Jump to content
Dogomania

Ozzy, Jego śmierć nie pójdzie na marne...


Anashar

Recommended Posts

[quote name='Cavisia']Myszko, nie przesadzaj może. To jest forum, temat o Ozzym, więc wszystko co dotyczy tego psa jest pisaniem na temat. A ludzie mają prawo dyskutować i wyrażać swoje opinie. Jeśli nie zrobią tego tu, to napiszą gdzie indziej.[/QUOTE]


Niewatpliwie masz racje. Niemniej pyskowki, wzajemnie rzucane wyzwiska nijak sie maja do tematu watku oraz do samej dyskusji.
To wszystko.
Dziekuje za wspolprace.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 958
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Myszka.xww']Niewatpliwie masz racje. Niemniej pyskowki, wzajemnie rzucane wyzwiska nijak sie maja do tematu watku oraz do samej dyskusji.
To wszystko.
Dziekuje za wspolprace.[/quote]


Przepraszam, a gdzie padły w tym wątku wyzwiska ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medar']Witam, wszystkie informacje miały się ukazywać w wątku informacyjnym ( '" Dalsze losy sprawy Ozz'yego") [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=29900&page=6&highlight=Dalsze+losy"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=29900&page=6&highlight=Dalsze+losy[/URL]
i jak wiecie wątek ten jest zablokowany.
" [COLOR=#ff0000][B]Wątek pozostanie do dyspozycji osób zaangażowanych w sprawę i wszelkie informacje w sprawie Ozzy'ego będą się tu pojawiać. [/B]
[B]Mod"[/B] [/COLOR]
[COLOR=black][B]Niestety, moderator nieobecny i czekamy na jego pojawienie się.[/B][/COLOR][/quote]


Medar, czekanie na pojawienie się moda coztego,w temacie informacyjnym, miało na celu umieszczenie linków do prasy??

Link to comment
Share on other sites

Po przeczytaniu artykułu na wp.pl zaczełam dyskutować z tymi ludźmi. Wiekszoąć była za zwierzętami, ale inni nazywali dogomanie za bande bachorów, że powinniśmy się zajać ludźmi, że to tylko głupie zwierze...
Niewiedziałam, że mamy taki niski poziom społeczeństwa.
Ten procent ludzi mnie przeraża, wręcz przeraża. Teraz znowu weszłam na ten artykuł, ale jest jeszcze gorzej....
A gdy ja napisałam rtemat tak do rozumu dla tych osób, to moderator mi go nie przyjął...

Dlaczego tak jest?
Dlaczego nikt nie szanuje tych zwierząt?
Uważają, że przejmując się psami ludzi mamy głeboko gdzieś.
Albo temat:
[QUOTE][B]Symptomatyczne[/B]
Marek 2006.08.28 19:44
Najwięksi zwyrodnialcy byli zawsze miłośnikami psów.
[/QUOTE]
Albo
[QUOTE][B]Chory naród...[/B]
normalny 2006.08.28 17:36
Politowania godne są te dyskusje. Przypadkiem zajrzałem na temat tragicznie brzmiący. Ludzie! macie kompletnego fioła! To już jest zboczenie! Jak można się wpędzać w histerie. Winny jest weterynarz, który jako pierwszy zdiagnozował nowotwora i nie uśpił zwierzęcia. Cała reszta dyskusji świadczy o nowotworze mózgów ok. 400 internautów. Wszystko.[/QUOTE]

Czy to my jesteśmy nienormalni czy "oni" nazywajacy się homo sapiens?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atena']Czy to my jesteśmy nienormalni czy "oni" nazywajacy się homo sapiens?[/quote]

Tak, jesteśmy oszołomami, ale ja wole być oszołomem niż kimś kto nie rozumie tak prostej zasady poszanowania dla zwierząt. Moim zdaniem znieczulica to choroba psychiczna, którą naleźałoby leczyc elektrowstrząsami.

