Jump to content
Dogomania

Korabiewice - pod skrzydłami Vivy. Wolontariat, adopcje, ogłoszenia!!!


mala_czarna

Recommended Posts

[quote name='kahoona']Rzetelny i prawdziwy artykuł o Korabiewicach

[URL]http://hejnakon.pl/?p=1147[/URL][/QUOTE]

Pan dziennikarz nie widział tego:[IMG]http://img204.imageshack.us/img204/894/1002816640.jpg[/IMG]


Agato, jak pogodzisz to, co powiedzialas dziennikarzowi z tym, co pisałas tutaj?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ostatniaszansa'] zróbmy listę przyzwoitych schronisk i dla urzędasów i ku pokrzepieniu dla nas zwierzolubów ,Chrcynne, Pawłowo, Wojtyszki, Klembów , Mysłowice itp., ja bym bardzo radykalnie potraktowała ... i o nich wiemy.[B] Piszmy i mówmy o pozytywach pomagania zwierzętom [/B]bo inaczej przyjdzie nam zwariować a jest jeszcze na bardzo dłuuuuugo i duuuużo do zrobienia . Życzę Wivie aby mogła realizować swoje plany. Ewa[/QUOTE]

Ewa, uważam, że to bardzo dobry pomysł.
O ile słowa zostaną poparte dowodami :)

Mam już dosyć czytania postów, uwag i komentarzy n/t konkretnego schroniska, wynikającego z mglistej oceny, "spreparowanej" na podstawie zasady "jedna Pani, drugiej Pani"....

Byłam w wielu schroniskach w Polsce.
Kilka bardzo mi się podobało (Radom, Elbląg, Olsztyn, Gaj), ale nie jestem tam na codzień, więc trudno mi je oceniać.

Ale będę się wypowiadać tylko n/t Korabiewc - bo tkwię w tym od podszewki od kilku miesięcy, razem z grupą baaardzo zaangażowanych i mądrych osób.
[B]Jeśli coś mi się nie spodoba - gwarantuję, że nie będę miała skrupółow, żeby odejść.


Na razie, jestem przekonana, że WSZYSTKIE zwierzęta wygrały przysłowiowy los "na loterii".
[/B]Po latach wegetacji dostały szanse na godne (oczywiście mówimy o warunkach schroniskowych) życie!!!

Mają pełne brzuchy, miski z wodą, opiekę weterynaryjną (jeśli zajdzie taka potrzeba - są wiezione na sygnale (!) do całodobowej lecznicy w Żyrardowie.
W każdy weekend są wolontariusze, dzięki którym gros psów wychodzi na spacery.
Regularnie szukamy im domów w całej Polsce.

I nie zdzierżę, jeśli jeszcze raz.. gdziekolwiek przeczytam post [I]nie dokońca zorientowanej Belli ILEŚ TAM, tudzież WOLFA XX [/I]n/t miejsca o którym nie ma pojęcia!

Edited by Abrakadabra
Link to comment
Share on other sites

[quote name='UlaFeta']Czy to prywatne jest?I czy jest jeszcze jakies inne?nie chce pisac glupot,ale jezeli myslimy o tym samym to tez rozne opinie slyszalam.
[/QUOTE]

To może rusz się i sprawdź na własne oczy ...
Dobrze chociaż, że Cię olśniło i nie wypowiedziałaś autorytatywnej opini :)

A dlaczego Radom?
Ile razy tam byłaś? Na czym polegały Twoje wizyty? Masz jakąś dokumentację fotograficzną?

Edited by Abrakadabra
Link to comment
Share on other sites

[quote name='UlaFeta']Czy to prywatne jest?I czy jest jeszcze jakies inne?nie chce pisac glupot,ale jezeli myslimy o tym samym to tez rozne opinie slyszalam.
Ja do dobrych dodala bym Radom:lol:[/QUOTE]

W Nowym Dworze jest tylko jedno. Prowadzone przez Fundacje Braci Mniejszych. Ja tam od czasu do czasu bywam. Ode mnie to daleko dlatego nie moge bywac często.

2 razy dziennie wszystkie psy wypuszczane na wybieg i w tym czasie sprzatane boksy. Pełne miski czystej wody , karma sucha i gotowana, leczone nawet te które gdzie indziej zostały by juz dawno uspione. Życzyłabym aby wszystkie schrony choc w połowie były takie.

