Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote name='maxxel']kilka cytatow z sieci

[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]"Najczęstsze problemy zdrowotne rasy beagle pojawiają się w związku z urazami, infekcjami czy osłabieniem systemu immunologicznego, chociaż znane są też choroby będące wynikiem czynników genetycznych – tutaj rzadko i indywidualnie spotyka się choroby takie jak: padaczka, dysplazja czy dziedziczne choroby oczu. [/FONT][/SIZE][/COLOR]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=black]Z powodu długich, zwisających uszu, beagle są podatne na infekcje bakteryjne uszu. Uszy beagle, są idealnym miejscem do zagnieżdżania się niebezpiecznych dla zdrowia psa bakteii i drożdży. Z tego tez powodu właściciele psów beagle muszą właściwie pielęgnować uszy psa –czyścić je specjalnie do tego celu przeznaczonym środkiem..."[/COLOR][/FONT][/SIZE]

z Psy24

[COLOR=navy][FONT=Verdana]"Jeśli nasz beauceron ma jeszcze cięte uszy to mają one mniejsze skłonności do infekcji niż obecnie niecięte, zwisające uszy.."[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][URL="http://www.beauceron-pl.net/web_page_beauce/zdrowie.html"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#800080]http://www.beauceron-pl.net/web_page_beauce/zdrowie.html[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL][/COLOR]

[COLOR=black][B][COLOR=black][FONT=Verdana]"Zapalenie uszu[/FONT][/COLOR][/B]

[FONT=Verdana][COLOR=black]Przypadłość ta zdarza się najczęściej spanielom, wyżłom i bassetom.."[/COLOR][/FONT]

[COLOR=black][URL="http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,36813,3872362.html"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#800080]http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,36813,3872362.html[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL][/COLOR]

[COLOR=black][COLOR=#556655][FONT=Tahoma]"U psów, w oparciu o niezbyt liczne publikacje, można[/FONT][/COLOR]
[FONT=Tahoma][COLOR=black]sĄdzić o predyspozycji[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=black]do zachorowaä ras zwisłouchych (spaniele), wykazujĄcych nadmierne owłosienie[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=black]zewnętrznego przewodu słuchowego (pudle) oraz predysponowanych do łojotoku[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=black](owczarki niemieckie)..."[/COLOR][/FONT]

[COLOR=black][URL="http://www.lecznica.biz/?id=26"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#800080]http://www.lecznica.biz/?id=26[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Times New Roman][URL="http://www.vetmozga.com/artykuly/chorobyuszu.php"][COLOR=#800080]http://www.vetmozga.com/artykuly/chorobyuszu.php[/COLOR][/URL][/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Times New Roman][FONT=Verdana]"Szczególnie problem ten dotyczy psów o zwisających uszach a dodatkowo tą skłonność wzmacnia owłosiona skóra ucha. Niektórzy autorzy są zdania ,że 25% przypadków zapalenia ucha jest związane z jego anatomią – brakiem wentylacji, jak również nadmiarem włosa w małżowinie.[/FONT][/FONT][/COLOR]

[FONT=Times New Roman][COLOR=black][COLOR=black][FONT=Verdana]Opracowała na podstawie vetmed.iastste I.Paryjczak..."[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Verdana]"Choroby uszu. U ras ze zwisającymi uszami dosyć często występują zapalenia uszu. Ucho jest słabo wentylowane co sprzyja rozwojowi bakterii. Można temu zapobiec oglądając je często. Należy również je przemywać używając do tego celu , specjalnych preparatów. .."[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Verdana][URL="http://www.labrador.pl/index.php?art_id=10"][COLOR=#800080]http://www.labrador.pl/index.php?art_id=10[/COLOR][/URL][/FONT][/COLOR]

Do najczęściej spotykanych problemów skórnych u psów należy zapalenie zewnętrznego przewodu słuchowego (z łac. otitis externa). Kolosalne znaczenie ma szybkie rozpoznanie schorzenia u swojego pupila. Niezauważone i nieleczone w porę, prowadzi do poważnych powikłań, czasem nawet nieodwracalnych.
Szczególnie podatne są rasy zwisłouche (uszy mało 'wietrzone', zawilgocone)

