Jump to content
Dogomania

Pomocy!! Podkarpacie - psy giną w "smalcowni", cała wieś kupuje smalec psi!!!


majuska

Recommended Posts

  • Replies 357
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

rzeczywiście trzeba się zwrócić do dziewczyn , które mają doświadczenie w takich aukcjach
a jeśli to jest zjawisko masowe ? te smalcownie psie , może też kocie ,że nie wspomnę o innych zwierzętach
mam przed oczami psa , którego prowadzi ten s.... przez wieś i ludzie to komentują
teraz jest , a właściwie była burza wokół ustawy o zwierzętach , taka interwencja to poważna rzecz
niestety nie znam się na tym
myślę i kombinuję
napiszę do dziewczyn , które działają w Vivie

kojarzycie jakiś program interwencyjny w Polsacie ?

Link to comment
Share on other sites

Rzeszowskie stowarzyszenie znajdziecie wpisujac w goole schronisko Rzeszow, tam sa nr. tel. i mozna sie skontaktowac z prezeska Stowarzyszenia, osoba ktora zna szczegoly smialo moze zadzwonic i zapytac czy oni sie tego podejma. Wiem rowniez ze Pania Halinka ma duze doswiadczenie i wiedze.

Link to comment
Share on other sites

a jeżeli ktoś by się podjął zrobienia zdjęć czy nakręcenia filmiku to byłaby możliwość wypożyczenia sprzętu? i jaka jest gwarancja, że facet się nie zorientuje? w ogóle jak blisko trzeba podejść, żeby to zrobić? jak blisko jest ta smalcownia od wejścia na jego teren?

co za skurwiel ;/ naprawde chyba trzeba ludziom plakaty powywieszać o szkodliwości psiego smalcu, o ile czytać potrafią ;/

Link to comment
Share on other sites

Witajcie - zarejestrowałam się specjalnie, żeby odpisać na ten temat, którego link pojawił się u mnie na facebooku. Mam pytanie: czy ktoś to zgłosił na policję? Tylko proszę nie naskakujcie na mnie od razu, że policja nic nie zrobi. Może i nie dokona błyskotliwej akcji, może nie ruszy nawet palcem ale... złożenie takiego zawiadomienia zostawia ślad i daje sygnał, że ktoś wie o tym przerażającym procederze. Jeśli policja nie podejmuje akcji można (I NALEŻY) złożyć zażalenie na jej opieszałość. Trzeba "nękać" lokalnych stróżów prawa, składać doniesienia, zawsze żądać potwierdzeń.
Najważniejsze jest to, że przy późniejszej interwencji w mediach, na które kładziecie mocny nacisk, można udowodnić, że składano zawiadomienia zgodnie z prawem i nic się nie zadziało. Teraz, gdy pójdziecie do mediów pierwszym pytaniem będzie: czy zostało to zgłoszone na policję?
Taka jest kolej rzeczy i tak należy zrobić.
Równie ważne jest udokumentowanie tego, co się dzieje - zdjęcia, zeznania (ktoś - chociażby jeden człowiek - chyba to widzi i nie zgada się na taki stan). Dowody są bardzo pomocne.
I drążyć, drążyć i jeszcze raz drążyć temat na policji.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zapisuję wątek.

Dziewczyny jak byłam na praktykach na wakacjach koło Mielca, tam jeden z pracowników zakładu też coś wspominał o tym smalcu psim. Nie dowiedziałam się nic więcej bo jako,że byłam tam chwilowo nikt nic mi by nie powiedział. Ale myślę, że nie tylko w tym miejscu o którym pisała majuska odbywa się proceder wyrabiania smalcu z psa.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Navy][B]J[/B]ak już pisalam wczesniej ja i inne osoby także -w Polsce jest b.dużo podobno takich wytwórni smalcu psiego .Obawiam się , że liczba ich może przekraczać kilkadziesiąt nawet .
Gdyby nie przekazywano z pokolenia na pokolenie tego zabobonu o psim smalcu na wszelkie choroby /nawet malym dzieciom podaje się/ i nie bylo zbytu na taki smalec -to wtedy nie oplacalo się tym sadystom zajmowac się takim procederem . Dlaczego jednak nie prowadzi się akcji uświadamiania ludzi o braku skutecznosci stosowania tego smalcu i nie ostrzega wiele lat o jego szkodliwosći wręcz i zagrożeniu dla zdrowia ??
Jesli tego nie bedzie -to następne pokolenia będą mordowac w tym celu psy, by interes/zarobek nadal przynosil zyski a ciemni,ograniczeni ludzie nadal będą kupowac smalec .[/COLOR][COLOR=Navy]Poki będzie popyt -będzie podaż ,czyli zabijanie następnych tysiecy psów dla ich smalcu .[/COLOR][COLOR=Navy] Obawiam sie. Jednak trzeba prowadzic walkę z tym procederem oraz oprawcami psów -sadystami.Inaczej nigdy nie zmienimy tego .[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Zelda ma rację. To trzeba zgłosić na policję. Jak nic nie zrobią, to można się na nich skarżyć. Mam dość tej bezradności i niemożności wyegzekwowania prawa. Policji też trzeba pokazać, że jak się nic nie robi to się ponosi konsekwencje - na dłuższą metę to zadziała tak, że się zastanowią, zanim oleją temat.
Byłam dziś u weterynarza, wspomniałam o temacie psiego smalcu. Kobieta mi opowiedziała, że kiedyś pojechała uśpić bardzo dużego psa - właściciel czekał z wykopanym dołem, dyskretnie zamaskowanym - mówił, że są osoby które się zamierzały żeby ukraść zwłoki tego psa na smalec, więc pogrzeb musi być natychmiast i tak, żeby się nie zorientowali gdzie. Leczniczy psi smalec z morbitalem...