Co do opinii to przyjedz sama sie przekonasz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abrakadabra']To może rusz się i sprawdź na własne oczy ...
Dobrze chociaż, że Cię olśniło i nie wypowiedziałaś autorytatywnej opini :)

A dlaczego Radom?
Ile razy tam byłaś? Na czym polegały Twoje wizyty? Masz jakąś dokumentację fotograficzną?[/QUOTE]

Nie wybieram sie do Nowego Dworu a jesli chodzi o Radom to jak bylas to mozesz wstawic fotorelacje
Bywalam w Korabiewicach jak wszyscy sie na nich wypieli.
I za czasow Vivy tez.A zeby Ci bardziej rozjasnic to mam z Korabiewic adoptowana sunie
I tyle w temacie,a jezdze gdzie indziej:lol:

Link to comment
Share on other sites

hej hej ja nie na temat ale proszę mi pomóc i jeśli ktoś wie to proszę o odpowiedż na wątku.
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/234892-Astowate-z-Korabiewic-w%C4%85tek-zbiorczy/page2[/url]

[quote name='saphira18']ponawiam prośbę o więcej informacji na temat Cappucino i Mańka, potrzebne do tekstu ogłoszeń[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Czyli moja teza prawdziwa - ja nawet nie wiem orientacyjnie ile co jest w Korabiewicach warte... A ty się orientujesz doskonale.... Ciekawe dlaczego.... Po co człowiek tak liczy cudze pieniądze? No po co?
[/QUOTE]

Jasne,
"nie liczyć" i jeszcze "nie zazdrościć" ...
- to teraz taki modny slogan, popularyzowany przez niektórych spryciulków i bardzo dla nich wygodny
bo mogą do woli i bez grzechu ...
*****************************************************************************
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Pani MS jest niewątpliwie zbieraczką która swoim podopiecznym stworzyła piekło [/COLOR][/FONT][FONT=Tahoma][COLOR=#000000]i za to powinna ponieść konsekwencje.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Jednak to co dzieje się wokół Jej posiadłości i sposób w jaki przejęli to "dziedzictwo" obecni opiekunowie jest dla mnie podejrzane
i budzi wątpliwości co do ich intencji.
[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Mówi się tu o tym, że skorzystają na tym zwierzęta i że to jest najważniejsze.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Pokazuje się świeżą farbę na sprzętach, krówkę na trawce ... itd[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Pisze się, że psy obecnie są szczęśliwe,
choć każdy kto ma psa wie jak wyglądają jego oczy gdy jest szczęśliwy więc patrząc na zdjęcia oceni to sam.
[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Nie podważam tego - obecny zarządca bardzo się stara. [/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Ale trudno żeby się nie starał mając wsparcie mediów (słusznych politycznie)
i miłą perspektywę objęcia w posiadanie atrakcyjnej nieruchomości.
(w "dobrej wierze" ?)
[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Jest wiele dowodów na to, że na cierpieniu zwierząt można dobrze zarobić.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Zwierzęta w Korabiewicach cierpiały, co do tego nie ma wątpliwości.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Ale nie ma też wątpliwości, że dzięki pokazaniu tego w TV i nagłośnieniu w necie spłynęła [/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]taka ilość środków, że wstydem było by nie posprzątać, pomalować i nakarmić zwierzaków.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000] [/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Nie ma więc powodu żeby padać przed Vivą na kolana.
[/COLOR][/FONT][FONT=Tahoma][COLOR=#000000]
[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Czas pokaże o co tu chodzi.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Bo, że nie tylko o zwierzęta to widać gołym okiem.[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']no, ja mam z tarnowskich gór moją zośkę i trochę ich śledzę, moim zdaniem - porządne miejsce.[/QUOTE]

Byłam tam w zeszłym roku, nawet psa wyprowadziłam na spacer;) i niestety jednego ślepego, którego znalazłam na rondzie, oddałam. Przyjęli, choć na początku nie chcieli, bo miejskie schronisko jest w Miedarach. CK jest ok, Miedary już nie. Nie byłam w Miedarach, ale Bernardyni chyba stamtąd wyciągają psy..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']a które przytulisko sensowne przyjmuje wszytsko, jak leci, jeśli nie ma miejsc? teraz mają zapchana doszczętnie metrażowkę, niestety, nadmiar.[/QUOTE]

