Jump to content
Dogomania

Etna+Timi+Zosia+Shakira, Tosia za TM


motyleqq

Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kirinna']chcesz średniego fajnego psa:) zróbmy szczeniaczki, Etna +Juniorek
nie za duże, rude, o wyglądzie względnie przypominającym owczarki:diabloti:[/QUOTE]

o i to jest dobra propozycja :evil_lol: jeszcze żeby się wzrostem w Juniora wdały i będzie cacy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']to chyba jakiś oszukany :evil_lol:

stanęło póki co na bostonie. oboje nadal jesteśmy pod wrażeniem dwóch wariatek, jakie poznaliśmy na obozie w Annówce :evil_lol:[/QUOTE]

one był straszne:) na serio można było sie ich bać, jak zabierały frisbee borderom

Link to comment
Share on other sites

Szczeniaczki to zło ,ale chyba lubie takie Sado maso:diabloti:Polecam wszystkim szczeniaczka który nie śpi ,non stop jęczy ,nie męczy się NICZYM i od 4miesiąca życia startuje do psów.Serdecznie polecam.Szkoła życia i szkoła zszarganych nerwów.
A i budzi się codziennie o 4.57 xD do 6miesiąca życia.

Link to comment
Share on other sites

Na YouTube jest pewien meeega jack russel, tylko nie pamiętam jak się nazywał. Kojarzę go głównie ze sztuczek (czego on nie umiał!), ale robią też chyba jakiś sport.

Padła propozycja schipperke, znam jednego, sporo mówiła mi o nim jego właścicielka. To bardziej szpic niż owczarek, więc chyba tym bardziej nie chciałabyś takiego psa. Chodził z nami na kurs dla początkujących (agility), masakra :evil_lol:.

Bostony całkiem fajne się wydają :razz:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Illusion']Na YouTube jest pewien meeega jack russel, tylko nie pamiętam jak się nazywał. Kojarzę go głównie ze sztuczek (czego on nie umiał!), ale robią też chyba jakiś sport.

Padła propozycja schipperke, znam jednego, sporo mówiła mi o nim jego właścicielka. To bardziej szpic niż owczarek, więc chyba tym bardziej nie chciałabyś takiego psa. Chodził z nami na kurs dla początkujących (agility), masakra :evil_lol:.

Bostony całkiem fajne się wydają :razz:.[/QUOTE]

Też kojarzę tego jacka, co nie zmienia faktu, że to JEDEN jack, a na YT jest masa owczarków pracujących - to też o czymś świadczy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Dla mnie chyba gorsza była kwestia przełamania się... Po pierwszym hodowcy jakoś poszło :evil_lol:[/QUOTE]

masz rację, bo zaraz napiszę drugiego :evil_lol:

[quote name='Unbelievable']ej ja też niedawno czekałam na szczeniaczka :placz:[/QUOTE]

no, a tu nagle dorosły pies, co nie?

[quote name='Martens']Ja nie dostałam szczeniaka tylko podlotka i mam niedosyt :diabloti: :diabloti: :diabloti:[/QUOTE]

oki, to kup sobie jeszcze trzeciego :diabloti: ja bym nawet wolała takiego ciut starszego...

[quote name='Aleks89']Szczeniaczki to zło ,ale chyba lubie takie Sado maso:diabloti:Polecam wszystkim szczeniaczka który nie śpi ,non stop jęczy ,nie męczy się NICZYM i od 4miesiąca życia startuje do psów.Serdecznie polecam.Szkoła życia i szkoła zszarganych nerwów.
A i budzi się codziennie o 4.57 xD do 6miesiąca życia.[/QUOTE]

Jezu, ja nie lubię szczeniaczków. one tylko sikają i gryzą :evil_lol:

[quote name='Illusion']Na YouTube jest pewien meeega jack russel, tylko nie pamiętam jak się nazywał. Kojarzę go głównie ze sztuczek (czego on nie umiał!), ale robią też chyba jakiś sport.

Padła propozycja schipperke, znam jednego, sporo mówiła mi o nim jego właścicielka. To bardziej szpic niż owczarek, więc chyba tym bardziej nie chciałabyś takiego psa. Chodził z nami na kurs dla początkujących (agility), masakra :evil_lol:.

