Jump to content
Dogomania

KrakVet marzec – zgłaszmy kandydatów !!! Czy rozszerzamy koalicję dogo-miau i jak ?


TYGRYS-ica.

Recommended Posts

Guest Elżbieta481

Widząc zgłoszenie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Przyborówko 64-500 Szamotuły prowadzone przez najwspanialszą miłośniczkę zwierząt Wandę Jerzyk - chciałam powiedzieć,że myśmy się wzruszyli.Myślimy tak nieśmiało,że Szafir też pewnie z dalekich krain widzi to zgłoszenie...Czytając wątek o pseudoschronisku w Korabiewicach zaczęłam się zastanawiać,że najlepiej jest nic nie pamiętać...Krótka pamięć rzecz super,to bardzo wygodne...Szafir poparłby kandydaturę Przyborówka?
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='waldi481']Widząc zgłoszenie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Przyborówko 64-500 Szamotuły prowadzone przez najwspanialszą miłośniczkę zwierząt Wandę Jerzyk - chciałam powiedzieć,że myśmy się wzruszyli.Myślimy tak nieśmiało,że Szafir też pewnie z dalekich krain widzi to zgłoszenie...Czytając wątek o pseudoschronisku w Korabiewicach zaczęłam się zastanawiać,że najlepiej jest nic nie pamiętać...Krótka pamięć rzecz super,to bardzo wygodne...Szafir poparłby kandydaturę Przyborówka?
Elżbieta[/QUOTE]

Nie rozumiem?
Nie wiem o co chodzi z Szafirem, kim był ( może psiak?) ale w tym schronisku żadne zwierzę nie jest krzywdzone, a pomoc jest desperacko potrzebna. A chyba w tym wątku o to chodzi, prawda??????????? Dzisiaj wróciłam ze schroniska po paru godzinach stania w deszczu i pomagania, i jeśli ktokolwiek powie że
w tym miejscu dzieją się jakieś dziwne rzeczy to jest to bardzo krzywdzące!!!!! Krzywdzące przede wszystkim dla tych zwierząt, które pomocy potrzebują a także dla tych osób które cały czas starają się im pomagać.. Nie wiem o co "poszło " z Szafirem bo w schronisku udzielam się od niedawna ale mogę zupełnie obiektywnie powiedzieć, że tak jak założycielka schroniska pani Wanda jest osobą o szlachetnym sercu tak jak i wolontariusze robią wszystko aby poprawić los schroniskowych nieszczęśników. Zresztą wiadomo, że wiele spraw ma dwie strony, zależy od której chce się spojrzeć..

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, dzięki pierwsze o tym słyszę. Nie będę się wypowiadać na ten temat bo to historia z tego co widzę zamknięta, ale chciałabym się teraz zapytać , co w związku z tym? Chodzi teraz o zemstę, tak? Bo żadna historia nie zmieni faktu że schronisko potrzebuje pomocy i to bardzo pilnej, a właśnie wygrana Krakvetu zapewniłaby to. Jak już chcecie być takie pamiętliwe to nie zapomnijcie także że właśnie w tej sytuacji obrywają żywe zwierzęta, bo poprzez uzasadnioną czy nie "pamięć " odbierana jest szansa ponad 400 zwierzakom, a Szafirowi życia nie wrócicie.
I to już tyle ode mnie w tym wątku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Qruella']Jeśli otworzy się po kolei wszystkie karty z psami, to faktycznie, na każdej pojawi się przycisk "nakarm pasa", bo tak jest to zaprogramowane. Jednak jeśli "nakarmimy" chociaż 1, to nie możemy już nakarmić żadnego innego! Bo choć wszystkie otwarte karty mają przycisk "nakarm psa", to już nie zadziała kolejny przycisk niezależnie od przeglądarki. Ktoś kto tak robi wprowadza się w błąd, bo po kliknięciu pojawi się jedynie kość (tak jakby akurat tego kolejnego nakarmił a odnosi się to do wszystkich). Na potwierdzenie powyższego wystarczy sobie odświeżyć jakąkolwiek kartę nienakarmionego . Spróbujcie. No tak jest, niestety.[/QUOTE]

To czemu jak nakarmie wszystkie psy w osobnych kartach, pozamykam te karty i odswieze strone glowna, to wszystkim procent nakarmienia rosnie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa i flatki']Zapewniam, że jeżeli Przyborówek zostanie wybrany na kandydata Dogo i Miau, będę na niego głosować na Krakvecie[/QUOTE]

a ja nie będę - mówię stanowcze NIE zbieraczkom i morderczyniom - i żadne układy tego nie zmienią

