Jump to content
Dogomania

Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)


Amber

Recommended Posts

Gratuluję zagrania na planie! 

Dzięki :)

 

Ooo, gratuluję wygranej i psiej roli w filmie. Myszy prześliczne, aż przypomniała mi się moja pierwsza, też czarnula. Polecam zmienić rodzaj trocin. Od tych mogą zacząć kichać (pył). A alex zawsze spoko.

Ja wcześniej miałam z 10 myszy... Minęło kilka lat i znowu zatęskniłam ;) Wcześniej trzymałam je w klatce po chomiku, ale po 10 myszach była już nieźle zdezelowana więc, żeby nie razić mojej estetyki kupiłam Alexa. Poza tym nie chciałam syfu dookoła klatki, a w prętówce wszystko leżało zaraz obok kuwety :p

Trociny już kupiłam inne (Chipsi), te dokańczam bo jak jechałam po mychy to kupiłam na szybko Vitapolu (innych nie było), żeby mieć cokolwiek.

Postanowiłam też, że ruszę akwarium, które stoi nieruszane z 2 lata chyba i żyją tam w ciemności tylko 2 krewetki xd Nie znam się na tym zupełnie i nigdy to moją pasją nie było, ale zadbane akwa wygląda fajnie i chyba nie wymaga dużo roboty, jak się posadzi roślinki i wpuści mało niewymagających ryb. Bo wiem tylko, że problem się robi jak ryb jest za dużo, zaczynają się rozmnażać i za przeproszeniem obsrywać cały zbiornik ;p

Link to comment
Share on other sites

Hej

Obroża niezła 'żarówa" ale włąściwie fajny pomysł,bo mając taką mogła bym psa po ciemku puszczać luzem ;)

A myszorki śliczne i jaka "wypasiona klatka.Tez kiedyś miałam myszki ale to było ze 20 lat temu ;)

I gratulacje dla pani aktorki !Ja kilka razy byłam na planach filmowych z końmi i wiem jaka "nudna" to robota.A 50 powtórek i przeprowadzanie tych koni tam i z powrotem było straszne ;) Szczególnie zimą,bo jak ciepło to jeszcze.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Super, jak juz skończą nagrywac film to zdradz co to takiego Fajna ta obroża, zapinasz o nia karabinczyk normalnie? zawsze to mi sie takie jakies kruche wydawalo.

Podobno będę zaproszona na premierę. Can't wait ;)
Smyczy bym się nigdy w życiu nie odważyła o nią zaczepić, nawet jakby nie była świecąca bo ta klamerka to mam wrażenie się na wietrze potrafi zerwać ;)

 

Świetne te myszki <3 no i gratuluję wygranej w konkursie oraz roli w filmie

Dzienki. dzienki <3 ;p

 

Hej

Obroża niezła 'żarówa" ale włąściwie fajny pomysł,bo mając taką mogła bym psa po ciemku puszczać luzem

A myszorki śliczne i jaka "wypasiona klatka.Tez kiedyś miałam myszki ale to było ze 20 lat temu

I gratulacje dla pani aktorki !Ja kilka razy byłam na planach filmowych z końmi i wiem jaka "nudna" to robota.A 50 powtórek i przeprowadzanie tych koni tam i z powrotem było straszne Szczególnie zimą,bo jak ciepło to jeszcze.

No obróżka fajna. Na Allegro jest tego mnóstwo, ja mam chyba taką http://allegro.pl/obroza-dla-psa-kota-swiecaca-led-nylon-kolory-i4857633973.html te tańsze są w podobnych cenach i pewnie o podobnej jakości ;) Świeci tak mocno, że się zastanawiam ile wytrzyma ta bateryjka. No chyba, że mi wcześniej padnie z innego powodu ;p

No ja statystowałam między innymi jako osoba siedząca na ławce (rola życia :eviltong:  ) i po pół godz bezczynnego siedzenia przy takiej pogodzie nie czułam palców u nóg. Jeszcze jako tako jak się człowiek rusza, ale po 10 dublach się wszystkiego odechciewa, niezależnie chyba co się robi ;)
Jakby było cieplej to bym się pewnie tylko wynudziła ;)

