Jump to content
Dogomania

Agra 12-letnia onka prosi o wsparcie na karmę i weta... ZA TM


Gisic87

Recommended Posts

[quote name='gosia2313']Martika - Niestety dzisiaj nie byłam w schronisku, bo po wieczornym spacerze coś Poker się 'psuł" :(
Więc zadzwoń sobie do LUPUSa i umów się jak Ci najlepiej będzie pasowało.
tel.: [B](32) 292-49-18, 292-49-58[/B][/QUOTE]


Ok zadzwonie w poniedziałek. Gisic jak Ci pasuje ??? Popołudnie ??? Wieczór ???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bela51']Byłabym wdzieczna za podanie namiarów na ten hotel. Chyba, ze korzystasz ze specjalnej znizki.[/QUOTE]

Owszem, byłyśmy pierwszymi klientami tegoż hotelu, teraz psy są tam brane chyba za 400-500 zł i tylko problemowe ;) Jedyny pies, którego mam pod opieką w hotelu, to Cinek, jest u furciaczkowej.

Link to comment
Share on other sites

Sama musisz wiec przyznac, ze znalezienie za 300 zł hotelu z wyzywieniem czy tez domowego dt, to utopia.

Zebym nie była gołoslowna to podaje przykład:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/195738-ONek-Sokół-zostaje-w-PDT-PILNIE-POTRZEBNE-DEKLARACJE-(450-zł-karma-)"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/195738-ONek-Sokół-zostaje-w-PDT-PILNIE-POTRZEBNE-DEKLARACJE-(450-zł-karma-)[/URL]!!
do tego oczywiscie nalezy dodac koszty leczenia, transportu do weta itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Sama musisz wiec przyznac, ze znalezienie za 300 zł hotelu z wyzywieniem czy tez domowego dt, to utopia.

Zebym nie była gołoslowna to podaje przykład:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/195738-ONek-Sok%C3%B3%C5%82-zostaje-w-PDT-PILNIE-POTRZEBNE-DEKLARACJE-%28450-z%C5%82-karma-%29"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/195738-ONek-Sokół-zostaje-w-PDT-PILNIE-POTRZEBNE-DEKLARACJE-(450-zł-karma-)[/URL]!!
do tego oczywiscie nalezy dodac koszty leczenia, transportu do weta itp.[/QUOTE]

No nie, nie mogę przyznać. Za 300 zł oddawałam do innych hoteli psy, np. do hotelu u Murki. A z karmą wychodzi jeszcze taniej. Ostatnio była tam nasza haska, za miesiąc zapłaciłyśmy 316 zł, a gdyby karma była cały czas - byłoby nawet 300.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Nie ma sensu zasmiecac wątku i sie spierac.
Na dzien dzisiejszy takich cen nie ma.[/QUOTE]

"Nie ma co się spierać, ale to ja mam rację" :evil_lol: Kto chce, szuka sposobu, kto nie chce - szuka powodu. I owszem, wtedy nie ma takich cen. To tyle z mojej strony ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']"Nie ma co się spierać, ale to ja mam rację" :evil_lol: Kto chce, szuka sposobu, kto nie chce - szuka powodu. I owszem, wtedy nie ma takich cen. To tyle z mojej strony ;)[/QUOTE]

Najtańszy hotelik z którym się spotkałam 300 - 310 zł miesięcznie bez karmy. Pies jest w kojcu ale ma dobrą opiekę i co najważniejsze jest zadbany bezpieczny.
Za Atosa płacę 360 zł z karmą - też kojec.
Agra nie jest w kojcu tylko leży na kanapie. Jest bezpieczna i zadbana.
Z tego co widzę w rozliczeniu na 1 stronie brakuje finansów na karmę ...weta....wpłaty są raczej jednorazowe i marne.
Czy ktoś pomoże Agrze ??? Bo przecież pieniądze zbierane są właśnie na nią a nie na Gisic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martika@Aischa']Najtańszy hotelik z którym się spotkałam 300 - 310 zł miesięcznie bez karmy. Pies jest w kojcu ale ma dobrą opiekę i co najważniejsze jest zadbany bezpieczny.
Za Atosa płacę 360 zł z karmą - też kojec.
Agra nie jest w kojcu tylko leży na kanapie. Jest bezpieczna i zadbana.
Z tego co widzę w rozliczeniu na 1 stronie brakuje finansów na karmę ...weta....wpłaty są raczej jednorazowe i marne.
Czy ktoś pomoże Agrze ??? Bo przecież pieniądze zbierane są właśnie na nią a nie na Gisic.[/QUOTE]

U mnie najtańszy hotel to (kojec albo dom, zależy od charakteru psa) 260 zł + własna karma albo 300 zł z karmą. Obecnie, jak pisałam wyżej, płacę 300 zł i pies ma zapewnione wszystko, łącznie z leżeniem na kanapie ;) No, ale to nie jest istotne ;)