Bostony całkiem fajne się wydają :razz:.[/QUOTE]

no kurcze, patrzcie co znalazłam:

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/217/18594944390422229695415.jpg/][IMG]http://img217.imageshack.us/img217/2271/18594944390422229695415.jpg[/IMG][/URL]

naprawdę są fajne :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FredziaFredzia']I stanęło na bostonku? :) Super! Tylko pamiętaj żeby wypytać, czy rodzice nie mieli problemów z oddychaniem - bo to tak jak u buldożków się zdarza.[/QUOTE]

tak, właśnie do hodowli bostonów napisałam :) dzięki, będę o tym pamiętać. ale generalnie są zdrowsze od buldożków, prawda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']Też kojarzę tego jacka, co nie zmienia faktu, że to JEDEN jack, a na YT jest masa owczarków pracujących - to też o czymś świadczy ;)[/QUOTE]

Pewnie, ale nie napisałam tego, żeby udowodnić, że nie ma większej różnicy między owczarkiem, a jrt (ich przeznaczenie było jednak trochę inne). Bardziej chodziło o to, że wkładając odpowiednio mniej lub więcej pracy da się robić takie rzeczy... z każdym psem. Jak ktoś chce pracować w taki sposób ze swoim czworonogiem, to raczej nie zdecyduje się na terriera, charta, czy inną tego typu rasę, ale są tacy walnięci, co się decydują i wychodzi im naprawdę super :). Ostatnio szukałam instrukcji na jakąś przeszkodę do agility i trafiłam na stronkę z agilitującymi basensji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']
no, a tu nagle dorosły pies, co nie?[/QUOTE]
wczoraj obejrzałam filmik z 8 miesięcy, nic się nie zmieniła :roll:


ej jakbym ja Grama pokazywała na jutubie i nic o nim nie pisała to też byłby jackiem idealnym ;) bo sztuczek potrafi w cholerę, i frisbee robi, i agi robi, ale to jest poprzedzone kilkoma latami pracy w niego włożonej... już przemilczę to że tamten jack był hamerykański, a oni tam mają psy dosyć wyprane z instynktów


mój szczeniaczek też był fajny :loveu: tyle dobrego że nie była agresywna :roll::grins:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Illusion']Pewnie, ale nie napisałam tego, żeby udowodnić, że nie ma większej różnicy między owczarkiem, a jrt (ich przeznaczenie było jednak trochę inne). Bardziej chodziło o to, że wkładając odpowiednio mniej lub więcej pracy da się robić takie rzeczy... z każdym psem. Jak ktoś chce pracować w taki sposób ze swoim czworonogiem, to raczej nie zdecyduje się na terriera, charta, czy inną tego typu rasę, ale są tacy walnięci, co się decydują i wychodzi im naprawdę super :). Ostatnio szukałam instrukcji na jakąś przeszkodę do agility i trafiłam na stronkę z agilitującymi basensji.[/QUOTE]

No pewnie, że można. Jax też umie masę sztuczek i jak chce go czegoś nauczyć, to mogę, nie ma problemu. Tylko, że z owczarkiem przez ten rok zrobiłabym dużo więcej, bo jacka musiałam nauczyć pracować ;)
No i tak jak pisze Unbleble - jacki amerykańskie to jacki głównie z wyglądu ;) Jeszcze z 10lat i w Polsce też takie będą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleks89']Motyleqq-moj nie sikał ,ani nie gryzł.ON NIE SPAŁ.Kiedy na niego nie popatrzyłem to leżał ,stękał i PACZYŁ!![/QUOTE]

Etna to była miłym szczeniaczkiem. na początku biegała po ścianach, ale potem odkryłam jak ją zmęczyć i było spoko. poza sikaniem...

[quote name='Unbelievable']wczoraj obejrzałam filmik z 8 miesięcy, nic się nie zmieniła :roll:


ej jakbym ja Grama pokazywała na jutubie i nic o nim nie pisała to też byłby jackiem idealnym ;) bo sztuczek potrafi w cholerę, i frisbee robi, i agi robi, ale to jest poprzedzone kilkoma latami pracy w niego włożonej... już przemilczę to że tamten jack był hamerykański, a oni tam mają psy dosyć wyprane z instynktów


mój szczeniaczek też był fajny :loveu: tyle dobrego że nie była agresywna :roll::grins:[/QUOTE]

w sensie psychicznym czy fizycznym? :evil_lol:

pod pewnym względem wypranie z popędów jest dobre... psy robią się bardziej 'dla ludzi'. z drugiej, gubią gdzieś swoją pierwotność ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']
w sensie psychicznym czy fizycznym? :evil_lol:

pod pewnym względem wypranie z popędów jest dobre... psy robią się bardziej 'dla ludzi'. z drugiej, gubią gdzieś swoją pierwotność ;)[/QUOTE]
bardziej w fizycznym niż psychicznym, styl pracy ma ten sam ale zdecydowanie bardziej się słucha (chociaż wątpię że to zasługa jakiegokolwiek dorastania :p raczej kwestia dogadania się)

ale za wypraniem popędów idą też inne zmiany, i rasa nie jest już taka sama ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...