Jump to content
Dogomania

KrakVet - kandydat na marzec wybrany - głosujemy na Radomsko!


Lemoniada

Twój kandydat do wygranej w KrakVecie to:  

662 members have voted

  1. 1. Twój kandydat do wygranej w KrakVecie to:

    • Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomsku
      283
    • Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie
      4
    • Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Skierniewicach
      9
    • Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kruszewie koło Ostrołęki
      4
    • Dogomaniaczka Pipi
      276
    • Fundacja dla Zwierząt Animalia z Poznania
      89


Recommended Posts

[quote name='lika1771']Wiesz co rinus nie pisz juz wiecej na tym watku,bo zrozumienia tu nie dostaniesz i nikt ci racji nie przyzna.

Nie wszystko jest czarne albo białe pozostaja jeszcze szarosci..........

Temido trzymaj sie nie jestes sama[/QUOTE]
[B][I] alez ja nie chcę tutaj Waszego zrozumienia, dogo to nie całe moje życie żeby prosić się o Wasze zrozumienie!

a teraz powiedzcie mi....gdyby nie było Temidy i kilku innych osób na dogo zaangażowanych w pomoc dla nich to Temidy schon mógłby nigdy nie znaleźć się na konkursie krakvecie,albo mógłby się znaleźć bo Temida sama by go zgłosiła, ale by nie wygrała bo dogo z miau mają spółkę i gloosują na swoich kandydatów..

a terazz powiedzcie mi ile jest takich miejsc,którym Waszą "konspiracją" odbieracie szanse wygrania tego konkursu? ile jest takich miejsc gdzie osoby prowadzące to nie wchodzą na dogo...no ile?
A dlaczego jak w Celestynowie była potrzebna pomoc to nie było ono zgłoszone do ankiety? wszyscy dobrze wiedzą jaka była tam sytuacja...

A jak się ktoś uprze to w przyszłym miesiącu ktoś inny będzie organizował w swoim mieście np w bydg akcję w konkursie, to co tez będą Ci źli, bo to nie Wasz kandydat?

Aha i odnośnie "nasz schron", tak nasz schron bo to jemu pomagam i z nim jestem związana, bo do nas nikt nie wyciągnie pierwszy ręki, a poza tym z Torunia jest nas bardzo malo i działamy na własną rękę.

I kończę dyskusję tutaj bo to i tak nie ma sensu,pamiętajcie tylko że oprócz Waszych kandydatów jest naprawdę wiele miejsc które zasługują na ta nagrodę.[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 640
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zamilcz albo zniknij bo dostane bana:angryy:
jaka konspiracja? jakbys te 5 minut dziennie spedzala na watkach a nie w galeryjkach to bys wiedziala ze karma za 12tys w celestynowie zostala by sprzedana a psy przez dwa lata nie mialyby szansy startowac! tam trzeba zmian strukturalnych a nie karmy ktora sie przehandluje!

mnie post Temidy nie dziwi, bo prawda ze ludzie glosuja bo ktos "prosi" czyli kumoterstwo a nikt nie zada sobie trudu sprawdzic gdzie ten glos jest bardziej potrzebny, tyle.

Link to comment
Share on other sites

chita ok ja rozumiem - jestem z dogo korzystam z dogo więc trzymam się tu ustalonych reguł. zagłosowałam wedle ankiety dogo czyli na Radomsko. Ale czemu Temida każde nam iść na ulice Torunia i krzyczeć - nie głosujcie na schronisko w Toruniu bo dogo wybrało Radomsko?? Bo w krakvecie głosują nasi mieszkańcy nie dogomaniacy (z wyjątkami - ale zawsze tak jest). Logiczne jest, że mieszkańcy solidaryzują się ze swoim miastem i to nie jest nic złego.

Jest wiele Fundacji współpracujących z Toruńskich schronem i przypuszczam, że oni równiez głosują - ale to zasługa tego iż kierownicza chętnie podejmuje współpracę, sama dzwoni i prosi o pomoc. Nie raz ani dwa nasz schron przetrzymywal 20 królików z interwencji bo stowarzyszenie nie miało gdzie ich umieścić i teraz zapewne i oni chcą pomóc schronisku i glosują. Czy to złe?