A co do zwyrodnialców posiadających zwierząta to tan pan Marek chyba zapomniał wspomnieć jak wielu myslicieli, naukowców, pisarzy, malarzy, polityków jest/było miłośnikami zwierząt.
Tacy ludzie jak pan Marek zawsze sie skupiają na czyms innym a nie na sednie sprawy. Lepiej jest powiedzieć Hitler był miłosnikiem zwierząt bo miał suczke owczarka niemieckiego o imieniu Blondi ale już trudniej jest dodać, ze na tym psie pewnien doktor zademonstrował Hitlerowi będącemu już w bunkrze, kilka dni przed smiercia Hitlera, jak szybko zadziała trucizna(cyjanek) na organiźmie.

Link to comment
Share on other sites

Faktem jest ze im wyzsza cywilizacja spoleczenstwa tym lepsze traktowanie zwierzat. I im wyzsza inteligencja tym wyzsza wrazliwosc na pozaludzkie sprawy na swiecie.
Nie mysle ze IQ tych co sie tam wypowiadali (tu cytowane) przekracza 100. I szkoda z takimi dyskutowac, bo nie ma z kim, i tak oni tego nie zrozumia bo nie maja do tego odpowiednich komorek mozgowych.

Link to comment
Share on other sites

Dziwna reakcja naszego narodu. Ja myślałam, że to takie logiczne: zginął pies, nie ważne czy łopata czy uśpiony (ważne ale chodzi o fakt bezzsensownej śmierci), mógł przecież żyć. Najpierw te artykuły w SE w których widać niechęć do ludzi kochających zwierzaki teraz artykuł na wp, w którym znów przedstawiono sprawę bardziej obiektywnie, bez oskarżania obu stron. Nasz naród czytając potępił. Po raz kolejny widzę ile nam jeszcze brakuje...Patrząc w jakim kierunku idzie cały świat obawiam się, że niestety już nie uratujemy zwierzaków. Znieczulica, radość w zadawaniu bólu, egoizm, brak empatii...cechy ludzkie?
Zarzucają nam, że zamiast przejmować się psami powinniśmy zajmować się ludzmi, ale ja jak napewno wielu z was może spokojnie patrzeć w lustro. Pomagam ludziom i zwierzakom, czego napewno nie uczyni nikt kto nie kocha zwierząt, jak my...maniacy, wariaci. Tak, tak, uwielbiam byc maniakiem!!! Bo kocham siebie, ludzi i zwierzęta!!!A tym, którzy tej miłości nigdy nie czuli i nie czują, współczuję...

Link to comment
Share on other sites

To przykre ale nasze spoleczenstwo jest poprostu glupie. Panuje wszechobecna znieczulica. Ludzie sa przekonani ze pies to samo zlo, morderca, ze smierdzi, ze robi kupy na ulicy, ze sie rzuca bez powodu na ludzi. Niestety stereotyp ten kreuja media! Wmawiaja ludziom takie bzdury, ile razy podajac informacje ze pies pogryzl kogos odrazu wyrokuja i domagaja sie uspienia? Czy kiedykolwiek powiedziano dlaczego pies sie tak zachowal? Przedstawiono sprawe obiektywnie? Zawsze pies jest winny! ;/ Dopoki ludzie nie zaczna uzywac wlasnych rozumow, nie zaczna samodzielnie myslec a nie slepo wierzyc w doniesienia zbulwersowanych TVN-ow, Polsatow i innych nic sie w tym krau nie zmieni. Slabi ludzie beda wierzyli w kazda glupote ktora im sie wmowi. Strach przed psem wynika glownie z niewiedzy, dlaczego w naszym kraju nie uczy sie dzieciakow postepowania z psem? U nas zamiast zapobiegac woli sie leczyc.
Przepraszam ze sie tak rozpisalam ale kocham zwierzeta, nie tylko psy. W kwietniu broniam prace dyplomowa dot. wlasnie przemocy wobec psow. I cos mnie trafia jak ludzie siedza z kamienna twarza, podczas gdy ja wymieniam i pokazuje zakatowane psy. Mnie sie taka znieczulica w glowie nie miesci.