Link to comment
Share on other sites

wezcie pod uwage ze to tamtejsza policja, wiec ich zony, matki same pewnie ten smalec kupuja, po drugie jeden blad niedoswiadczonego super gliny i sprawa lezy, o klobucku bylo glosno ale przez takie bledy g*wno im zrobili, wiec nie robcie nic pochopnie, z tymi fejsbukami i nk tez bym sie troche wstrzymala...swiat jest maly niestety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Florentynka']Zelda ma rację. To trzeba zgłosić na policję. Jak nic nie zrobią, to można się na nich skarżyć. Mam dość tej bezradności i niemożności wyegzekwowania prawa. Policji też trzeba pokazać, że jak się nic nie robi to się ponosi konsekwencje - na dłuższą metę to zadziała tak, że się zastanowią, zanim oleją temat.
Byłam dziś u weterynarza, wspomniałam o temacie psiego smalcu. Kobieta mi opowiedziała, że kiedyś pojechała uśpić bardzo dużego psa - właściciel czekał z wykopanym dołem, dyskretnie zamaskowanym - [B]mówił, że są osoby które się zamierzały żeby ukraść zwłoki tego psa na smalec, więc pogrzeb musi być natychmiast i tak, żeby się nie zorientowali gdzie. [COLOR=Red]Leczniczy psi smalec z morbitalem.[/COLOR]..[/B][/QUOTE][INDENT] No wlasnie ,jesli ci sadysci wyszukują takie psy mające być uśpione ,to może też nieraz są odbiorcami wszelkich padniętych ,zagryzionych o[B]raz usypianych Morbitalem [/B]psów z różnych schronów ,czy od hycli w gminach ?? Może to zagrożenie zawartością Morbitalu w skladzie tego smalcu wykorzystać do anty-reklamy smalcu ,by odstraszyć nabywców -klientów smalcowni ?? [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Z pewnością zanim się cokolwiek zrobi trzeba mieć jakieś dowody.
Zgłoszenie na policję może zaszkodzić, bo może się okazac, z elokalna policja w procederze uczestniczy mniej lub bardziej i takie zgłoszenie tylko zaskuktkuje większą ostroznością i problemami ze zdobyciem dowodów.
Druga rzecz, to myślę, że trzeba się poważnie zastanowić nad jakąś kampanią, która dotrze pod strzechy.
Trzeba zabrać argumenty przeciw procederowi, skupiające się głównie na zagrożeniu zdrowia osób używających psiego smalcu.
I zaangazowac w to media.
Ale najpierw dowody. Zdjęcia, nagrania, słoik smalcu...
Za to się musi naprawdę zabrac ktoś, kto wie, jak to zrobić, żeby nic nie spaprać.

Link to comment
Share on other sites

Poprosiłam poznanych mieszkanców Tylawy o zgromadzenie jaknajwięcej aktualnych i wiarygodnych informacji o tym człowieku i miejscu, czy aby na 100% przetrzymuje tam teraz jakieś psy, czy np. jego działalność nie jest sezonowa? podobno nie jest to człowiek pierwszej młodości więc czy aby czasem nie podupada na zdrowiu i nie oszczędza sił teraz ( gdyby tak miało być to może byc "po ptakach" )itp. itd.
przy okazji jeszcze przytoczę jedną z historii którą mi opowiadali...ten zwyrodnialec robił z mięsa psów kotlety mielone którymi częstował swoich kumpli przychodzących do niego na wódę, potem im sie przyznawał z czego te kotlety były zrobione i się awanturowali a on miał ubaw....wiem że to tylko opowiadane historie i żaden dowód, ale włos się jeży na głowie

