Jump to content
Dogomania

Psy z Bielska Podlaskiego - wątek zbiorczy psów w potrzebie


ifka

Recommended Posts

Przepraszam że się wetnę ale sytuacja MEGA PILNA


Dramatyczna sytuacja w schronisku w ruskiej wsi !! Potrzebujemy wsparcia finansowego, potrzebne są również auta do przewiezienia psiaków ze schroniska do DT , oraz ręce do pomocy na miejscu !! My nie prosimy, My błagamy.


[url]http://www.dogomania.pl/forum/thread...0#post19257460[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='PaulinKa030894']Przepraszam że się wetnę ale sytuacja MEGA PILNA


Dramatyczna sytuacja w schronisku w ruskiej wsi !! Potrzebujemy wsparcia finansowego, potrzebne są również auta do przewiezienia psiaków ze schroniska do DT , oraz ręce do pomocy na miejscu !! My nie prosimy, My błagamy.


[URL]http://www.dogomania.pl/forum/thread...0#post19257460[/URL][/QUOTE]

SOS dla zwierzat ze schroniska!
Nie moge otworzyc link

Link to comment
Share on other sites

Króliczek, o którym pisałam kilka postów wyżej od dziś ma swój nowy stały domek. Zamieszkał w Białymstoku z panią , która jest bardzo z maluszka zadowolona. Myślę, ze on też, bo bedzie miał opiekę, jedzonko i zabawy poza klatką.
P.S. A wogóle to chciałam wam powiedzieć, ze zainteresowanie królikiem było ogromne, chyba z 10 tel. miałam, a przynajmniej kilka osób, to były osoby, którym mozna było z czystym sumieniem królika powierzyć pod opiekę. Szkoda, że z pieskami jest gorzej. Rzadko się zdarza że w dwa dni znajdują dom stały.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='doris66']Króliczek, o którym pisałam kilka postów wyżej od dziś ma swój nowy stały domek. Zamieszkał w Białymstoku z panią , która jest bardzo z maluszka zadowolona. Myślę, ze on też, bo bedzie miał opiekę, jedzonko i zabawy poza klatką.
P.S. A wogóle to chciałam wam powiedzieć, ze zainteresowanie królikiem było ogromne, chyba z 10 tel. miałam, a przynajmniej kilka osób, to były osoby, którym mozna było z czystym sumieniem królika powierzyć pod opiekę. Szkoda, że z pieskami jest gorzej. Rzadko się zdarza że w dwa dni znajdują dom stały.[/QUOTE]

Kolejny happy end :) Gratuluję:) Super :)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#ff0000][SIZE=4]Zapraszam serdecznie na bazarek dla Łezki biżuteria cz.2!!![/SIZE][/COLOR]

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/228619-Bi%C5%BCuteria-na-pomoc-dla-%C5%81ezki-chorej-na-nu%C5%BCyc%C4%99%21Zapraszamy%21?p=19286832#post19286832"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...2#post19286832[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tobiś cudny kochany psiak którego wyrzucono w Bielsku kilka dni temu ,potłuczona łapka,mnóstwo kleszczy,odwodniony,z temperaturą po kleszczach...
Dziś już radosny,ma się dobrze.
Piesek wyglądem w typie terierka o cudnym charakterze,młody około roku,spokojny,kochający ludzi ponad wszystko,drobniutki sięga głową kolana...Idealny dla rodziny!
Przebywa w dt w Bielsku.Miejcie na uwadze gdyby ktoś szukał właśnie takiego fajnego psiaka:smile:

doris66 dzięki za pomoc w ratowaniu Tobisia:loveu:

[IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy60/693473/1508964/previews/50781139_img_5436.jpg?1338816841[/IMG][IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy60/693473/1508964/previews/50781112_img_5415.jpg?1338817388[/IMG]