I zaznaczę branie na łzy mnie irytuje. Każdy z nas doskonale wie co to głód i nie trzeba nam robić wyrzutów sumienia. Każdy z nas pomaga i mi samej też zwierzęta na rękach odchodziły. także powtarzam - każdy ma prawo wystąpić w ankiecie krakvetu i każdy ma prawo wygrać i to ,że my sobie tu ustaliliśmy jakieś zasady nie znaczy, że każdy musi sie podporządkować. Znam wiele osób pomagających nie związanych z dogomanią więc to forum nie jest żadnym wyznacznikiem.

Link to comment
Share on other sites

Aniu jasne;) ja post Temidy odebrałam zupelnie inaczej, z reszta w Toruniu jest Was wiecej i mozliwosci nieco inne, nie dziwi mnie glos rozpaczy, ona jest tam praktycznie sama... wg mnie ludzie powinni glosowac ze swoim sumieniem i tyle, mnie poprostu razi ze to dogomaniacy tak agitują, ja nie oczekuje od nikogo ze wie jak jest w Radomsku,ale dogomaniacy ktorzy wiedza i o ankiecie i o tym ze jest ktos w wiekszej potrzebie mogliby sobie odpuscic...

osobiscie bardzo mocno trzymam za Radomsko i ide wysylac dalej pw;)

Link to comment
Share on other sites

No mogliby ale cóż poradzimy -- też trzymam kciuki za najbardziej potrzebujacych. Nie znam dokładanie sytuacji Schronu w Radomsku ale jest wiele sposobów na zdobycie jedzonka. W razie co pw postaram się pomóc, mariamc też ma wielkie doświadczenie. Jak to się mówi w kupie siła.

I jeśli Temida uważa, że w naszym schronie taki cud miód to proszę brać przykład. Nasza kierownicz wysyła apele do mieszkańców, umieszcza na stronie, w gazetach.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie - KrakVet wie o waszych wewnętrznych ustaleniach?

Ja zarejestrowałam się na Krakvecie jakieś pół roku temu odkąd adoptowałam 2 koty z fundacji KOT z Torunia. Robię tam zakupy regularnie, raz w miesiącu, za niemałą kwotę i za każdym razem przeznaczam rabat na schronisko.

Szczerze mówiąc nigdy wcześniej nie interesowałam się tym, na jakie schronisko przeznaczane są między innymi moje pieniądze najważniejsze dla mnie było - że w ogóle na jakieś idą. Znam temat bezdomnych, głodujących i chorych zwierząt bardzo dobrze, dlatego najbardziej istotne było to, że KrakVet w ogóle wyszedł z taką inicjatywą i chce pomagać zwierzętom, które tej pomocy potrzebują.

Najbardziej nie rozumiem w tym wszystkim jednego - dlaczego wiedząc, że jest tak tragiczna sytuacja w Radomsku tak bardzo liczycie na pomoc Krakvetu jak by to miała być jedyna pomoc jaką Radomsko otzryma?
Dlaczego teraz każdy z Was i z Waszych znajomych, rodziny nie przesyła pieniędzy na konto Radomska (nawet 2-5 zł czyli tyle ile przeważnie wynosi rabat w KrakVecie)?

Zamiast się obrażać, doszukiwać się spisków czy nawet w przypadku niektórych zionąć nienawiścią do innych osób wszyscy mogliby zebrać się do kupy i iść do sklepu kupić paczkę karmy i wysłać do Radomska. W ten sposób można pomóc obydwu schroniskom - to naprawdę nie jest takie trudne a w obecnej sytuacji nawet bardzo pożądane.

Ponadto rozumiem, że taka organizacja jak nasza - nigdy nie ma szans wygrać w tym konkursie? Po prostu jesteśmy spaleni już na wstępie, bo nie należymy do Waszego układu tak?
Przepraszam, ale wchodzenie w jakiekolwiek układy, podczas gdy potzrebujących zwierząt jest więcej niż być może Wam się wydaje jest co najmniej...niezrozumiałe.