 

O gratki debiutu filmowego

A myszy cuuudo, widzę że dużo osób psio-gryzoniowych na dogo

Dzięki :)
Ja się nie dziwię, bo gryzonie są fajne. Mi akurat najbardziej odpowiadają myszy. Lubię w nich to, że są niezależne i nie muszę tak naprawdę poświęcać im dużo czasu :eviltong: Już taka świnka, królik czy szczur potrzebują więcej uwagi za dnia i bałabym się, że mogły by zdziczeć i być nieszczęśliwe. Myszy natomiast czują się dobrze w swoim gronie. Ja uwielbiam obserwować ich harce i dzikie wygibasy ;) W tym wygrywają z chomikami, które są mało sprawne i mniej interesujące do obserwowania.

Przy okazji poszukiwania myszek do adopcji przeglądałam net i trafiając na niektóre (większość?) ogłoszenia nóż się w kieszeni otwiera w jakich warunkach żyją niektóre gryzonie. Ludziom się wydaje, że jak zwierzątko jest małe to może przeżyć cały żywot na powierzchni kartki A4. Strasznie to słabe.

http://olx.pl/oferta/okazja-zestaw-chomik-klatka-akcesoria-warto-CID103-ID8cqTw.html#d8f288074d

 

http://olx.pl/oferta/chomik-z-klatka-z-licznikiem-i-kula-CID103-ID8bFAl.html#ec67a79c38

 

http://olx.pl/oferta/chomik-dzungalski-wraz-z-nowa-klatka-akcesoria-CID103-ID80U1H.html#417607f084

 

http://olx.pl/oferta/chomik-roborowskiego-CID103-ID89iSw.html#417607f084

I prawdziwa bomba ;p

http://olx.pl/oferta/zamienie-myszki-CID103-ID89ZVd.html#cb920c344d

Myszy na tchórzofretkę + gigantyczne akwarium (kula) jako gratis... Było by to śmieszne, gdyby nie było takie straszne :P

Link to comment
Share on other sites

Z tymi rybkami i akwarium to troche więcej roboty i zachodu niż sie wydaje ;) chyba, że wszystko cacy rośnie i nie musisz tykać palcem, ale takie rzeczy to chyba tylko w erze :laugh2_2: a im mniejsze akwarium tym trudniejsze do utrzymania w fajnej formie roślin. Jak masz złe światło, źle podmieniasz wode, nieodpowiednie rośliny itp itd to zaczynają się glony a potem katastrofa. Ja miałam akwa z 10 lat zaczynałam od 7l, na końcu miałam 112l i już byłam potwornie zmęczona, jak po kolejnej zmianie na większe zaczęłam walke z glonami. Przegrałam :(

 

Rózne etapy akwa:

[URL=http://s248.photobucket.com/user/Prejska/media/Akwarium/DSC_2986copy.jpg.html]DSC_2986copy.jpg[/URL]

 

[URL=http://s248.photobucket.com/user/Prejska/media/Akwarium/DSC_1613.jpg.html]DSC_1613.jpg[/URL]

 

W pewnym momencie miałam ochotę na holenderskie, pełno roślin ale długo nie wytrzymałam to już wyższa szkoła jazdy

[URL=http://s248.photobucket.com/user/Prejska/media/Akwarium/1204-1.jpg.html]1204-1.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

O, no to fajnie, że się znasz na tym bo ja w ogóle :eviltong: Akwarium mam nieduże, nie wiem ile L, tyle co na zdjęciu :evil_lol:  Z wyposażenia też to co na zdjęciu (filtr i napowietrzacz?), pokrywa z miejscem na świetlókę (na foto nie ma) żwirek, jakieś kłody, 2 krewetki, małe ślimaki, 0 roślin, mnóstwo glonów, syfu i kamienia ;) Nie wiem czy ono się w ogóle nadaje do reaktywacji w tym stanie czy lepiej sobie podarować. A jak tak to czego jeszcze będę potrzebować? Zapewne świetlówki bo też nie ma. Czy ten sprzęt wystarczy umyć (mechanicznie działa) czy wywalić? A jak umyć to czym?

