Jump to content
Dogomania

Etna+Timi+Zosia+Shakira, Tosia za TM


motyleqq

Recommended Posts

mnie męczy jedno , wypowiadanie się na temat ras , z którymi nie ma się NIC wspólnego :)
Podałam w propozycji dla Motyleqq , właśnie bostona ... czytając jej posty , chęci i potrzeby , oraz upodobania ... Bostonów osobiście nie znam , ale znam hodowle co mają staffiki i bostony i na podstawie ich porównania ras , tak mi boston jako kompromis wpadł do głowy ...

Jako czarodziejski mix .. staffika , JTR i buldożka :) natomiast nadal trzeba pamiętać, że jest to terrier ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pisałaś, że chciałabyś innego psa (większego - domyślam się, że chodzi o belga), ale teraz go mieć nie możesz, więc bierzesz małego. Dla mnie to dziwne. Poza tym odwiedzamy podobne galerie, mam okazję czytać Twoje posty i mam wrażenie, że Ty się strasznie szybko nakręcasz zanim się zastanowisz. Jeśli się mylę, to mnie popraw - czy Ty nie chciałaś brać staffika od Vectry z miotu po jakiś super turbo rodzicach?
Ogólnie to uważam, że pomysł z drugim psem jest spoko, skoro możesz sobie na niego pozwolić. Sama miałabym już drugiego psa, gdyby nie fakt, że teraz na niego nie mogę sobie pozwolić, poza tym nie jestem na bank pewna jaką rasę chcę, a nie zrobię tego błędu biorąc byle co, byleby wziąć.
Sorry, nie przekonasz mnie, że boston to pies pracujący jak owczarek i nadający się do sportu. W ogóle jakim prawem zakładasz, że nie wiem nic o bostonach?
Nie zakładam, że boston to nie jest pies dla Ciebie, może po prostu niejasno tutaj określiłaś czego od psa wymagasz, skoro twierdzisz, że znasz bostony i że Ci pasują. Bo jakbyś rzeczywiście chciała psa takiego, jak opisujesz to nie wierzę, że zwróciłabyś uwagę na bostona.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']a komu życia psy nie rujnują :shake: :evil_lol: czasami tak się zastanawiam , jak by to było PIĘKNIE , tak być mega singielkiem ... sama sobie , wolna i bogata :evil_lol:[/QUOTE]
Mi nie rujnują. Chciałam to mam :grins:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&L']Ty nie chciałaś brać staffika od Vectry z miotu po jakiś super turbo rodzicach?
[/QUOTE]
Może napiszę to publicznie - NIKT z dogo takiego psa nie dostanie .... przykro mi :diabloti:
Mądrzejsi byli i sami zrezygnowali , chwała im za to .... a wiara w swoje możliwości ... niestety dla to za mało .... bo Emila i Buck są rudzi i mają mięśnie i ADHD .... tylko niewielu poznało ... o co w tym chodzi :) a ja nie mam ochoty czytać po forach , gorzkich żali , że pies taki czy taki , bo pewno mama na spacer nie wychodzi :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']problemy nieprzeciętne, każdy złożony, staje sie coraz bardziej złożony gdy niektore osoby sie wypowiedzą :evil_lol:[/QUOTE]
i na tym polega urok dogomanii , by zrobić taką rozpierduchę , że już nikt nie wie o co chodzi :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']sama piszesz , że co miesiąc rujnuje ci konto zakup karmy :smile: jak już się tak poczepiamy.:evil_lol:[/QUOTE]
Konto to nie życie. Na życie mi całe szczęście jeszcze starcza ;) "Cierpi" na tym bardziej pies, a raczej jego reprezentacyjność w świecie, nie ja. Bo za kasę ładowaną w karmę mógłby się pokazać na wystawie czy mieć dodatkowe szkolenie. A tak to jest zwykłym burkiem latającym po lesie czy polach. Wystaw nie ma ale i tak jest za..fajnie ;)

Problem to by był gdybym klnęła, że na te wystawy czy szkolenia nie mogę jeździć. A jak i tak mam je gdzieś :eviltong: Z karmą to chodzi mi bardziej o to, że kosztuje krocie i, że w tej cenie mogłabym mieć coś dużo lepszego.
[quote name='Aleks89']Może planować ,kto powiedział ,że nie?Chodzi o to ,że skacze z kwiatka na kwiatek.
A ja to inna bajka.[/QUOTE]
Gdyby kupowała te wszystkie psy, a potem je sprzedawała to rozumiem. Ale teraz to jest dyskusja na zasadzie, czyje planowanie mi bardziej nie pasuje. Całe szczęście, że na razie to wszystko odbywa się wirtualnie ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']i na tym polega urok dogomanii , by zrobić taką rozpierduchę , że już nikt nie wie o co chodzi :evil_lol:[/QUOTE]

lubię to:)......
a ja chciałam mieć husky, saluki, bordera, tollera, donka i wiele innych a mam kundla

to jest sprawa motylka:) jakiego psa weźmie nie widzę sensu (oprócz poprawy humoru) w takiej rozmowie, równie dobrze mogła by wziąć doga jak i jorka tak samo by nie to obchodziło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']a Motylek po cichu szykuje sie do wyskoczenia z niespodzianką, że jednak kupiła pekińczyka :D[/QUOTE]
myszkę japońską i stado ślimaków :evil_lol:

Amber , proszę Cię ... gdybyś wydawała ze 2 tysiące na tą karmę ,to ok argument by mnie przekonał :evil_lol: Karma tyle dla psa kosztuje i już , nie karmisz go kawiorem i nie popija tego francuskim szampanem ... Nazywasz to ładowanie w karmę ? eeeee , tu przesadzasz ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Amber , proszę Cię ... gdybyś wydawała ze 2 tysiące na tą karmę ,to ok argument by mnie przekonał :evil_lol: Karma tyle dla psa kosztuje i już , nie karmisz go kawiorem i nie popija tego francuskim szampanem ... Nazywasz to ładowanie w karmę ? eeeee , tu przesadzasz ;-)[/QUOTE]
Są tańsze karmy, a o dużo lepszym składzie. Lepiej dopasowane do psa. Nie zgadzam się, że karma "tyle kosztuje". Uważam, że przepłacam i to sporo, a w rozliczeniu kilku rocznym (już nie mówiąc o życiowym) odkłada się już ładna sumka, którą można by było przeznaczyć na coś innego. Kwestia tego jak ktoś postrzega kasę w swoim życiu i jakie ma dochody. Ja jak już pisałam, jestem koszmarnie skąpa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Są tańsze karmy, a o dużo lepszym składzie. Lepiej dopasowane do psa. Nie zgadzam się, że karma "tyle kosztuje". Uważam, że przepłacam i to sporo, a w rozliczeniu kilku rocznym (już nie mówiąc o życiowym) odkłada się już ładna sumka, którą można by było przeznaczyć na coś innego. Kwestia tego jak ktoś postrzega kasę w swoim życiu i jakie ma dochody. Ja jak już pisałam, jestem koszmarnie skąpa ;)[/QUOTE]
ile wydajesz miesięcznie na karme dla samego Jariego ? ;)

Link to comment
Share on other sites

no widzisz , to gdybyś nie miała psa/ów , to ile kasy byś zaoszczędziła rocznie :evil_lol:
Tu Ci mogę wypisać epistołę , po co brałaś tak dużego psa , z predyspozycjami do problemów z układem trawiennym :grins:

i tak się można licytować , Amber bierz troszkę to jest jest pisane na forum , z przymrużeniem oka , wtedy te detale są mniej kontrowersyjne.

A psy rujnują życie , bo żyje się pod psa/y , inaczej niż ludzie którzy psów nie mają ...
Bo wsie plany , trzeba dostosowywać pod psa/y .. a nie tylko pod siebie :) Na tym polega ta katastrofa życiowa mając psy.

Link to comment
Share on other sites

14 kg worek RC kosztuje 250 zł, nie starcza nawet na miesiąc. W tej cenie mogłabym zbilansować dużo lepszą dietę dla psa o jego potrzebach.

[QUOTE]A psy rujnują życie , bo żyje się pod psa/y , inaczej niż ludzie którzy psów nie mają ...
Bo wsie plany , trzeba dostosowywać pod psa/y .. a nie tylko pod siebie [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] Na tym polega ta katastrofa życiowa mają psy. [/QUOTE]
To tak samo, można pisać o dzieciach ;) Już wielokrotnie pisałam, że to czy psy rujnują życie czy nie to nasze osobiste odczucie. Kasę na karmę wywalam i jest mi tylko przykro, że akurat na tą. Bo super to mu ona nie robi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']no widzisz , to gdybyś nie miała psa/ów , to ile kasy byś zaoszczędziła rocznie :evil_lol:
Tu Ci mogę wypisać epistołę , po co brałaś tak dużego psa , z predyspozycjami do problemów z układem trawiennym :grins:

i tak się można licytować , Amber bierz troszkę to jest jest pisane na forum , z przymrużeniem oka , wtedy te detale są mniej kontrowersyjne.

A psy rujnują życie , bo żyje się pod psa/y , inaczej niż ludzie którzy psów nie mają ...
Bo wsie plany , trzeba dostosowywać pod psa/y .. a nie tylko pod siebie :) Na tym polega ta katastrofa życiowa mając psy.[/QUOTE]

Nieprawda, bo sa jeszcze ludzie, którzy maja psy i maja je w d... :diabloti: przywiąża do budy, niech szczeka, nie zje dziś-zje jutro, gorąco mu w lato? ale ja tego nie czuje to co mnie to obchodzi , śpi w budzie na deskach z piachem -pewnie mu wygodnie ;)
I to wiele można takich przypadkow znaleźć w okolicach tzn predzej na przedmieściach...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']14 kg worek RC kosztuje 250 zł, nie starcza nawet na miesiąc. W tej cenie mogłabym zbilansować dużo lepszą dietę dla psa o jego potrzebach.[/QUOTE]
widać nie możesz zbilansować INNEJ diety bo każda inna jest zła , bo mu nie służy .... więc takie dywagacje są jak którą rasę mam kupić ...

gdyby babcia miała wąsy , to by była dziadkiem ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...