Od dzis Tobiś ( najprawdopodobniej to imie zostanie ) jest w swoim domku stałym w Warszawie. Zamieszkał z Panią i Panem na Powiślu, w bloku. Państwo 2 miesiace temu pożegnali po ciężkiej chorobie swojego przygarniętego 14 lat temu wilkowatego kundla. Nie potrafili juz życ bez psa, stąd decyzja o adopcji kolejnej psiej biedy.
Adopcja przebiegła szybko i sprawnie bo jakby tu powiedzieć - to była miłość od pierwszego wejrzenia. Pani zobaczyła Tobisia w ogłoszeniu i nie potrafiła zapomnieć o piesku.
Tobis to pies, który nie potrafi zyć bez człowieka, towarzystwo ludzkie jest dla niego potrzebne jak tlen. Nie potrafił odnaleźć sie w dt, gdzie nie miał opiekuna do dyspozycji cała dobę. Bardzo cierpiał z tego powodu. Dziś juz szczęsliwy ze swoimi ludzmi. Oby tak było zawsze, czego zyczę Tobisiowi i wszystkim pieskom czekajacym na dom stały.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

5 letnia Daisy zagineła w okolicach Bielska. Ma 5 lat i tatuaż. Została wyadoptowana do Bielska w 2011 roku.

[IMG]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/380573_345951482146418_442399554_n.jpg[/IMG]


Jeśli zobaczycie Daisy łapcie zabierajcie na DT i kontaktujcie się z Adopcjami buldożków. [URL]http://adopcjebuldozkow.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

zapraszam na wątek Zojki
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/230185-Wyrzucona-na-pastw%C4%99-losu-zojka-b%C5%82aga-o-przetrwanie?p=19458104#post19458104"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/230185-Wyrzucona-na-pastw%C4%99-losu-zojka-b%C5%82aga-o-przetrwanie?p=19458104#post19458104[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

halo, halo, kto tu jeszcze zagląda na wątek bielskicj piesków...?
Dawno mnie nie było, a kolejna bieda czeka na naszą interwencję;wlejam co napisałam na wątku Zojki
[FONT=arial][COLOR=#000000][I]ostatnio przejeżdżałam przez wioskę tuż pod Bielskiem, patrzę z daleka: jakaś masa przy drodze, mysle: o boze, pewnie jakis pies leży, ale jakis duzy, i się rusza..podjezdzam blizej, a tam stoi, normalnie przy drodze, na asfalcie, zdezorientowana suczka wielkosci przed kolano a wokol niej z 5 szczeniakow ciagnacych ją, jak oszalałe, (stojącą!) za cycki; suczka wyglądała tak, jakby ktos dosłownie przed chwilą ją z tymi szczeniakami postawił w tym miejscu!!!miała taki wyraz oczu, tak błagający, że myslalam, ze serce pęknie, ale ...wysiądę z auta i co?pogłaszczę ją?i pojadę dalej?nawet nie miałam nic do jedzenia...wokół żywej duszy.
[/I]Od tego czasu jednak sytuacja się zmienia, szukam dt dla szczeniaków - obecnie jest ich 5 z matką;
SZCZENIAKI MAJĄ SZANSE NA SZYBKĄ ADOPCJĘ, ALE KTO DA IM SCHRONIENIE DO TEGO CZASU?PILNE DT!!!
KTOŚ MA JAKIŚ POMYSŁ?[/COLOR][/FONT][IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy4/693473/1583636/thumbs/55199389_img_6327.jpg[/IMG]
[FONT=arial][COLOR=#000000]
TAK PIĘĸNY SZCZENIACZEK NA PEWNO SZYBKO ZNAJDZIE DOM, BYLE NIE SKOŃCZYŁ POD KOŁAMI SAMOCHODÓW - JAK JEGO RODZENSTWO, PODOBNO 3 JUŻ TAK ZGINĘŁY...:(
[/COLOR][/FONT][IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy4/693473/1583636/thumbs/55199528_img_6371.jpg[/IMG][FONT=arial][COLOR=#000000]
[/COLOR][COLOR=#000000][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Ja zaglądam na ten wątek, w końcu to wątek bielski. Potwierdzam to co pisze Ifka, ogromna tragedia tych psów. I po raz kolejny smutne spostrzeżenie , że istnieje też ogromna znieczulica wsród ludzi. Okoliczni mieszkańcy gonią kijami zamiast nakarmić . A jedna baba ponoć wepchnęła pieski do rowu z komentarzem a niech sie potopią, nam tu są niepotrzebne. Nie utopiły sie bo woda płytka a one juz maja ponad 2 miesiące wiec wyszły same. Od wczoraj ( po naszej rozmowie z jedyną miłą i uczynną starsza panią ) mam nadzieję, że ci ludzie powstrzymają swoje złe zapędy. Niektórzy mieszkańcy tamtej wioski wiedzą juz , ze chcemy pomóc tym psom, ale potrzebujemy troche czasu.

