale fakty,kiedys sie cielo teraz sie nie tnie bo tak jest teraz cool i latwo(to jesli chodzi o ogony i uszy,reszta barbarzynstwa po staremu)

[quote]
Mało, bardzo mało bosych jest dziś kopiowanych. Tak trzymać bosiarze :loveu:[/quote]
[/quote]

..szykujecie juz marsz rownosci??Malo bo moze rasa niezbyt popularna(moge sie mylic..)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']
To uważaj co podajesz. Znasz Larę? Ja znam. Nie jest hodowcą- zreszta sama to zawsze mówi. Poczytaj wpisy w I grupie. Poza tym używanie jej jako pokrętnego argumentu za kopiowaniem nie jest właściwe. Lara jest chyba ostatnią osobą która przycięłaby psu cokolwiek dla urody. Popatrz choćby na dogomanii zobaczysz ilu psim biedom pomaga.
Nie ,,rozwijam się" nad urodą klapciatych bosów tylko stwierdzam fakty.
Mało, bardzo mało bosych jest dziś kopiowanych. Tak trzymać bosiarze :loveu:[/quote]

Ja też znam i chyba najlepiej by było, gdyby sie sama wypowiedziała:cool3:

Korzystając z okazji, również Larę pozdrawiam i dziekuję za to, co zrobiła dla Leviska:loveu::Rose:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']Ja też znam i chyba najlepiej by było, gdyby sie sama wypowiedziała:cool3:

Korzystając z okazji, również Larę pozdrawiam i dziekuję za to, co zrobiła dla Leviska:loveu::Rose:[/quote]

...i wielu innych psów :klacz:
Ara widzę że mamy wspólnych znajomych :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel'][quote name='Karmi']

..szykujecie juz marsz rownosci??Malo bo moze rasa niezbyt popularna(moge sie mylic..)[/quote]

Ale Ty dowcipny jesteś. Marsz równości ;)
Mało spośród tych które są. Jakie znaczenie ma popularność rasy? Idąc Twoim tokiem myślenia powinnam znaleźć rasę podlegającą kopiowaniu, ale bardzo mało popularną. Najlepiej gdyby w Polsce był 1 egzemplarz. Jeśli ten egzemplarz nie byłby kopiowany to mogłabym śmiało powiedziec, ze zaprzestano kopiowania w tej rasie :lol: Fajnie. Podoba mi sie Twój pomysł :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']..sorry ja myslalem,ze tu wszystko na serjo leci:oops:
Prawdopodobnie lubie ciac jak Ty latac cyrkowa armata pod sufit..
Jak do tej pory wet cial.Ja lubie efekt koncowy;)[/quote]

Nie lubisz ciąć ( tak wnioskuje), ale lubisz efekt końcowy. Wygodne.
chmm... tyle jest mądrych teorii opisujących takie zachowanie.
Ciekawa jestem czy gdybyś z jakiegoś powodu musiał ciąć sam, własnoręcznie, czy też byś był za kopiowaniem?
Nie latałam cyrkową armatą więc nie wiem czy to lubię, ale kto wie... gdybym spróbowała :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][quote=Karmi; Idąc Twoim tokiem myślenia powinnam znaleźć rasę podlegającą kopiowaniu, ale bardzo mało popularną[/QUOTE]

Gdybys szla moim tokiem myslenia wybrala bys rase ktora najbardziej Ci pasuje,bez wzgledu czy czesze sia ja na bok czy obcina ogony..

.[QUOTE] Najlepiej gdyby w Polsce był 1 egzemplarz. Jeśli ten egzemplarz nie byłby kopiowany to mogłabym śmiało powiedziec, ze zaprzestano kopiowania w tej rasie :lol: Fajnie. Podoba mi sie Twój pomysł :multi:[/quote][/QUOTE]

Poki co to sa Twoje wizje:crazyeye:Ja bym czegos takiego nie wymyslil:lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='Karmi']Nie lubisz ciąć ( tak wnioskuje), ale lubisz efekt końcowy. Wygodne.
chmm... tyle jest mądrych teorii opisujących takie zachowanie.
[/QUOTE]

np.hipokryzja,ale to chyba nasza wspolna cecha ,prawda??

