Jump to content
Dogomania

Dżafar już w swoim domku :) Trzymamy kciuki za 'zgodność charakterów'


sylwija

Recommended Posts

[COLOR=magenta][B][I]Dżafar pojechał do domku. Powodzenia kochany. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy mu pomogli :)[/I][/B][/COLOR]

Dzafar błąkał się prawie tydzień przy ruchliwym skrzyżowaniu - trasa Grójec - Góra Kalwaria, jeździ nią bardzo dużo TIRów. Okoliczni mieszkańcy się go bali.
[B]Istniało bezpośrednie zagrożenie jego życia.[/B]
[B]Został więc w trybie natychmiastowym zabrany stamtąd i przewieziony do hoteliku.
POTRZEBNA KAŻDA POMOC. [/B]
potrzebne deklaracje albo bezpłatny DT, potrzebne ogloszenia, bazarki.. Hotel za darmo go nie przetrzyma, trzeba go zaszczepić, przebadać, znaleźć mu dom.
[U]na hotelik potrzeba:[/U]
opłata za hotel - 300 /mc + karma

[I][B]Czy dogomaniacy pomogą Dżafarowi?? Co dalej?? Przecież nie może wrócić na ulicę.[/B][/I].

księgowość - na bieżąco w poście 2, dzięki LILUtosi :)

[U]Deklaracje Stałe:[/U]
moca35 - 15 pln
Cleo2008 - ok 10 eur (do czerwca)
kakaicezar - 10 pln (od marca)
aronkowa - 20 pln

[U]Deklaracje Jednorazowe:[/U]
kakaicezar - 15 pln
Igam - 30 pln
memory - 20 pln
olga7 - 10 pln (po 10.02)

[U]wydatki startowe[/U]

transport do hotelu - 80 km - sylwija
frontline - sylwija - 30 pln
proszki na odrobaczenie - sylwija
artrofos (Dżafar cięzko chodzi, jakby miał problemy ze stawami) - sylwija
karma - 15k Josera energy - sylwija - zamiana na Profine Light - 120 pln

[B][U]wydatki bieżące:[/U][/B]

hotelik od 21 stycznia do 21 lutego - 120 pln + 130 pln
szczepienie - 30 pln
karma - 120 pln (czekamy na zwrot)
hotelik od 22 lutego do 7 marca - 125 pln (czekamy na zwrot nadpłaty za 7 dni)
kastracja - 250 pln
hotelik od 28 lutego do 7 marca - 140 pln (wliczone wyżywienie)


[SIZE=2]wydatki (w tym kastracja) w sumie -[SIZE=3] [FONT=Tahoma]775,00 pln[/FONT][/SIZE][/SIZE][SIZE=2]
*)nie liczę tu startowych[/SIZE][SIZE=2]
ze startowych, licząc tylko karma + frontline - ponad 150 pln[/SIZE] [B][SIZE=2]

czyli
wydatki [/SIZE][/B][B][SIZE=2]z wliczeniem częściowych kosztów startowych -1065 [/SIZE][FONT=Arial][SIZE=4]pln[/SIZE][/FONT][/B]
[B][SIZE=3][SIZE=2]
wpłaty na rzecz Dżafara na dzień 1.03 -[/SIZE][/SIZE][/B][FONT=Arial Black][SIZE=3]707,95 [/SIZE][/FONT][FONT=Arial Black][SIZE=3]pln[/SIZE][/FONT] - Dżafar dziękuje pięknie :)


od kilku dni (prawdopodobnie od niedzieli) piękny duży owczarek niemiecki koczuje przy niebezpiecznym skrzyżowaniu. Jest to miejscowość przy trasie Grojec - Góra Kalwaria. Trasa ta jest bardzo ruchliwa i jeździ nią dużo TIRów. Pies ten snuje się to po jednej, to po drugiej stronie skrzyżowania. Porusza się powoli, to tylko kwestia czasu, jak go coś potrąci :(
Jest łagodny, ale dzieci się go boją .. bo duzy, więc jak nie TIR, to ludzie mogą mu zrobić coś złego..
Nikt z okolicy go nie przygarnie "bo żryc trzeba dać", choć byłby idealny na podwórze - samym wyglądem odstraszałby potencjalnych intruzów..

[IMG]http://i56.tinypic.com/qp45mv.jpg[/IMG]

[IMG]http://i52.tinypic.com/2hwlogx.jpg[/IMG]

może ktoś mieszka w pobliżu, może ktoś mógłby go przyjąć do czasu, aż znajdzie się stary lub nowy właściciel
może ktoś ma jakiś pomysł jak go uratować. nie jest młodzieniaszkiem, ale też to nie stary pies..

