Jump to content
Dogomania

Cena yorka


anea

Recommended Posts

MałySkrzat - ano bajki, bajki, wszak to rozważania o "stanie idealnym". :lol:

Z wyjątkiem tej uwagi o psach użytkowych (akurat maliniakach) tyle, że to też w Polsce nie było.
:lol:

NNikka - nigdzie nie piszę że wszyscy hodowcy. Jeśli już, to procentowo jest więcej tego typu zachowań w hodowlach dużych, sławnych i uznanych (niestety!).

Skoro Ty zachowujesz się zupełnie, ale to zupełnie inaczej - to nie rozumiem czemuż miałabyś się czuć urażona moim postem? :crazyeye:

BTW zauważ że już tutaj, w ferworze gorącej dysusji pojawiło się - ehem - kukułcze jajko :lol: :

"Pieska bez rodowodu można kupić od 800 zł a suczke od 1000zł"

No i widzisz, może jednak moje nawoływanie o rozsądek, umiar i pokorę ma sens - bo jeśli tego umiaru i pokory nie będzie, to potem nie ma co się dziwić że ludziska - ot, przeciętni ludzieńkowie marzący o yorku... - wybierają opcję dokladnie tę: "kukułcze jajko" ;) .

Powtarzam - nie dotyczy to Ciebie, jak widać, są na tym świecie i rozsądni, i umiarkowani, i wręcz pokorni hodowcy - i to bardzo cieszy. Tak trzymać. :lol: ;)

P.S.
A jaka jest u Ciebie cena przeciętnego yorka? Nie peta, ale też nie rokującego rewelacyjnie? Takiego średniaczka...?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 369
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='małyskrzat']Berek ładne bajki opowiadasz- przecież to u nas nierealne!!!!!!!
Jakoś mi nie chce się wierzyć,żeby hodowca zwracał właścicielowi "nadwyżkę" bo takowych nie ma!
w polskich hodowlach to same championy przecież:evil_lol:[/quote]

[B]Berek[/B] ja się czepiłam ogólnie, a zwłaszcza postu powyzej...
Ty jesteś wyjątkową istotą :loveu: i nie ma się Ciebie za co czepiać... :eviltong:
U mnie szczenię kosztuje od 1500 do 2500 pln. w zalezności od płci ( suczki drozsze) i od poziomu. Mówimy tu oczywiście o szczeniętach bez wad. Jak już pisałam ja do ciązy suczke przygotowuję od początku cieczki, specjalne zywienie, witaminy itd. szczenieta po odrobaczeniu w w 3-4 tydzień dostaja jako pierwszy posiłek surową wołowinkę, wychowuję je na podkładach jednorazowych i w związku z tym idąc do nowego domku sikają tylko na nie, a nie wszędzie. Generalnie troche sie bawię ale nie wyobrażam sobie żeby było inaczej, psy to moja pasja! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Nnikka, no to wciagam Cię na Złotą Listę.
:lol:

Duzo już zaszłości z mojej strony, przypominam o Nagrodzie Za Niemęczenie Yorków W Ringu (tę baaaardzo niebezpieczną.... kalorycznie :lol: ), cały czas ona "wisi" nad Tobą i mam nadzieje że wkrotce będę w stanie wywiązać się choć z części zobowiązań. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owczarnia'][B]Nikka[/B], słowo honoru tu publicznie daję - jeśli kiedykolwiek zdecyduję się na jeszcze jednego pieska, to tylko u Ciebie :fadein:. Btw, daleko bym miała z Gdyni?...

edit: A, doczytałam. Pod Łodzią. Eeee, to nie tak źle![/quote]

Dokladnie! Ja tez!!:multi:
Jechalam po swojego szkraba ponad 700km, wlasnie pod Łódź, a dokladniej to do Łasku;), wiec jeszcze raz moge sie na to odwazyc.

BTW Masz moze swoja stronke?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda_Miki']Dokladnie! Ja tez!!:multi:
Jechalam po swojego szkraba ponad 700km, wlasnie pod Łódź, a dokladniej to do Łasku;), wiec jeszcze raz moge sie na to odwazyc.

BTW Masz moze swoja stronke?[/quote]
:lol: Ja po moją suczke jechałam aż do Francji i warto było, dlatego Warto jechać dalej i kupić pięknego psiaka ze sprawdzonej hodowli i od osoby która hoduje psiaczki z miłości , a nie tylko dla kasy:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']Nnikka, no to wciagam Cię na Złotą Listę.
:lol:

Duzo już zaszłości z mojej strony, przypominam o Nagrodzie Za Niemęczenie Yorków W Ringu (tę baaaardzo niebezpieczną.... kalorycznie :lol: ), cały czas ona "wisi" nad Tobą i mam nadzieje że wkrotce będę w stanie wywiązać się choć z części zobowiązań. ;)[/quote]

Ja się już nie moge doczekać tej nagrody! :evil_lol: Mniam! Mniam! Mniam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owczarnia'][B]Nikka[/B], słowo honoru tu publicznie daję - jeśli kiedykolwiek zdecyduję się na jeszcze jednego pieska, to tylko u Ciebie :fadein:. Btw, daleko bym miała z Gdyni?...