[QUOTE]
Ciekawa jestem czy gdybyś z jakiegoś powodu musiał ciąć sam, własnoręcznie, czy też byś był za kopiowaniem?
[/QUOTE]

Nie ma takiej opcji,abym sam cial:razz:

[QUOTE]
Nie latałam cyrkową armatą więc nie wiem czy to lubię, ale kto wie... gdybym spróbowała :cool3:[/quote]
[/QUOTE]

fajnie sie spada(podobno)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Bo nie przyklaskuje Twoim kolezanka??
[/QUOTE]


:crazyeye:

Chyba jestes z Marsa, bo piszesz straszne glupoty:eviltong:

Moje kolezanki tu nie zagladaja:lol:.

A na twoje argumenty zgodzialabym sie jeszcze jakis czas temu, teraz uwazam, ze ciecie czy uszu czy ogonow jest po prostu bezsensu.
Co zas do osobistej decyzji wlasciciela czy hodowcy? Niemcy tez sami decydowali az ZK zabronil wystawiania psow kopiowanych i problem sam sie rozwiazal:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Może i masz racje z odrzucaniem Pawłowa. Naukowiec genialny, ale jak myślę o jego doświadczeniach to mnie ciarki przechodzą. Ale to już inny temat: eksperymenty na zwierzętach.[/QUOTE]
:crazyeye::crazyeye::crazyeye:
[B]Iwan Pietrowicz Pawłow zapoczątkował radykalne zmiany w praktyce eksperymentowania na zwierzętach. Uważał on bowiem słusznie, że stare podejście, kiedy to nie liczono się z cierpieniem zwierzęcia doświadczalnego, jest nie tylko niehumanitarne - ale wręcz nienaukowe. W laboratorium Pawłowa stosowano te same techniki znieczulenia; te same zasady aseptyki i antyseptyki; te same podejścia do pielęgnacji zwierząt doświadczalnych, co i w dobrych szpitalach chirurgicznych, przeznaczonych dla ludzi[/B].

Link to comment
Share on other sites

[B][QUOTE][B]Iwan Pietrowicz Pawłow zapoczątkował radykalne zmiany w praktyce eksperymentowania na zwierzętach. Uważał on bowiem słusznie, że stare podejście, kiedy to nie liczono się z cierpieniem zwierzęcia doświadczalnego, jest nie tylko niehumanitarne - ale wręcz nienaukowe. W laboratorium Pawłowa stosowano te same techniki znieczulenia; te same zasady aseptyki i antyseptyki; te same podejścia do pielęgnacji zwierząt doświadczalnych, co i w dobrych szpitalach chirurgicznych, przeznaczonych dla ludzi[/B].[/QUOTE][/B]

[B]to brzmi jak bajka....[/B]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='Abi']:crazyeye:
Chyba jestes z Marsa, bo piszesz straszne glupoty:eviltong:
[/QUOTE]

Nie ma to jak sie podowartosciowywac na odleglosc.

[QUOTE]
Moje kolezanki tu nie zagladaja:lol:.
[/QUOTE]

to bardzo szerokie pojecie..

[QUOTE]
A na twoje argumenty zgodzialabym sie jeszcze jakis czas temu, teraz uwazam, ze ciecie czy uszu czy ogonow jest po prostu bezsensu.
[/QUOTE]

troszeczke podroslas,czy walisz za tlumem??

[QUOTE]
Co zas do osobistej decyzji wlasciciela czy hodowcy? Niemcy tez sami decydowali az ZK zabronil wystawiania psow kopiowanych i problem sam sie rozwiazal:)[/quote]
[/QUOTE]

Dlaczego wiec wciaz kupuja ciete psy z Polski.Na wystawach czesc psow kopiowanych jest dopuszczana(kolejny przyklad hipokryzji..)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abi']

[B]to brzmi jak bajka....[/B][/QUOTE]
Pawłow nie był dobra wróżka dla zwierząt doswiadczalnych. Wiele ich cierpiało i umierało w jego laboratoriach. Jednak bezsprzecznie wprowadził nowe podejście do zwierzat - ofiar nauki.