[IMG]http://i56.tinypic.com/2zqfpzs.jpg[/IMG]

[IMG]http://i56.tinypic.com/1zlyw4g.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 412
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Courier New][SIZE=5][COLOR=red]Księgową zostaje ja. Tu będzie rozliczenie.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Wpłaty:
27.01. Memory +20zł
27.01. Moca 35 za styczeń +15zł
28.01. Igam +30zł
28.01. KAKAICEZAR +15zł
01.02. Małgorzata Lidia T.-N. +40zł
Stan: +120zł
[COLOR=blue]Opłata na konto Sylwji część za hotel -120zł[/COLOR]

10.02. + 20,00 Aronkowa
14.02. + 37,95 Cleo2008
15.o2. + 15,00 Moca35
18.02. + 50,00 Igam
21.02. +150,00 Bazar Livki i żabol
21.02. + 30,00 Kastracja Aronkowa
22.02. + 15,00 Vanili
28.02. + 50,00 kastracja. kaskadaffik bazarek
28.02. +290,00 Bazarek Sylwiji i Livki
01.03. + 50,00 atramentmj
04.03. + 38,87 Cleo2008

SUMA: 746,82
746,82 Przelew do Sylwji

09.03. Moca35 - wpłata 15zł !!!

Link to comment
Share on other sites

Następny.... wyrzucony.
Ludzie nie mają serca!!!!!!!!!!!! Jak tak można. Co dziś otwieram post, to gorzej i gorzej... Taki piękny pies. Owczarki są takie mądre.
Trzeba zadzwonić do Gminy, poszukać TOZu czy telefon do Straży Miejskiej. Oni muszą zareagować. Szkoda, aby następny pies skończył pod kołami.
Tym razem TIRa....

Link to comment
Share on other sites

Straż Miejska ma obowiązek skontaktować się z Schroniskiem. To oni są strażnikami prawa. Jak można zrobić tylko zdjęcia i pojechać. A co by było gdyby pies był agresywny?????? Tak, to latają za babciami z jamnikami, by im mandat wypisać, że pies bez kagańca! To może niech tyłki ruszą i zawiozą psa do schroniska. Jezzzzzzzzuuuuuuu! Może trzeba do nich zadzwonić. Jak będzie kilka takich telefonów, to muszą coś zrobić. No i czy Wy tam macie jakiś TOZ?
Szkoda, że mieszkam tak daleko.....

Link to comment
Share on other sites

mam 12 kotów, 9 psów (4 w domu, 5 na dworzu) + 1 tymczas - Dinka, którą wziełam, jak zabierałam Jaspera ze schroniska. Dodam, że żadnych boksów, kojców nie mam..
Myślisz, że nie myślałam..
Dzwoniłam do Jamora, że może na kilka dni bym mu go podrzuciła, ale nie ma wolnych miejsc.
Nie mam pomysłu, ręce opadają, płakać się chce. A mieszkam od tego miejsca jakieś 35 km..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greatmadwomen']ale myślałam o podwórku, przecież to to samo, tylko mniejsze zagrożenie. A oddział Tozu w miejscowości Piła? Wiem że jest, no chyba że szczecin ale to dwa razy dłużej się jedzie[/QUOTE]

moje podwórko jest 35 km od tego miejsca, hasa po nim stado moich psów - nie mam, gdzie wpuścić kolejnego, bo będzie jatka
To jest województwo mazowieckie. Dzwoniłam do bajk21, może ona mi powie, gdzie, do którego TOZu zadzwonić, tylko teraz akurat ma 'akcję'

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ocelot']Daj go na owczarki w potrzebie?[/QUOTE]

wrzuciłam

[quote name='sugarr']Moim zdaniem trzeba psa jak najszybciej zabrać do schroniska, nie ma co czekać aż się znajdzie tymczas[/QUOTE]

chyba Straz go powinna tam przewieźć, nawet nie wiem, które to schronisko i czy przyjmą, jak się tak przywiezie z ulicy. Zdaje się, że muszą od Straży przyjąć..
ja to na Paluch bym go mogła zawieźć..ponieważ pracuje w Warszawie..

Link to comment
Share on other sites

Zaglądam z wątku od p.Joli. Myślałam, że może chodzi o coś w czym mogłabym pomóc, bo odległość nie jakaś wielka, ale niestety, nie mogę... Celestynów nie przyjmuje, jeśli nie na alternatywy mniejszego przytuliska, to lepszy wielki Paluch niż śmierć pod kołami... Na tymczas też bym nie czekała, jak ktoś zauważył, bo można nie zdążyć... Psiaku, nie daj się przejechać........ :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greatmadwomen'](...)na portalu
[url]www.goldenline.pl[/url]
tam jest grupa dyskusyjna "aby pomóc w 24 godziny"
Jest tam mnóstwo osób , które chętnie stwarzają dla zwierząt tymczasowy dom lub przygarniają je na stałe.
Pozdrawiam"
i jeszcze jak się spytałam o dokładniejszy adres:
"Trzeba założyć tam konto , oto link do grupy "aby pomoc w 24 godziny"
[url]http://www.goldenline.pl/forum/aby-pomoc-w-24-godziny[/url]
a oto podobna grupa
[url]http://www.goldenline.pl/forum/abyy-pomoc-w-24-godziny[/url]
sa też odpowiednie grupy dotyczące zwierząt , trzeba nacisnąć dołącz i będzie pani mogła na nich pisac posty.czasami grupy sa otwarte i od razu można pisać , a czasami trzeba poczekac na zgodę moderatora.(..)"

Co wy na to? Myślę że może coś z tego być :D[/QUOTE]

to z wątku Jaspera, ale może ktos ma konto na GoldenLine i mozna by tego psiaka tam opisać?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem z kim ma gmina Góra Kalwaria umowe na odławianie zwierząt, ale najpierw trzeba sie dowiedzieć zanim się wysle psa do schronu.
Trzeba do wydziału ochrony srodowiska zadzonic i się dowiedzieć.

Albo szukać od razu hotelu dla niego, tylko kasa potrzebna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...