Link to comment
Share on other sites

Najgorsze jest to, że podejście ludzi nie zmienia się od dawna.
Napisze coś co nie tyczy się OZziego, ale Szarika

Moja świętej pamięci babcia miała on-ka
pies mądry, posłuszny i prawdziwy przyjaciel
na jednym ze spacerów do parku wjechał pijany młody człowiek na motorze
przejechał bardzo blisko babci wtedy ona krzykneła a szarkik wyskoczył z krzaków, nie miał szans w zderzeniu z motorem
Chłopak, który nim prowadził był na przepustce wojskowej, czekał go sąd wojskowy
kiedy babcia chciała aby na sprawie było wyraźnie zaznaczone, że zginął pies
wszyscy mówili przecież to tylko pies a chłopak będzie miał poważne problemy bo to sąd wojskowy itp.
ciągle można było słyszeć to tylko głupi pies...
tą sytuacje znam z babcinych opowieści, miała miejsce prawie 50 lat temu
patrząc na komentarze internautów w sprawie ozziego przez te pół wieku nie wiele zmieniło się w naszej mentalności
przykre........

Link to comment
Share on other sites

ktos bardzo madry kiedys powiedział:
"jak traktujesz zwierzęta, taki masz stosunek do całego świata"
swoją drogą wydaje mi się(po przemyśleniu tego na spokojnie- a dużo myślałam), że najpierw trzeba było poczekać na wyniki sekcji a później oskarżać. Ja nie mam się za świętą, ale mądry polak po sprawie. ale z drugiej strony dobrze jej tak, teraz bedzie wiedziec, że są ludzie, tacy jak Wy, drodzy "przewodniczący sprawy", którzy nie mają gdzieś krzywdy zwierząt. nawet jeśli Go nie zakatowała, tylko uśpiła(wątpie... zdjęcia mówią wiele) to powinna powiadomić o tym. to jest bardziej pogmatwane niż kilometr sznurka w wirówce, ale ja jeszcze poczekam. Dla Ozzyego...

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o mnie, to jednak dostrzegam dosc istotna roznice miedzy uspieniem, a skatowaniem... Nie wierze, zeby ta niepozorna dziewczyna (w ogole jakas kobieta) mogla okladac tepym narzedziem zywe stworzenie. Nawet jesli wynik sekcji bylby po mysli osob, ktore sie w ta sprawe zaangazowaly, to wcale to nie oznacza, ze to ona musiala zrobic. Ciekawi mnie jeszcze jedno, moze nie w kontekscie tej calej sprawy, ale czy wlasciciel ciezko chorego psa (cierpiacego) ma prawo do tego, zeby do konca walczyc o jego zycie, czy powinien raczej przerwac pasmo bolu i udreki i pozwolic zwierzakowi spokojnie odejsc (zwierzeca eutanazja)?

Link to comment
Share on other sites

:mad: :mad: przeczytalam artykul na wp.pl i brakuje mi slow:mad:
a jak zobaczylam komentarze to rece mi calkowicie opadly:angryy: :mad: :shake:
wkurzylam sie i napisalam kilka zdan ale nie sadze aby dotarly do kogokolwiek...
pozwole je sobie tutaj przytoczyc bo tycza sie rowniez niektorych tutaj sie (nowo zalogowanych:cool1: ) wypowiadajacych...:
polskie spoleczenstwo.............
Czytajac niektore Wasze wypowiedzi niedobrze sie NORMALNEMU zaznaczam czlowiekowi robi! Nie jestem samotna zdewociala baba jak niektorzy tu sugeruja w swoich komentarzach(to nie ma nic do rzeczy tak na marginesie) ale jedno Wam powiem...polska znieczulico! wstydzcie sie swojego fanatyzmu! bo to Wy wyrzadzacie zwierzetom ta krzywde a nie zwierzeta Wam! (nie mowie o przypadkach pogryzienia czy zagryzienia czlowieka przez psa bo w glownej mierze za to rowniez odpowiedzialny jest czlowiek,czy to jego wlasciciel ktory go zle wychowal,bil i sam wywolal u niego agresje albo inny maniak ktory rozmnaza agresywne rasy po to aby mogly je kupowac osoby majace kompleksy itp-przykladow jest wiele) Jedno Wam powiem- czlowiek nieszanujacy zwierzat nie ma rowniez szacunku do samego siebie... cos w tym jest i widac to w komentarzach. Na koniec zacytuje bardzo madre zdanie: CZLOWIEK JEST NA ZAWSZE ODPOWIEDZIALNY ZA TO CO SAM OSWOIL :-(