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']a ja nie będę - mówię stanowcze NIE zbieraczkom i morderczyniom - i żadne układy tego nie zmienią[/QUOTE]

Wątpie, że nawet będzie wybrany w wew ankiecie dogo bo z tego co zdążyłąm pojąc czytając wasze posty i stosunek do Przyborówka to już wy się o to postaracie aby nie został ... Nasuwa mi się taka refleksja, że potrzeba czynienia dobra w tym wypadku pomocy zwierzętom nie jest na pewno owiana czystością intensji, ale podszyta złością a co najgorsze zemstą właśnie na tych którzy tej pomocy potrzebują i tym którym to całe forum zostało poświęcone.. Ale to taka mała hipokryzja.
Aha i jeszcze jedno nie życzę sobie nazywania mnie mordercą, powyższa wypowiedź jest bezpodstawnie szkalująca i obrażająca moją osobę. Jako świeży wolontariusz schroniska gminnego w Przyborówku postuluję do administratora, aby powyższy forumowicz został ukarany za rażące naruszenie podstawowych zasad obowiązujących na forum dogomania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magdalena Spychała']Wątpie, że nawet będzie wybrany w wew ankiecie dogo bo z tego co zdążyłąm pojąc czytając wasze posty i stosunek do Przyborówka to już wy się o to postaracie aby nie został ... Nasuwa mi się taka refleksja, że potrzeba czynienia dobra w tym wypadku pomocy zwierzętom nie jest na pewno owiana czystością intensji, ale podszyta złością a co najgorsze zemstą właśnie na tych którzy tej pomocy potrzebują i tym którym to całe forum zostało poświęcone.. Ale to taka mała hipokryzja.
Aha i jeszcze jedno nie życzę sobie nazywania mnie mordercą, powyższa wypowiedź jest bezpodstawnie szkalująca i obrażająca moją osobę. Jako świeży wolontariusz schroniska gminnego w Przyborówku postuluję do administratora, aby powyższy forumowicz został ukarany za rażące naruszenie podstawowych zasad obowiązujących na forum dogomania.[/QUOTE]

Czytaj ze zrozumieniem. Nie wiem skąd pomysł, że ww. epitet dotyczy ciebie.

Wiesz, to forum trwa już ładnych parę lat. Bardzo wiele się zmieniło przez te lata, nikogo już nie cieszą watahy psów u osób, które w poważaniu mają przeciwdziałanie bezdomności, dla których sterylizacje to okaleczanie itd itp. Pomagać trzeba z głową. Pomaganie na ślepo powoduje rozrost patologii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magdalena Spychała']Wątpie, że nawet będzie wybrany w wew ankiecie dogo bo z tego co zdążyłąm pojąc czytając wasze posty i stosunek do Przyborówka to już wy się o to postaracie aby nie został ... Nasuwa mi się taka refleksja, że potrzeba czynienia dobra w tym wypadku pomocy zwierzętom nie jest na pewno owiana czystością intensji, ale podszyta złością a co najgorsze zemstą właśnie na tych którzy tej pomocy potrzebują i tym którym to całe forum zostało poświęcone.. Ale to taka mała hipokryzja.
Aha i jeszcze jedno nie życzę sobie nazywania mnie mordercą, powyższa wypowiedź jest bezpodstawnie szkalująca i obrażająca moją osobę. [B]Jako świeży wolontariusz schroniska gminnego w Przyborówku[/B] postuluję do administratora, aby powyższy forumowicz został ukarany za rażące naruszenie podstawowych zasad obowiązujących na forum dogomania.[/QUOTE]

[B]Jako świeży wolontariusz[/B] schroniska gminnego w Przyborówku g... wiesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Finetta'][B]Czy Dogomania zgodziłaby się oddać jeden ze swoich miesięcy dla organizacji opiekujących się innymi zwierzętami ( króliki, fretki, gryzonie itd) ?[/B]

Dyskusja na Miau o rozszerzeniu koalicji ( rozważamy warianty)
[URL="http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=8398864#p8398864"]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=137688[/URL]

Planujemy ankietę wśród użytkowników czy jest zgoda na rozszerzenie koalicji w związku z tym na rezygnację z jednego miesiąca Miau (są też inne propozycje).[/QUOTE]

Ankieta na miau w tej sprawie.
[url]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=137688[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='itaka']Ankieta na miau w tej sprawie.
[url]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=137688[/url][/QUOTE]

no tak, tylko, że trzeba mieć 101 postów napisanych, żeby zagłosować i być tam od 6 miesięcy - co akurat spełniam. Natomiast nie zamierzam latać i nabijać sobie postów, bo te kilka co napisałam na miał mi starczają...
Mnie sie podoba ta opcja z 20% comiesięcznym dzieleniem się z kimś. Reszta mi się nie podoba. BTW reszta dogomaniaków nie chce się wypowiedzieć ?