 

Ja myślałam nad kilkoma roślinami jakimiś najłatwiejszymi do utrzymania i tak samo nad jakimiś prostymi rybami w małej ilości. Byle by po prostu sobie było to akwa i jakoś wyglądało, bo teraz to stoi i straszy ;)

gvmVfJd.jpg

 

bmUnQqL.jpg

 

PARcDzZ.jpg

 

 

fHu9ZOr.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jeny, te ogloszenia są straszne. Ja dla swoich taką klatke mialam jako transporterek. Aż strach pomyslec jak wyglada zycie takich malych zwierzątek w niektórych domach, w ktorym mialy posłużyć jako zabawka dla dziecka, a dziecku sie znudzilo i taki chomik zyje w tej mikroskopilnej klatce nawet z niej nie wypuszczany.

A Ty skad dokladnie masz myszki?

Link to comment
Share on other sites

Jeny, te ogloszenia są straszne. Ja dla swoich taką klatke mialam jako transporterek. Aż strach pomyslec jak wyglada zycie takich malych zwierzątek w niektórych domach, w ktorym mialy posłużyć jako zabawka dla dziecka, a dziecku sie znudzilo i taki chomik zyje w tej mikroskopilnej klatce nawet z niej nie wypuszczany.

A Ty skad dokladnie masz myszki?

Dla mnie to też jest wina producentów, że wytwarzają masowo takie sprzęty, nie mówiąc o sprzedawcach w sklepach zoo gdzie wciskają takie miko klateczki jako idealne lokum dla nowego pupila. Oczywiście jak komuś odbije to może trzymać mysz w słoiku po śledziu, ale będąc ostatnio w Kakadu widziałam dużo takich mikro klateczek. Natomiast Alexów albo Dun - zero. Świadomość ludzi też się zmieniła, jeszcze kilka lat temu trzymanie 2 czy nawet 4 myszy w klatce Myszka Kwadratowa 32 x 22 x 23 było normalne, a teraz nikt nie poleca tej klity nawet dla 1 myszy. Może służyć jedynie jako transporter. Tak samo z kołowrotkami. Nadal w wielu klatkach (nawet w Alexie) na wyposażeniu są za małe średnice bo 12-15 cm, kiedy minimum dla myszy to 17 cm i z siatkowatym dnem. A im zwierzak większy tym większą karuzelę powinien mieć. Ktoś mi powie np. jak te szynszyle mają się kręcić w tym kołowrotku? http://olx.pl/oferta/szynszyle-z-klatkom-CID103-ID8cpEn.html#da1b0d7fb8 Mnie się jedynie kręci w głowie od ortografii w tym ogłoszeniu :evil_lol: Zmieścić może się zmieszczą, ale co z kręgosłupem?

Tak więc dla mnie to standardy trzymania małych gryzoni w świadomości "oświeconych" się zmieniła na lepsze ale producenci sprzętu i sklepy zoo są daaaleko w tyle. I dlatego czeka nas jeszcze wiele lat oglądania chomików w klatach wielkości pudełka po margarynie. Szkoda.

A myszki mam z adopcji z lecznicy Ogonek w Wawie, która się zajmuje głównie gryzoniami. To są 3 czarne siostry. Byli jeszcze bracia, nawet chcieli mi ich kastrować ;) ale stwierdziłam, że 5 myszy to będzie za dużo. Poza tym mocz samców jest bardziej śmierdzący. 3 myszy w Alexie myślę, że jest akurat nawet z lekkim zapasem.

