Jump to content
Dogomania

Wątek Krakowskich Zwierzaków


AgaG

Recommended Posts

Mam idealna kandydatkę:

Frecia (w schronisku Luiza) to mała, 5-letnia, grzeczna sunia. Jest wysterylizowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana. Obecnie znajduje się w domu tymczasowym. Pierwszy raz wchodząc do domu od razu wskoczyła na łóżko i sama się zagościła. Jednak w koszyku jest jej najwygodniej. Wobec człowieka zachowuje się bardzo spokojnie, przy pierwszym kontakcie z nową osobą nieco się onieśmiela, ale po pewnym czasie wykazuje zainteresowanie. Zna podstawowe komendy: siad, łapa, leżeć – (za smakołyk) bardzo chętnie je wykona. Na spacerze bardzo ładnie chodzi na smyczy, nie szapie się, wyprowadzanie jej to sama przyjemność. Pójdzie tam, gdzie właściciel. W stosunku do innych psów jest przyjazna, momentami uległa i wycofuje się, gdy pies jest zbyt nachalny. Nigdy nie wdaje się w konflikty. W domu jest spokojna, nie niszczy rzeczy. Została nauczona załatwiania się na zewnątrz. Wykazuje zainteresowanie wobec mniejszych zwierząt. Potrafi godzinami obserwować chomika, czy węszyć w poszukiwaniu kretów. Koty to niestety nie jej przyjaciele… Goni je. Sunia odczuwa dyskomfort, na skutek chaotycznych ruchów w jej otoczeniu (np. tłum ludzi, nadmierna gestykulacja rąk w bezpośrednim kontakcie, podniesiony głos) Niestety, to najpewniej przypomina jej własną przeszłość (została odebrana właścicielowi z powodu przebywania w złych warunkach) Poszukuje spokojnego domu, nowego właściciela z dobrym sercem, do którego się przyzwyczai, na nowo mu zaufa i z radością będzie merdała ogonkiem i pokazywała swój różowy brzuszek.

[IMG]http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/395286_375394132489997_100000582391818_1410739_2124078414_n.jpg[/IMG]

[IMG]http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/418437_375395189156558_100000582391818_1410743_611856131_n.jpg[/IMG]

Adopcja w miarę pilna!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucyja']Czyli rozumiem, że znaleziony collie znów się zgubił :([/QUOTE]
No niestety, szukałyśmy go z koleżanką, ale bezskutecznie. Dwie gminy wiedzą, że go szukamy, więc jeśli ktoś go zgłosi to będziemy wiedziały. Może również wrócić do tego domu, w którym przebywał. Już podobno tak było, że wyszedł w piątek, a wrócił w poniedziałek. Albo ciągle próbuje znaleźć drogę do domu, albo jest kochliwy....

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ Frecia w domu akceptuje inne mniejsze zwierzaki (chomik itd) to myślę, że kota też by zaakceptowała. Koty goni na polu, kiedy te uciekają. Znam wiele psów które mieszkają z kotami pod jednym dachem i je tolerują, a podwórkowe dachowce gonią aż się kurzy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta-t']Dwa dni temu ogłaszałam tutaj znalezionego psiaka collie. Nawet znalazł się dla niego dom, ale psiak przepadł. Wyszedł z posesji, na której przebywał tymczasowo i od dwóch dni nie wrócił. Jestem wściekła bo chciałam zabrać psiaka do hotelu, ale pani w gminie powiedziała, że może zostać w tym miejscu gdzie jest dopóki się coś nie znajdzie. Psies może się błąkać gdzieś w pobliżu trasy E7 w rejonie Słomnik i Miechowa. Gdyby ktoś z was tamtędy jechał rozglądajcie się.[/QUOTE]

Przejeżdżałem dzisiaj jadąc do i z Kielc, ale collaka nie widziałem :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ank@']Tobi pewnie za stary.... Ma 9 lat. Super przytulak, a siedzi już 4 rok. :([/QUOTE]

Ja wyslalm nr tel .do dziewczyny ktora ma kudlatego pieska , jak pani nie nie bedzie go chciala to mamy sie umówic w schronisku, ale niestety ja nie dam rady w ta niedzile jechac jak by co, bo w sobote jade za Krakow zawiesc Nocke do pani Rozy wiec nie mam tyle czasu zeby jeszcze w niedzile isc do schroniska .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Foksia i Dżekuś']Ja wyslalm nr tel .do dziewczyny ktora ma kudlatego pieska , jak pani nie nie bedzie go chciala to mamy sie umówic w schronisku, ale niestety ja nie dam rady w ta niedzile jechac jak by co, bo w sobote jade za Krakow zawiesc Nocke do pani Rozy wiec nie mam tyle czasu zeby jeszcze w niedzile isc do schroniska .[/QUOTE]
My z Pauliną K będziemy w schronisku w niedzielę, Ania z Moniką pewnie też? Więc ktoś Pani będzie mógł pieski pokazać. Tyle że Frecia jest na DT u Kasi Perek, więc jej w schronisku nie pokażemy, a ona nadawałaby się najlepiej..
Nocka jedzie do domu? I co z Polo, już w swoim domu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Avaloth']My z Pauliną K będziemy w schronisku w niedzielę, Ania z Moniką pewnie też? Więc ktoś Pani będzie mógł pieski pokazać. Tyle że Frecia jest na DT u Kasi Perek, więc jej w schronisku nie pokażemy, a ona nadawałaby się najlepiej..
Nocka jedzie do domu? I co z Polo, już w swoim domu?[/QUOTE]