[URL]http://www.weterynarz-podpowiada.info/article27.html[/URL]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]itd....[/FONT][/COLOR]
[/COLOR][/FONT][/COLOR]

[/COLOR][/quote]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]maxxel, bardzo dobrze, doskonale![/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Znakomicie potwierdziłeś to co ja napisałam:[/FONT][/COLOR][/B]
[SIZE=4][B][I][COLOR=green][FONT=Verdana]"Mimo, że uważa się[/FONT][/COLOR][/I][/B][B][I][COLOR=green][FONT=Verdana],[/FONT][/COLOR][/I][/B][/SIZE][B][I][COLOR=green][FONT=Verdana] iż zapalenie ucha zewnętrznego występuje najczęściej u psów rasowych i mieszańców, które mają opadające małżowiny uszne oraz dużą ilość włosa wokół uszu i po wewnętrznej stronie małżowiny, to choroba w różnym stopniu dotyczy wszystkich psów."[/FONT][/COLOR][/I][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Właśnie ta mnogość twoich wklejek, "ten szum netowy" - znakomicie potwierdza, [/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=green][FONT=Verdana][SIZE=4]że tak się uważa.[/SIZE] [SIZE=2]Dawaj więcej przykładów![/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]
:multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='PIKA']zalóż fermę lisow i sprawdź :razz:
[B]Oczywiście nie zrozumialaś[/B], bo badania Belajewa były przywolane na zapytanie czemu "pies ma klapniete ucho" a nie czy obcinać, czy nie obcinac :evil_lol: Ale oczywiście jakby to byl czlowiek z Ameryki to nikt by o dowody nie pytał :cool3: Oczywiście Orłowska (wiesz w ogóle kto to jest? ) też coś nie teges jest przywołując wyniki pracy hodowlanej [B]jakiegoś ruska[/B] :cool3:
[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Taaaak. Oczywiście, nie zrozumiałam. Nawet kiepsko udawałam :lol:.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Porozmawiamy wtedy gdy odejdziesz od szczegółów, a moje posty potraktujesz jako odnoszące się co do zasady :p.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Trofim Denisowicz Łysenko w Kraju Rad, w genetyce wyznaczał zasady! [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]40 lat był naczelnym genetykiem kraju.... Rad.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Używał do tego całego aparatu jakby tego nie nazywać, nauki. Spisane! Dlatego możliwa była weryfikacja.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]A hodowca lisów? Ciekawe kto za tym stoi, że ciągle jest żywy. Tak jak wódz rewolucji. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Może infantylizacja naszych wyobrażeń o procesach udomowienia psa, albo o przeszłości w ogóle?[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]A może coś innego?[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]A hodowca lisów? Ciekawe kto za tym stoi, że ciągle jest żywy. Tak jak wódz rewolucji. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Może infantylizacja naszych wyobrażeń o procesach udomowienia psa, albo o przeszłości w ogóle?[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]A może coś innego?[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR][/quote]Pogubiłam się nieco.... o jakiego "hodowcę lisów" chodzi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']kilka cytatow z sieci


[COLOR=navy][FONT=Verdana]"Jeśli nasz beauceron ma jeszcze cięte uszy to mają one mniejsze skłonności do infekcji niż obecnie niecięte, zwisające uszy.."[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][URL="http://www.beauceron-pl.net/web_page_beauce/zdrowie.html"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#800080]http://www.beauceron-pl.net/web_page_beauce/zdrowie.html[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL][/COLOR]

[COLOR=black][COLOR=black][FONT=Times New Roman][/FONT][/COLOR]Właścicielka tej strony ma sucz z nieciętymi uszami i z tego co wiem nie ma problemów z jej zdrowiem. Ogólnie muszę pochwalić uświadomienie boseroniarzy: dziś tylko pojedyńcze przypadki to psy z ciętymi uszami - większość ma klapciaki. W ciągu kilku lat proporcje zostały tu odwrócone: kiedyś, czyli kilka lat temu nie można było zobaczyć beaucerona z nieciętym uchem, teraz jest odwrótnie. Oby takie zmiany na + były w innych rasach.
Aha z tego co wiem po zaprzestaniu kopiowania nie nastąpiła w tej rasie jakaś epidemia chorób uszu. ;)