Link to comment
Share on other sites

Ja też gryzoniowa- ale chomik ;) Chciałam myczy albo myszoskoczki, ale nie mieszkam sama i zbyt "myszo" (jak to myszy :evil_lol:) wyglądają :D


A akwa na oko to z 60l (wygląda na klasyczny profil 60x30 ((w najszerszym miejscu ;)). Ale mogę się mylić bo to tylko fotki ;) I filtr masz ;) Coś dobrego da się stworzyć, miałam takie póki na 112l nie przeszłam ;) Ale fakt- to wcale nie takie bezobsługowe jak się wydaje ;) Noo, moje było prawie bezobsługowe pod koniec świetności- bo na 112l tylko zbrojnik niebieski (potoczny glonojad) i bojownik :D

Link to comment
Share on other sites

Myszaki miałam okazję już popodziwiać na fb i na mysim forum. Świetne są!  :loveu: U nas też gryzonie, ale nieco inne - myszoskoczki. A brak jakiejkolwiek, chociażby podstawowej wiedzy na temat gryzoni jest po prostu porażający. Raz byłam świadkiem, gdy w sklepie zoo sprzedano świnkę morską panom, którzy z całą pewnością trzeźwi nie byli.  :roll: Na 'moim' podwórku, tzn. w myszoskoczkach, nagminne wręcz są przypadki kupowania tylko jednego ogonka, albo trzymanie go w malusiej, plastikowej klateczce co stanowi bardzo duże zagrożenie dla życia zwierzątka. Ale po co wydawać 'tyyyyyle' kasy na 'głupiego gryzonia' skoro je syfiastą karmę, żyje w, jak to ujęłaś, pudełku po margarynie i 'wszystko ok'. Coś strasznego.  :-(

Link to comment
Share on other sites

Gratuluje roli ;)
Ja na plan lubiłam jeździć, chyba z pół miesiąca na nim spędziłam. 

Ludzie za abrdzo nie przejmują się wymaganiami gryzoni, bo to tanie zwierzątko, to po co na nie wydawać. 
Moje prosięta miały zrobioną klatkę przez ojca, miały raj :D Zawsze mnie to smuci, jak widzę małe klatki, śmieciowe żarcie... 
Siostra przyniosła chomika, a nie ma nawet klatki, czy akwa dla niego. Więc teraz będę walczyć o duże akwa, odpowiedni kołowrotek i resztę wyposażenia, bo karmę kupiła z wyższej pólki :O 
Co gorsza, nie ma miejsca na akwa, bo nie postawię go na podłodze ze względu na psy i kota. 
Z gryzoni świetne są kosztaniczki, bardzo miziaste i dość kontaktowe, nie tak jak szczur, ale całkiem przyjemne zwierzątko. 

Też mam akwarium 112l, ale stoi puste ;) Ale i tak od dawna nie było w nim żywych roślinek, wszystko sztuczne, bo matka nie umiała tego utrzymać w dobrym stanie. Sprzedać go nie chce, rybek nie kupiła i tak stoi od długiego czasu :P 

Link to comment
Share on other sites

Świetne są te myszki, choć ja nie gryzoniowa. Kiedyś chciałam chomika, później królika, ale na chceniu się skończyło. Standard :lol:

 

Obroża super, to są te z grupy na FB? wahałam się nad nimi, w końcu odpuściłam a teraz zaczynam żałować :eviltong:

 

 

No, no Cortina to gwiazdą będzie. Podziwiałam fotki już na FB :)

Szkoda, że Dobka nie chcieli :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja coraz bardziej napalam sie na myszy, duza klatke mam, w sumie to dwie które dla poprzednich połączyłam w jedna, wiec miejsca byloby na cale stadko, hamaki, domki, rurki. Tylko jedyne miejsce ktore przychodzi mi do glowy to szafka na ktorej stoi akwarium, choc bardzo skromnie zamieszkale :p i choć coraz czesciej mysle zeby je zlikwidowac, ale jakos mi żal, bo jak jest wysprzatane to mozna patrzec i patrzeć

Link to comment
Share on other sites

Ja też gryzoniowa- ale chomik Chciałam myczy albo myszoskoczki, ale nie mieszkam sama i zbyt "myszo" (jak to myszy ) wyglądają


A akwa na oko to z 60l (wygląda na klasyczny profil 60x30 ((w najszerszym miejscu ). Ale mogę się mylić bo to tylko fotki I filtr masz Coś dobrego da się stworzyć, miałam takie póki na 112l nie przeszłam Ale fakt- to wcale nie takie bezobsługowe jak się wydaje Noo, moje było prawie bezobsługowe pod koniec świetności- bo na 112l tylko zbrojnik niebieski (potoczny glonojad) i bojownik

