Jump to content
Dogomania

Cena yorka


anea

Recommended Posts

  • Replies 369
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A jednak ceny yorków nie muszą być tak wysokie. Ja sama kupowałam psa z rodowodem równo rok temu, tuż pod Warszawą. Robiąc rozeznanie, na takie wysokie ceny trafiałam wyjatkowo. A szukałam dobrej, sprawdzonej hodowli i psa z rodowodem (chciałam psa zdrowego) i nie-miniaturkę (z dokładnie tego samego powodu), czyli żeby pies ważył raczej 2,5 kg-a nie uchowaj Boże! -1,5 kg. I znalazłam w efekcie kilka fajnych hodowli ze ślicznymi, wystawowymi pieskami (tzn. dobrze rokujacymi, bo przecież to okazuje się dopiero po dorośnięciu) za 1400-1500 zł za psa i 1800-2200 za suczkę. I to wcale nie były jakieś tam żmudne, wielotygodniowe poszukiwania. A z drugiej strony nie kupuje się psa od ręki, czy po wykonaniu 2-3 telefonów. Nota bene mój psiak (najukochańszy :p !!!) wcale nie jest większy od zaprzyjaźnionych, specjalnie wyszukiwanych "miniaturek" za 3000zł. Tak więc przyszli posiadacze yorków- powodzenia :lol: !!! Na pewno czeka gdzieś na was niedaleko jakiś śliczny, niedrogi psiak z rodowodem :loveu: !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anusia22']Najbardziej robawiło mnie to - [B]mleko[/B]. Tak to jest wydatek...;)
Co to za szczepionka? za 100zł, moja sunia dostała podobno najlepszą na wszystko za 55zł!:multi:
Jakim cudem są aż 3 szczepienia?:shake:
Odrobaczanie, owszem, to aż [B]całe 3zł:diabloti: [/B]

Szczenię chore? po operacji?
Dostaje rodowód i zostaje championem?

Nie przesadzajmy, bo wychodzi na to, ze to zupełnie nie opłacalny interes!:lol: A jednak....[/quote]

[B]Bardzo cie rozbawiłam?[/B]
Moja sunia nie miała mleka juz tydzień po porodzie więc koszt mleka 4x 50 pln czyli ok.200 pln.bo kupowałam mleko firmy Royal.
A może Ty myślisz, że karmi sie mlekiem z kartonika szczenięta? :evil_lol:
3 szczepienia robia porzadne hodowle które nie oszczędzaja na zdrowiu szczeniąt, pierwsze w wieku 6 tygodni, drugie dwa tygodnie później a trzecie w wieku 3 miesiecy. Ja sprzedaje szczeniaki najwcześniej po drugim szczepieniu.
Szczenie chore? Jakie dziwne...
Mnie urodził sie piesek z wadą nóżki koszt leczenia to do tej pory 300 pln w Łodzi + konsultacja we Wrocławiu 50 + dojazd 100 + operacja 1000 + dojazd 100 razem 1550....
A żeby zostać championem trzeba wydać moja droga wiele wiele pieniędzy na wystawy i dojazd.
[B]A jeśli to taki niesamowity biznes to po prostu zacznij hodować psy![/B]

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=black][FONT=Verdana]NNika[/FONT][/COLOR][/B]
[COLOR=black]Daj spokój, są niektórzy co nie chcą zrozumieć wielu rzeczy. Możesz dniami i nocami przekonywać i będzie jeszcze gorzej. Napisałem parę stron do tyłu o kosztach związanych z powstawaniem hodowli, o kosztach związanych z reputacją tejże. Odbiło się to bez echa ................[/COLOR]

[COLOR=black]Potem [B][FONT=Verdana]Anusia22[/FONT][/B] pisze:[/COLOR]
[I][I][COLOR=black][FONT=Verdana]Skoro to takie koszty, to po co wystawiać, po co dopuszczać?[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][I][FONT=Verdana]Może niektórzy zdają sobie z tego sprawę i poprostu nie chcą.[/FONT][/I][/COLOR]
[COLOR=black][I][FONT=Verdana]Ja wiem, ze nawet gdyby moja sunia miała ekstra papiery, nie jeździłabym na żadne wystawy, bo szkoda byłoby mi [/FONT][/I][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana][I]czasu[/I][/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana] i zachodu, a takze pieniędzy. No cóż niektórzy zarabiają na psach (czytaj hodowcy z rodowodem[/FONT][/COLOR][/I][I][COLOR=black] [I][FONT=Verdana]) a niektórzy kochają psiaki i nie potrzebują championów [/FONT][/I][/COLOR][/I]