Niestety dla wielu z Was - miłośników psów i kotów inne zwierzęta takie jak króliki się nie liczą. Jestem ciekawa ile schronisk w Waszych miastach w ogóle je do siebie przyjmuje. A jak już przyjmą jak wygląda opieka nad nimi.

Toruń własnie pod tym względem jest inny - dostrzega problem bezdomności także innych zwierząt - nie tylko psów i kotów. Widzi potrzebę pomagania także królikom, które wbrew pozorom też mają swoje wymagania, też są głodne, chore i cierpiące.

Ja nigdy nie rozróżniałam zwierząt i organizacji działających na ich rzecz - na lepsze i gorsze. Wszystkie zawsze traktowałam jednakowo i widząc co się dzieje, tutaj, czy na miau, jest mi po prostu za Was wstyd.... za ludzi, którzy robią dla zwierząt tak wiele, jednocześnie zapominając o byciu NORMALNYM człowiekiem.

Link to comment
Share on other sites

A ja przypomnę Wszystkim o stanie psów w Radomsku.
Tu jest pismo lekarza weterynarii, który od stycznia pracuje w schronisku.
[url]http://jerzyslowinski.blogspot.com/2011/03/kto-jest-okrutny-w-stosunku-do-zwierzat.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Nie oczekuję komentarza, tylko zastanowienia się. Ewentualnej odpowiedzi na pytanie czy KrakVet wie o waszych wewnętrznych ustaleniach i się na nie zgadza oraz czy my - jako Stowarzyszenie Pomocy Królikom mamy szansę kiedykolwiek wygrać nie wchodząc w Wasz układ czy też zostaniemy zlinczowani tak jak toruńskie schronisko.

Zapomniałam dodać w poprzednim poście, że mobilizując swoich znajomych i pisząc na naszym forum prośbę o głosowanie, również nia miałam pojęcia o Waszych nie do końca uczciwych ustaleniach.

Mariamc Cieszę się, że Twoje schronisko przyjmuje króliki i inne zwierzeta, mam jednocześnie nadzieję, że stara się o nie dbać tak samo jak o psy i koty bo z tym niestety jest już różnie.

joaaa każdy doskonale zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji schroniska w Radomsku dlatego należy apelować o pomoc i wesprzeć je w dowolny sposób o którym pisałam ja i inne osoby.

Naprawdę nie macie powodów do złości - na świecie dzieją się o wiele gorsze rzeczy niż głosowanie w KrakVecie. Więc skupmy się na nich i na pomocy i Radomsku i schronisku w Toruniu i królikom.

Myślę, że tak będzie najuczciwiej.

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie, dbamy o nasze zwierzęta bardzo dobrze , nie musisz się martwić.

[URL]http://www.szczecinek-schronisko.com.pl/[/URL]

A jak już jesteś taka dociekliwa w sprawach psio- kocich , to zajmij się tym , co jest w Bydgoszczy , masz blisko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzia85']Nie oczekuję komentarza, tylko zastanowienia się. Ewentualnej odpowiedzi na pytanie czy KrakVet wie o waszych wewnętrznych ustaleniach i się na nie zgadza oraz czy my - jako Stowarzyszenie Pomocy Królikom mamy szansę kiedykolwiek wygrać nie wchodząc w Wasz układ czy też zostaniemy zlinczowani tak jak toruńskie schronisko.[/quote]
wie
macie szansę tyle, ze ja osobiscie popieram opcję wspólnegokandydata więc można zakładac hipotetycznie, że gdy wy będziecie startować, będzie tez startował tzn wspólny kandydat

