Jump to content
Dogomania

Podpisywanie petycji w Internecie i na papierze. Wątek informacyjny


Agata Balu

Recommended Posts

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a ja nie wiem, nic tez takiego nie pisalem, ale tak logicznie rozumujac wydaje mi sie, ze jesli sie choc jedno ze slow zmieni, to sie ktos przyczepic moze i obalic calosc... :-( nie odnosze sie nawet do tej konkretnej sytuacji, ale ogolnie - zawsze moze sie pojawic zarzut, ze to zdanie zostalo odebrane inaczej i dla tej osoby caly sens sie zmienia, a nie wiem, czy ktos bedzie dyskutowal o intepretacji petycji? to taka moja watpliwosc prawna, nic do medara :-)



AM

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Poszczególne słowa w petycji mogą się dowolnie zmieniać. Ważne, zeby sens był zachowany. Nie wiem kto to wymyślił, że w petycji nie wolno zmienić ani słowa.[/quote]

Frotka, nie wiem czy zauważyłaś, że w petycji zamieszczonej w Internecie mamy już ponad 1000 podpisów. One też mają swoją wagę. Lista tych podpisów będzie wydrukowana i dołączona do listy z petycji papierowej. A w tej Internetowej, niestety nic zmienić się nie da.

W tej papierowej też chyba nie, gdyż niektórzy zbierają podpisy na odwrocie tekstu petycji, która ma taką samą treść jak internetowa. Lepiej nic już nie poprawiac, bo będzie zamieszanie.
Jak sądzisz?

Link to comment
Share on other sites

Ja też podpisałam się pod tą petycją i obiecuję, że będe informowała każdego, kogo tylko znam i nawet nie znam, by podpisywali się pod tą petycją. Jestem wstrząsnięta historią Ozziego, kiedy zobaczyłam zdjęcia jego zwłok rozryczałam się i nadal nie mogę ostrząsnąć się z tego wszystkiego, uwierzyć... że tak można... co za szatan, co za bestia tak postąpiła z żywą istotką... Matko święta... aż brak słów.
Jestem tym bardziej wstąśnięta bo sama mam psa po przejściach, dla mojego Bluckiego też szukano rodziny i znaleziono ją u mnie w domu. Z początku Blucky też był cały zmarnowany, też miał chorobę skóry, brakowało mu witamin, nie miał podstawowych szczepień, w niektrych miejscach na ciele miał jakby powyrywaną sierść, ale po miesiącach walki z jego chorobą, po wielu odwiedzinach u weterynarza, dokarmianiu go i serwowaniu mu najróżniejszych witamin moj psiak jest zdrowy jak ryba, bardziej szczesliwego psa nie widzialam, lata po lakach szybciej od psow o wiele od niego wiekszych, jest pelnym zycia, zadowolonym, kochajacym mnie pieskiem i aż trudno uwierzyć że ma za sobą wcale nie różową przeszlość. Ale mowie wam... jak dostałam Bluckiego pod opieke... w życiu nie przyszloby mi do glowy zeby mu robic krzywde.. W zyciu !!! Jak w ogole można zrobić jakiemukolwiek zwierzakowi krzywde? Nie rozumiem tego.

Link to comment
Share on other sites

,,Jesteśmy wstrząśnięci ostatnim przypadkiem zabicia ze szczególnym okrucieństwem psa rasy golden retriever - Ozzy'ego.
Śmierć psa, opisywana przez wiele mediów w Polsce, nastąpiła po długotrwałych męczarniach, na skutek szoku pourazowego
spowodowanego skatowaniem zwierzęcia."

A ja myślałem ze to jest petycjia dotyczaca ogulnie ochrony zwierząt a nie tylko Psa i Ozzego.

Pozdrwaiam wszystkich maniaków Ozzomani.



Zamieszczam poniżej PW, wysłane przezemnie do kachy_wawa, z racji braku odzewu, a temat jest zbyt wazny aby go w taki sposób bagatelizować.

harpia@
"Witam.
Nie jestem dogomaniakiem, ale wieść o Ozzym dotarła wszędzie, do fretkoświrów też.
Czytałam informacje i wzór petycji, mam jednak jedno ale.
Ona jest napisana zbyt monotematycznie, chodzi mi o psy, jeżeli już tworzycie coś, co powinno pomóc zwierzakom, niech będą to wszystkie potrzebujące istoty.
Petycja jest pisana pod psy, z chipowaniem, hodowlami i schroniskami włącznie, a gdzie tu wzmianka o potężnym problemie kotów (one umierają setkami) i narastającym niestety problemie fretek (wyrzucane, oddawane po kilka sztuk, coraz trudniej sobie z tym radzimy)
Proszę, wspomnijcie w petycji o ogółu zwierząt, bez konkretnego wyszczególnienia psów.
To stwarza problem, bo i po co kociarz ma podpisać petycję, osoba nie mająca nic wspólnego z psami.
Takim sposobem zbierze się DUŻO więcej osób, chcących podpisać."