edit: A, doczytałam. Pod Łodzią. Eeee, to nie tak źle![/quote]

Byłoby mi bardzo miło gdyby w przyszłości jakieś szczenię trafiło w tak dobre ręce jak twoje...
Tylko wiesz ja meczę ludzi którzy odemnie kupili malucha...
A to dzwonie... A to chcę zdjecia jeśli daleko... a jak blisko to zobaczyć chce... Ogólnie marudna jestem... :eviltong:
A do Gdyni to czasem przybywam więc bym Cie nawiedzała... :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

Dla mnie wydaję się "głupie" (za przeproszeniem oczywiśćie) kupić Yorka bez rodowodu np. za 1400 zł.
Wystarczy uzbieraż conajmniej 150 zł i masz z rodowodem.

Ostatnio przeglądałam stronę z ogłoszeniami Yorków:
-Jedne ogłoszenie było (suczka) bez rodowodu porodowodowe szczenię w cenie 1550 zł :crazyeye:
A spojrzałam do góry i było suczka z rodowodem 1620 zł :crazyeye: :roll:

Trzeba być głupim żeby kupić Yorka bez papierka za 1550 zł.
Uzbierasz stówkę i masz z rodem.

:cool1: A co myślicie na temat ceny szczeniaka 2700 zł:cool3:
Mi proponowano za taką sumkę suczkę :cool3:

:mad:


Jedno pytanko ; czy ktoś wie w jakiej cenie (około) jest szczenie (suczka) z hodowli Bakarat?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NNikka']Byłoby mi bardzo miło gdyby w przyszłości jakieś szczenię trafiło w tak dobre ręce jak twoje...
Tylko wiesz ja meczę ludzi którzy odemnie kupili malucha...
A to dzwonie... A to chcę zdjecia jeśli daleko... a jak blisko to zobaczyć chce... Ogólnie marudna jestem... :eviltong:
A do Gdyni to czasem przybywam więc bym Cie nawiedzała... :cool3:[/quote]
Ach, kochana. Z hodowczynią mojego Praliny (kota) korespondujemy sobie żywiutko, dzwonimy do siebie często, a i być u nas była już co najmniej ze dwa razy (a kot ma raptem 10 miesięcy :lol:). Dla mnie sam miód i orzeszki :multi:. Uwielbiam paplać o swoich zwierzakach, zasięgać porad, pytać co tam u rodzeństwa... A i sama dzwonię całkiem często :cool3:.

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

Oki mam dowód ;)


spójrzcie tu:
[URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/385397_sliczne_yorki_miniaturki.html[/URL]

spójrzcie tu :
[URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/439470_yorkshire_terrier_yorki_suczki.html[/URL]

czy nie watro uzbierać 200 zł ? :shake: :roll:

Link to comment
Share on other sites

Kiedys dzwonilam d Bakaratu po suczke i ceny sa faktycznie rozne. Suczka na wystawy z ich przydomkiem kosztuje 3500, suczka na wystawy ale po jej piesku wzieta za ekwiwalent za krycie jst tansza, 2500-3000 , To bylo w tamtym roku. Jak kupowalam swojego pierwszego yorka z rodowodem w 1987roku z hodowli FANGOR to suczka kosztowala 300$ co bylo rownowartoscia 600 tys zl. Wtedy pensja wynosila 9 tys . To byly ceny!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neva']Kiedys dzwonilam d Bakaratu po suczke i ceny sa faktycznie rozne. Suczka na wystawy z ich przydomkiem kosztuje 3500, suczka na wystawy ale po jej piesku wzieta za ekwiwalent za krycie jst tansza, 2500-3000 , To bylo w tamtym roku. Jak kupowalam swojego pierwszego yorka z rodowodem w 1987roku z hodowli FANGOR to suczka kosztowala 300$ co bylo rownowartoscia 600 tys zl. Wtedy pensja wynosila 9 tys . To byly ceny!!!!!!!![/quote]
:roll: Czy ich Yorki są warte takiej kasy?:razz:

Link to comment
Share on other sites

A ja mam jeszcze pytanie odnośnie ceny Yorków: rozumiem że rodowodowa, dobrze rokująca sunia jest droższa niż piesek, bo w przyszłości można jej zrobić hodowlankę i rozmnażać - a więc zarobić (choc wszyscy hodowcy na tym forum usilnie twierdzą że zarobek znikomy, jeśli w ogóle jest).
Ale pisali tu także (bodajże Nika?) że potrafią rozpoznać czy szczenię będzie się w przyszłości nadawało do rozpłodu, czy też będzie to pet. Dlaczego więc suczka pet nadal jest droższa od pieska peta? Skoro to pety i nie mogą być rozmnażane, to powinny chyba mieć cenę jednakową? Czy moze suczka jest jednak droższa bo nawet najlepszy hodowca zakłada że tak czy siak taka sunia będzie miała szczenięta?
Co powoduje różnicę w cenie nierodowodowych lub petów piesków i suczek?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...