Jump to content
Dogomania

Agra 12-letnia onka prosi o wsparcie na karmę i weta... ZA TM


Gisic87

Recommended Posts

[quote name='black_sheep']Wątek w dziale "mają dom ale potrzebują pomocy"[/QUOTE]

Jesli Twoje uwagi dotycza Agry, to jestes w błędzie. Agra szukała od zawsze domu, było na nia robione wiele ogłoszen.
To nie jest prywatny pies, ktory potrzebuje pomocy.To pies bezdomny.
No chyba, ze o czyms nie wiem ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='aida']Czytam i oczom nie wierzę ile tu jest oszczędnych Cioteczek.Jeżeli faktycznie psa można utrzymać za 100 zł to proszę o receptę jak to zrobić.[/QUOTE]

No właśnie napisałam, że nie można według mnie chyba żeby tylko suchą karmę jadł. Mnie utrzymanie 3 psów większych od Agry kosztuje ok.550 zł z tym ,że jeden z nich przyjmuje regularnie drogie leki dla seniorów.I psiaki oprócz karmy suchej mają też parówki , czasem kiełbasę promocyjną i smaki.W kwocie tej nie liczę weta.
Ale to bez znaczenia bo w tym wątku chodzi o to ,że nikt już nie zwróci tego co było wydane.Są ludzie chętni pomagać na bieżąco i to jest pozytyw o ile nie jest to jednorazowy poryw uczuć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']A Ty ciągle swoje....
NIKT !
NIKT nie spłaci długu, to chyba jest logiczne[/QUOTE]

To czemu nie można tego ,,długu" usunąć z pierwszego posta i zacząć od początku wspierając aktualne potrzeby Agry? Dla mnie to by było logiczne.
Ja sama chętnie zadeklaruje 10 zł miesięcznego wsparcia na bieżące potrzeby. Wiem ,że to niewiele ale przecież jest nas tu więcej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']Myślę , ze Gosia powinna założyć Agrze nowy wątek i z dala go trzymać od upierdliwych i tych co tak pomogły , że narobiły szamba .[/QUOTE]

Ja ? :crazyeye:

[quote name='caryca26']To czemu nie można tego ,,długu" usunąć z pierwszego posta i zacząć od początku wspierając aktualne potrzeby Agry? Dla mnie to by było logiczne.[/QUOTE]


Napisałam do Gisic, żeby usunęła dług i zaczęła wszystko od nowa naliczać. Wg mnie to jedyne sprawiedliwe rozwiązanie. i przede wszystkim już wszystko będzie jasne i nikt się nie doczepi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']
NIKT nie spłaci długu, to chyba jest logiczne[/QUOTE] Oj muszę to powtarzać, bo zaczyna się wkładać mi nie swoje słowa i pyskówka. Alicjo, ja nie odpowiem Ci tak jak Ty mi, nie zależy mi na kłótniach. Ale pomysł z nowym wątkiem jest dobry, jeśli nie ma innego wyjścia i sprawy nie da się wyjaśnić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']Myślę , ze Gosia powinna założyć Agrze nowy wątek i z dala go trzymać od upierdliwych i tych co tak pomogły , że narobiły szamba .[/QUOTE]
Pewnie masz na myśli i mnie. Jeśli tak to okej, nie będę pomagała. Ja zakładam bazarki, błagam każdego o pomoc, o zakup chodź jednej cegiełki. Skoro robię bazarek to logiczne, że chcę wiedzieć na co dokładnie. Ale skoro moja pomoc szkodzi Agrze to jest to mój ostatni bazarek na nią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='black_sheep'][COLOR=#800080]Ja tylko słodziuteńko i milusieńko pytam o rozliczenie, ile co kosztuje, dlaczego cena za tymczas to 300 zł - teraz rozumiesz? [/COLOR]


Daruj sobie, odjęłaś sobie od buzi tą torębkę i sukienkę za pare stów? Rób to co Ci inni mówią, rób te rozliczenia i idź z tym psem do weterynarza[/QUOTE]..
Nie pisz do mnie kobieto .:shake::shake::crazyeye::crazyeye:rozumiem doskonale, jesli szukasz zaczepki- proponuje zapisac sie na sztuki walki- polecam serdecznie Capoere:multi: wszak czlek sie uczy cale zycie- jak zyc wlasnie! dobra w kazdem wieku , nawet starczym , nawet dla zgnusnialych ludzi pelnych zawisci .....:multi: . poprostu sie czyms pozytecznym zajmij i nie oskarzaj juz , dosc juz namieszane .....:shake::shake: nowy wateczek dobry pomysl , trzymam mocno kciuki za Agruniowe zdrowko i za wizytke[IMG]http://supergify.pl/images/stories/yrafy/jee/1111.gif[/IMG][IMG]http://supergify.pl/images/stories/yrafy/jee/1111.gif[/IMG] Martika Aisza chetnie was zawiezie na wizytke ciociu Gisic[IMG]http://supergify.pl/images/stories/yrafy/jee/1111.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Przyszłam z czarnych kwiatków.

Moim zdaniem sytuacja wygląda następująco:

DT został zmieniony na PDT (a nie na DT ze zwrotem kosztów) dlatego, że Gisic87 straciła pracę i nie stać Jej było na utrzymanie WŁASNEGO psa. I to ten, własny pies, powinien mieć założony wątek w "Mają dom, ale potrzebują pomocy".