Link to comment
Share on other sites

Sporo osób z dogo nie ma możliwości głosowania tam.

Pierwsze opcje dotyczą rezygnacji miau z określonej liczy miesięcy.
Opcje dotyczące dzielenia się wygraną dotyczą już całej umowy dogo-miau, a większość osób z dogo nie spełnia warunków ankiety...
I chociaż osobiście uważam, że obiektywnie te procentowe opcje byłyby sprawiedliwe, to wg mnie lepiej, żeby nie przeszły, bo będą w przyszłości powodować konflikty. Nie każdy umie się dzielić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Sporo osób z dogo nie ma możliwości głosowania tam.

Pierwsze opcje dotyczą rezygnacji miau z określonej liczy miesięcy.
Opcje dotyczące dzielenia się wygraną dotyczą już całej umowy dogo-miau, a większość osób z dogo nie spełnia warunków ankiety...
I chociaż osobiście uważam, że obiektywnie te procentowe opcje byłyby sprawiedliwe, to wg mnie lepiej, żeby nie przeszły, bo będą w przyszłości powodować konflikty. Nie każdy umie się dzielić...[/QUOTE]

teraz jest problem z układem, później też będzie... Inna sprawa, że miał próbuje ustalić nowe zasady, dotyczące dogo, bez udziału dogo. Bo to, że jest w ankiecie mowa o rezygnacji przez miał z jednego/dwóch miesięcy w roku to w szerszym kontekście, który można wyczytać w postach, chodzi o to, żeby dogo też zrezygnowało ze swojego miesiąca/miesięcy... Więc cisza tu w tym temacie ogromnie mnie dziwi...

Link to comment
Share on other sites

Ale macie zrobić swoją ankietę tutaj a my swoją robimy tam. Wiadomo, że nie będziecie głosować na miau skoro zajmujecie się w większości psami.

[quote name='gameta']teraz jest problem z układem, później też będzie... Inna sprawa, że miał próbuje ustalić nowe zasady, dotyczące dogo, bez udziału dogo. Bo to, że jest w ankiecie mowa o rezygnacji przez miał z jednego/dwóch miesięcy w roku to w szerszym kontekście, który można wyczytać w postach, chodzi o to, żeby dogo też zrezygnowało ze swojego miesiąca/miesięcy... Więc cisza tu w tym temacie ogromnie mnie dziwi...[/QUOTE]

Miau nic nie chce robić bez dogo, była prośba, żeby dogomaniacy też się wypowiedzieli w tej kwestii ale póki co cisza z waszej strony. Dlatego ponawiam prośbę o to by dogo zrobiło ankietę i się wypowiedziało w tym temacie, czy chcecie się dzielić i jak tak to na jakich zasadach.

Moje zdanie w tej kwestii jest takie, że nie jestem do końca zwolenniczką poszerzania koalicji, ale jeśli większość z miau i z dogo będzie się chciała dzielić to oczywiście się dostosuje.

Zapraszam do DYSKUSJI w tej sprawie !

Edited by itaka
Link to comment
Share on other sites

Ja się mogę wypowiedzieć.
Comiesięczne dzielenie się z innymi zwierzętami uważam za słuszne, ale nie cały czas z tymi samymi, ponieważ po pięciu miesiącach takie np. SPK dostanie jakby 100% wygranej, czyli wygrają ciut częściej, niż dwa razy w roku (i to obligatoryjnie), a każdy inny podmiot ma dwuletnią karencję. Przydałaby się dodatkowa comiesięczna ankieta, gdzie zgłaszane byłyby te inne zwierzęta na takich samych zasadach, jak działają dotychczasowe wewnętrzne. Króle, prośki, konie itd.

Link to comment
Share on other sites

Rozi dobrze gada. Jeśli inne zwierzaki, to różne, żeby nie zyskiwała cały czas jedna organizacja.

Itaka, jeśli większość głosów zdobędzie opcja szósta, siódma lub ósma, to będzie to wynik dotyczący dogo, na który dogo nie ma wpływu.