No widzisz harpia@ do tych ludzi nic nie dociera. Maja oczy zasłoniete klabkami i nic do nich sie nie przemówi! Działaj pochopnie i zbyt szybko z ta petycja i niewruze im z ta petycją. prawo jest wystarczajaco ostre za znecanie sie nad zwierzetami tylko brak ludzi ktuzy by na cierpienie zwieżat reagowali!
A i tak zebe sprawa była rozpatrywana to musza zdobyć bodajze 100 000 podpisów i tylko od osub pełnoletnich. Tylko bede sie przygladał jak ponosza kleske i śmiał sie ,,o najiwnosci ludzka" czemu pospiech czy nie mozna bylo poczekać z petycja te 2-3 miesace a zorganizować to o wiele lepiej i skuteczniej.

Kolejny raz przekonałem sie ze jest wiele rudzi o bujnej wyobraźni i chyba sie o duzo nie pomyliłem!
harpia@ nie martw sie jeste w 100% przekonany ze petycjia nie przejdzie bo analizujac tekst petycji stwierdziłem ze jest zbyt stronnicza!

A niewiem co za ludzie piszą petycjie do prezydenta jak on praktycznie władzy nie ma! Moze napiscie do ministra sprawiedliwosci i premiera! A jak nie iwezycie to wystarczy poczytać Konstytucjie i zobaczyc ze prezydet pełni praktycznie tylko funkcjie repereztatywna a nie ustawodawcza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='voltman31'],,Jesteśmy wstrząśnięci ostatnim przypadkiem zabicia ze szczególnym okrucieństwem psa rasy golden retriever - Ozzy'ego.
Śmierć psa, opisywana przez wiele mediów w Polsce, nastąpiła po długotrwałych męczarniach, na skutek szoku pourazowego
spowodowanego skatowaniem zwierzęcia."

A ja myślałem ze to jest petycjia dotyczaca ogulnie ochrony zwierząt a nie tylko Psa i Ozzego.

Pozdrwaiam wszystkich maniaków Ozzomani.



Zamieszczam poniżej PW, wysłane przezemnie do kachy_wawa, z racji braku odzewu, a temat jest zbyt wazny aby go w taki sposób bagatelizować.

harpia@
"Witam.
Nie jestem dogomaniakiem, ale wieść o Ozzym dotarła wszędzie, do fretkoświrów też.
Czytałam informacje i wzór petycji, mam jednak jedno ale.
Ona jest napisana zbyt monotematycznie, chodzi mi o psy, jeżeli już tworzycie coś, co powinno pomóc zwierzakom, niech będą to wszystkie potrzebujące istoty.
Petycja jest pisana pod psy, z chipowaniem, hodowlami i schroniskami włącznie, a gdzie tu wzmianka o potężnym problemie kotów (one umierają setkami) i narastającym niestety problemie fretek (wyrzucane, oddawane po kilka sztuk, coraz trudniej sobie z tym radzimy)
Proszę, wspomnijcie w petycji o ogółu zwierząt, bez konkretnego wyszczególnienia psów.
To stwarza problem, bo i po co kociarz ma podpisać petycję, osoba nie mająca nic wspólnego z psami.
Takim sposobem zbierze się DUŻO więcej osób, chcących podpisać."

No widzisz harpia@ do tych ludzi nic nie dociera. Maja oczy zasłoniete klabkami i nic do nich sie nie przemówi! Działaj pochopnie i zbyt szybko z ta petycja i niewruze im z ta petycją. prawo jest wystarczajaco ostre za znecanie sie nad zwierzetami tylko brak ludzi ktuzy by na cierpienie zwieżat reagowali!
A i tak zebe sprawa była rozpatrywana to musza zdobyć bodajze 100 000 podpisów i tylko od osub pełnoletnich. Tylko bede sie przygladał jak ponosza kleske i śmiał sie ,,o najiwnosci ludzka" czemu pospiech czy nie mozna bylo poczekać z petycja te 2-3 miesace a zorganizować to o wiele lepiej i skuteczniej.

Kolejny raz przekonałem sie ze jest wiele rudzi o bujnej wyobraźni i chyba sie o duzo nie pomyliłem!
harpia@ nie martw sie jeste w 100% przekonany ze petycjia nie przejdzie bo analizujac tekst petycji stwierdziłem ze jest zbyt stronnicza!

A niewiem co za ludzie piszą petycjie do prezydenta jak on praktycznie władzy nie ma! Moze napiscie do ministra sprawiedliwosci i premiera! A jak nie iwezycie to wystarczy poczytać Konstytucjie i zobaczyc ze prezydet pełni praktycznie tylko funkcjie repereztatywna a nie ustawodawcza.[/quote]

Litości, jak masz dysleksję to korzystaj chociaż ze słownika ortograficznego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pluciarz']Litości, jak masz dysleksję to korzystaj chociaż ze słownika ortograficznego.[/quote]
Ojejku, Pluciu, nie czepiaj się ;)
Voltman, wierzę, ze znajda się osoby, które wesprą Twój pomysł. Ale tutaj narazie ruszyła taka akcja, jest jeszcze koopa roboty, ledwie zaczynamy.
Uważam, ze kotom czy fretkom tez jest to potrzebne. Koniom i innym zwierzakom również. Ale wszystkiego nie opanujemy.
Niestety przykładów dewiacji ludzkiej objawiającej sie w bestialskim traktowaniu zwierząt są setki, napewno wiele z nich można wykorzystac do takiej akcji. Trzeba sie tylko dobrze rozgladać i chcieć cos zmienić. Życzę Ci powodzenia !