Niestety długo trzeba było czekać na jego nasladowców.
W czasie gdy on był już kandydatem do Nobla, w Anglii w 1903 dzięki dwóm szwedzkim studentkom University College powstała książka pt."Jatki nauki". Pokazała ona z całym okrucieństwem, że eksperymenty były tam przeprowadzane bez znieczulenia, bez potrzeby, a często wręcz dla wątpliwej rozrywki.(Książka powstała z notatek prowadzonych skrupulatnie przez studentów na zajęciach).

Link to comment
Share on other sites

Maxxel - masz racje, nie warto z toba dyskutowac.

Czy wydoroslalam, czy "wale" za tlumem, pewnie po trochu i to i to, ale wiesz - tylko krowa nie zmienia pogladow:lol:.

Na zegnam w tym temacie, zauwaze tylko, ze wyciecie kawalka kregoslupa (czyt. ogona) prowadzi m/in do bardzo powaznych chorob - chocby spondylozy, na ktora od kilku lat cierpi moj bokser a towarzyszace mu cierpienie towarzyszy takze mi:-(.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abi']

Na zegnam w tym temacie, zauwaze tylko, ze wyciecie kawalka kregoslupa (czyt. ogona) prowadzi m/in do bardzo powaznych chorob - chocby spondylozy, na ktora od kilku lat cierpi moj bokser a towarzyszace mu cierpienie towarzyszy takze mi:-(.[/quote]

Nie słyszałam o tym jakże negatywnym skutku kopiowania. Przykro mi :-(

Sprawa jest bardzo trudna. Czasami kopiowanie może zaoszczędzić cierpienia, a czasami samo w sobie jest bezsensownym cierpieniem. Z tego powodu nie stoję po stronie frontu zwolenników całkowitego zakazu kopiowania ani nie jestem zwolenniczką całkowitej swobody w temacie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abi']:crazyeye:

Chyba jestes z Marsa, bo piszesz straszne glupoty:eviltong:

Moje kolezanki tu nie zagladaja:lol:.

A na twoje argumenty zgodzialabym sie jeszcze jakis czas temu, teraz uwazam, ze ciecie czy uszu czy ogonow jest po prostu bezsensu.
[/quote]
[B][COLOR=green]Abi, szczerze podziwiam[/COLOR][/B] :loveu:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Nie słyszałam o tym jakże negatywnym skutku kopiowania. Przykro mi :-(

Sprawa jest bardzo trudna. Czasami kopiowanie może zaoszczędzić cierpienia, a czasami samo w sobie jest bezsensownym cierpieniem. Z tego powodu [B]nie stoję po stronie frontu zwolenników całkowitego zakazu kopiowania ani nie jestem zwolenniczką całkowitej swobody w temacie[/B].[/quote]
[B][COLOR=green]Ktoś już coś podobnego "wynalazł".[/COLOR][/B]
[B][/B]
[B][SIZE=3][COLOR=green]"Jestem za, a nawet przeciw"[/COLOR][/SIZE][/B]

[B][COLOR=green]Czeka ciebie kariera w polityce :lol:![/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]Ogony to nie jest polityka. Przepis jest jasny i musi być egzekwowany :mad:.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][B][COLOR=green]Ktoś już coś podobnego "wynalazł".[/COLOR][/B]

[B][SIZE=3][COLOR=green]"Jestem za, a nawet przeciw"[/COLOR][/SIZE][/B]

[B][COLOR=green]Czeka ciebie kariera w polityce :lol:![/COLOR][/B]
[/quote]

Proszę sobie darować tego typu uwagi. Z wielu powodów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']kilka cytatow z sieci
[COLOR=black][SIZE=3][/SIZE][/COLOR]

[COLOR=navy][FONT=Verdana]"Jeśli nasz beauceron ma jeszcze cięte uszy to mają one mniejsze skłonności do infekcji niż obecnie niecięte, zwisające uszy.."[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][URL="http://www.beauceron-pl.net/web_page_beauce/zdrowie.html"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#800080]http://www.beauceron-pl.net/web_page_beauce/zdrowie.html[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL][/COLOR]
[COLOR=black][B][COLOR=black][/COLOR][/B]

[/COLOR][/quote]