[QUOTE]Zapomniałam dodać w poprzednim poście, że mobilizując swoich znajomych i pisząc na naszym forum prośbę o głosowanie, również nia miałam pojęcia o Waszych nie do końca uczciwych ustaleniach. [/QUOTE]

ustalenia nie sa nieuczciwe
tyle ze nie kazdy musi sie z nimi zgadzac
równie dobrze ja też teraz mogę napisac, że nieuczciwe było ustalenia na SPK żeby głosowac na Toruń
bo to też było wasze ustanenie że głosujecie na to a nie inne schronisko

strasznie się demonizuje rolę wewnętrzynych ustaleń dogo i miau

coś czuję ze teraz głosowania będą odbywały sie na zasadzie nieważne na kogo ważne, że przeciw wspólnemu kandydatowi dogo i miau

Link to comment
Share on other sites

Naprawdę niewiele z tego wszystkiego rozumiecie. I to jest przykre.

Będziecie dalej w to wszystko brnąć i nic nie zmieni Waszego podejścia. Z resztą na to nawet nie liczyłam. Mam nadzieję, że chociaż do innych coś dotrze a Wy kiedyś otworzycie szerzej oczy i zobaczycie, że świat poza dogo i miau też istnieje.

Najbardziej lubię podłączanie tematów zupełnie niezwiązych ze sprawą - jak problem zwierząt w Bydgoszczy. Mariamc nie jestem Twoim wrogiem, więc też mnie tak nie traktuj.
Ja się interesuję sprawami zwierząt z całej Polski nie tylko z własnego podwórka. Ale czy Ty albo ja jesteśmy cudotwórcami?

Nie. Robimy wszystko co w naszej mocy i grunt to nie podkopywać innych, którzy też tą moc jeszcze mają.

Z resztą nie chcę się z Wami kłócić czy bić się na argumenty - proponuję Wam wspólną pomoc dla wszystkich zaangażowanych w tą akcję organizacji i schronisk, ale Wy najwyraźniej jej nie chcecie.

Ja jeszcze dziś zrobię przelew na Radomsko a Wy zróbcie jak uważacie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzia85'][B]Nie. Robimy wszystko co w naszej mocy i grunt to nie podkopywać innych, którzy też tą moc jeszcze mają.[/B]

.[/QUOTE]
otóż to!!!!
więc czemu robisz tu krecią robotę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzia85']Naprawdę niewiele z tego wszystkiego rozumiecie. I to jest przykre.

Będziecie dalej w to wszystko brnąć i nic nie zmieni Waszego podejścia. Z resztą na to nawet nie liczyłam. Mam nadzieję, że chociaż do innych coś dotrze a Wy kiedyś otworzycie szerzej oczy i zobaczycie, że świat poza dogo i miau też istnieje. [/quote]
ja osobiście wiem, ze swiat istnieje poza dogo i miau
ale tak jak wy skrzykneliście sie zeby popierac Toruń tak ja popieram wspolnego kandydata


[quote]
Ja jeszcze dziś zrobię przelew na Radomsko a Wy zróbcie jak uważacie.[/QUOTE]
:cool2:

Link to comment
Share on other sites

No to się Enia teraz ośmieszyłaś ;-) Pokazałaś tylko, że nadal nie rozumiesz co probuję widocznie mało skutecznie Wam uświadomić (Wam obrońcom zwierząt) jak ważna jest pomoc wszystkim - powtarzam WSZYSTKIM zwierzętom.

.....że też się jeszcze nie nauczyłam, że do pewnych ludzi - po prostu nie da się dotrzeć :)

Mimo wszystko jeszcze raz apeluję o przemyślenie pewnych kwestii i proszę o pomoc dla wszystkich schronisk i wszystkich zwierząt.

Jeśli dalsza dyskusja skupi się teraz wyłącznie na mojej osobie i naskakiwaniu na to co napisałam, tak jak wcześniej było z Rinuś (swoją drogą Rinuś cieszę się, że jesteś, mimo że kompletnie Cię nie znam) a nie na głównym temacie jakim jest pomoc Radomsku to ja się wycofuję, bo nie lubię tracić czasu na reformowanie niereformowalnych osób :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']ja osobiście wiem, ze swiat istnieje poza dogo i miau
ale tak jak wy skrzykneliście sie zeby popierac Toruń tak ja popieram wspolnego kandydata



