Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

[quote name='paula_t']Czy można do bazarku "dołożyć" jeszcze jeden wątek, na którego cel chcę przeznaczyć pieniążki?[/QUOTE]

Wydaje mi sie że bez zgody osob które juz zalicytowały raczej nie.
Pewnie naiwnie ale myślę, że kupujący na bazarkach kierują sie gł. celem na jaki on jest wystawiony i wszelkie zmiany w tym zakresie mogą być dla nich istotne.
Dokładając kolejny cel tym samym zmniejszasz pule na cel pierwotny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Wydaje mi sie że bez zgody osob które juz zalicytowały raczej nie.
Pewnie naiwnie ale myślę, że kupujący na bazarkach kierują sie gł. celem na jaki on jest wystawiony i wszelkie zmiany w tym zakresie mogą być dla nich istotne.
Dokładając kolejny cel tym samym zmniejszasz pule na cel pierwotny[/QUOTE]

podejrzewam, że niestety naiwnie
kiedyś znalazlam kilka bazarków gdzie wogoe linki do celów się nie otwierały
a jeszcze inne były nie na dogo
ale handel szedł w najlepsze i od tamtej pory zawsze klikam w cel zanim coś kupię :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli będzie rozliczenie na wątkach konkretnych psów to tak. Jeśli ogólnie na schronisko - to kasa musi iść na konto schroniska - a wtedy raczej niemożliwe będzie dokonanie wpłaty za kupno ogłoszeń na bazarku (schronisko nie zaksięguje takiego wydatku).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fioneczka']Viris to jest w Twoim podpisie
"Do końca roku nie wyrażę już więcej zgody na bazarek "za zwrotem
kosztów". Jeśli taki znajdę już utworzony - bez zgody moderatorów
bazarku - zostanie usunięty bez ostrzeżenia."

co znaczy "za zwrotem kosztów"?[/QUOTE]

ja np robisz jakies cus, jakieś rękodzieło
czy cokolwiek, np szalik na drutach
to musisz mieć włóczkę do tego i jak robisz ten szalik z tej wlóczki i sprzedajesz go za powiedzmy 50 zł gdzie włóczka kosztowała cię np 15 zł to wtedy "zwrot kosztów" to te 15 zł są dla ciebie za zwrot kosztów włóczki a pozata kwota czyli 35 zł idzie na zwierzaka

ania to tez dobrze napisała, koszt materiałow/fantów

ostatnio ktoś miał bazarek gdzie miał rzeczy z hurtowni i musiał hurtowni oddac cenę hurtową a na zwierzaki szedł tylko "narzut"

Link to comment
Share on other sites

Ja mam pytanie odnośnie mojego bazarku, który zakończył się 3 grudnia:

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236400-Sprzedaj%C4%99-psy-z-rodowodem-i-kundelki!-Oferta-wa%C5%BCna-do-3-grudnia-do-godziny-22!!?p=20087052#post20087052[/url]

Zgłosiła się jeszcze jedna osoba, która była zainteresowana fantami. Czy mogę nadal uważać bazarek za otwarty, i sprzedać ewentualnej zainteresowanej fant bazarkowy? Problem polega również na tym, że wystawione rzeczy sprzedawane są przeze mnie w formie licytacji, a nie "Kup Teraz".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tu_ania_tu']na mój rozum:
nie ma znaczenia czy fant wystawiony był w opcji licytacji czy KT. On sie nie sprzedał w trakcie trwania bazarku. Teraz jest chetny więc cena wywoławcza jest jakby cena kup teraz - sprzedajesz, doliczasz, przekazujesz kasę na cel bazarku i już[/QUOTE]

Może masz rację.
Tym bardziej, że zalezy mi na pieniadzach dla psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Może masz rację.
Tym bardziej, że zalezy mi na pieniadzach dla psów.[/QUOTE]

ma racje :)
chyba ze uważasza że to za tanio ale to wtedy pasowałoby wcześniej dac inną cene wywoławcza

możesz sprzedac na tym bazarku co masz i po prostu dopisać, ze xyz kupiła jeszcze fant taki a taki i dlatego na koto zwierzaka przelewasz tyle a tyle jeszcze pieniązków

dobrze ze sie sprzedają :)

Link to comment
Share on other sites

Też tak miałam, że po zakończeniu bazarku sprzedałam jeszcze fanty, które nie były wcześniej licytowane, doliczyłam do rozliczenia. Dodatkowo sprzedał się zupełnie poza bazarkiem, na prywatnej domowej licytacji fant, na którego nie było chętnych na bazarku, i też doliczyłam. Dodam, że zostal sprzedany za absolutnie rekordową sumę :evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Preferowaną opcją w takiej sytuacji jest założenie nowego wątku z fantów które się nie sprzedały. Jeśli jest to opcja sporadyczna, to oczywiście można jeden fant sprzedać - tylko tak żeby było to widoczne w wątku. Nie przedłuża się wtedy całego bazarku. Kupujący w czasie trwania wątku nie mogą cierpieć, przez to że ktoś wcześniej na wątek nie trafił (nie dotyczy moderatora usuwającego nieregulaminowe bazarki :> )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagatekk']chciałabym dowiedzieć się co to znaczy że bazarek jest dobrze rozliczony i zamknięty???????
czy on znika z wątku zakończone???????????????[/QUOTE]

jak jest wszystko ok to modzi przenoszą go do "archiwum" i wtedy ty go nie widzisz )(i inni szarzy użyszkodnicy forum) ale on gdziestam jest i modzi go widza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagatekk']chciałabym dowiedzieć się co to znaczy że bazarek jest dobrze rozliczony i zamknięty???????
czy on znika z wątku zakończone???????????????[/QUOTE]



Jeśli masz bazarki, które wg Ciebie są dobrze rozliczone i znajdują się w "zakończonych" to zgłoś do moderatora. Jeśli rzeczywiście jest wszystko ok to bazarki takie zostaną przeniesione do Archiwum, aby niepotrzebnie nie wisiały.

Link to comment
Share on other sites

dziękuję za odpowiedź
w takim razie wyślę te które widzę są w nich nawet takie które się nie sprzedały (?)
postaram się dzisiaj wieczorem

zależy mi na zbudowaniu zimowego bazarku, ale boje się żeby nie został zamknięty jak u innych. jak dla mnie to bardzo dużo pracy i czasu, którego aż tak dużo nie mam
a pieniążki dla naszych psiaków bardzo potrzebne :-(

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Podczytuje forum już od dłuższego czasu... mam parę ciuszków które bardzo chętnie przekaże na bazarek (fotki mogę podesłać osobie, która by taki bazarek otworzyła lub mogę przekazać rzeczy w Krakowie osobie która będzie bazarek prowadziła - ja niestety się na tym nie znam:( mogę też dorzucić kilka szt guzików na bazarek )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...