Jump to content
Dogomania

Psiaki z fabryki domów w Radomiu-było 17, zostały 3 dorosłe sunie...


Tigraa

Recommended Posts

[quote name='Cathedral']Użytkownik z Allegro zapytuje się, czy byłaby możliwość dowiezienia psiaka w okolice Katowic. I teraz pytanie. Oferujemy pomoc w transporcie psiaka i jeśli chodzi o nosze chęci i możliwości, to spokojnie możemy dowieźć do 300 km. Ale z drugiej strony to mnie trochę mierzi, że miałabym komuś dowozić malca pod sam nos. Po prostu uważam, że minimum wysiłku powinno być ze strony przyszłego właściciela. Rozumiem, że ktoś po prostu nie ma auta, a my mieszkamy w dosyć odludnym rejonie, ale trochę się obawiam, że to może być po prostu wygodnictwo i brak czasu oraz chęci zorganizowania. Jak radzicie? Co odpisywać? Może żądać zapłaty za paliwo, żeby nie było sytuacji, że na następny dzień będzie trzeba znowu jechać po psiaka, bo "się nie spodobał"? Sama nie wiem...

Jeśli chodzi o szczepienia - no to może jakaś zrzutka? Może udałoby się kupić kilka szczepionek po niższej cenie u jakiegoś litościwego weterynarza?[/quote]

Przepraszam, że się zapytam, bo ja niestety nie mam możliwości by dać dom jakiemukolwiek psiakowi, ale śledzę ten temat.
Czy brak możliwości sprawdzenia tego domu wcześniej i odległość nie wykluczają tego typu adopcji. Różne ostrzeżenia pojawiały się na Dogo - jednym z nich było takie o chodowcach węży adoptujących szczeniaki.
Jeszcze raz przepraszam, jeśli kogoś uraziłam, ale wiem, że Ania chce jak najlepiej dla małych.
Co do finansów Ani - napiszę tylko, że raczej nie ma za co szczepić psiaków. Ma masę problemów i inne jeszcze psy pod opieką. To raczej w tym momencie niewykonalne, chyba, że jakaś zbiórka pieniędzy na taki cel.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 544
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zadzwonila do mnie p.Ania krora karmi te psiaki.Jedna z suczek doroslych zostala dzis zabita przez samochod :-(:-(:-(-psina lezala w kaluzy krwi juz niezywa gdy p.Ania tm poszla z jedzeniem.Pozostale psiaki najwyrazniej przezyly tą smierc bo nie chcialy jesc...wiec zostaly 4 dorosle sunie i 2 psy...no i 2 maluszki...pomozcie znalezc maluszkom bezpieczne miejsce zanim będzie za pozno...jeden przeciez tez zniknął...byc moze go ktos wział ale byc moze ze zabil go samochod...

Cathedral najlepiej daj temu Panu z Katowic moj numer telefonu,ja go dokladnie przemagluję i będziemy wiedziec czy to dobry dom.A jak sie okaze ok to poprosimy jeszcze o sprawdzenie kogos z dogo z Katowic.Tylko niech dzwoni do mnie po 20-tej bo wczesniej jestem w pracy.

Link to comment
Share on other sites

przyjacielu koni - domki docelowe są w miarę możliwości sprawdzane przez wolontariuszy z poszczególnych miast. Oczywiście nie oddam pieska pierwszej lepszej osobie. Pan z Katowic nie wyraził chęci przygarnięcia psiaka, pytał tylko o ew. transport. Nie bardzo mi się takie rozwiązanie podoba, z drugiej strony piesek bardzo porzebuje nowego domu, więc każdy normalny człowiek który może mu go dać musi zostać wzięty pod uwagę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cathedral']przyjacielu koni - domki docelowe są w miarę możliwości sprawdzane przez wolontariuszy z poszczególnych miast. Oczywiście nie oddam pieska pierwszej lepszej osobie. Pan z Katowic nie wyraził chęci przygarnięcia psiaka, pytał tylko o ew. transport. Nie bardzo mi się takie rozwiązanie podoba, z drugiej strony piesek bardzo porzebuje nowego domu, więc każdy normalny człowiek który może mu go dać musi zostać wzięty pod uwagę...[/quote]
Jesli nie wyrazil checi przygarniecia a tylko pytal o transport to juz jest podejrzany.Byc moze chodzi o pokarm dla węzy.Trzeba diabelnie uwazac.

