Jump to content
Dogomania

Szansa juz po operacji! Po 6 tygodniach w klinice pojechała do swojego domu :)


Tola

Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja mam jeszcze jednego pomysłaaa więc... ruszcie głowami, kogo by tu wrobić. :oops: :eviltong:

Otóż, robiłam tekst ale... nie ma tekstu idealnego, w myśl zasady, że jednemu się podoba matka, drugiemu córka. Pomyślcie, kogo można by poprosić o alternatywny tekst ogłoszeniowy, w innym tonie niż zrobiony przeze mnie, z innym tytułem.

Kolejno, kogo można poprosić (względnie wykupić usługę na bazarku) o lawinę ogłoszeń z nowym tekstem i, co najważniejsze, nowymi fotami. Taki dubel, z aktywizacją z innego konta niż moje (a przez swoje aktywizowałam ogłoszenia), z innym tekstem, tytułem, fotami przejdzie na większości portali. Ten sam tekst, tytuł, foty i mail aktywizujący już nie, takie ogłoszenia są usuwane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='muzzy']Canonem. Canon i Nikon to jedyne marki, które bym polecał. A wybór między nimi to kwestia gustu / przyzwyczajenia / znajomych, od których można się czegoś nauczyć lub pożyczać obiektywy / i takich tam różnych :)
[/QUOTE]

Myślę o Canonie EOS Rebel t1i (w PL to chyba 500D)...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']A ja mam jeszcze jednego pomysłaaa więc... ruszcie głowami, kogo by tu wrobić. :oops: :eviltong:

Otóż, robiłam tekst ale... nie ma tekstu idealnego, w myśl zasady, że jednemu się podoba matka, drugiemu córka. Pomyślcie, kogo można by poprosić o alternatywny tekst ogłoszeniowy, w innym tonie niż zrobiony przeze mnie, z innym tytułem.

Kolejno, kogo można poprosić (względnie wykupić usługę na bazarku) o lawinę ogłoszeń z nowym tekstem i, co najważniejsze, nowymi fotami. Taki dubel, z aktywizacją z innego konta niż moje (a przez swoje aktywizowałam ogłoszenia), z innym tekstem, tytułem, fotami przejdzie na większości portali. Ten sam tekst, tytuł, foty i mail aktywizujący już nie, takie ogłoszenia są usuwane.[/QUOTE]

Majqa - to dobry pomysł, ale kto napisze tak fajniaście i wzruszająco jak Ty? ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jogolcia@pdx']Myślę o Canonie EOS Rebel t1i (w PL to chyba 500D)...[/QUOTE]
Myślałem, żeby odpisać Ci na priwa, ale może komuś się takie dywagacje sprzętowo-fotograficzne przydadzą. Ale oczywiście jeśli ktoś z Wątkoczytaczów Szansolubów uzna, że to nie miejsce na tę tematykę, to niech krzyczy i zaraz zmykamy na priw :)
Przed wyborem sprzętu foto należy moim skromnym zdaniem odpowiedzieć sobie na pytanie: ile chcę wydać? Po odpowiedzeniu na to podstawowe pytanie należy dodać trochę do tej kwoty ;) Canona 500d myślę, że śmiało można polecić, nowszy jest Canon 550d. Ale do fotografowania psiego towarzystwa chyba najważniejszy jest szybki obiektyw, czyli u Canona z tzw. napędem USM. Lepiej kupić tańszy aparat i szybki obiektyw niż lepszy aparat i obiektyw bez napędu USM bądź nienależący do klasy L (najwyższa półka u Canona). Bo psiaki mają to do siebie, że z reguły są dość ruchliwe, więc nie raz bez szybkiego obiektywu przyszłoby żałować, że taka fajna była scena, a zdjęcie wyszło nieostre, bo sprzęt nie zdążył ze złapaniem ostrości. No dobra, rozgadałem się dość hermetycznie, sorry :) Ale w razie kolejnych pytań w temacie sprzętu foto jestem do dyspozycji. A żeby nie było tak całkiem nie na temat, to dodam na koniec, że Szansa jest super :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jogolcia@pdx']Majqa - to dobry pomysł, ale kto napisze tak fajniaście i wzruszająco jak Ty? ;-)[/QUOTE]
Mnie chodzi właśnie o to, że może nie wzruszający? A może z humorem? A może fakty na oschło? A może zwykły? Każdy ton trafia do innego odbiorcy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='muzzy']Myślałem, żeby odpisać Ci na priwa, ale może komuś się takie dywagacje sprzętowo-fotograficzne przydadzą. Ale oczywiście jeśli ktoś z Wątkoczytaczów Szansolubów uzna, że to nie miejsce na tę tematykę, to niech krzyczy i zaraz zmykamy na priw :)
Przed wyborem sprzętu foto należy moim skromnym zdaniem odpowiedzieć sobie na pytanie: ile chcę wydać? Po odpowiedzeniu na to podstawowe pytanie należy dodać trochę do tej kwoty ;) Canona 500d myślę, że śmiało można polecić, nowszy jest Canon 550d. Ale do fotografowania psiego towarzystwa chyba najważniejszy jest szybki obiektyw, czyli u Canona z tzw. napędem USM. Lepiej kupić tańszy aparat i szybki obiektyw niż lepszy aparat i obiektyw bez napędu USM bądź nienależący do klasy L (najwyższa półka u Canona). Bo psiaki mają to do siebie, że z reguły są dość ruchliwe, więc nie raz bez szybkiego obiektywu przyszłoby żałować, że taka fajna była scena, a zdjęcie wyszło nieostre, bo sprzęt nie zdążył ze złapaniem ostrości. No dobra, rozgadałem się dość hermetycznie, sorry :) Ale w razie kolejnych pytań w temacie sprzętu foto jestem do dyspozycji. A żeby nie było tak całkiem nie na temat, to dodam na koniec, że Szansa jest super :)[/QUOTE]