Ifka o maleńką białą suczkę ludzie sie biją. Wczoraj pokochała ją od pierwszego wejrzenia pewna Pani , mała ma już imię -Blanca. Dom wspaniały sprawdzony. Pani nie może sie doczekać kiedy wycałuje wszystkie kropeczki na jej brzuszku i nosku - to nie żart, tak mi powiedziała. Ale będzie jechała po nia z daleka i w środę dopiero wieczorem Blanca trafi w objęcia swoich państwa. Nie dadzą rady wcześniej, niestety. Druga czarna sunia też juz ma dom, może w czwartek , a najdalej w sobotę tez po nią przyjadą jej ludzie i tez z daleka.
Inne dwa domki dzwoniły ale po białą sunię , zaproponowałam inne czarne suczki - pomyślą i oddzwonią. Zobaczymy. Czekam pod telefonem.

Edited by doris66
Link to comment
Share on other sites

Blanca od wczoraj w ds. Miała być odebrana dzisiaj ale Państwo nie mogli się doczekać i przyjechali po nią we wtorek wieczorem. Przywieźli karmę dla pozostałęj gromadki, zaproponowali pomoc. Blanca utulona w kocyku odjechała do domu. Noc przespała już wtulona w ramię swojego pana , wreszcie bezpieczna.

Link to comment
Share on other sites

Sunia ( czarna z białym krawacikiem ) ta co miała jechać do ds w sobotę pojechała dzisiaj . Pan z córką przyjechał po nią. Jeszcze na miejscu, wraz z rodzeństwem i matką została odrobaczona odpchlona i odkleszczona ( dziękuję wetowi za piękną rozpiskę co komu i jak podawać ). Sunia otrzymała imię Pusia. Zamieszka w Kętrzynie w domu z podwórkiem. Pan wspomógł nas też pewną kwotą pieniędzy na zakup karmy dla pozostałych piesków oczekujących na ds. Dziękujemy bardzo.
Cztery szczylki ( 3 sunie i jeden piesek, którego nazwałam Borys tak jak mój pies ) i ich mama nadal czekają. Dziś nikt nie dzwonił, ale mam nadzieję, ze znajdą domy. Są takie biedne i takie kochane. Mnie i Buniaage juz poznają z daleka, biegną, kręcą tyłeczkami, przytulają się.
Wiedzą, ze jak jesteśmy to będzie jedzenie i zabawa. Ale szybko sie męczą i zasypiają też szybko. Odjeżdzamy dopiero jak zasną.

Link to comment
Share on other sites

Nie mamy pieniędzy na hotel dla wszystkich pięciu psów. A matki od dzieci nie można w tej chwili oddzielić. Pomimo, że ich nie karmi jest z nimi i ma na nie oko. Odpędza inne wałęsające się pańskie psy i nieproszonych gości. Suka dużo też uczy szczeniaki, ma z nimi dobry kontakt. Jak zajeżdzamy to czasami jest gdzieś opodal, ale bardz czujna i zaraz przybiega rozszczekana. Jak pozna że to my to juz merda ogonkiem i się przymila. Czasami jest też tak, że ona razem z nimi śpi - wszyscy przytuleni. Więc uważam, ze nie mozna jej w tej chwili zabrać do hotelu a maluchy zostawić, tylkodopiero jak dziciaki znajdą ds lub dt.

Link to comment
Share on other sites

cytuję z forum Kuriera Porannego:


"Witam, zaginął pies rasy cocer spaniel, wysokość około 60cm, rudy kolor z obrożą przeciw kleszczową/pchłową. Moze ktoś z forumowiczów widział w ciągu ostatnich 3 dni opisywanego psa. Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje".


Pies zaginął w okolicach stadionu miejskiego.