Przepraszam, ze sie wtrace (choc mam wrazenie, ze ta dyskusja nie doprowadzi do przekonania ktorejkolwiek ze stron ;)). W/w cytat pochodzi z mojej strony i jest to moje wolne tlumaczenie fragmentu ksiazki napisanej przez francuskiego hodowce beauceronow z kilkudziesiecioletnim doswiadczeniem.
Ja hodowca nie jestem ale mam boska klapciatego, choc wolalabym aby mial kopiowane uszy bo tak mi sie bardziej podoba :p Ale nie ma kopiowanych bo we Francji przestrzega sie TEGO ZAKAZU niezaleznie od tego kto ma jakie poglady i zaden wet nie zgodzil sie uciac uszek nawet psu jadacego do tak "dzikiego" kraju jak PL :cool1: A Klub Przyjaciol Bosego zakaz probowal zlagodzic ale bez sukcesu wiec we Francji sa teraz same klapciate a kopiowanych po wprowadzeniu zakazu sie nie sedziuje.

Pozdrawiam noworocznie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lara']Przepraszam, ze sie wtrace (choc mam wrazenie, ze ta dyskusja nie doprowadzi do przekonania ktorejkolwiek ze stron ;)). W/w cytat pochodzi z mojej strony i jest to moje wolne tlumaczenie fragmentu ksiazki napisanej przez francuskiego hodowce beauceronow z kilkudziesiecioletnim doswiadczeniem.
Ja hodowca nie jestem ale mam boska klapciatego, choc wolalabym aby mial kopiowane uszy bo tak mi sie bardziej podoba :p Ale nie ma kopiowanych bo we Francji przestrzega sie TEGO ZAKAZU niezaleznie od tego kto ma jakie poglady i zaden wet nie zgodzil sie uciac uszek nawet psu jadacego do tak "dzikiego" kraju jak PL :cool1: A Klub Przyjaciol Bosego zakaz probowal zlagodzic ale bez sukcesu wiec we Francji sa teraz same klapciate a kopiowanych po wprowadzeniu zakazu sie nie sedziuje.

Pozdrawiam noworocznie :loveu:[/quote]


Lara dzieki, ze wpadłaś i wszystko wyjaśniłaś. :buzi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lara']Ale nie ma kopiowanych bo we Francji przestrzega sie TEGO ZAKAZU niezaleznie od tego kto ma jakie poglady i zaden wet nie zgodzil sie uciac uszek nawet psu jadacego do tak "dzikiego" kraju jak PL :cool1: A Klub Przyjaciol Bosego zakaz probowal zlagodzic ale bez sukcesu wiec we Francji sa teraz same klapciate a kopiowanych po wprowadzeniu zakazu sie nie sedziuje.[/quote]

[quote name='Karmi']Lara dzieki, ze wpadłaś i wszystko wyjaśniłaś. :buzi:[/quote]
Lara, dobrze że tu jesteś, może dopiero wiele wyjaśnisz. Na przykład jak TEN ZAKAZ (kopiowania uszu) wygląda we Francji (bo jak zakaz rzekomy wygląda w Polsce to już wiemy) i może wreszcie Karmi zauważy wtedy zasadniczą różnicę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']...i wielu innych psów :klacz:
Ara widzę że mamy wspólnych znajomych :loveu:[/quote]

:loveu::loveu::loveu:

[quote name='Lara']Przepraszam, ze sie wtrace (choc mam wrazenie, ze ta dyskusja nie doprowadzi do przekonania ktorejkolwiek ze stron ;)). W/w cytat pochodzi z mojej strony i jest to moje wolne tlumaczenie fragmentu ksiazki napisanej przez francuskiego hodowce beauceronow z kilkudziesiecioletnim doswiadczeniem.
Ja hodowca nie jestem ale mam boska klapciatego, choc wolalabym aby mial kopiowane uszy bo tak mi sie bardziej podoba :p Ale nie ma kopiowanych bo we Francji przestrzega sie TEGO ZAKAZU niezaleznie od tego kto ma jakie poglady i zaden wet nie zgodzil sie uciac uszek nawet psu jadacego do tak "dzikiego" kraju jak PL :cool1: A Klub Przyjaciol Bosego zakaz probowal zlagodzic ale bez sukcesu wiec we Francji sa teraz same klapciate a kopiowanych po wprowadzeniu zakazu sie nie sedziuje.

Pozdrawiam noworocznie :loveu:[/quote]

Dziękujemy i pozdrawiamy cieplutko:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...