[FONT=Verdana]Otóż pragnę Ciebie [B][COLOR=black][FONT=Verdana]Anusia22 [/FONT][/COLOR][/B]poinformować, że znaczna część ludzi ma pewne zainteresowania. Jedni zbierają znaczki inni uprawiają sport jeszcze inni uwielbiają turystykę. To wszystko to zainteresowania-hobby. Niestety to wszystko kosztuje, niektórzy pracują lata, żeby potem wyjechać na upragnioną wycieczkę czy kupić upragniony antyk czy zrobić coś ciekawego.[/FONT]
[FONT=Verdana]Widać, że nie masz takich potrzeb i nie jesteś w stanie tego zrozumieć.[/FONT]
[FONT=Verdana]Nie wystarczy kochać psa, żeby mówić ze zajmuje się kynologią czy jestem hodowcą. Bez takich ludzi jak np. NNika nie byłabyś wstanie kupić nawet yorka bez papierów nawet tego podobnego za 600 czy 900 zł bo po prostu nie istniałaby ta rasa.[/FONT]

[/I]

Link to comment
Share on other sites

"znaczna część ludzi ma pewne zainteresowania. Jedni zbierają znaczki inni uprawiają sport jeszcze inni uwielbiają turystykę. To wszystko to zainteresowania-hobby. Niestety to wszystko kosztuje, niektórzy pracują lata, żeby potem wyjechać na upragnioną wycieczkę czy kupić upragniony antyk czy zrobić coś ciekawego."


Yyyy... z całym szacunkiem... ten argument to trochętaki obosieczny wyszedł... :razz:
Bo jednak dość zabawne jest jak wielki procent hodowców bardzo usilnie pilnuje, zeby się to ich HOBBY "zwróciło" (jeśli już nie przyniosło realnych zysków).
[I]:evil_lol:[/I]
To trochę tak, jak jechać na upragnioną wycieczkę odkładając na nią wiele lat, odejmując sobie od ust jedzonko itd - a można też jechać na wycieczkę z plecakiem pełnym zegarków czy innego ustrojstwa ktore się shandluje żeby "się zwróciło".
:evil_lol:
Niby i to podróż, i to podróż... ale...
:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co Berek, dziwne jest jakieś to co piszesz... Czy jeśli malarz lubi malować i czerpie z tego frajdę, to znaczy że aby się nie szmacić powinien swoje obrazy oddawać zgoła darmo?... Albo muzyk, powinien grać za free, bo to jego życiowa pasja? Tak to już w tym świecie jest, że wszystko - nawet reputacja - przelicza się na pieniądze. I tak obrazy dobrego malarza są drogie, koncert znanego muzyka kosztuje, a psy z dobrej hodowli, która długo i uczciwie pracowała na swoją renomę, nie oszczędzając na niczym, powinny mieć swoją cenę. Tak uważam. Nie z księżyca oczywiście, ale wyższą, niż początkujące, na przykład. I nie tylko dlatego, że dojście do czegoś w tej branży i rasie sporo kosztuje. Również dlatego, że psychika ludzka jest tak debilnie skonstruowana, że niejeden przyszły właściciel zapłaciwszy odpowiednio, będzie dbał również odpowiednio. Świadomość, choćby nie wiem jak obrzydliwie snobistyczna, że ma się w domu psa z doskonałej hodowli, robi swoje. I dobrze, niech robi, jeśli dzięki temu zwierzakom będzie lepiej. A jeśli ktoś hoduje psy naprawdę z zamiłowania - a wydaje mi się, że tylko o takich tu mówimy - to z całą pewnością znajdzie się sposób, by osobie słabiej uposażonej finansowo, a - każdy hodowca pozna to od ręki - mającej fioła na punkcie psów, sprzedać pieska po "specjalnej" cenie. I myślę, że zrobi to z satysfakcją.

Kiedyś artysta, któremu nie udawało się sprzedawać swojej sztuki, umierał czując się przegranym, choćby za nie wiem jak wielkiego go później uznawano. I tak jest do dziś - sukces hodowli mierzy się również jej sukcesem finansowym.

Link to comment
Share on other sites

Ehh ja bym chciała mieć Yorka :loveu:

Ceny za te psiaki są wysokie, ale ja i tak zakup planuję dopiero za 3-4 lata więc do tego czasu myślę, że uzbieram potrzebną mi sumę a moze i nawet yorki ztanieją :evil_lol:

Może za te 3 lata już nie będzie takiego yorkowego boom :shake: bo to nic dobrego dla psow nie robi.

Jak widzę te "yorki" na allegro za 800 zł to :angryy:

Link to comment
Share on other sites

"Wiesz co Berek, dziwne jest jakieś to co piszesz... Czy jeśli malarz lubi malować i czerpie z tego frajdę, to znaczy że aby się nie szmacić powinien swoje obrazy oddawać zgoła darmo?... Albo muzyk, powinien grać za free, bo to jego życiowa pasja? Tak to już w tym świecie jest, że wszystko - nawet reputacja - przelicza się na pieniądze. "

Aj ba - alez ja to doskonale rozumiem.

Jestem tylko za szczerością, a nie - załganiem mianowicie...
:evil_lol:
Pewna część hodowców przedstawia sprawę jasno i dokladnie - i w sumie tak chyba wolę, niż...
... w przypadku dyskusji o cenach słyszymy często że jest to hobby, pasja, a hodowca dokłada gigantyczne sumy do tejże pasji, jakiż to on jest bezinteresowny itd - a zarabiają na psach jedynie podli pseudohodowcy... :razz:
Żeby była jasność - jestem absolutnie za hodowlą planową i w pelni "rodowodową".
:lol:

Uważam jednak że w naszym kraju panuje pewna schizofrenia w tym względzie. Zwłaszcza "w temacie" cen.