Oczywiście- szczególnie, bo jest to inicjatywa prywatna. TG niestety nie mają schroniska tylko umowę z Miedarami:( Na szczęście jednak psa przyjęli- Miedary to byłby dla niego wyrok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Topi']Jasne,
"nie liczyć" i jeszcze "nie zazdrościć" ...
- to teraz taki modny slogan, popularyzowany przez niektórych spryciulków i bardzo dla nich wygodny
bo mogą do woli i bez grzechu ...
*****************************************************************************
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Pani MS jest niewątpliwie zbieraczką która swoim podopiecznym stworzyła piekło [/COLOR][/FONT][FONT=Tahoma][COLOR=#000000]i za to powinna ponieść konsekwencje.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Jednak to co dzieje się wokół Jej posiadłości i sposób w jaki przejęli to "dziedzictwo" obecni opiekunowie jest dla mnie podejrzane
i budzi wątpliwości co do ich intencji.
[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Mówi się tu o tym, że skorzystają na tym zwierzęta i że to jest najważniejsze.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Pokazuje się świeżą farbę na sprzętach, krówkę na trawce ... itd[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Pisze się, że psy obecnie są szczęśliwe,
choć każdy kto ma psa wie jak wyglądają jego oczy gdy jest szczęśliwy więc patrząc na zdjęcia oceni to sam.
[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Nie podważam tego - obecny zarządca bardzo się stara. [/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Ale trudno żeby się nie starał mając wsparcie mediów (słusznych politycznie)
i miłą perspektywę objęcia w posiadanie atrakcyjnej nieruchomości.
(w "dobrej wierze" ?)
[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Jest wiele dowodów na to, że na cierpieniu zwierząt można dobrze zarobić.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Zwierzęta w Korabiewicach cierpiały, co do tego nie ma wątpliwości.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Ale nie ma też wątpliwości, że dzięki pokazaniu tego w TV i nagłośnieniu w necie spłynęła [/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]taka ilość środków, że wstydem było by nie posprzątać, pomalować i nakarmić zwierzaków.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Nie ma więc powodu żeby padać przed Vivą na kolana.
[/COLOR][/FONT][FONT=Tahoma][COLOR=#000000]
[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Czas pokaże o co tu chodzi.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Bo, że nie tylko o zwierzęta to widać gołym okiem.[/COLOR][/FONT][/QUOTE]

Widać? Z Krakowa? To masz niezły wzrok ;) A serio - czy byłaś w Korabiewicach? Bo wypowiadasz się tak, jakbyś sytuację tam znała z autopsji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']Oczywiście- szczególnie, bo jest to inicjatywa prywatna. TG niestety nie mają schroniska tylko umowę z Miedarami:( Na szczęście jednak psa przyjęli- Miedary to byłby dla niego wyrok.[/QUOTE]


No wlasnie i tutaj stawiam znak zapytania Ostatnio na forum zloty pies
dziewczyna wolontariuszka wypowiadala sie o miedarach. Poszukam to przekleje.
I opinia o schronisku w Miedarach jest zupelnie inna. Mozecie mi wyjasnic skad ta
rozbieznosc? Zapytana na zlotym psie sama wolontariuszka powiedziala ze mozliwe ze tak bylo kiedys. Obecnie panuja zupelnie inne warunki

przeklejone:


[TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD="colspan: 2"]edyś, gdy schronisko było gminne faktycznie mogło być źle... teraz mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że to wspaniałe miejsce... dzisiaj tam byłam ponownie... goldenek, o którym pisałam wrócił do swojego domu... właścicielka czuje się już lepiej i poprosiła swoją rodzinę aby jej pomogli przy psie... ponieważ się zgodzili piesek wrócił na stare śmieci... mam tylko nadzieję, że teraz już będzie dobrze:)
Muszę się Wam przyznać, że w schronisku mam dwa ulubione psiaki i to dwa amstafy hahaha
Buster, który non stop chce być głaskany i daje buziaki :) i amstafka bez imienia jeszcze, która ma chyba depresję bo jest bardzo smutna:( ale gdy tylko wystawiałam rękę to od razu nadstawiała główkę i zadek do głaskania :) nigdy specjalnie nie przepadałam za tą rasą ale dziś wiem, że to psiaki kochane pod warunkiem, że są dobrze wychowane :)