Edited by sylwia1982
Link to comment
Share on other sites

[quote name='buniaaga']Wysłałam ogłoszenie całej rodzinki do sobotnich Pupili porannego.Trzymajmy kciuki może ktoś je wypatrzy.[/QUOTE]
trzymamy..!
tak, hotel jest związany z kosztami, jak doris66 siedze i mysle: ryzykowac, nie ryzykowac, ryzykowac...a wczoraj taki deszcz, aż serce się ściska, ze one tam na dworze..o matko
zmęczona jestem choć niewiele dzis zrobilam, no i ja nie jezdze ich karmic, zmeczona jestem psychicznie, bo rano jak szukalam huskiego, wdalam sie w dyskusję na rynku z dziadami nt sterylizacji suk itp....szkoda cytowac...generalnie padły takie stwierdzenia jak: "mojej suce tego nie zrobię, ale szczeniaki co pol roku zabijam", "pies mam lepiej niz czlowiek, bo w tv caly czas pokazuja ze ratuja psa np. z wypadku zamiast go od razu uspic","ze system jest zly, bo jak nie chcesz psa, to powinno sie go uspic, a nie mozna"...no i wiele podobnych madrości...zbijalam argumenty jak moglam, ale w koncu sie poddalam, bez sensu, szkoda słów.
potem natknełam sie na wyfiokowaną lafiryndę, ktora tak dbała o te dwa słynne dogi bielskie, ze z radości im brzuchy sie pozapadały..a sama usmiechnieta na 12 cm obcasach, ciekawe, czy ma teraz jakiegos psa..?
potem jezdzilam po lecznicach ze zdjeciem husky, z nadzieją, ze ktos moze go szczepił albo pamieta tego psa,neistety,nikt, nic..potem mnie zaatakowaly psy, no k.... normalnie się BAŁAM!!pamieŧacie panią kasię z dubicz co mowila, ze u sasiada na posesji oszczenila sie pitbulowata suka?przezyly 2 czy 3 z tego miotu, siedzą na rogu kazimierzowskiej i dubicz, obok posesja nieogrodzona, pies w typie ON na lancuchu szczeka agresywnie, wtedy ta suka pitbulowata tez, a na koncu mlode, kotre nei sa na uwiezi i biegną, masakra...ponadto zauwazylam kilka malych szczeniakow miedzy nimi...piszę do UM niech zabierają do Radys, pieprzę, to nieadopcyjne tałatajstwo, które mnie próbowało zaatakować, szok.
mam dosc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ifka']trzymamy..!
tak, hotel jest związany z kosztami, jak doris66 siedze i mysle: ryzykowac, nie ryzykowac, ryzykowac...a wczoraj taki deszcz, aż serce się ściska, ze one tam na dworze..o matko
zmęczona jestem choć niewiele dzis zrobilam, no i ja nie jezdze ich karmic, zmeczona jestem psychicznie, bo rano jak szukalam huskiego, wdalam sie w dyskusję na rynku z dziadami nt sterylizacji suk itp....szkoda cytowac...generalnie padły takie stwierdzenia jak: "mojej suce tego nie zrobię, ale szczeniaki co pol roku zabijam", "pies mam lepiej niz czlowiek, bo w tv caly czas pokazuja ze ratuja psa np. z wypadku zamiast go od razu uspic","ze system jest zly, bo jak nie chcesz psa, to powinno sie go uspic, a nie mozna"...no i wiele podobnych madrości...zbijalam argumenty jak moglam, ale w koncu sie poddalam, bez sensu, szkoda słów.
potem natknełam sie na wyfiokowaną lafiryndę, ktora tak dbała o te dwa słynne dogi bielskie, ze z radości im brzuchy sie pozapadały..a sama usmiechnieta na 12 cm obcasach, ciekawe, czy ma teraz jakiegos psa..?
potem jezdzilam po lecznicach ze zdjeciem husky, z nadzieją, ze ktos moze go szczepił albo pamieta tego psa,neistety,nikt, nic..potem mnie zaatakowaly psy, no k.... normalnie się BAŁAM!!pamieŧacie panią kasię z dubicz co mowila, ze u sasiada na posesji oszczenila sie pitbulowata suka?przezyly 2 czy 3 z tego miotu, siedzą na rogu kazimierzowskiej i dubicz, obok posesja nieogrodzona, pies w typie ON na lancuchu szczeka agresywnie, wtedy ta suka pitbulowata tez, a na koncu mlode, kotre nei sa na uwiezi i biegną, masakra...ponadto zauwazylam kilka malych szczeniakow miedzy nimi...piszę do UM niech zabierają do Radys, pieprzę, to nieadopcyjne tałatajstwo, które mnie próbowało zaatakować, szok.
mam dosc.[/QUOTE]



obawiam się, że w UM nic nie zdziałasz, bo nie mają podpisanej umowy z żadnym schroniskiem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...