Co do rozliczenia - rzuca mi się w oczy brak linków do np. bazarków przy rozliczeniach kwot, no i brak rozliczenia, co mieści się w tych 300 zł, skoro nie ma podpisanej umowy o usługe hotelowania czy działalności gospodarczej. Mówię z doświadczenia osoby, która prowadzi takie rozliczenie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martika@Aischa'] Bo przecież pieniądze zbierane są właśnie na nią a nie na Gisic.[/QUOTE]

No właśnie, a z rozliczeń, z tytułu wątku, z postów, z bazarków, z zaproszeń na bazarki wynika (wynikało) że pieniądze zostaną przeznaczone dla Gisic87 na pokrycie jej wirtualnego długu. Nie na bieżące wydatki. No zobaczymy czy ona na to przystanie, czy wycofa ten dług skoro jeszcze wczoraj straszyła schroniskiem. Jeśli tak, to chyba coś ruszy. Ale ja nie zaufam żadnemu pdt, a już na pewno nie takiemu, który nie podaje co jest wliczone w opłatę i staje się nim z dnia na dzień, kiedy pies już tam jest.
Co innego hotel, gdzie są jasne i przejrzyste zasady, kiedy obie strony na nie przystają, kiedy ja sama oddaję psa do istniejącego już hotelu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']U mnie najtańszy hotel to (kojec albo dom, zależy od charakteru psa) 260 zł + własna karma albo 300 zł z karmą. Obecnie, jak pisałam wyżej, płacę 300 zł i pies ma zapewnione wszystko, łącznie z leżeniem na kanapie ;) No, ale to nie jest istotne ;)

Co do rozliczenia - rzuca mi się w oczy brak linków do np. bazarków przy rozliczeniach kwot, no i brak rozliczenia, co mieści się w tych 300 zł, skoro nie ma podpisanej umowy o usługe hotelowania czy działalności gospodarczej. Mówię z doświadczenia osoby, która prowadzi takie rozliczenie ;)[/QUOTE]

Rzeczywiście linków do bazarków nie ma, jednak wszystko można znaleźć na tych właśnie bazarkach tam jest rozliczenie i ta kwota jest tutaj wpisywana. A linki bazarków zawsze wklejałam w postach

Nie ma umowy o usłudze hotelowania czy działalności gospodarczej bo jak? Ja mieszkam w bloku nie mam nie wiadomo jakiej ilości psów tylko jednego. Może powinnam założyć działalność gospodarczą i wtedy będzie ok? A może oddać psa do schroniska, poprosić kogoś o jego wyciągnięcie i wtedy podpisać umowę wtedy to będzie też ok? Nie bądźmy śmieszni... Jak już pisałam są płatne DT za określoną kwotę plus osobno wet a czasem i karma.
Czy wszyscy rozliczają się co do złotówki z tego co biorą za opiekę nad psem, nie sądzę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='black_sheep']No właśnie, a z rozliczeń, z tytułu wątku, z postów, z bazarków, z zaproszeń na bazarki wynika (wynikało) że pieniądze zostaną przeznaczone dla Gisic87 na pokrycie jej wirtualnego długu. Nie na bieżące wydatki. No zobaczymy czy ona na to przystanie, czy wycofa ten dług skoro jeszcze wczoraj straszyła schroniskiem. Jeśli tak, to chyba coś ruszy. Ale ja nie zaufam żadnemu pdt, a już na pewno nie takiemu, który nie podaje co jest wliczone w opłatę i staje się nim z dnia na dzień, kiedy pies już tam jest.
Co innego hotel, gdzie są jasne i przejrzyste zasady, kiedy obie strony na nie przystają, kiedy ja sama oddaję psa do istniejącego już hotelu.[/QUOTE]
Pisałam wielokrotnie że sucha karma kosztuje ok 110zł do tego rapki, puchy, mięsko, smaczki itp

Agra przez pół roku była na BDT bo było mnie na to stać, pracowałam, zarabiałam mało ale wystarczało teraz sytuacja się zmieniła...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gisic87']Rzeczywiście linków do bazarków nie ma, jednak wszystko można znaleźć na tych właśnie bazarkach tam jest rozliczenie i ta kwota jest tutaj wpisywana. A linki bazarków zawsze wklejałam w postach

Nie ma umowy o usłudze hotelowania czy działalności gospodarczej bo jak? Ja mieszkam w bloku nie mam nie wiadomo jakiej ilości psów tylko jednego. Może powinnam założyć działalność gospodarczą i wtedy będzie ok? A może oddać psa do schroniska, poprosić kogoś o jego wyciągnięcie i wtedy podpisać umowę wtedy to będzie też ok? Nie bądźmy śmieszni... Jak już pisałam są płatne DT za określoną kwotę plus osobno wet a czasem i karma.
Czy wszyscy rozliczają się co do złotówki z tego co biorą za opiekę nad psem, nie sądzę...[/QUOTE]

Linków nie ma, ale można znaleźć wszystko na bazarkach - tylko jak, skoro nie ma linków ;) Nie mówię tego złośliwie - po prostu rzetelne rozliczenie sprawia, że więcej osób chce pomagać. A co do innych PDT - mama zawsze mi mówiła - nie rozliczaj innych, jeśli sama nie jesteś całkiem w porządku; ja prowadziłam DT, też zbierałam na bazarkach czy dostawałam wpłaty od osób, które mnie znały i wspierały, ale w kazdej chwili mogłam przedstawić deklarowiczom rozliczenie i tak, rozliczałam się co do złotówki praktycznie. Myślę, ze odwracanie kota ogonem nic tutaj nie da. W ogóle uważam, że gdyby załatwiać więcej rzeczy na spokojnie, tzn. np ktoś prosi o rozliczenie - dostaje je bez problemu - to psy by na tym skorzystaly. Tylko do tego trzeba chęci obu stron.