[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Porozmawiamy wtedy gdy odejdziesz od szczegółów, a moje posty potraktujesz jako [I][COLOR=Black]odnoszące się co do zasady[/COLOR] [/I]:p.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR][/quote]
zasady czego? Jak zauważylam Twoimi jedynymi zasadami jest :
- wklejnie nic nie wnoszących tekstow, powiedzonek, cytatów mądrych ludzi i to bez ładu i składu
- Spamowanie co drugi post tekstem "Mania niekopiowania"
- obiecywanie, że "juz za chwileczkę, już za momencik /.. " i tylko na obietnicach się kończyło
- nie wiedziec czemu zwalczanie kazdego kto ma rosyjskie nazwisko i to nie podając konkretnych argumentów, tylko takie, ze czlowiek mial pecha i sie urodzil nie w tym miejscu i nie w tym czasie co sobie Szanowna Pani zyczy
powodem jeszcze moze byc, ze ów czlowiek zostal tu przywołany nie przez te osoby co trzeba, tylko przez adwersarzy :evil_lol:
- i najwazniejsze NIE podawanie konkretnych argumetów ...wlaściwie .. na nic

[QUOTE][SIZE=1]maxxel, ja już to pisałam [B]najmniej trzy razy[/B] [/SIZE]:p[/QUOTE]
to jest spamowanie :p


[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Trofim Denisowicz Łysenko w Kraju Rad, w genetyce wyznaczał zasady! [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR][/quote]
a po co on tutaj zostal przywolany? jako kto? Ma coś wspolnego z psimi uszami i ogonami? Czemu prownujesz faceta, ktory siedzial na rosyjskich uniwersytetach ze zwyklym szaraczkiem ?

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]A hodowca lisów? Ciekawe kto za tym stoi, że ciągle jest żywy. Tak jak wódz rewolucji. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR][/quote]

Putin :evil_lol: nie ma facet nic innego do roboty, tylko promowac jakiegoś zmarlego hodowcę lisow :evil_lol:


A powaznie, to moze z powodu efektu jaki mu się PRZYPADKIEM udalo uzyskać? Bo chyba lis ze zwisającymi uszami jest ciekawostką przyrodniczą, nie sądzisz?
Bo zasad hodowli to on nie wymyslił, I czy to Rusek, Amerykanin, Anglik, czy Polak, czy to lata 50-te ubieglego wieku, czy obecne, hodując jakiekolwiek zwierzęta (konie, psy, krowy, świnie, lisy itp.) i chcąc uzyskac osobnika o danych cechach morfologicznych i/lub psychicznych kazdy z nich bedzie w tym celu krzyzowal osobniki, które w jak największym stopniu moga mu zapewnic uzyskanie porządanego przez siebie efektu. Przed Bielajewem byl np Doberman ktory w ten sam sposób działając stworzył konkretnego psa.


I jeszcze jedno, cobys nie gadala kynologia w Rosji stoi naprawde na baardzo wysokim poziomie. :eviltong:
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zarazah']Pogubiłam się nieco.... o jakiego "hodowcę lisów" chodzi?[/quote]
O Dimitra Bielajewa :lol: Cofnij sie parę postów wstecz :) I ja i chyba aisia wklejala o nim informacje :)
Edit : masz linka do mojego postu [url]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=9167156&postcount=5133[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA']
- nie wiedziec czemu zwalczanie kazdego kto ma rosyjskie nazwisko i to nie podając konkretnych argumentów, tylko takie, ze czlowiek mial pecha i sie urodzil nie w tym miejscu i nie w tym czasie co sobie Szanowna Pani zyczy
powodem jeszcze moze byc, ze ów czlowiek zostal tu przywołany nie przez te osoby co trzeba, tylko przez adwersarzy :evil_lol:
[/quote]

Ależ skąd. Jego nazwisko na początku było z ,,angielska". Nie był więc na początku zwalczany za narodowość.:evil_lol: Ale pecha miał. Fakt. Gdyby się urodził na Zachodzie to mógłby niezły biznes zrobić na takich liskach do przytulania;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Ależ skąd. Jego nazwisko na początku było z ,,angielska". Nie był więc na początku zwalczany za narodowość.:evil_lol: Ale pecha miał. Fakt. Gdyby się urodził na Zachodzie to mógłby niezły biznes zrobić na takich liskach do przytulania;)[/quote]
ja sobie nazwisko skopiowalam, zeby się nie pomylić :lol: A jakby nie bylo napisane i tak "ruskim zalatywalo" ;)