:cool2:[/QUOTE]

Z tą różnicą że my żadnej wewnętrznej ustawianej ankiety wcześniej nie mieliśmy - zagłosowaliśmy na kogoś kto po prostu bierze udział w głosowaniu. Sam z siebie. Nie mam nic przeciwko Waszemu głosowaniu na innego kandydata bo wlasnie tak to powinno wyglądać, jest kilka schronisk które zgłaszają się do KrakVetu i wszystkie mają równe szanse na nagrodę. Bez manipulowania innych.
My na nikogo z naszego forum nie naskakujemy jak dowiemy się, że głosował na kogoś innego niż Toruń - zachęcamy ale nie zmuszamy i później nie obrażamy tak jak Wy Rinuś czy innych, którzy się "wyłamali" z Waszej "solidarności".
Każdy głosuje dobrowolnie, na kogo chce.
Poza tym nie mówimy o Was, że zrobiliście świństwo Toruniowi bo zrobiliście mu konkurencje. To jest normalny konkurs w którym kazdy ma prawo brać udział - to nie jest konkurs dogomaniacki. No chyba że KrakVet oficjalnie zdecyduje inaczej, że od dzisiaj mają prawo brać udział tylko kandydaci zgłoszeni przez Was to ok - to on jest organizatorem i to on rządzi. Niestety nikt inny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzia85']Z tą różnicą że my żadnej wewnętrznej ustawianej ankiety wcześniej nie mieliśmy - zagłosowaliśmy na kogoś kto po prostu bierze udział w głosowaniu. [/quote]
my ustalamy wczesniej kogo popieramy i nie widzę w tym nic złego

[quote]Nie mam nic przeciwko Waszemu głosowaniu na innego kandydata bo wlasnie tak to powinno wyglądać, jest kilka schronisk które zgłaszają się do KrakVetu i wszystkie mają równe szanse na nagrodę. Bez manipulowania innych. [/quote]
dokładnie
poza tym, nie ma przymusu głosowania na wspolnego kandydata, fakt ze ja go popieram bo jest wspolnym kandydatem nie oznacza ze musi go poperać każdy
ale miło jest jeśli dogo głosuje na wspolnego kandydata
chociaz juz dawno zauwazyłam, ze na dogo jest więcej rozłamów niż jedności to i tak wg własnych przekonań ja osobiscie głosuję na wspolnego kandydata własnie dlatego ze jest wspolnym kandydatem

[quote]
My na nikogo z naszego forum nie naskakujemy jak dowiemy się, że głosował na kogoś innego niż Toruń - zachęcamy ale nie zmuszamy i później nie obrażamy tak jak Wy Rinuś czy innych, którzy się "wyłamali" z Waszej "solidarności".
Każdy głosuje dobrowolnie, na kogo chce. [/quote]
i tutaj już zeszłabym z tonu MY na to ja
ja też na nikogo nie naskakuję ani nie ubliżam
jeśli chodzi o moją odpowiedz do Rinuś to zawarłam w niej li tylko swoje subiektywne zdanie
jesli używam zwrotu my, to znaczy ze jestem przekonana że większość osob z tego wątku myśli to samo
(oczywiście mogę się mylić)

osobiście bardzo nie lubię jak ktoś mówi mi co będzie za miesiąc dwa
wszelkie obiecywanki "za miesiac przrkieruję swoje głosy" itp mnie zwyczajnie śmiesza

Link to comment
Share on other sites

przykro to wszystko czytac:(

Wiem, ze po tych przepychankach nie ma co nawet podejmowac dyskusji, ale moze Toruń jednak - gdyby wygrał - podzieliłby sie z Radomskiem choć jakimś promilem wygranej - nie z przymusu, ale tak z dobrego serca? W końcu kazdy walczy o karme nie dla siebie - ale dla zwierzaków.. Przeciez to o nie chodzi..