Pies rasowy powinen kosztować i być - w pewnym sensie - dobrem luksusowym (BTW uważam tez że psy ze schronisk też powinny "trochę" kosztować, a nie być wydawane za friko, jak się to czasami zdarza...:shake: ).

Natomiast przesadne śrubowanie cen jest dzialaniem fatalnym i działa jedynie na niekorzyść hodowców.
W dodatku - niestety - znam naprawdę wiele przypadkow w ktorych z "pięknego pieska z doskonałym pochodzeniem" za trzy tysiące złotych wyrósł słodki ... pecik... nie trzymający norm wzorca - ale żadnego przypadku w ktorym hodowca tego pecika powiedziałby: O.K., takie rzeczy się zdarzają, oddaję państwu połowę ceny bo pies wyrósł na niewystawego....

Zaznaczam - nie są mi znane takie sytuacje w Polsce w interesującej nas rasie (znam owszem taki przypadek u owczarków - i żeby było śmieszniej, w hodowli "użytków" :lol: !).

Natomiast faktycznie za granicą takie historie są znacznie częstsze.

Kreowanie WSZYSTKICh szczeniąt z miotu na super-zapowiadające sięchampiony za ktore woła się ceny co nieco "z sufitu" to jednak lekka przesada; a niestety jest to nadal dość powszechne u nas.

Sądzę że zróżnicowanie cen za pieski przeciętne oraz te tip-top wyszłoby polskiej kynologii zdecydowanie na zdrowie.

;)

Link to comment
Share on other sites

A ja właśnie znalazłam na allegro aukcję gdzie jest niewystawowy piesek za 1200 zł czyli tyle ile kosztuje pseudo york a piesek wystawowy w tej hodowli kosztuje 2200 zł. Jak dla mnie różnica widoczna :cool3: .

I tak powinno być. Że pety czy pieski niezbyt obiecujace wystawowo powinny być dużo tańsze wtedy zamiast kupić pseudo yorka za 1200 zł ktoś by kupił rasowego yorka i nie napędzał kasy pseudohodowcom.

Ale właśnie czesto jest tak jak Berek piszesz, że w hodowli wszystkie szczeniaki to urodzone championy :evil_lol: .

Tak samo niższe powinny być ceny kiedy to ktoś zrobi suczce tylko hodowlankę i na tym kończy karierę wystawową. Te 3 wystawy to nie jest wielki koszt a ceny szczeniat z takich kryć są równe cenom z hodowli gdzie psy mają pozaliczane kilkanaście wystaw.

Link to comment
Share on other sites

Od siebie pozostaje mi tylko dodac, ze rowniez wyjatkowo mierzi mnie ukrywanie pod plaszczykiem "pasji, dbania o rozwoj i czystosc rasy" wysrubowanych cen i sprzedawania wszystkich szczeniat, jako championow. Poza tym strasznie to dla mnie smieszne, bo z zadnej znamienitej hodowli, nigdy szczeniaka bym nie nabyla ;) I to nie ze wzgledu na cene, ale na ukierunkowanie glownie na eksterier z totalnym pominieciem zalet charakteru. Jesli nawet znamienity hodowca z przekonaniem twierdzi, ze swoje pieski hoduje rowniez z dbaloscia o charakter, to jednak nie jest to charakter ktorego ja oczekuje ;)

Mierzi mnie tez to, ze kalkulujac cene szczeniakow, hodowcy wyliczaja ile ich kosztuje szczepienie, odrobaczenie i opieka weterynaryjna suki ... czyli co? Gdyby szczeniat nie bylo, to suka nie bylaby szczepiona, odrobaczana i nie mialaby podawanych srodkow na kleszcze pchly i nie bylaby karmiona? :crazyeye: Strasznie pokretne to argumenty ...
I zdecydowanie jestem za czysto biznesowym okresleniem hodowlanego interesu.
Moja pasja sa np. zdjecia. Moja pasja jest tez moim zawodem. Kocham fotografie, ale nie przeszkadza mi to sprzedawac moje uslugi bardzo, bardzo drogo :-) Moja pasja jest wtedy pelniejsza i prowadzi do jeszcze wiekszej satysfakcji. :-)
Tak samo, jasno i otwarcie powinna byc traktowana hodowla szczeniat. Biznes polaczony z pasja :-) Super mieszanka :-)

W.

Link to comment
Share on other sites

Masz racje Wind, biznes powinieć być połączony z pasją.
Znam takiego Hodowce i jestem pełna podziwu dla tej osoby.Pieski traktuje jak własne dzieci;)
Chcąc sprawdzić daną hodowle powinnismy pojechac na kilka wystaw.Tam doskonale widac,czy ktos to robi tylko dla pieniędzy czy tez nie.:razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...