Jump to content
Dogomania

pozycja alfa


angerthor

Recommended Posts

"[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Twoje twierdzenie, że nikt nie badał zachowań domowych psów też jest trochę dziwne, bo tego typu badania są prowadzone na całym świecie.'[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Na jakich rasach?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Bo znam przykład badań nad dominacją i hierarchicznością w stadzie prowadzonych na grupie... cavalier king charles spanieli i golden retrieverów.[/SIZE][/FONT]
:lol: :lol: :cool3: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Berek[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dr. Zimen był założycielem Akademii Canis. Jest to stowarzyszenie zajmujące się badaniem zachowań psów, terapią problemów i szkoleniami dla trenerów i terapeutów. Z racji swojej działalności mają kontakt chyba z wszystkimi rasami.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Adam Miklosi ( o nim mogę powiedzieć najwięcej ) prowadzi swoje badania poprzez grupę wolontariuszy rozrzuconych po całym świecie. Ponadto sam, lub ze swoim zespołem naukowym, przeprowadza obserwacje i badania na grupach przypadkowo wybranych psach. Są to przede wszystkim rasy duże oraz wszelkiego rodzaju miksy. Oczywiście, wśród psów wybranych do badań zdarzają się często rasy psów „do towarzystwa” ( statystyka ). Co nie zmienia postaci rzeczy, że przekrój badanych ras jest bardzo zróżnicowany. Zwłaszcza jeśli chodzi o grupę wolontariuszy, która pracuje nie tylko w oparciu o obserwacje własnych psów, ale również opisuje zachowania psów zdziczałych i zaprzyjaźnionych ( i obcych ) psów „osiedlowych”.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja stosuje
[quote name='angerthor']
-
- jeżeli pies położy się pod drzwiami, a chce się przejść to należy go przesunąć
- ignorować jego warczenie, pokazać mu, że warczenie na pana nie odnosi żadnego skutku
- zabawę z psem należy przerwać pierwszy, a nie jak pies się znudzi (to alfa decyduje kiedy koniec zabawy)
- nie pozwalać mu żebrać spod stołu


[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']Jesli pies warczy to znaczy że mu sie cos nie podoba i zabawę nalezy przerwać.
Moim zdaniem igorowanie warecznia psa może doprowadzić do "ataku" bez ostrzeżenia.[/quote]

Zależy jak warczy, czasem pies po prostu warczy w zabawie i to jest takie niegroźne warczenie. Ale jeśli warczy rzeczywiście ostrzegawczo, to po prostu daje znać o swoim dyskomforcie, z reguły wtedy gdy inne sygnały nie zadziałały/nie zostały odczytane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta i Wika']Zależy jak warczy, czasem pies po prostu warczy w zabawie i to jest takie niegroźne warczenie. Ale jeśli warczy rzeczywiście ostrzegawczo, to po prostu daje znać o swoim dyskomforcie, z reguły wtedy gdy inne sygnały nie zadziałały/nie zostały odczytane.[/quote]

;)
Dla mnie warczenie, u mojego psa, w zabawie to raczej mruczenie jest :) :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Zbyszek a gdzie mozna poczytac o wynikach ich badan.Sa dostepne w necie ?
Pytam powaznie ,chetnie bym poczytala dla odmiany zamiast o mitologizowanych wilkach to o naszych domowych pupilach.

Ten topic ,gdzies mi sie zagubil wiec nie zauwazylam twojego pytania o program na stacji Animal Planet.To jest program pt "Wilki u naszych drzwi"Co jakis czas pojawiaja sie nowe odcinki.Caly czas jest filmowana ta sama grupa wilkow z kanady ,przypatruja im sie ci sami naukowcy.Jest tam czarna samica alfa,byc moze czytales o tej grupie.
To co napisalam widzialam na wlasne oczy .Komentarz naukowcow tez byl taki ,ze w czasie ruji samicy alfa w stadzie tocza sie nieustanne przepychanki ,co jednak nie zagraza pozycji wilka alfa.Rozładowyuuja tak napiecie a samica alfa napadaja na inne wilczyce wplywa na ich gospodarke hormonalna uniemozliwiajac rozrod.
Szkoda ,ze nie masz dosteu do tej stacji ,ciekawe jest prownac to co naukowcy od lat pisali na temat wilkow z tym co widac u wolno zyjacego stada.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...