A co liskow do przytulania to fakt, szczególnie w Hameryce ;) umarłby jako bardzo bogaty czlowiek :lol:
Oni tam pumy w ogrodkach trzymają to czemu by nie liski :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA']O Dimitra Bielajewa :lol: Cofnij sie parę postów wstecz :) I ja i chyba aisia wklejala o nim informacje :)
Edit : masz linka do mojego postu [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=9167156&postcount=5133[/URL][/quote]

:lol::lol: o co ten spor???
I ojakiego hodowce lisow chodzi??? Pan Dimitij Belayev byl dyrektorem Instytutu Cytologi i Genetyki przy Rosyjskiej Akademi Nauk. Ogladalam filmy z tymi lisami jak i mam dokument o tym eksperymencie. Postaram sie wam zeskanowac.

A teraz powiedzcie mi ze nie znacie takze Pawlova i jego eksperymentu....mimo ze to nic wspolnego z uszami i ogonem nie ma ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aisia']:lol::lol: o co ten spor???
I ojakiego hodowce lisow chodzi??? Pan Dimitij Belayev byl dyrektorem Instytutu Cytologi i Genetyki przy Rosyjskiej Akademi Nauk. Ogladalam filmy z tymi lisami jak i mam dokument o tym eksperymencie. Postaram sie wam zeskanowac.

A teraz powiedzcie mi ze nie znacie takze Pawlova i jego eksperymentu....mimo ze to nic wspolnego z uszami i ogonem nie ma ;)[/quote]
Świetnie. Dawaj. Nareszcie coś konkretnego.
Pawłow? Znamy. No dobra powiem za siebie: znam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aisia']
I ojakiego hodowce lisow chodzi???[/quote]

to byla przenosnia, tak mniemam

[quote name='aisia'] Pan Dimitij Belayev byl dyrektorem Instytutu Cytologi i Genetyki przy Rosyjskiej Akademi Nauk. [/quote]

Uuu tym gorzej dla niego :-( według niceravik :evil_lol:



[quote name='aisia'] A teraz powiedzcie mi ze nie znacie takze Pawlova i jego eksperymentu.... [/quote]
ale to tez rusek był , więc się nie liczy :-( znowu ktos ma w tym interes, zeby go promowac :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Pika wiem, ze jestem Ci winna dyskusję o infantylizacji. Nie podejmuję tematu bo boję sie, ze reszta dogomaniakow ma go dość. Jeszcze mnie jajami obrzucą...[/quote]
Nic mi winna nie jesteś :) I daj spokój, nikt niczym nie będzie rzucać,:lol: jajka drogie ;)

[quote name='Karmi']Może i masz racje z odrzucaniem Pawłowa. Naukowiec genialny, ale jak myślę o jego doświadczeniach to mnie ciarki przechodzą. Ale to już inny temat: eksperymenty na zwierzętach.[/quote]
wiesz, wtedy byly inne czasy, inne podejście do tych spraw ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA']O Dimitra Bielajewa :lol: Cofnij sie parę postów wstecz :) I ja i chyba aisia wklejala o nim informacje :)
Edit : masz linka do mojego postu [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=9167156&postcount=5133[/URL][/quote]
Aaaa, o niego? A ja myślałam, że wy na poważnie o tym hodowcy jakimś piszecie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi'][quote name='maxxel']kilka cytatow z sieci


[COLOR=navy][FONT=Verdana]"Jeśli nasz beauceron ma jeszcze cięte uszy to mają one mniejsze skłonności do infekcji niż obecnie niecięte, zwisające uszy.."[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][URL="http://www.beauceron-pl.net/web_page_beauce/zdrowie.html"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#800080]http://www.beauceron-pl.net/web_page_beauce/zdrowie.html[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL][/COLOR]

[COLOR=black]Właścicielka tej strony ma sucz z nieciętymi uszami i z tego co wiem nie ma problemów z jej zdrowiem. Ogólnie muszę pochwalić uświadomienie boseroniarzy: dziś tylko pojedyńcze przypadki to psy z ciętymi uszami - większość ma klapciaki. W ciągu kilku lat proporcje zostały tu odwrócone: kiedyś, czyli kilka lat temu nie można było zobaczyć beaucerona z nieciętym uchem, teraz jest odwrótnie. Oby takie zmiany na + były w innych rasach.
Aha z tego co wiem po zaprzestaniu kopiowania nie nastąpiła w tej rasie jakaś epidemia chorób uszu. ;)


[/COLOR][/quote]

..podalem tylko przyklad co hodowca ma do powiedzenia w sprawie infekcji uszu,Ty sie rozwijasz nad urokiem klapouchego bosaka..