No ja nie mam problemu z wyglądem myszy, co więcej podobają mi się najbardziej ze wszystkich gryzoni. Som suodkie jak szugar <3 ;p

 

Bardzo możliwe, że ma 60L ;) A ten filtr to trzeba wymienić czy tylko wymyć? A co z grzałką? Bo wiem, że akwaria mają coś takiego na stanie?  :eviltong:  Powinnam sobie poczytać coś o tym w necie albo kogoś zapytać bo zielona jestem jak cholera i nie wiem co do czego ;)

Najchętniej to bym tam hodowała krewetki do jedzenia ale chyba się nie da ; ( Albo bardziej na czasie - karpia xd

 

Myszaki miałam okazję już popodziwiać na fb i na mysim forum. Świetne są!  U nas też gryzonie, ale nieco inne - myszoskoczki. A brak jakiejkolwiek, chociażby podstawowej wiedzy na temat gryzoni jest po prostu porażający. Raz byłam świadkiem, gdy w sklepie zoo sprzedano świnkę morską panom, którzy z całą pewnością trzeźwi nie byli.   Na 'moim' podwórku, tzn. w myszoskoczkach, nagminne wręcz są przypadki kupowania tylko jednego ogonka, albo trzymanie go w malusiej, plastikowej klateczce co stanowi bardzo duże zagrożenie dla życia zwierzątka. Ale po co wydawać 'tyyyyyle' kasy na 'głupiego gryzonia' skoro je syfiastą karmę, żyje w, jak to ujęłaś, pudełku po margarynie i 'wszystko ok'. Coś strasznego. 

Też jesteś na mysim forum? A się nie przywitałaś. Nie ładnie ziom xd

 

Każdy gryzoń ma jakieś swoje specyficzne potrzeby, np. u myszy ważna jest wielkość podstawy klatki, a nie pięterka, dlatego najlepiej je trzymać w klatkach typu Duna albo terra/akwa - jednopoziomowym, a ewentualne pięterka traktować tylko jako dodatek. Niestety tak wygląda jedna z "klasycznych" klatek do trzymania myszy http://www.e-torro.pl/image/data/mimi.jpg już pomijając powalające wymiary 30x20x38cm i szczebelkowe piętro to była tworzona bez udziału minimalnej wiedzy o potrzebach bytowych myszy. Tylko odległość między prętami się zgadza, ale to akurat źle dla myszy, że nie mają jak spierdzielić z tej klity :evil_lol:
 

A to są "tylko" myszy. A co mają powiedzieć króliki czy świnki trzymane całe życie w klatkach 60 cm? To jest tragedia dla tych zwierząt. Ale niestety da się tylko uświadamiać przy czym też jest to trudne skoro słowo pani ze sklepu zoo jest dla wielu najwyższą świętością.

 

Zajebiaszcze są też takie potworki http://www.zoohandel24h.pl/Szablon/Zdjecia/galaxy+rody-3.jpg wygląda to genialnie, a jak fajnie się myje <3 xd
 

Gratuluje roli
Ja na plan lubiłam jeździć, chyba z pół miesiąca na nim spędziłam. 

Ludzie za abrdzo nie przejmują się wymaganiami gryzoni, bo to tanie zwierzątko, to po co na nie wydawać. 
Moje prosięta miały zrobioną klatkę przez ojca, miały raj Zawsze mnie to smuci, jak widzę małe klatki, śmieciowe żarcie... 
Siostra przyniosła chomika, a nie ma nawet klatki, czy akwa dla niego. Więc teraz będę walczyć o duże akwa, odpowiedni kołowrotek i resztę wyposażenia, bo karmę kupiła z wyższej pólki  
Co gorsza, nie ma miejsca na akwa, bo nie postawię go na podłodze ze względu na psy i kota. 
Z gryzoni świetne są kosztaniczki, bardzo miziaste i dość kontaktowe, nie tak jak szczur, ale całkiem przyjemne zwierzątko. 