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, mnie opowiadal znajomy goral, ze ten psi smalec wykorzystywany jest do "leczenia" wszelkich schorzen i ze w zaleznosci od choroby stosuje sie go wewnetrznie czyli spozywa w roznej postaci i zewnetrznie / tu jako smarowidlo masc/ O zgrozo! z jakim przekonaniem to mowil :mad:
Biorac pod uwage, ze taki "medykament" o niepotwierdzonej naukowo "mocy uzdrowicielskiej", przygotowywany jest w warunkach uragajacych higienie itd. z psow z cala pewnoscia nieszczepionych i chorych - to moze warto zaznaczyc to w ulotkach i zaproponowac soltysowi tej wsi ich kolportaz / np. poprzez listonosza/. Z cala pewnoscia takie ulotki odstraszajace przed psim smalcem przydalyby sie na wszystkich polskich wsiach, ale wiadomo, ze tego rodzaju akcja wymaga poswiecenia czasu i pracy, zatem na chwile obecna priorytetem jest uswiadomienie mieszkancow wsi smalcownika i wsi okolicznych plus najblizszych miasteczek - potencjalnych klientow, oczywiscie obok ratowania tych psich biedakow przed ukatrupieniem.
Zastanawiam sie, na ile pomocny okazalby sie lokalny SANEPID. Moze wlaczy sie do akcji? To takie moje refleksje na teraz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='figa33']

kojarzycie jakiś program interwencyjny w Polsacie ?[/QUOTE]

"Uwaga" TVN - kontakt: e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL], tel. W-wa: (22) 453 63 81, tel. Krakow: (12) 652 84 81

"Prosto z Polski" TVN24 - kontakt: e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

"Interwencja" Polsat - kontakt: e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL], tel. (22) 514 41 26

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzika_Figa']Z pewnością zanim się cokolwiek zrobi trzeba mieć jakieś dowody.
Zgłoszenie na policję może zaszkodzić, bo może się okazac, z elokalna policja w procederze uczestniczy mniej lub bardziej i takie zgłoszenie tylko zaskuktkuje większą ostroznością i problemami ze zdobyciem dowodów.
Druga rzecz, to myślę, że trzeba się poważnie zastanowić nad jakąś kampanią, która dotrze pod strzechy.
Trzeba zabrać argumenty przeciw procederowi, skupiające się głównie na zagrożeniu zdrowia osób używających psiego smalcu.
I zaangazowac w to media.
Ale najpierw dowody. Zdjęcia, nagrania, słoik smalcu...
Za to się musi naprawdę zabrac ktoś, kto wie, jak to zrobić, żeby nic nie spaprać.[/QUOTE]

Figo - nie można podejrzewać od razu, że policja jest powiązana z produkcją smalcu. Bez zgłoszenia nie ma sensu podejmować dalszych działań. Logiczne jest, że zgłoszenie na policję musi zostać poparte dowodami - wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo wykrycia przestępstwa.
Przecież, gdy sąsiad znęca się nad kimś z rodziny to zgłasza się to na policji a nie do telewizji. Podejście "a bo policja nic nie zrobi" skutkuje tym, że rzeczywiście policja olewa sobie wiele takich spraw. Ludzie nie są ani świadomi swoich praw, ani dość uparci, by egzekwować wykonanie tego, co do policji należy.

Trzeba dokonać zgłoszenia, podeprzeć je dowodami, wziąć potwierdzenia i monitorować sprawę. Uparcie. Dzwonić, pytać, domagać się.

Późniejsze akcje uświadamiające to inna sprawa. Nie jest tak prosto zmienić mentalność ludzi - szczególnie ludzi ze wsi, których podejście do zwierząt jest często diametralnie inne od tego, co sobie wyobrażamy. Ale przyjdzie czas i na to.

A media - jak napisałam - niczego nie zrobią za kogoś. Mogą wkroczyć, kiedy będzie już ku temu podstawa.

Dodam jeszcze: rozmawiałam z dziennikarzem zajmującym się szeroko pojętą ochroną przyrody i zawarłam w swojej powyższej wypowiedzi jego zdanie na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście , że najlepiej jakbym założyła wątek z serią dramatycznych zdjęć, i linkami do filmików, to by coś dało, wiem to!
Nie mam fot, filmików, mam tylko relacje ludzi,wiele osób mnie nie zna, może różnie o tej sprawie myśleć. Pomimo braku dowodów wątek założyłam, być może uda się zdobyc jakieś konkrety, może ktoś się odważy tam podejść.... ,
też uważam, że chyba nie ma sensu tego rozgłaszać na NK i FB...póki przynajmniej nie ma dowodów:shake:

na tym wątku były foty:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/192202-Szukam-pomocy-dla-dręczonego-psa!!!/page6[/url]
a psom nadal najprawdopodobniej nikt nie pomógł
kto wie czy tu też tak nie będzie...

Link to comment
Share on other sites

Chciałem napisać mniej więcej to samo co dusje. Niech sanepid też działa.

Zmienić facetowi kwalifikację. Skupić się na wielokrotnym znęcaniu się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.
Warunki w jakich przebywają zwierzęta. Jak są mordowane. Jak utylizowane.
Czy facet ma działalność gospodarczą? Wkońcu sprzedaje.
Zrobić mu nalot o znęcanie się nad zwierzętami, a nie o produkcję smalcu. Suma innych zarzutów może być wyższa niż jak to się określa niska szkodliwość społeczna czynu czyli produkcja smalcu.
Dowody można zbierać miesiącami. Jakaś organizacja musi wejść i zamknąć temat od razu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...