[quote name='Karmi']... no to przynajmniej nie mają dylematu : kopiować czy nie? ;)[/quote]

Nie maja bo tna jak leci:lol:

[quote name='niceravik'][B][COLOR=green][FONT=Verdana]maxxel, bardzo dobrze, doskonale![/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Znakomicie potwierdziłeś to co ja napisałam:[/FONT][/COLOR][/B]
[SIZE=4][B][I][COLOR=green][FONT=Verdana]"Mimo, że uważa się[/FONT][/COLOR][/I][/B][B][I][COLOR=green][FONT=Verdana],[/FONT][/COLOR][/I][/B][/SIZE][B][I][COLOR=green][FONT=Verdana] iż zapalenie ucha zewnętrznego występuje najczęściej u psów rasowych i mieszańców, które mają opadające małżowiny uszne oraz dużą ilość włosa wokół uszu i po wewnętrznej stronie małżowiny, to choroba w różnym stopniu dotyczy wszystkich psów."[/FONT][/COLOR][/I][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Właśnie ta mnogość twoich wklejek, "ten szum netowy" - znakomicie potwierdza, [/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=green][FONT=Verdana][SIZE=4]że tak się uważa.[/SIZE] [SIZE=2]Dawaj więcej przykładów![/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]
:multi::multi::multi:[/quote]

Po moich wklejkach uwazam,ze psy zwislouche sa bardziej narazone na infekcje ucha zewnetrznego i wewnetrznego.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Cytat:
Napisał [B]Abi[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9169636#post9169636"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]Prosze o jeden madry argument, ktory potwierdza, ze kopiowanie ogonow i uszu przynosi korzysci psom, a nie wlascicielom??

Argument na 100 % nie do obalenia:smile:[/I]

..i tak ich nie czytacie:lol:
[/QUOTE]

No coz, twoja odpowiedz jest raczej malo elegancka.
Jestes zdania, ze psy powinno sie "kopiowac" - w porzadku, masz przeciez prawo jak kazdy posiadac i wyrazac swoja opinie, ale nie ma argumentow swiadczacych o tym, ze zabieg ten jest korzystny dla zdrowia psa, jednyny argument to subiektywne poczucie estetyki.
Ale czy gdybysmy nigdy w zyciu nie widzieli kopiowanego psa to nadal trwala by ta dyskusja. Nie, poniewaz nikt nie dyskutuje, ze dogom powinno obcinac sie ogony, a rottweilerom uszy.

A ja znam takich, co tesknia za komunizmem.....:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='Abi']No coz, twoja odpowiedz jest raczej malo elegancka.
[/QUOTE]

Bo nie przyklaskuje Twoim kolezanka??

[QUOTE]Jestes zdania, ze psy powinno sie "kopiowac" - w porzadku, masz przeciez prawo jak kazdy posiadac i wyrazac swoja opinie,[/QUOTE]

Jestem zdania,ze powinno sie pozostawic wybor wlascicielowi,co ma wziasc pod swoja strzeche..
Uwazam,ze kopiowanie nie jest traumatycznym przezyciem psa.Pies poddawany jest powazniejszym zabiega w immie tzw ograniczenia populacji,ale o tym sie nie chce dyskutowac.Odwolywanie sie do natury majac na mysli psa domowego jest kpina..

[QUOTE]ale nie ma argumentow swiadczacych o tym, ze zabieg ten jest korzystny dla zdrowia psa, jednyny argument to subiektywne poczucie estetyki.[/QUOTE]

Gdybys obiektywnie czytala posty argumenty nasunely by sie same..