Aby poznać stanowisko ogólne dogo, myślę, że powinny tu stać się aktywne te osoby, którym zmiany mogą przynieść korzyść, czyli ludzie od koni, gryzoni czy innych zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Większość dyskusji o poszerzeniu koalicji toczyła się w podklejonym wątku na ogólnie dostępnym forum KOTY
początek tu [url]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=8398864#p8398864[/url]

Na Koci Łapci jest tylko ankieta, dotycząca tego czy Miau jest gotowe na rozszerzenie koalicji i jaki sposób podzielenie się z innymi zwierzętami wybiera.
Są takie opcje.

Tak. Rezygnacja z jednego kociego miesiąca w roku (karencja 24 miesiące- bez zmian)
Tak. Rezygnacja z jednego kociego miesiąca w roku (karencja 30 miesięcy)
Tak. Rezygnacja z jednego kociego miesiąca w roku (karencja 36 miesięcy)
Tak. Rezygnacja z dwóch kocich miesięcy w roku (karencja 30 miesięcy)
Tak. Rezygnacja z dwóch kocich miesięcy w roku (karencja 36 miesięcy)
Tak. Zwycięzca z KrakVetu przeznacza minimum 10% wygranej na rzecz innych zwierząt
Tak. Zwycięzca z KrakVetu przeznacza minimum 20% wygranej na rzecz innych zwierząt
Tak. Nagroda jest dzielona w proporcji 1:1:1 co miesiąc miedzy Miau, Dogo i inne zwierzęta
Nie
Nie mam zdania
Możesz wybrać tylko 1 opcję

Decydujemy tylko o "miesiącach Miau" ( poza 8-ma opcją).

Myślę, ze karencyjności i sprawiedliwego podziału pilnowali by sami opiekunowie innych zwierząt.
Może nawet opcja mieszana byłaby najlepsza (np Miau rezygnuje z jednego miesiąca, zwycięzcy Dogo rezygnują z minimum 10% wygranej w swoich miesiącach.)

Link to comment
Share on other sites

Skopiuje swoj post z Miau, zeby sie nie powtarzac. :)

[I]A ja sie nie zdziwie, jesli Dogo nie odda swojego miesiaca w roku, bo wtedy proporcja podzialu karmy wyniesie 5/5/2, a nadal nikt nie wykazal, ze potrzeby zywieniowe ratowanych kroli i szczurkow wynosza 40% potrzeb psow w schroniskach, fundacjach i DT. [/I]
[I]Sprawiedliwsza wydaje mi sie proporcja ca 10% w skali roku, ale nie jestem za comiesiecznym podzialem, ktory moze byc problematyczny. Wystarczy uwzglednic inne zwierzaki w kolejce co 11 miesiac, czyli 1-5-5. I jeden z najblizszych miesiecy odstapic innym zwierzakom, bo juz dlugo czekaly. Taka propozycja dla Dogo bylaby sensowniejsza, moim zdaniem, i latwiej by sie zgodzili.[/I]
[I]W takiej proporcji inne zwierzaki dostaja 1/5, czyli 20% karmy przypadajacej dla psow (tam samo dla kotow). To mi sie wydaje rozsadne. [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] W kazdym razie rozsadniejsze niz 40%. Chyba ze ktos udowodni cos innego. Wtedy mozna rozwazyc co 9 miesiac, czyli 25% karmy dla psow czy kotow.[/I]
[I]Ale nie ma takiej opcji w ankiecie. Mamy glosowac za zmiana koalicji bez uzgodnienia z dotychczasowym i przyszlym koalicjantem. Mozemy tu glosowac tylko za Miau, czyli jednostronnie odstapic swoje miejce w kolejce. Porozumienie z Dogo byloby skuteczniejsze. Dlatego wynik ankiety na Miau bedzie tylko deklaracja, ze chcemy sie dzielic, albo jednostronnym odstapieniem swojego miejsca w kolejce. [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG][/I]
[I]Nerwowym krolofankom wyjasniam, ze jestem za rozszerzeniem kolalicji, ale w sprawiedliwych proporcjach. Ustalenie skali potrzeb powinno byc podstawa porozumienia, a nie powodem do atakow. Kazda z osob czy organizacji startujacych w ankietach wewnetrznych Dogo i Miau podaje skale potrzeb i reprezentuje kilkadziesiat czy kilkaset zwierzakow, oczekujacych pomocy, a czesto czeka na te pomoc latami.[/I]

Moim zdaniem, Miau sie nieco pospieszylo z ankieta, ale dyskusja zawsze jest mozliwa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...