Też mam akwarium 112l, ale stoi puste Ale i tak od dawna nie było w nim żywych roślinek, wszystko sztuczne, bo matka nie umiała tego utrzymać w dobrym stanie. Sprzedać go nie chce, rybek nie kupiła i tak stoi od długiego czasu

 

No my to tam wiesz, zupełnie epizodyczna rólka. Nie ma porównania ; )

Chomik w tym akwa 112l miałby fajnie ; ) A jak nie to kupcie Alexa i tyle. Akurat jest w promocji na Allegro http://allegro.pl/super-klatka-dla-myszki-chomika-alex-promocja-i4872256065.html Lekka jest więc nie trzeba dużej i mocnej półki.

Ja swoje myszaki staram się karmić różnorodnie. Raz ziarenka, raz granulat, trochę karmy dla psów, kolby i oczywiście świeże warzywa. Hitem jest zdecydowanie marchewka ; )

Mi się w myszach paradoksalnie podoba jeszcze to, że krótko żyją :evil_lol:  Nie wiem czy dałabym radę się właściwie opiekować gryzoniem, który żyje ok. 10 lat. Pies to jednak co innego zupełnie, inny kontakt, inna świadomość. Bałabym się, że nie poświęcam im tyle czasu ile potrzebują.
Ważne, żeby każdy znalazł coś dla siebie ;p

 

Gratuluję debiutu, Tobie i Cortinie

 

Fajne myszki, też kiedyś miałam, 6 sztuk

 

Dzięki : )

Pamiętam twoje mychy na twoich świetnych zdjęciach. Ty miałaś rasowe chyba? Ja odwrotnie niż z psami, nie mam parcia na rasowe myszy i uważam, że każda mysz jest ładna ; ) Rasowe mają fajne kolorki tylko. Niewykluczone, że sobie kiedyś taką sprawię, ale pewnie wcześniej przygarnę jakieś bidy z pudełka po margarynie z olx ;p Na razie zostaje z tym co mam.

 

Świetne są te myszki, choć ja nie gryzoniowa. Kiedyś chciałam chomika, później królika, ale na chceniu się skończyło. Standard

 

Obroża super, to są te z grupy na FB? wahałam się nad nimi, w końcu odpuściłam a teraz zaczynam żałować

 

No, no Cortina to gwiazdą będzie. Podziwiałam fotki już na FB

Szkoda, że Dobka nie chcieli

 

Tak to jest ta z grupy z FB. Ja się też nie nastawiałam na nie wiadomo co dlatego wzięłam tylko jedną dla Jariego ot tak dla kaprysu. Gdybym wiedziała, że będą niezawodne to wzięłabym też dla jamnic (ale nie są ;p). One mają odblaski od taks więc nie jest źle.

 

Jari na planie na pewno nie był by taki grzeczny jak Cortina. Pewnie połowa ekipy miała by dziury w pośladkach. Więc spokojnie, wszystko jest na swoim miejscu we wszechświecie :evil_lol:
 

Ja coraz bardziej napalam sie na myszy, duza klatke mam, w sumie to dwie które dla poprzednich połączyłam w jedna, wiec miejsca byloby na cale stadko, hamaki, domki, rurki. Tylko jedyne miejsce ktore przychodzi mi do glowy to szafka na ktorej stoi akwarium, choc bardzo skromnie zamieszkale i choć coraz czesciej mysle zeby je zlikwidowac, ale jakos mi żal, bo jak jest wysprzatane to mozna patrzec i patrzeć

Dubel. Cos na tym nowym dogo czesto nie przekierowuje mnie na strone gdzie dodalam post, tylko zostaje przy dodawaniu komentarza tak jakbym w ogole nie nacisnela "odpowiedz"

 

Już komuś pisałam na FB - zostań bohaterem w swoim domu i dorób sobie jakąś półkę ;p W przeciwieństwie do akwarium, myszy są dużo prostsze w obsłudze. Nie zarastają glonami i kamieniem :evil_lol:

Nowe dogo w ogóle jest cudowne. Choć u mnie i tak działa rewelacyjne w porównaniu do tego jakie problemy mają inni ;p Mi też tak robi jak tobie, dlatego przed wysłaniem posta zawsze go kopiuje do pamięci, a po kliknięciu wyślij, nawet jak mnie nie przekieruje to klikam odśwież bo post się zapewne dodał.