Link to comment
Share on other sites

Robię bazarek. Niestety część musi iść na nasze psie konto (schroniskowe), bo aktualnie mamy 40 zł, a co chwilę przychodzą jakieś nadprogramowe, 'niezapowiedziane' poobijane psiaki które trzeba leczyć :(

Tak więc taki zapis na bazarku :

"30% na wizytę Agry u weterynarza (Agra od 2010r na DT u Gisic87, okazało się, że sunia ma guza :roll: Trzeba sprawdzić co to takiego, czy coś poważnego)"

I moje pytanie: w jaki sposób będziecie się - Martika, Gisic - rozliczać z LUPUSem za wizytę?
Czy ktoś wyłoży ze swoich, [B]wklei rachunek [/B]i wtedy tą część na weta przeleję do osoby, która wyłożyła?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']Robię bazarek. Niestety część musi iść na nasze psie konto (schroniskowe), bo aktualnie mamy 40 zł, a co chwilę przychodzą jakieś nadprogramowe, 'niezapowiedziane' poobijane psiaki które trzeba leczyć :(

Tak więc taki zapis na bazarku :

"30% na wizytę Agry u weterynarza (Agra od 2010r na DT u Gisic87, okazało się, że sunia ma guza :roll: Trzeba sprawdzić co to takiego, czy coś poważnego)"

I moje pytanie: w jaki sposób będziecie się - Martika, Gisic - rozliczać z LUPUSem za wizytę?
Czy ktoś wyłoży ze swoich, [B]wklei rachunek [/B]i wtedy tą część na weta przeleję do osoby, która wyłożyła?[/QUOTE]


Gosiu ja myślę ze na weta po prostu musimy uzbierać pieniążki. Mam nadzieję że będą osoby które się mimo wszystko co tu się dzieje dołożą.
Rachunek oczywiście wezmę i wkleję. Nie mam pojęcia ile on wyniesie ...zobaczymy.
Bazarki Agrze na pewno potrzebne. Bo psiak żyje ...je ....musi funkcjonować.

Gisic bardzo Cię proszę zrób porządek w 1 poście rozliczeniowym aby wszystko było jasne.
Ile potrzebujemy ? i na co ? zbieraj wszystkie rachunki i je wklejaj tak też jest na innych wątkach.
[B]W 1 poście dług Agry to 1289 zł w tytule 1439 zł!!!
[/B]Trzeba zrobić porządek w rozliczeniach.
Jak będzie wszystko przejrzyste wierzę że więcej osób pomoże Agrze i Tobie w jej utrzymaniu.
Osobiście bardzo bym chciała żeby Agra u Ciebie została.
To starszy psiak więc nie ma sensu stresować ją podróżami do hotelików czy broń boże pakować do kojca!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']I na tej podstawie Gisic prosze abyś wyzerował dług i naliczyła wszystko na nowo.
Schowaj dume w kieszeń i zrób jak większość radzi, zyskasz więcej, zobacz nawet ktoś chce złożyć deklaracje
[/QUOTE]

Czy szanowna pani może się dostosować do tego? Jaki porządek w pierwszym poście, tego już nie da się uporządkować

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gisic87']
Napisałam do [B]Pianki[/B] i czekam na odpowiedź...
[B]Na razie nie mam zamiaru niczego zerować[/B][/QUOTE]Nie wierzę własnym oczom!


[quote name='Gisic87']Jakimi groźbami? Czy ja jej groziłam nie sądzę, tytuł wątku Agry jest jaki jest ale zauważ [B]nie pisałam wtedy w postach że zaraz Agra wyląduje w schronie [/B]po prostu zrobiłam taki tytuł by przykuł uwagę. [/QUOTE]
[quote name='Gisic87']
[B]Dalej nikt nie skontaktował się ze mną w sprawie opieki nad Agrą od 7-9 czerwca inaczej oddam ją do schroniska [/B][/QUOTE]
A do tego jak się odniesiesz??? Podobno nie miałaś zamiaru jej oddać naprawdę??

Edited by black_sheep
Link to comment
Share on other sites

Kiedy otworzycie oczy i zobaczycie, że ona robi z wami co chce, zarabia na tej biednej psince. Od trzech dni nie ma czasu iść z nią do weterynarza! A przecież ma pieniądze z ostatniego bazarku, 140 zł. Ten pies to dla niej jedyny zarobek. [B]Kto[/B] odpowie jeśli psu się coś stanie? Na prawdę uważacie, że to najlepsze miejsce dla psa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...