Link to comment
Share on other sites

Serwer na dog.pl padł, więc póki co na stronke o Ozzy'm wchodzćie przez [URL="http://ozzy.4.pl"]http://ozzy.4.pl[/URL]
Ps. zmieniłem wygląd i wrzuciłem dość sporo info, więc myśle że teraz będzie łatwo coś znaleźć. w razie jakiś sugestii co do stronki - pisać

Link to comment
Share on other sites

[b]Paula i indra[/b] a Ty jak na mnie naskoczylas poprzednio w innym watku? Jak zatytulowalas pierwsza wiadomosc na priv do mnie? Tzn ze zwierzeta tez tak traktujesz?

Zauwazam pena rozbieznnosc pomiedzy Waszymi deklaracjami i pogladami, ktore tu wypisujecie, a rzeczywistoscia. Bo oto Goldi_one wyrazil gdzies tam swoje zdanie (nieco rozniace sie od Waszego), a od razu naskoczyla na niego gromadka rozjuszonych nastolatek, ze nie szanuje zwierzat, ze jestem trolem ktorego lepiej nie karmic, ze zaczepiam, ze mam zalozyc temat o glupiej nazwie i w kazdym poscie przemyca sie jakis zlosliwy txt miedzy zalobnymi wierszami o ozzym...

Na wp (choc nie tylko) ludzie podzielili widze (w czesci) moje zdanie.

[quote name='goldi_one']Czy ja w jakis sposob wykazalem sie brakiem szacunku dla tego psa? Nie chce tu nikogo obrazac przeciez.

Tylko zastanawiam sie, nad tym calym oplakiwaniem tego zwierzaka, pisaniem lirykow na temat jego spokojnego spoczynku czy przybieraniu zalobnych avatarow czy moze nawet strojow, w obliczu gdy swiat boryka sie z wiekszymi dramatami. A wiekszosc z forumowiczow nie widziala tego psa nawet na zywo.

Moze katowanie, umieranie, zagladzanie, dogorywanie ludzi na ulicy, gwalcenie dzieci w domach dziecka stalo sie, przez ciagle naglasnianie w mediach, jakims chlebem powszednim? Na tyle ze juz nie zwraca sie na to szczegolnej uwagi? Bo po prostu tak jest. Wszyscy wiedza nie od dzis gdzie dzieci z glodu umieraja. Tak juz jest, co? Traktuje sie to jak rodzaj wiedzy: woda zamarza w temp. 0 stopni, Ziemia ma 40000km obwodu, a w Afryce umieraja ludzie. Ale tu urzadza sie zalobe, pisze wiersze i organizuje sie dochodzenie i nagonke na opiekunke (o ile mozna tak powiedziec) psa...
Naglosnijmy wiec ta sprawe. Ona zabila psa! Na pal z nia!!!!

Boje sie, ze niebawem dojdzie do tego, ze rozdepnieta na ulicy mucha tez bedzie oplakiwana, bo tyyyylu ja przeciez kochalo.

