Jump to content
Dogomania

Etna+Timi+Zosia+Shakira, Tosia za TM


motyleqq

Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Vectra']a to czy mały czy duży , to akurat w kwestii zazdrości Etny nie ma znaczenia ;)
tu wybieraj rasę , która da sobie w kaszę dmuchać i to nie będzie terrier ...
Terrier to zwierzątko pewne siebie i nie lubiące być wycieraczką dla zazdrosnego psa ;)[/QUOTE]

oj, ale Etna nie reaguje w sposób, że drugi pies jest wycieraczką :eviltong: jak był u nas Apo te kilka dni, to po prostu jak wchodził na kolana, to i ona chciała, dyszała mu nad głową i piszczała, piszczała, piszczała... nienawidzę tego piszczenia :evil_lol: tak samo robi z kotami. dostaje świra jak jakiś mi wejdzie na kolana. ale nigdy nie była agresywna wobec kota. jeden raz wystartowała z zębami do szczeniaczka, którego głaskałam... więcej nie próbowała ;) za Aposkiem wszędzie łaziła. on żebrał o żarcie, to i ona. na co dzień nie chodzi za mną do kuchni, jak on polazł, to ona też itp itd...
chcemy małego psa, bo tak nam będzie wygodniej też. ale jak owy pies dorośnie, to Etna chętniej spędzi czas z małym pieskiem, niż takim swojego wzrostu czy większym. taki ma gust. z dużych lubi tylko boksery i amstaffy ;) uwielbia staffiki, buldożki francuskie i bostony, oraz wszelakiej maści małe, szalone kundelki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Nie przesadzam :eviltong: Szczególnie w przypadku terrierów z pasją myśliwską ;)[/QUOTE]
ja akurat lubię tego typu korbę u psa ;)
dlatego mamy tak duży wybór grup ras ;) psów z pasją myśliwską jest masę .. tylko przy tym terrier ma takie inne cechy .. np zajadłość , zawziętość , nakręcanie się etc ... ja to wielbię :)

Ja byłam zakochana w jagterrierce kolegi , małe to to , ale charakterek niesamowity :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']ja już zupełnie nie wiem, jakiego psa powinnam wybrać :shake: post ladyS jeszcze bardziej mi namieszał. z jednej strony przecież russele też 'pracują', tj biegają w agi czy za talerzykami. z drugiej to, co napisałaś...
ja bym chciała mniejszą wersję Etny ;) dla niej żaden pies nie będzie dobry, zwłaszcza na początku, bo jest 'zazdrosna' o każde zwierzę. ale lubi małe pieski, a i dla nas mniejszy będzie lepszy i stąd taka decyzja- ma być mały.[/QUOTE]

Jeśli chcesz mniejszą wersję Etny, to ja bym na Twoim miejscu nie myślała w ogóle o terierze. Jak już, to fajny szelciak na przykład (sama rozpatrywałam swego czasu). Wiesz, ja się czasem śmieje z Jaxa, że on ma skupienie koliberka ;) To trochę przy terierach - moim zdaniem - jest zamknięte koło, bo jeśli chcesz rozbudzić zabawę, to musisz bazować na instynktach, np. pogoni - co znów powoduje, ze pies goni wszystko, co ucieka, nie tylko zabawki, ale nie pogardzi też ptaszkiem czy kotkiem. Jax nie biega na lince dlatego, że ucieka czy nie wraca - a z powodu dwóch zachowań: jedno z nich polega na tym, że pies się zawąchuje i nie reaguje na NIC prócz pociągnięcia za linkę. Drugie - owszem, potrafi biec do mnie z zabawką, a potem np. zobaczy uciekającą jaszczurkę i nagle skręca za nią, choć na zawołanie wraca. Oczywiście, to wszystko jest możliwe do oduczenia, ja się w to bawię, ale wiedziałam, że biorę teriera - musisz się zastanowić, czy chcesz brać psa z założeniem, że trzeba go oduczać bądź co bądź naturalnych instynktów. Jax nie należy np. do psów, które możesz puścić z innymi psami i który będzie biegać- owszem, pobiega 2 minuty, bo po czym ruszy w swoją stronę ;)

Edit: Doczytałam- żeby nie było, ja lubię terierowy charakterek i sobie go cenię. Co nie zmienia faktu, że dla takich wymagań, jakie stawiasz, motyleqq, terier wydaje mi się złym wyborem, bo oboje będziecie się męczyć ;)