Wyslij mi zatem nr tel do siebie na pw. bo jak pani decyduje sie jechac do schroniska to was umówie.
Polo jest w domku od poniedziałku , za Nocke trzeba trzymac kciuki zeby pies rezydent ja przyjał i na odwrot

Link to comment
Share on other sites

kupiłam 1kg tabletek Witaminowo- mineralnych dla psów ( około 500szt) niestety nie popatrzyłam na datę przydatności która się kończy 16 maja mogę oddać koło 400 tab gdyż mój pies zje ich koło 100 do końca daty przydatności, więc szkoda żeby się zmarnowały ;)
Skład tabletek:
Witamin A,D3,E,K, B1, B2,B6,B12,H
Kwas Nikotynowy
Kwas pantotenowy
kwas foliowy
cholina
Wapń( w tym wapń z muszli ostryg)
fosfor
magnez
Sód
żelazo
cynk
magnez
miedź
kobalt
jod
selen
suszone drożdże piwne
1 tab na 10kg ciężaru ciała dziennie

Link to comment
Share on other sites

[B]Pilnie potrzebna jest wizyta przedadopcyjna dla pięknej owczarki Livi[/B]. [B]Domek trafia się w gminie Skawina wieś Kopanka.[/B] [B]Bardzo prosimy w imieniu Livi która tak długo czeka na dom.

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/206437-Sunia-w-typie-ON-ka-pogryziona-i-%20obita.Kuleje.Zerknij-mo%C5%BCe-chocia%C5%BC-podniesiesz...?p=16763278#post16763278[/URL]
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniulka91']kupiłam 1kg tabletek Witaminowo- mineralnych dla psów ( około 500szt) niestety nie popatrzyłam na datę przydatności która się kończy 16 maja mogę oddać koło 400 tab gdyż mój pies zje ich koło 100 do końca daty przydatności, więc szkoda żeby się zmarnowały ;)
(...)[/QUOTE]

jeśli nikt się nie zgłosi to w schronisku wszystko przyjmą ;)
A ja mogłabym przejąć ok 70 tab. :)

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Z nikłą nadzieją poszukuję DT dla wyrzuconego z auta małego młodego psiaka.
Jest to typowy kundelek - na oko do 5kg, czarny podpalany, bardzo fajny do ludzi i zabawowy do psów, choć moich się początkowo wystraszył ;)
Na spacerach grzeczny, komunikatywny.
Piesek jutro trafi na Rybną, bo obecnie nie możemy go niestety przygarnąć.
Mamy dla niego karmę.
Gdyby ktoś coś wiedział proszę o info.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bakusiowa'][B]Pilnie potrzebna jest wizyta przedadopcyjna dla pięknej owczarki Livi[/B]. [B]Domek trafia się w gminie Skawina wieś Kopanka.[/B] [B]Bardzo prosimy w imieniu Livi która tak długo czeka na dom.

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/206437-Sunia-w-typie-ON-ka-pogryziona-i-%20obita.Kuleje.Zerknij-mo%C5%BCe-chocia%C5%BC-podniesiesz...?p=16763278#post16763278[/URL]
[/B][/QUOTE]
Prośba ciągle aktualna. Może ktoś pomóc?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='skrzeli']Witam,

Z nikłą nadzieją poszukuję DT dla wyrzuconego z auta małego młodego psiaka.
Jest to typowy kundelek - na oko do 5kg, czarny podpalany, bardzo fajny do ludzi i zabawowy do psów, choć moich się początkowo wystraszył ;)
Na spacerach grzeczny, komunikatywny.
Piesek jutro trafi na Rybną, bo obecnie nie możemy go niestety przygarnąć.
Mamy dla niego karmę.
Gdyby ktoś coś wiedział proszę o info.[/QUOTE]
Taki cudak:
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-xqO1OFGmqiM/T1yk41tIY7I/AAAAAAAAARI/JtI1hw543ic/s640/IMG_3845.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-AU2yeASaOR8/T1yk70V6I-I/AAAAAAAAARQ/4wQYKpSmPU4/s640/IMG_3843.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-LeAjfPlcHUA/T1ylwiL0kyI/AAAAAAAAATI/23sk7gY4QCk/s640/IMG_3841.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-88QPsdY79iQ/T1ylyFbDZsI/AAAAAAAAATQ/hcXvkeTlXyI/s640/IMG_3842.JPG[/IMG]

Edited by skrzeli
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...