Abra wzięta była ze schroniska na podstawie deklaracji o przyjęciu na DT bezpłatny. Można prosić o zwrot kosztów utrzymania i leczenia, jeśli sytuacja finansowa się zmienia, ale nie można nagle żądać, żeby (za pomocą Abry) darczyńcy utrzymywali oba psy. Trzeba też pamiętać o tym, że każda darowizna wymaga rozliczenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']Ja ? :crazyeye:




Napisałam do Gisic, żeby usunęła dług i zaczęła wszystko od nowa naliczać. Wg mnie to jedyne sprawiedliwe rozwiązanie. i przede wszystkim już wszystko będzie jasne i nikt się nie doczepi[/QUOTE]

sorka :) nie ty , pomyliłam pisząc szybko Gisic z Gosik , bo i taką znajomą mam :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='black_sheep']Oj muszę to powtarzać, bo zaczyna się wkładać mi nie swoje słowa i pyskówka. Alicjo, ja nie odpowiem Ci tak jak Ty mi, nie zależy mi na kłótniach. Ale pomysł z nowym wątkiem jest dobry, jeśli nie ma innego wyjścia i sprawy nie da się wyjaśnić.[/QUOTE]
Ile razy już wyjaśniano a niektórzy ciągle swoje.
Black_sheep nikt Cię nie zmusza ani zmusić nie może do płacenia tam gdzie nie chcesz więc o co ten krzyk.
Kilkanaście razy już pisano że pies jest w Dt a nie w Ds.
Po takich jazdach jak ta tutaj, coraz trudniej na dogo znaleźć DT.
A jeśli masz w zanadrzu domowe Dt za darmo albo po 100 zł, to podeślij mi namiary, chętnie skorzystam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='faith35']policzyłam sama wszystkie wpływy, od początku, bazarki, deklaracje itp. wyszło mi 2581,60 , powiedzmy, że worek karmy to 100zł/mc, pomnożone przez 12 daje 1200zł, jeśli odejmiesz od 2581,60 to 1200zł to zostanie Ci 1381,6 zł na plusie :)
Mogłam się pomylić, więc ktoś jeszcze mógłby to podliczyć, żeby nie było, że coś nie tak jest...:razz:[/QUOTE]

[quote name='caryca26']Ale 100zł to by musiała tylko suchą karmę jeść:) Ja na parówki czy smaki dla moich stworów wydaje drugie tyle , a gdzie weterynarz?
Jak pisałam parę postów temu utrzymanie dużego starszego psa już z drogimi lekami nawet wynosi 200-250 zł. Ale Agra nie przyjmuje leków na stałe więc na ścisłość przyjmijmy , że to 1381,60 co wyliczyłaś pokrywa właśnie tę różnicę i dług powinno się wyzerować.[/QUOTE]
I na tej podstawie Gisic prosze abyś wyzerował dług i naliczyła wszystko na nowo.
Schowaj dume w kieszeń i zrób jak większość radzi, zyskasz więcej, zobacz nawet ktoś chce złożyć deklaracje


A reszte proszę o spokój, bo zacznę usuwać posty i tyle z tego będzie:roll:

Link to comment
Share on other sites

Co do brania psów na DT - mając wszystkie tymczasy u siebie czy w innych DT pod moją opieką, zawsze były one adoptowane ze schronisk na mnie, a ja wydawałam je dalej. Nigdy nie podpisywałam umowy i chyba nawet bym nie chciała, bo to znacznie wszystko komplikuje.

A co do żarcia - załamuje mnie robienie z psich żołądków śmietnika, gdzie wrzuca się wszystko - suche, gotowane, konserwowane, surowe - pomimo różnych czasów trawienia, i jeszcze uznawanie tego za normę.

I powtórzę to, co już pisałam wcześniej na innym wątku - za 300 zł mam podpisaną umowę z zarejestrowanym hotelem na tymczasowanie psa z wliczoną karmą, dojazdami do weta, odrobaczaniem, odpchlaniem, gryzakami, zabawkami i profesjonalną opieką behawiorysty. Teoretycznie pies mniejszy, bo 16 kg, jednak w tym samym hotelu na tych samych warunkach jest pies takiej samej wielkości, co Agra.

Nie mnie jednak rozsądzać, czy takie PDT jest okej, czy nie - każdy ma inną pojemność sumienia ;) Mam nadzieję, że na całej tej awanturce nie ucierpi jedynie pies.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martika@Aischa']Tak jak napisałam wcześniej w przyszłym tygodniu jak nas tylko Gosia umówi chętnie z Agrą podjadę. Będę dużo spokojniejsza jak zobaczy ją weterynarz .......[/QUOTE]

Dzięki Kochana Ciociu !
W imieniu Agry.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']

- za 300 zł mam podpisaną umowę z zarejestrowanym hotelem na tymczasowanie psa z wliczoną karmą, dojazdami do weta, odrobaczaniem, odpchlaniem, gryzakami, zabawkami i profesjonalną opieką behawiorysty. Teoretycznie pies mniejszy, bo 16 kg, jednak w tym samym hotelu na tych samych warunkach jest pies takiej samej wielkości, co Agra.

.[/QUOTE]
Byłabym wdzieczna za podanie namiarów na ten hotel. Chyba, ze korzystasz ze specjalnej znizki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...