Taka sytuacja juz kiedys miała miejsce - wiem, ze nikogo nie wolno przymuszac, że te 10.000 zł to i tak kropla w morzu potrzeb wiekszosci schronisk - ale każdy worek karmy to życie dla psów z Radomska...:(

Link to comment
Share on other sites

Królik czy gryzoń nie jest podzwierzęciem, tak samo cierpi jak pies czy kot, może jest jeszcze bardziej bezradny. Nawiasem mówiąc moi domownicy to psy, kot i króliki.
SPK „skrzyknęło” się w głosowaniu na Toruń, bo toruńskie schronisko, wolontariuszki i weterynarz z Torunia robią bardzo wiele dla mniejszych futrzaków.
Wiele królików z innych miast (schronisk) jest przewożonych do Torunia, aby zapewnić lepsze warunki i leczenie (leczenie i wyżywienie z puli darowizn na rzecz SPK).
Owszem inne schroniska przyjmują króliczki i gryzonie, ale nie stwarzają im warunków takich jak toruńskie.
W moim rodzimym schronisko królik mógł przebywać tylko w kociarni i tu skorzystano również z pośrednictwa SPK.
Piszecie o psach, a może nie słyszeli o królikach wyrzucanych w zamkniętych foliówkach na śmietnik, zakatowanych – połamane kręgosłupy, powyrywane pazury, wyniszczonych w pseudo hodowlach.
No i jeszcze jedno…dla królika jeden dzień nie jedzenia jest równoznaczny z wyrokiem śmierci
P.S. Co do wcześniejszej uwagi na temat rozmnżajacych sie królików, to chcę uświadomić, że podobnie jak koty i psy króliki poddaje sie sterylizacji i na ten cel nie ma nigdy funduszy innych niz spk)

Link to comment
Share on other sites

jesu teraz sie zacznie dyskusja o wyższości królików nad psami albo kota nad królikiem czy psa nad żabą
wyluzujcie

dogo jest z załozenia pism forum tak jak kólicze króliczym a miau kocim
i normalnym jest ze kolejno najwięcej na nich osób angażujących się w sprawy psie, królicze i kocie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']Sami wkręciliście tutaj temet króliczy.
Skąd wiesz , jakie warunki stwarza schronisko w Szczecinku?
N ajakiej podstawie twierdzisz ,że w Toruniu mają lepiej?
Przyjedż , zobacz .
[B]Czy ktoś mówi ,że gryzoń to nie zwierzak?[/B][/QUOTE]
nikt, ale mam wrazenie, że niektórzy tak czytają
bo juz nie pierwszy raz widze stwierdzenie ze MY dogomaniacy uważamy że królik to zwierzę gorszej kategorii

mam psa, rybki i aksolotle i co mam płakac teraz że nikt nie zajmume się aksolotlami?
i że pewnie skoro tylko nieliczni je maja na dogo i wogóle to całe dogo uważa je za podzwierzeta?

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze a propos "uczciwości" Torunia:
[I]
Cytat z tablicy Schroniska dla Zwierząt w Toruniu na FB[/I]:

[URL="http://www.facebook.com/profile.php?id=100001159038168"]"[I]Anna Jantarka[/I][/URL][I] Chciałam dać głosy z trzech kont e-mail, ale przyjmuje tylko jeden :(
[URL="http://www.facebook.com/profile.php?id=100001978063930"]Schronisko Dla Zwierząt Toruń[/URL][/I] [I] Problem jest w tym, że blokują adresy IP. Można więc wysłać z jednego maila z komputera w domu, drugi głos oddać z komórki, a trzeci z komputera w pracy :)[/I]"

To tak można? Jeżeli to jest uczciwe, to zaraz zabieram się do roboty, w końcu mam zmienne IP, poświęcę ten dzień i noc i wygrana nasza. Ale chciałabym się jeszcze upewnić, czy to na pewno jest uczciwe. Jak uważacie?

Na koniec źródło, żeby nie było, że zmyślam: [URL="http://www.facebook.com/login/setashome.php?ref=home#%21/profile.php?id=100001978063930"]http://www.facebook.com/login/setashome.php?ref=home#!/profile.php?id=100001978063930[/URL]

PS. Print screena też mam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...