[QUOTE]
Ale czy gdybysmy nigdy w zyciu nie widzieli kopiowanego psa to nadal trwala by ta dyskusja. Nie, poniewaz nikt nie dyskutuje, ze dogom powinno obcinac sie ogony, a rottweilerom uszy.
[/QUOTE]

Gdybym nigdy nie widzial kopiowanego psa,oznaczalo by to ,ze jestem z Marsa.
Nikt tez nie pytal buldoga jak chce wygladac

[QUOTE]
A ja znam takich, co tesknia za komunizmem.....:evil_lol:[/quote]
[/QUOTE]

Pozdrow ich:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA']zasady czego? Jak zauważylam Twoimi jedynymi zasadami jest :
- wklejnie nic nie wnoszących tekstow, powiedzonek, cytatów mądrych ludzi i to bez ładu i składu
- Spamowanie co drugi post tekstem "Mania niekopiowania"
- obiecywanie, że "juz za chwileczkę, już za momencik /.. " i tylko na obietnicach się kończyło
- nie wiedziec czemu zwalczanie kazdego kto ma rosyjskie nazwisko i to nie podając konkretnych argumentów, tylko takie, ze czlowiek mial pecha i sie urodzil nie w tym miejscu i nie w tym czasie co sobie Szanowna Pani zyczy
powodem jeszcze moze byc, ze ów czlowiek zostal tu przywołany nie przez te osoby co trzeba, tylko przez adwersarzy :evil_lol:
- i najwazniejsze NIE podawanie konkretnych argumetów ...wlaściwie .. na nic
to jest spamowanie :p
a po co on tutaj zostal przywolany? jako kto? Ma coś wspolnego z psimi uszami i ogonami? Czemu prownujesz faceta, ktory siedzial na rosyjskich uniwersytetach ze zwyklym szaraczkiem ?
Putin :evil_lol: nie ma facet nic innego do roboty, tylko promowac jakiegoś zmarlego hodowcę lisow :evil_lol:
A powaznie, to moze z powodu efektu jaki mu się PRZYPADKIEM udalo uzyskać? Bo chyba lis ze zwisającymi uszami jest ciekawostką przyrodniczą, nie sądzisz?
Bo zasad hodowli to on nie wymyslił, I czy to Rusek, Amerykanin, Anglik, czy Polak, czy to lata 50-te ubieglego wieku, czy obecne, hodując jakiekolwiek zwierzęta (konie, psy, krowy, świnie, lisy itp.) i chcąc uzyskac osobnika o danych cechach morfologicznych i/lub psychicznych kazdy z nich bedzie w tym celu krzyzowal osobniki, które w jak największym stopniu moga mu zapewnic uzyskanie porządanego przez siebie efektu. Przed Bielajewem byl np Doberman ktory w ten sam sposób działając stworzył konkretnego psa.

I jeszcze jedno, cobys nie gadala kynologia w Rosji stoi naprawde na baardzo wysokim poziomie. :eviltong:
[/quote]
[B][COLOR=green]OK.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Zostawmy to.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]To jest jazda po bandzie :lol:.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Szczęśliwego Nowego Yorku :BIG:.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Nie maja bo tna jak leci:lol:[/quote]

Ależ maxxel myśmy sobie tak żartowały na temat trzymania w ogrodzie (amerykańskim) pum i lisów :razz: A ty byś tak zaraz ciął wszystko. Wiem, ze to lubisz ale pumy i lisy ciachać??? :crazyeye::diabloti:

[quote name='maxxel'][quote name='Karmi']

..podalem tylko przyklad co hodowca ma do powiedzenia w sprawie infekcji uszu,Ty sie rozwijasz nad urokiem klapouchego bosaka..[/quote]

To uważaj co podajesz. Znasz Larę? Ja znam. Nie jest hodowcą- zreszta sama to zawsze mówi. Poczytaj wpisy w I grupie. Poza tym używanie jej jako pokrętnego argumentu za kopiowaniem nie jest właściwe. Lara jest chyba ostatnią osobą która przycięłaby psu cokolwiek dla urody. Popatrz choćby na dogomanii zobaczysz ilu psim biedom pomaga.
Nie ,,rozwijam się" nad urodą klapciatych bosów tylko stwierdzam fakty.
Mało, bardzo mało bosych jest dziś kopiowanych. Tak trzymać bosiarze :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...