 

A propos postów to jest mój najdłuższy wywód na dogo od roku pewnie. Też was wzięło na pisanie haha :grins:

Link to comment
Share on other sites

Chomik nie mój, nie będę w niego inwestować :P Tylko żal mi zwierza. Siostrze podrzucę, niech ruszy tyłek do roboty i zarobi na gryzonia ;) Strasznie mi się te klatki podobają i bezpiecznie mogłaby stać na podłodze. O ile chomica nie padnie na zawał, bo coś koło niej chodzi. 
Nie wiem co młoda wymyśli dla niej, czy akwa, czy klatkę, a może zwyczajny plastikowy pojemnik.

Swiniacze miały coś takiego 
https://lh5.googleusercontent.com/-byM6fRuuGLs/TjgwXdYAceI/AAAAAAAAAVs/olVTdJx2rB8/w913-h685-no/IMG_8361.JPG
Różnie wyposażone 
https://lh6.googleusercontent.com/-nybmYnjHeyo/TuNRofcgKEI/AAAAAAAABmk/6tPNJ8TYeXE/w640-h480-no/IMG_0949.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-hWtiwgkSlvQ/TfeyoQ5PV-I/AAAAAAAAAEc/nzYKBRJJYRM/w913-h685-no/IMG_7563.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-CDNpZvyhOII/T3mDDtKsZaI/AAAAAAAAEdY/2vveppv3e8E/w640-h480-no/IMG_3339.JPG

Ludzie pukali się w głowę, jak to widzieli. To tylko świnki, a klatka wielkości pojedynczego łózka, eh. 

Link to comment
Share on other sites

Sporo osób myszy trzyma w Ikeowskich Samlach http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=samla+&search_scope=wszystkie+działy&bmatch=seng-v10-p-1-o-1209 dla chomika pewnie też by się nadała. Np. Taka 45tka http://allegro.pl/ikea-samla-pudelko-45-l-przezroczysty-i4821295707.html była by fajna. Chomiki się chyba tak nie wspinają jak myszy więc może nawet przykrywki nie trzeba by było dawać, albo w takiej wyższej 65tce http://allegro.pl/pudelko-samla-ikea-65l-pudelka-707-i4857521377.html ich zaletą jest to, że są tanie ;) Ale i na olx można trafić jakąś używaną klatkę taniej. W ogóle to gratulacje. Przytargać zwierzaka i nawet nie mieć go gdzie trzymać ;p
 
Twoją "klatkę" dla świnek pamiętam :) I jasne, że się pukali, przecież śwince jest najlepiej w takiej klatce :diabloti: http://olx.pl/oferta/swinka-morska-CID103-ID88An9.html#d8d1071ade

Btw hit na dziś. Może się ktoś skusi? xd http://olx.pl/oferta/swinka-morska-klatka-CID103-ID7PytB.html#c1aaefe7cd

Link to comment
Share on other sites

Nie gadaj nawet... Opieprzyłam ją, ale za późno już było :P 
olx już śledzę, tylko jedno akwa znalazłam 60x40 bodajże. Matka swojego 112l nie odda :P 
Chomik ucieka niestety, mieszkał w małym pudełku plastikowym, zwiał parę razy. Więc trzeba górę zabezpieczać. Teraz siedzi w plastikowym koszu na pranie, haha. 
Mam takie duże plastikowe pudło, ale jest niskie(Ikea daleko). W sumie to mogłabym oddać dla chomicy, ale z wyżej wymienionych powodów póki co i tak nie mogłaby w nim mieszkac. 