I wszystkim dogomaniakom- żeby nam się udało :roll:

Link to comment
Share on other sites

noo dokładnie, zeby coś ruszyło musimy powoli , małymi kroczkami a nie od razu na huraaaa. jestem fretomaniaczką ale wiem,z ę nie da się wszystkiego na raz przeprowadzić :( Choć fakt, bardzo bym chciała zeby fretki też pojawiły się w tej petycji do Prezydenta :(

Link to comment
Share on other sites

voltman pw nie zostalo zbakatelizowane...wystarczylo przeczytac watek a mozna otrzymac odpowiedzi na pytania i za razem rozwiac wszelkie watpliwosci...ja naprawde polecam zajac sie czyms samemu a nie w kazdej wolnej chwili zatruwac zycie durnymi posatmi ludziom ktorzy cos robia...

ps.ja radze poczytac slownik a nie konstytucje....pozdrawiam i zycze troche wiecej samokrytyki;)

Link to comment
Share on other sites

"W dniu 10 września, Mateusz Dominik Nesterok, przedstawiający się jako
Autoryzowana Bydgoska Grupa Fundacji "Viva!"
85-320 Bydgoszcz,os.Błonie
[EMAIL="[email protected]"][COLOR=#800080][email protected][/COLOR][/EMAIL] ) zamieścił na stronie 5 własnych petycji z kompletnie nieprzemyślanymi i nierealnymi żądaniami.
link: [URL="http://www.petycje.pl/indexLista.php?listorder=2"][COLOR=#800080]http://www.petycje.pl/indexLista.php?listorder=2[/COLOR][/URL] "

[COLOR=#000000][B][SIZE=3][COLOR=darkred]Informuję[/COLOR][/SIZE] [/B][COLOR=darkred]że autor tej petycji wg naszych ustaleń ma 13 lat i podszywa się pod Fundację Viva. Postaramy się o wyciągnięcie konsekwencji wobec autora. Prowadzona przez nas ogólnopolska akcja "Stop okrucieństwu wobec zwierząt " nie ma nic wspólnego z osobą tego dziecka. Jedyna nasza petycja zamieszczona przez Panią Zofię Gerlach-Kolasa znajduje się tutaj:[/COLOR] [/COLOR][COLOR=red][B][URL]http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=1713[/URL] [/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Wiesz voltman, to Ty tu bagatelizujesz sprawę, nie odpisuję na PM, jeśli została już podjęta ostateczne decyzja, wystarczy dokładnie czytać wątki, polecam to wszystkim na przyszłość...

I się kolego pomylisz, petycja przejdzie :)

Znajomość przepisów prawa kiepska u ciebie, 100000 podpisów jest potrzebnych pod inicjatywą obywatelską...

I jeszcze jedna prośba, rusz się i też się weź za robotę, gadaniem nic nie zmienisz... Inicjatywa obywatelska przed nami, podrzuć swoje pomysły, obrażaniem innych nic tu nie zdziałasz...

Link to comment
Share on other sites

Umieściłam informacje w necie na forach o zwierzakach o podpisywaniu petycji i podałam link do niej :lol:

[URL="Ty chyba znasz panią z krakowskiego TOZ-u, bo chyba była w Krzyczkach? Może mogłabyś skontaktować się z nimi?"]ale.gratka.pl[/URL]
[URL="http://www.eoferty.com.pl/adeta.php?aid=17517"]eoferty.pl[/URL]
[URL="http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=128&w=48750311"]gazeta.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DaXa']Otóż chciałabym przeprowadzić taką akcje "zbierania podpisów" u nas w szkole.Wydaje mi sie jednak,że podpisy osób niepełnoletnich nie bedą brane pod uwagę.Więc jak to jest?Proszę o szybka odp![/quote]

Liczą się tylko podpisy pełnoletnich, nieletni nie maja praw wyborczych itp.
Przykro mi, ale zawsze możesz pomóc pełnoletniemu koordynatorowi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam pytanie ile zapłacilicie za drukowania bo mi to krzyczą straszne ceny w drukarniach (sa 2 u mnie w miescie). Drukarnie w jednej drukują same wizytówki a w drugiej podobnie i mówili, że na papierze kredowym 50 stuk bedzie kosztowało około 250zł az mi szczena opadła. A jak u was?

Link to comment
Share on other sites

Byłam zostawić petycje i plakaty w dwuch lecznicach....i tak w jednej powiedzili ze nie zajmuja sie duperelami:cool3: A w drugiej mówią ze dokładnie nie widomo jakie ustawy bedą zmieniane...a że ja tak nie miem tego wytłumaczyć i chyba sama dokładnie nie wiem, wiec POMÓŻCIE!!! Co ja mam im powiedziać zebym mogła zsotawić tam petycje do podpisywania...??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...