Link to comment
Share on other sites

to nie bierz terriera jak chcesz mniejszą etnę ;) bo one na milion procent nie spełnią twoich oczekiwań

a dlaczego ja nie wzięłam parsona drugiego zamiast owczarka? ;) bo 1. gram już by go nauczył :diabloti: 2. sporty z parsonem to nie to samo co z owczarkiem i nie ma tak łatwo 3. Bruma niedługo rok kończy i mimo wszystko jest łatwiej niż było z Gramem, milion razy łatwiej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']bój się ;) my mamy fajnego parsonka u siebie, no genialny chłopak, słucha się idealnie, dopóki nie zobaczył kota ;) misja jak u Grama i psa nie ma :) także przyemyśl sobie dobrze, bo to są BARDZO trudne w prowadzeniu psy i jeżeli chcesz psa idealnego który się zawsze posłucha, będziesz go mogła wszędzie spuścić to zapomnij ;) chyba że masz dojście do OE :diabloti:[/QUOTE]
Chyba zależy od psa ;) I przeszkolenia. Skoro myśliwi potrafią psy odwołać z pogoni, to od kota się nie będzie dało? ;)

Jupi jak zobaczył kota, to stanął jak wryty, odwołałam go ;)

Link to comment
Share on other sites

A ja jako nie znająca się, tak po prostu bez popadania w skarjnośći, zaproponowałabym tak o, jakiegoś małego psa np grzywka, pudla, albo nawet westa (ogarnięty od poczatku był nawet pewnie fajniejszy niż Dotka, ona jest dziwna;)) bo pewnie z kazdym mozna byloby robic w jakims stopniu robic to co chcesz, a 100% łapanie dekli czy tez jakis iny sport, nie jest chyba powiedziane że taki jack czy parson bedzie robil to bezwzględnie.

A jeszcze mi teraz przyszedł na mysl, manchester, osobiscie bardzo podoba sie ta rasa, i chyba to jeden za najłagodnieszych typów teriera, bo to taki terier - nie terier;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']Jeśli chcesz mniejszą wersję Etny, to ja bym na Twoim miejscu nie myślała w ogóle o terierze. Jak już, to fajny szelciak na przykład (sama rozpatrywałam swego czasu). Wiesz, ja się czasem śmieje z Jaxa, że on ma skupienie koliberka ;) To trochę przy terierach - moim zdaniem - jest zamknięte koło, bo jeśli chcesz rozbudzić zabawę, to musisz bazować na instynktach, np. pogoni - co znów powoduje, ze pies goni wszystko, co ucieka, nie tylko zabawki, ale nie pogardzi też ptaszkiem czy kotkiem. Jax nie biega na lince dlatego, że ucieka czy nie wraca - a z powodu dwóch zachowań: jedno z nich polega na tym, że pies się zawąchuje i nie reaguje na NIC prócz pociągnięcia za linkę. Drugie - owszem, potrafi biec do mnie z zabawką, a potem np. zobaczy uciekającą jaszczurkę i nagle skręca za nią, choć na zawołanie wraca. Oczywiście, to wszystko jest możliwe do oduczenia, ja się w to bawię, ale wiedziałam, że biorę teriera - musisz się zastanowić, czy chcesz brać psa z założeniem, że trzeba go oduczać bądź co bądź naturalnych instynktów. Jax nie należy np. do psów, które możesz puścić z innymi psami i który będzie biegać- owszem, pobiega 2 minuty, bo po czym ruszy w swoją stronę ;)[/QUOTE]

tylko że sheltie w ogóle nie podoba się TŻ, a on ma dość dużo do powiedzenia w tej kwestii... raczej wolelibyśmy coś z krótką sierścią. pudle też nam się nie podobają.
hm... trudno jest tak porównywać biorąc pod uwagę tylko słowo pisane, ale Etna też gania ptaki, koty na dworze również(ale jak kot się zatrzyma, to ucieka przerażona). bywa, że się zawącha i na chwilę głuchnie. ale jak pracuje, to pracuje i nic dookoła nie ma znaczenia. jedyne, co ją rozprasza, to TŻ :evil_lol: i jak jesteśmy we dwoje to czasem nie wie, komu ma aportować ;)

[quote name='Unbelievable']to nie bierz terriera jak chcesz mniejszą etnę ;) bo one na milion procent nie spełnią twoich oczekiwań

a dlaczego ja nie wzięłam parsona drugiego zamiast owczarka? ;) bo 1. gram już by go nauczył :diabloti: 2. sporty z parsonem to nie to samo co z owczarkiem i nie ma tak łatwo 3. Bruma niedługo rok kończy i mimo wszystko jest łatwiej niż było z Gramem, milion razy łatwiej[/QUOTE]

to co ja mam wybrać? :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Chyba zależy od psa ;) I przeszkolenia. Skoro myśliwi potrafią psy odwołać z pogoni, to od kota się nie będzie dało? ;)