Świnie tylko spia i sikaja, po co im wiecej? ;) 

Link to comment
Share on other sites

To do mnie pisalas o bohaterze domu na FB :evil_lol: tylko problem jest taki, za na polke tez nie mam miejsca xD

Tak mnie wzięło, zaczelam szukac zdjęć tej mojej starej klatki, i w sumie wcale nie jest taka duza jaką ja sobie zapamiętałam :lol: tzn jest bardzo wysoka, ale dół ma troche maly, wiec słabo. zalogowalam sie na mysie forum, jutro wstawie tam zdjecie i sie popytam. Gdybym likwidowala akwarium to mialabym tez je do duspozycji, ale wtedy bylby problem z montowaniem zabawek, do tego cyrkulacja powietrza troche słaba. No ale to w sumie nie problem, teraz fajne klatki mozna dosyc tanio dostac, wiec jak sie W KONCU zdecyduje cos zdziałać to zamówię nową.

to moja klatka, łączona jak mowilam, na pewno pieterka musialabym wymienic albo czyms okryc zeby lapki nie wpadaly w szczeliny, dla poprzednich wykladalam jakimis polarami, czy innymi materialami. kolowrotek, ale mam plastikowy po moich poprzednich myszach, no i moze bym zlikwidowala jakies pieterko na rzecz zabawek. Ale tak jak piszesz, lepiej jak nie ma pięter a jest powierzchnia na dole, wiec gdybym chciala znow "wznowic hodowle" :p to potrzebowalabym czegos nowego.

Link to comment
Share on other sites

Siedzę w temacie chomików to się wtrącę- jak samla to tylko ta największa;) One się zwężają ku dołowi, i tylko ta ma minimum chomicze (60x40cm). Bo u chomów też pięterka są jako dodatek ;) I polecam to akwa 112l na choma- ja mam i można super urządzić :)
O chomikach też jest ten problem, że ludzie myślą "to tylko chomik, co on tam potrzebuje". A trochę potrzebuje. Jak dać odpowiednie koło, miskę z piaskiem, żarcie, domek, to 60x40cm klatka staje się mała ;)

Mnie też się myszy podobają, wcale mi ich wygląd nie przeszkadza ;) Ale domownikom niestety tak :(


A do akwa z rybkami... Ja grzałki nie miałam, bo na blokach zawsze było 24 stopnie niezależnie od pory roku. Ale ogólnie by pasowała. Najlepiej z termostatem, ustawiasz żądaną temperaturę i ona sama zagrzewa, że nic ne trzeba robić. A filtr pewnie wystarczy wymyć, z tego co widzę to masz 2 filtry- powinny dać radę. Wszystko zależy od ich mocy i wielkości akwarium, im większe akwa tym większa moc potrzebna ;)

Edit: I zapomniałam: nie wiem jak u większej ilości stworków, ale przynajmniej u chomików zła cyrkulacja w akwa to mit ;) Chomik często lubi się przeziębać, więc niektórzy nawet akwa polecają bardziej przez brak przeciągów. Tak samo duny, alexy- tam też jest dobra cyrkulacja powietrza :)

Link to comment
Share on other sites

Tylko gdzie takie akwa postawić? Jedyna wolna komoda stoi przy spadzie dachu, więc nic co ma wiecej jak 10cm tam stać nie może :P 
A druga komoda jest chyba za wąska na takie akwa :/ 
W salonie, tam gdzie teraz stoi to duże akwarium, chomik mieszkać nie może, bo matka go tam nie chce. 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki : )

Pamiętam twoje mychy na twoich świetnych zdjęciach. Ty miałaś rasowe chyba? Ja odwrotnie niż z psami, nie mam parcia na rasowe myszy i uważam, że każda mysz jest ładna ; ) Rasowe mają fajne kolorki tylko. Niewykluczone, że sobie kiedyś taką sprawię, ale pewnie wcześniej przygarnę jakieś bidy z pudełka po margarynie z olx ;p Na razie zostaje z tym co mam.

 

Tak, myszy miałam rasowe, szczury nie ;) Zawsze marzył mi się szczurek w kolorze blue, więc chciałam kiedyś kupić rasowego, ale jak na stronie hodowli zobaczyłam ankietę którą trzeba wypełnić przed wpisaniem na długą listę oczekujących to zrezygnowałam :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...