[...]uwazam, ze nalezy opanowac sie z tym zalem! Bo cos mi sie zdaje, ze w wielu forumowiczach jest on sztuczny i troszke na pokaz...[/QUOTE]

Po prostu dla niektorych (np dla mnie) zwierze zajmuje swoje miejsce w zyciu. Pies ma swoje miejsce (swoja zagrode na podworzu), swoje jedzenie i traktowany jest jak pies. Czy to oznacza moj brak szacunku dla zwierzat?

W wielu wypowiedziach czytam sugerwanie "Och ozzy dobrze ze odszedles, od tych zlych ludzi" itp. Ludzie sa zli, owszem - byli i zawsze beda. Ale nie wszyscy!!! A Wam sie chyba zaczyna powoli mieszac, ze psy sa lepsze od ludzi (choc nie twierdze, ze pies-przyjaciel jest od niejednego z nas gorszy!!!).

Powtarzam - to co sie stalo z tym goldenem, to przykre (jesli rzeczywiscie zostal skatowany) i to nie ulega watpliwosciom. Jednak zachowaniem niektorych jestem w szoku. Pisanie wierszy, oplakiwanie, palenie swieczek, zalobne avatary i nienawidzenie na 'dzien dobry' p. Agnieszki....

Pozdawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='goldi_one'][B]Paula i indra[/B] a Ty jak na mnie naskoczylas poprzednio w innym watku? Jak zatytulowalas pierwsza wiadomosc na priv do mnie? Tzn ze zwierzeta tez tak traktujesz?

Zauwazam pena rozbieznnosc pomiedzy Waszymi deklaracjami i pogladami, ktore tu wypisujecie, a rzeczywistoscia. Bo oto Goldi_one wyrazil gdzies tam swoje zdanie (nieco rozniace sie od Waszego), a od razu naskoczyla na niego gromadka rozjuszonych nastolatek, ze nie szanuje zwierzat, ze jestem trolem ktorego lepiej nie karmic, ze zaczepiam, ze mam zalozyc temat o glupiej nazwie i w kazdym poscie przemyca sie jakis zlosliwy txt miedzy zalobnymi wierszami o ozzym...

Na wp (choc nie tylko) ludzie podzielili widze (w czesci) moje zdanie.



Po prostu dla niektorych (np dla mnie) zwierze zajmuje swoje miejsce w zyciu. Pies ma swoje miejsce (swoja zagrode na podworzu), swoje jedzenie i traktowany jest jak pies. Czy to oznacza moj brak szacunku dla zwierzat?

W wielu wypowiedziach czytam sugerwanie "Och ozzy dobrze ze odszedles, od tych zlych ludzi" itp. Ludzie sa zli, owszem - byli i zawsze beda. Ale nie wszyscy!!! A Wam sie chyba zaczyna powoli mieszac, ze psy sa lepsze od ludzi (choc nie twierdze, ze pies-przyjaciel jest od niejednego z nas gorszy!!!).

Powtarzam - to co sie stalo z tym goldenem, to przykre (jesli rzeczywiscie zostal skatowany) i to nie ulega watpliwosciom. Jednak zachowaniem niektorych jestem w szoku. Pisanie wierszy, oplakiwanie, palenie swieczek, zalobne avatary i nienawidzenie na 'dzien dobry' p. Agnieszki....

Pozdawiam[/quote]

Śmieszny jesteś, "nierozjuszony nastolatku"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shirrrapeira']A ja sie dowiedzialam, ze skoro cenie bardziej zwierzeta i nie chce miec dzieci to cos ze mna nie tak. A ja jednak wole byc taka nienormalna osoba niz nieczulym bezmozgowcem, ktory uwaza, ze czlowiek to jakies boostwo, przepraszam ja chyba wole byc nienormalna[/quote]No to ja tez jestem nienormalna bo uważam owszem ze pies to pies ale to stworzenie nie raz bardziej szczere i oddane niż czlowiek i one napewno nie wykorzystuja czis słabosci aby komus dokopać.
W sumie ludzie są równi ale zwierzeta w swoim oddaniu czlowiekowi sa takie same;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...