Link to comment
Share on other sites

Ja się tylko zaniepokoiłam tym, że to nie wiadomo kto i jeszcze taki wymagający. Wiesz - to by było całkiem za darmo, jeśli nie dorzuca do transportu, to takie lekko nie w porządku. A faktycznie z drugiej strony wybór jest żaden.
Może mu odpiszcie, że jeśli po sprawdzeniu będzie ok. to jakoś kwestię transportu uzgodnicie. Może wtedy się konkretnie zdeklaruje i pogadacie dalej.
To takie trudne, nie zaszkodzić i coś załatwić. Wiem, że robicie co tylko można.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą - jeśli liczył na darmowy obiad to zrezygnuje. A naprawdę takich ludzi jest teraz sporo, bo znowu panuje moda na płazy i gady.
Jak znajdę tamten temat, to podam link.
Zastraszająco dużo chyba tam tego było.
I dziękuję, że mnie nie skarciłyście za to, że się wtrącam nie mogąc pomóc !!!

Ludzie z sercem - jeszcze dwa biedne i śliczne maleństwa czekają na ratunek !!!!
W schronisku nie mają szansy !!!!
Pomóżcie Ani ratować te niewinne psinki !!!

Link to comment
Share on other sites

Justyna, no u mnie się nie przelewa, ale jeśli przygarniecie te dwa szczeniory, to zmontuję jakąś maleńką paczuszkę, lub przekaże małe co nieco. Może ktoś jeszcze byłby w stanie chociaż dyszkę na bieżące potrzeby dla tych malców?
Byle, że tak powiem - do pierwszego... Może na AFN mają jakieś wolne środki?

Link to comment
Share on other sites

Z karmą chyba najlepiej i najbardziej ekonomicznie byłoby zamówić ją w jakimś sklepie w internecie, podając adres, pod którym zamieszkają maluchy.
Ja z racji posiadania 5 psów i tylko jednej pensji kupuję psom żarcie z półek nisko-średnich, czyli dog chow albo brit, 15 kg kosztuje poniżej 100 zł, transport jest wliczony w cenę.

Przypominam też nieśmiało, że mogę przygarnąć jakiegoś psa na tymczas... malucha do domu, ale raczej jednego... albo dużego psa, z małymi wymaganiami co do lokalu i obecności człowieka. Tylko odległość jest zniechęcająca :shake:

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj interweniowałam w sprawie karmy dla Was :mad: :mad: :mad: Ciekawe jaki to kurier, bo wiadomo, że do Wałbrzycha karma dojechała!
U mnie w tym czasie jeden worek już został wchłonięty przez szczekających mieszkańców! Dzisiaj będe ich ponaglać raz jeszcze!

Link to comment
Share on other sites

U szczeniaka z Wolbromia wszystko OK:) Gdy w nocy kłądziemy go na lego leżanke w przedpokoju zaraz pojawia się przy łóżku robi swoje słodkie oczy i do łóżka dlatego dwie noce przespał już w łóżku wieczorkiem dam jakieś zdjęcia malca.. a teraz wybieramy się do jakiegoś marketu po karme, boo tam daleko nie dojedzimy psy, stado kotów :) kupi się 15 kg i będzie:)

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=red]Majaa o ile kurierem jest servisco to juz raz mialam zle doswiadzcenia kurcze[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000][/COLOR][/B]
[B][COLOR=black]kombinujcie transport bo my jestesmy uziemieni i bez auta [/COLOR][/B]
[B]mimo swoich ogromnych problemow nie odmowimy pomocy szcylkom tylo zarełko musza przywiexc ze soba [/B]

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=28656&page=71"][SIZE=6][COLOR=navy]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=28656&page=71[/COLOR][/SIZE][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kar0la']Gdzie są zdjęcia szczeniaczków, które tam zostały? Chcę je komuś pokazać.[/quote]
Tutaj są fotki-te 2 co zostaly piesek i sunia są takie jak szczeniaki ze zdjecia 11 i 13
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=29145&page=5[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy dzisiaj u pani, która chce przygarnąć Supełka. Jest emerytką i mieszka z rodziną. Rok temu straciła pieska. Dobre jest to, że pani jest cały czas w domu, a Supełek potrzebuje teraz kogoś, kto go nauczy czystości, no i wreszcie nie będzie płakał sam w domu. Minus jest taki, że pani jest starszą osobą, czy za jakiś czas podoła obowiązkom? Jej córka wygląda na rozgarniętą osobę i mam nadzieję, że Supełka nie dałaby skrzywdzić. Widać, że potrzeba jej takiej pocieszajki na stare lata. Dzisiaj pieska zabrałam, jutro mają się odezwać.

Link to comment
Share on other sites

Są z Zamościa, mieszkają w kamienicy. Byliśmy tam dzisiaj, pokazywaliśmy pieska. Dom, jak dom - normalny, w kamienicy mieszczą się na dole sklepy, ale od strony mieszkań jest niewielki trawniczek. Jak na razie to najlepsza oferta. Ludzie są raczej prości, ale sympatyczni.
Nie wyglądają na takich, co hodują węże ;) Aha, no mieszkają bardzo blisko nas, więc łatwo byłoby utrzymać pieczę i później.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...