Jupi jak zobaczył kota, to stanął jak wryty, odwołałam go ;)[/QUOTE]
jasne, ale pies u myśliwego jest spełniony ;) i wie że będzie sobie mógł pogonić kiedy indziej
i ja mniej-więcej na takiej zasadzie koegzystuję z Gramem : P

jeżeli chodzi o pogoń za zabawką i ucieczką do czegokolwiek po dogonieniu jej, to ja to z gramem przepracowałam, a nie było ciekawie, pełne skupienie na piłce też można wypracować robiąc z przynoszenia pracę a nie tylko nagrodę



motylek, bordera bierz :diabloti: takiego nie-isdsa ;) będzie ci pasował

Link to comment
Share on other sites

No russell też pracuje zawzięcie, dopóki nie zobaczy/usłyszy czegoś fascynującego i ciekawszego ;) Ja np. następnego psa szukam stricte pracującego i na pewno nie zdecyduję się w tym zakresie na teriera, bo zwyczajnie czas, który musiałabym poświęcić na naukę, jest znacznie dłuższy w przypadku teriera niż owczara. Np. zostawiasz teriera w leżeniu, odchodzisz, pies jest super skupiony, nagle przeleci nad nim ptak, a on siada i paaaaaatrzy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']A ja jako nie znająca się, tak po prostu bez popadania w skarjnośći, zaproponowałabym tak o, jakiegoś małego psa np grzywka, pudla, albo nawet westa (ogarnięty od poczatku był nawet pewnie fajniejszy niż Dotka, ona jest dziwna;)) bo pewnie z kazdym mozna byloby robic w jakims stopniu robic to co chcesz, a 100% łapanie dekli czy tez jakis iny sport, nie jest chyba powiedziane że taki jack czy parson bedzie robil to bezwzględnie.

A jeszcze mi teraz przyszedł na mysl, manchester, osobiscie bardzo podoba sie ta rasa, i chyba to jeden za najłagodnieszych typów teriera, bo to taki terier - nie terier;)[/QUOTE]

na obecną chwilę Dotka jest jedynym westem, który mi się podoba :lol: bo ma fajną fryzurę ;)

grzywek też ewentualnie wchodzi w grę, choć nie mam pewności, co na to TŻ :diabloti: a powiedział, że teraz to on wybiera psa :diabloti:

[quote name='Vectra']nigdy terrier nie będzie miał charakteru jak owczarek , nawet w 1% ;)

Bostony są fajne :cool3:[/QUOTE]

mi zależy na fajnej pracy z psem. to nawet nie musi być akurat frisbee, może być coś innego, co spodoba się psu... byleby nie polowanie :evil_lol:

bostony tak, totalnie świrnięte! nigdy nie zapomnę dwóch bostonek skaczących mi pod nogami bo MAM TALERZ :evil_lol: mimo że widziały mnie pierwszy raz w życiu. te psy były wszędzie na raz :lol:

to ja może powiem, jakie małe psy nam się podobają wizualnie :cool3: to będzie tak: JRT, PRT, staffik, boston terrier, buldog francuski, grzywacz chiński. koniec :cool3:

edit: ostatnio spodobał nam się też płochacz holenderski, ale ten już trochę większy jest

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']No russell też pracuje zawzięcie, dopóki nie zobaczy/usłyszy czegoś fascynującego i ciekawszego ;) Ja np. następnego psa szukam stricte pracującego i na pewno nie zdecyduję się w tym zakresie na teriera, bo zwyczajnie czas, który musiałabym poświęcić na naukę, jest znacznie dłuższy w przypadku teriera niż owczara. Np. zostawiasz teriera w leżeniu, odchodzisz, pies jest super skupiony, nagle przeleci nad nim ptak, a on siada i paaaaaatrzy ;)[/QUOTE]
z Gramem przepracowałam i już mi takich rzeczy nie robi ;) zostawanie mamy perfekcyjne i nie poleci do niczego właściwie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']
motylek, bordera bierz :diabloti: takiego nie-isdsa ;) będzie ci pasował[/QUOTE]

trochę jednak za duży... chcemy do 10, no maks 15 kg. takiego na rączki :lol:

[quote name='Victoria']Nana :evil_lol:.

A kiedy planujesz szczyla??[/QUOTE]

hm... trudno powiedzieć. jakby się poszczęściło i byśmy w miarę szybko razem zamieszkali, to może tak za pół roku ;)

[quote name='LadyS']No russell też pracuje zawzięcie, dopóki nie zobaczy/usłyszy czegoś fascynującego i ciekawszego ;) Ja np. następnego psa szukam stricte pracującego i na pewno nie zdecyduję się w tym zakresie na teriera, bo zwyczajnie czas, który musiałabym poświęcić na naukę, jest znacznie dłuższy w przypadku teriera niż owczara. Np. zostawiasz teriera w leżeniu, odchodzisz, pies jest super skupiony, nagle przeleci nad nim ptak, a on siada i paaaaaatrzy ;)[/QUOTE]

no tak, wiem już o czym mówisz teraz ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']
mi zależy na fajnej pracy z psem. to nawet nie musi być akurat frisbee, może być coś innego, co spodoba się psu... byleby nie polowanie :evil_lol:

[/QUOTE]

To się trochę wyklucza :diabloti: Bo akurat frisbee, agi to coś, w czym russell się może spełnić, co nie znaczy, że coś go od tego nie oderwie ;) Nie wiem, jeśli zależy Ci na fajnej pracy z psem, to raczej nie pchaj się w russele. Może faktycznie manchester, one dość fajnie pracują, da się wybrać lajtowego, no a budowa jednak podobna do parsona. No i jeszcze - russele teraz są w dużej mierze beczułkowate, będąc na wystawie zastanawiałam się, jak częśc z nich w ogóle biega i czy potrafi szybko ;)

[quote name='Unbelievable']z Gramem przepracowałam i już mi takich rzeczy nie robi [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG] zostawanie mamy perfekcyjne i nie poleci do niczego właściwie[/QUOTE]

Ja z Jaxem też przepracowałam, co jednak nie zmienia faktu, że obie musiałyśmy to porządnie przepracować - a myślę, ze są psy, z którymi da się to zrobić bardziej lajtowo i szybciej, niż z russellami. I chyba obu nam się wydaje, jak wnioskę z wypowiedzi, że o takiego psa (łatwiejszego i chętniej pracującego tylko z człowiekiem) chodzi motylkowej ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']na obecną chwilę Dotka jest jedynym westem, który mi się podoba :lol: bo ma fajną fryzurę ;)

grzywek też ewentualnie wchodzi w grę, choć nie mam pewności, co na to TŻ :diabloti: a powiedział, że teraz to on wybiera psa :diabloti:
[/QUOTE]
No bo westy są brzydkie;)
Nie, ale powaznie ten MT to byłby chyba fajny dla was :) o ile by sie wam spodobał.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem powinnaś sama poobcować trochę z terierami, wspólne spacery itd, tylko musisz znaleźć właścicieli ;) Albo do hodowców zagaduj, koło Warszawy pewnie znajdzie się niejedna hodowla, zagadaj, umów się, przyjedź, posiedź pół dnia, zobacz, czym to się je :)

Ja jestem bardzo zadowolona z poziomu pracy z Jupim, nie ma takiej sytuacji, że coś go rozproszy, gdy bawimy się np piłką :) Naprawdę czytam czytam i nie wiem, czy to wy wyolbrzymiacie, czy to mi trafił się taki pies :) Oczywiście mamy swoje problemy, Jupi nie jest psem w 100% posłusznym, ale żyjemy normalnie, chodzimy na długie spacery, spuszczam go ze smyczy, pies mnie pilnuje, nie idzie na żadne misje, jak mam piłkę to mu cała zwierzyna może pod nosem przelecieć, a on nie zwróci na to uwagi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']jasne, ale pies u myśliwego jest spełniony ;) i wie że będzie sobie mógł pogonić kiedy indziej
i ja mniej-więcej na takiej zasadzie koegzystuję z Gramem : P
[/QUOTE]

Wychodzi na to, że mój pies jest spełniony ;)
A nie polujemy :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Moim zdaniem powinnaś sama poobcować trochę z terierami, wspólne spacery itd, tylko musisz znaleźć właścicieli ;) Albo do hodowców zagaduj, koło Warszawy pewnie znajdzie się niejedna hodowla, zagadaj, umów się, przyjedź, posiedź pół dnia, zobacz, czym to się je :)

Ja jestem bardzo zadowolona z poziomu pracy z Jupim, nie ma takiej sytuacji, że coś go rozproszy, gdy bawimy się np piłką :) Naprawdę czytam czytam i nie wiem, czy to wy wyolbrzymiacie, czy to mi trafił się taki pies :) Oczywiście mamy swoje problemy, Jupi nie jest psem w 100% posłusznym, ale żyjemy normalnie, chodzimy na długie spacery, spuszczam go bez smyczy, pies mnie pilnuje, nie idzie na żadne misje, jak mam piłkę to mu cała zwierzyna może pod nosem przelecieć, a on nie zwróci na to uwagi.[/QUOTE]

Chyba trafił Ci się idealny pies wzięty w idealnym wieku ;) My z Jaxem też nie przeżywamy horrorów, ale bardzo wiele rzeczy musieliśmy przepracować - zresztą Jaxa widziała np. evel w poprzedniego sylwestra i potem na wakacje i sama mówiła, że zmiana jest ogromna. Ale nadal jest to dalekie od ideału.

Zresztą, mnie nie chodzi o to, że terier by się dla motylkowej nie nadał czy jest zwierzęciem z piekła rodem ;) Pokazuję jedynie, że skoro szuka ona mniejszej wersji Etny, to jednak nie przez teriery droga.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...