Dzięki Muzzy - tak podobnie myślałam ( w oparciu o to co wyczytalam o fotografowaniu) --- ja nie mam psa, tylko kota (hihihihih, tak, tak ;-)) i już mi uciekło tyle dobrych ujęć Lula, bo się diabelstwo rusza, a jak widzi błysk lampy to już koniec...

Szansa jest cudna - wszyscy są co do tego w zgodzie... a może znasz kogoś, kto byłby dobrym opiekunem naszego cudeńka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Mnie chodzi właśnie o to, że może nie wzruszający? A może z humorem? A może fakty na oschło? A może zwykły? Każdy ton trafia do innego odbiorcy.[/QUOTE]
Popieram.
Różni ludzie czytają ogłoszenia...
Poza tym wydaje mi się, że dodatkowe ogłoszenia przydają się tak, czy tak..
Większa SZANSA, że ktoś dostrzeże małą owieczkę i jej oczy...bo ludzie chyba najczęściej kierują się jednak tym, co widzą...
Jesteśmy wzrokowcami..

[I]Choć dla mnie akurat teksty Twoje Majqo są cudownym uzupełnieniem lub dopełnieniem obrazka z Szansą w roli głownej.[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jogolcia@pdx']a może znasz kogoś, kto byłby dobrym opiekunem naszego cudeńka?[/QUOTE]
Nikt mi niestety do głowy nie przychodzi.
Wszyscy już zapsieni, i starzy, i młodzi.
Oby Szansa szybko nowy dom znalazła
I do czyjegoś serca już na zawsze wlazła :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='muzzy']Nikt mi niestety do głowy nie przychodzi.
Wszyscy już zapsieni, i starzy, i młodzi.
Oby Szansa szybko nowy dom znalazła
I do czyjegoś serca już na zawsze wlazła :)[/QUOTE]


Muzzy - hihihihihhihi, welcome to the club...

Szansa do każdego serducha już wlazła na stałe
Ale ciagle przeczesujemy dla niej domki duże i małe...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Mnie chodzi właśnie o to, że może nie wzruszający? A może z humorem? A może fakty na oschło? A może zwykły? Każdy ton trafia do innego odbiorcy.[/QUOTE]
To prawda, ale nam chodzi o najwspanialszy domek dla Szansuni, a wydaje mi się że ludzi "wrażliwych" chwyta za serce wzruszający tekst. Czy się mylę? :roll:

[quote name='jogolcia@pdx']Jakie witaminy i zdrowe chrupeczki
będą odpowiednie dla naszej "owieczki"?
Taka zwykła karma nas nie zadowala
Bo Szansuni dobro umysły nam spala[/QUOTE]
No Ty jak zwykle :evil_lol:
[quote name='muzzy']Nikt mi niestety do głowy nie przychodzi.
Wszyscy już zapsieni, i starzy, i młodzi.
Oby Szansa szybko nowy dom znalazła
I do czyjegoś serca już na zawsze wlazła :)[/QUOTE]
No powariowali dzisiaj :evil_lol:
[quote name='Jasza']Większa SZANSA, że ktoś dostrzeże małą owieczkę i jej oczy...bo ludzie chyba najczęściej kierują się jednak tym, co widzą...
Jesteśmy wzrokowcami..[/QUOTE]
Czy mogę podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami?
Znalazłam swoja Szansę na allegro. Siedziało takie cuś ze smutnymi oczami i patrzyło w dal. Szukałam młodego owczarka,a tu proszę...zaczęłam czytać tekst i gula w gardle mi stanęła..."o światełko w tunelu dla Szansy prosimy..." (czy coś takiego) i już łzy same do oczu wlazły :-(
Te oczy nie dawały mi spokoju...takie smutne...bez życia i radości...dzisiaj te oczy patrzą na mnie jakbym była boginią, ale wtedy...chciałam tylko tknąć w nie życie :roll: Zrobiły na mnie takie wrażenie że nie miało znaczenia to iż sunia miała około 7-8 lat.
I tak oto znalazłam się na dogo :eviltong:
Jak chcecie poszukam tego zdjęcia żebyście wiedzieli o czym pisze...a właśnie...przepraszam za tak długi post :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agmarek']To prawda, ale nam chodzi o najwspanialszy domek dla Szansuni, a wydaje mi się że ludzi "wrażliwych" chwyta za serce wzruszający tekst. Czy się mylę? :roll:


No Ty jak zwykle :evil_lol:

No powariowali dzisiaj :evil_lol:

Czy mogę podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami?
Znalazłam swoja Szansę na allegro. Siedziało takie cuś ze smutnymi oczami i patrzyło w dal. Szukałam młodego owczarka,a tu proszę...zaczęłam czytać tekst i gula w gardle mi stanęła..."o światełko w tunelu dla Szansy prosimy..." (czy coś takiego) i już łzy same do oczu wlazły :-(
Te oczy nie dawały mi spokoju...takie smutne...bez życia i radości...dzisiaj te oczy patrzą na mnie jakbym była boginią, ale wtedy...chciałam tylko tknąć w nie życie :roll: Zrobiły na mnie takie wrażenie że nie miało znaczenia to iż sunia miała około 7-8 lat.
I tak oto znalazłam się na dogo :eviltong:
Jak chcecie poszukam tego zdjęcia żebyście wiedzieli o czym pisze...a właśnie...przepraszam za tak długi post :oops:[/QUOTE]

Agmarku - no troszku wariujem, ale Szansa tyli szczenścia przynosi, to cu nie wariuwiać, łahhhhhh...
Ale na poważnie - oczywiście, Twoje doświadczenia są dla nas niezwykle wartościowe, i dlatego dzięki za przetłumacznie odczuć na słowa ( co nie zawsze jest proste)... Na pewno pomogą w znajdowaniu najlepszego domu dla Szansy... :-)

Link to comment
Share on other sites

To było to moje zdjęcie
[URL="http://img14.imageshack.us/i/3d7ae673530c9bc1.jpg/"][IMG]http://img14.imageshack.us/img14/4578/3d7ae673530c9bc1.jpg[/IMG][/URL]
Szansa tez ma takie wzruszające zdjęcie które Muzzy zrobił. Chociażby to 0288
Patrzy tam z taką nadzieją na lepsze jutro...:-(
Tak tylko podpowiadam :oops:
[URL="http://imageshack.us"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Oj, Agmarek, znam, znam to grzebanie w necie. Tak wygrzebałam swoją Firę. Były to czasy jeszcze, kiedy bałam się męża :eviltong: = w znaczeniu liczyłam z jego veto, brałam je na serio i takietamtamy... :evil_lol: zatem... Też było allegro, zdjęcia Firy na tapecie, wydrukowane, pościągane i... pierdyliony minut przewisiane na fonie z osobą odpowiedzialną za jej adopcję. Mąż zagotowany relacjami o Firze (z perspektywy czasu wiem, że go zadręczyłam na max). Około 2 miesięcy trwała batalia walki wszelkimi możliwymi sposobami, z odwołaniem do przeczuć, odczuć, histerią, złością, przymilnością... pełen arsenał. Czemu? Brak racjonalnym podstaw, musiałam ją mieć i już, jakby mało było psów w łódzkim, jakbym mało już miała własnych, jakbym musiała akurat drzeć do Opola. Moja Lepsza Połowa się ugięła i... Firusia jest z nami. Do obecnego czasu, na szczęście, udało mi się "skrzywić" męża skutecznie... :evil_lol:
Też pamiętam te oczy Firy na fotach... tekst z kolei o niej był tekstem rzeczowym, w miarę normalnym, bez jakiegoś nadmiernego dramatyzmu.
W kwestii tekstów jeszcze słowo...
Znam ludzi, romantyków, bardzo wrażliwych, u których psy mają jak w bajce, za to... wybierających psy, którym chcą dać dom na podstawie rzeczowych tekstów i równie rzeczowych relacji. W "chwytaczach za serca" wietrzą przejaskrawienia, podstęp. Jak twierdzą - psiak obudowany w surowy tekst - ma najmniejsze szanse na adopcje więc takim psiakom dawali zawsze pierwszeństwo.

Link to comment
Share on other sites

Ja również jestem zwolenniczka pięknych tekstów majqi, ale zgadzam się, ze można spróbować z nastrojowo innymi:cool3:
Tylko kto napisałby nam ten drugi tekst...
Agmarek - piękna ta Twoja Szansa.
A rymowanki o suni świetne; moze zebrać je gdzies razem:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tola']Ja również jestem zwolenniczka pięknych tekstów majqi, ale zgadzam się, ze można spróbować z nastrojowo innymi:cool3:
Tylko kto napisałby nam ten drugi tekst...
Agmarek - piękna ta Twoja Szansa.
A rymowanki o suni świetne; moze zebrać je gdzies razem:cool3:[/QUOTE]
Dobry pomysł!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...