A wracając do temu schroniska, jeśli ktoś z naszego terenu ma jakieś wątpliwości to zawsze można tam pojechać i zobaczyć na własne oczy jak tam jest... psów jest ogrom i wiadomo, że zapachów ładnych nie ma, ale warunki w jakich żyją są bardzo dobre. Tak więc ja jestem dumna, że takie schronisko istnieje:)
Dziewczynki, proszę o przeniesienie wątku do zakończonych, chociaż fajnie byłoby gdyby wiadomości jak jest w schronisku były dostępne dla innych[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 2"]_________________[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AltaCaraya']No wlasnie i tutaj stawiam znak zapytania Ostatnio na forum zloty pies
dziewczyna wolontariuszka wypowiadala sie o miedarach. Poszukam to przekleje.
I opinia o schronisku w Miedarach jest zupelnie inna. Mozecie mi wyjasnic skad ta
rozbieznosc? Zapytana na zlotym psie sama wolontariuszka powiedziala ze mozliwe ze tak bylo kiedys. Obecnie panuja zupelnie inne warunki

przeklejone:


[TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD="colspan: 2"]edyś, gdy schronisko było gminne faktycznie mogło być źle... teraz mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że to wspaniałe miejsce... dzisiaj tam byłam ponownie... goldenek, o którym pisałam wrócił do swojego domu... właścicielka czuje się już lepiej i poprosiła swoją rodzinę aby jej pomogli przy psie... ponieważ się zgodzili piesek wrócił na stare śmieci... mam tylko nadzieję, że teraz już będzie dobrze:)
Muszę się Wam przyznać, że w schronisku mam dwa ulubione psiaki i to dwa amstafy hahaha
Buster, który non stop chce być głaskany i daje buziaki :) i amstafka bez imienia jeszcze, która ma chyba depresję bo jest bardzo smutna:( ale gdy tylko wystawiałam rękę to od razu nadstawiała główkę i zadek do głaskania :) nigdy specjalnie nie przepadałam za tą rasą ale dziś wiem, że to psiaki kochane pod warunkiem, że są dobrze wychowane :)

A wracając do temu schroniska, jeśli ktoś z naszego terenu ma jakieś wątpliwości to zawsze można tam pojechać i zobaczyć na własne oczy jak tam jest... psów jest ogrom i wiadomo, że zapachów ładnych nie ma, ale warunki w jakich żyją są bardzo dobre. Tak więc ja jestem dumna, że takie schronisko istnieje:)
Dziewczynki, proszę o przeniesienie wątku do zakończonych, chociaż fajnie byłoby gdyby wiadomości jak jest w schronisku były dostępne dla innych[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 2"]_________________[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/QUOTE]

W Miedarach nie byłam. Byłoby wspaniale, gdyby faktycznie było lepiej. Jednak zdjęcia psów wyciąganych z tamtego schroniska mówią o czymś innym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AltaCaraya']No coz. Dziewczyna twierdzi ze schron jest odbudowany a warunki sa bardzo dobre.
hm...[/QUOTE]
Opieka nad zwierzetami sie liczy, a tej tam nie brak. Dla zwierzat nie ma wielkiego znaczenia czy przed schronem sa kwiatki, czy plot jest pomalowany itd. jest to twierdza w szczerym polu przez ktora sie mysz nie przesliznie a schronisko czynne dwie godziny dziennie :angryy: Jak widac kolezanka wlasnie zwrocila uwage na wyglad schroniska a nie w jakim stanie sa zwierzeta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Opieka nad zwierzetami sie liczy, a tej tam nie brak. Dla zwierzat nie ma wielkiego znaczenia czy przed schronem sa kwiatki, czy plot jest pomalowany itd. jest to twierdza w szczerym polu przez ktora sie mysz nie przesliznie a schronisko czynne dwie godziny dziennie :angryy: Jak widac kolezanka wlasnie zwrocila uwage na wyglad schroniska a nie w jakim stanie sa zwierzeta.[/QUOTE]

Po pierwsze to nikt nie mial na celu negowac twoich uwag i rad.
Po drugie pochodze z Zamoscia i osobiscie nie bylam
chcac zweryfikowac jak tam jest adalam pytanie. Skad ta rozbieznosc.
Moja uwaga nie miala na celu zbulwersowanie co poniektorych;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AltaCaraya']Po pierwsze to nikt nie mial na celu negowac twoich uwag i rad.
Po drugie pochodze z Zamoscia i osobiscie nie bylam
chcac zweryfikowac jak tam jest adalam pytanie. Skad ta rozbieznosc.
Moja uwaga nie miala na celu zbulwersowanie co poniektorych;)[/QUOTE]
Nie jestem zbulwersowana a wrecz chcialam tylko zwrocic uwage ze nie wszystko zloto co sie swieci, jak rowniez wyjasnic ze to przykrywka ktora staralam sie potwierdzic faktami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...