Jump to content
Dogomania

Użytkowość kundelków


Recommended Posts

My z moją czarnulą spacerujemy po polu i troszkę się szkolimy oraz bawimy z napotkanymi pieskami. Ostatnio Hexa znalazła nową zabawę w polowanie na ptaszki i przynoszenie zdobyczy prosto pod moje nogi. Niezbyt przyjemne... Na szczęście już potrafi się czasem opanować i nie zawsze gania biedne ptaszki.

Link to comment
Share on other sites

Moje obydwa agilitują się troszeczkę, tropią, Leon z lekka zabawia się frisbee (Monię dopiero uczę, bo ona nie za bardzo nakręca się na zabawki). I dopóki zdrowie dopisywało, robiliśmy z Leonem również IPO, zatrzymaliśmy się na zdanym IPO-2.

Link to comment
Share on other sites

oo kurcze no to macie sie czym chwalic:) bo moja Figa to uprawia " uciekanie pzred pancia":) heh najlepiej jej to wychodzi....znacie moze jakeis stronki jak mozna psa nauczyc freesbie (czy to samo przychodzi??)albo jakies takie male szkolonka ktore w domu mozna urzadzic??

nomjak siem naczytam to moze zaczne z nia cos trenowac:) to tez sie pochwale:) pozdrawiam:):):)


aaaa wiem czasem jak jej rzuce zabawke to przynosi:)tak na 10 razy z 7 razy przyniesie:) to juz coss:):):)

Link to comment
Share on other sites

Alynkaaa- moja mała też Figa sie wabi ale to dla tego ze miała być kaukazem a wyszło mi cos takiego co widać w banerku:) taka Figa z makiem ;p

Moja mała potrafi:
-sama otwierac sobie drzwi :p
-wychodzic na dwór przez balkon i wraca tez przez balkon tylko ja musze jej pomóc sie wspiać
-aportowac
-przynosić mi zdechłe zwierzaki (bleeeee)
-swietnie zna komendy chociaz nie chodze z nia na zadne tresury tylko wszystkiego sama ja uczyłam i zajeło nam to tylko kilka tygodni :cool3: -taka cwana bestia <hihi>
-uwielbia grac w piłke nozna z moim malamutem
-swietnie biega przy koniu nie oddala sie, nie włazi pod kopytka
co ona jeszcze potrafi
a budzic kazda osobe która jej powiem :jak mówie Figa idz obudzic Marcina<mojego chłopaka> to mała wskakuje na łóżko i lize go po twarzy i rekach skacze po nim do puki nie wstanie

w ogole to moje bydle jest super ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MartaiGutek']Mokka za dużo skromności! Trochę!! I te "skromne" akcje w warszawskich szkołach...[/quote]
Marta, zawstydzasz mnie :oops: . Tylko trochę, bo gdybym miała więcej czasu i gdybym nie była tak leniwa, to dopiero byśmy pokazali, ho, ho :lol: .
A szkoły to tak przy okazji, dzieci wszystko kupią, nawet moje gooopie kundle :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

Smyk:
-otwiera drzwi
-zna doskonale cały plan domu, orientuje sie które okno wychodzi na którą częśc dworu, a mamy w domu jakies 20 okien i okienek (jak ktoś wychodzi z innym psem, to Smyk najpierw leci na połpietro - widać stamtad drzwi od zewnątrz, potem do kuchni - widok na furtke, jadalni - ścieżka do/od domu i salonu - droga z drugiej strony domu :evil_lol: )
- uwielbia jezdzic samochodem pomimo choroby lokomocyjnej
-od czasu do czasu mysli ze jest alfą i rzuca się na Cerbera, który normalnie jest na najwyzszej pozycji wśród psów (Smyk - 15 kg, Cerber - 45 kg)
- troche się agilituje

Ogólnie to trafił mi się bardzo inteligentny pies, co niestety nie oznacza, że posłuszny. :mad: On bardzo chętnie uczy się nowych rzeczy, itd., ale niestety pracowac z nim mozna tylko i wyłącznie wtedy, kiedy on ma na to ochote - inaczej nie pomagają ani smakołyki, ani zabawki, ani nic innego.

Link to comment
Share on other sites

Z moim boorkiem bawię się w:

* obedience:
siad
waruj
psie pompki (siad-waruj-siad)
do mnie
do nogi (okrążanie mnie i siad przy lewej nodze)
noga - chodzenie przy nodze
zostawanie

*dogdance/sztuczki
piona prawą i lewą łapą
krok hiszpański
bach - przewrót
twist - obrót wokół własnej osi
obroty ze mną przy lewej nodze
podnosić koszyk (jeszcze go nie nosi ;-)
targetować przednimi łapami "upuszczone" przeze mnie rzeczy
turlać piłkę
slalom między nogami gdy idę do przodu, tyłu i w bok
ósemka wokół nóg
prosić na tylnych łapach
szukaj
łapki (do wycierania brudasów)
ćwiczenia na świadomość zadu
chodzenie do tyłu (w trakcie uczenia)

*początki agility

Link to comment
Share on other sites

Ćwiczenia, dzięki którym pies zauważa, że ma zad ;)
dzięki nim jest w stanie świadomie nim manewrować.
Przykłady:
- dostawianie do nogi (szczególnie z krzywego siadu - przód w miejscu, tyłek robi ćwierć obrotu)
- przechodzenie po leżącej drabince
- chodzenie po drabinie
- wchodzenie tyłem na jakiś przedmiot
- wchodzenie tyłem po schodach
- przód w miejscu na podstawce, a tył maszeruje dookoła (zwrot na przodzie ;))
- targetowanie (celowe dotykanie) czegoś tylną łapą
itd. itp.
do pewnego stopnia nawet wstawanie z siadu lub 'psie przysiady' - siad-stój-siad-stój też dają świadomość zadu, a w każdym razie psom bez świadomości zadu ciężko załapać, o co chodzi w staniu.
[COLOR=PaleTurquoise].[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Sońka:
tropienie smakołyków i kotów
polowanie na gryzonie
posłuszeństwo
bieganie przy rowerze
No i najlepsze: PŁYWANIE
Tak sobie czasem myślę, ze ma we krwi wszystkiego po trochu :evil_lol: Tzn:
pies myśliwski-uwielbia polować. Pies dowodny-pływanie to jej żywioł. Pies pasterski-zaganianie kurek na wsi. Chart - biegaczka nieprzecietna.
Takze mam wszystkiego po troszku :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

moja suka wykonuje komendy z PT (ale takie tam uliczne posluszenstwo,zadne IPO)

swietnie radzi sobie na torze agility

uwielbia frisbee

aportuje jak szalona

w wodzie czuje sie jak kaczka i kasuje wszelkie laby

trenuje ratownictwo

biegamy po lesie

gdyby dane nam bylo sprobowac przejsc proby pracy dla psow mysliwskich,zdobylaby najwiecej punktow.Po prostu to wiem.

Link to comment
Share on other sites

My dopiero zaczynamy w pośluszeństwie, pewnie gdyby trafiła 3 lata temu na dogomanie, nie mielibysmy takich problemów ze sobą.
Ale czasu nei cofnę.
Marzy mi sie start w obedience, ale jako, że jeszcze mało potrafimy to jest to tylko sfera marzeń .
Agility też sie marzy , Rambo jest skoczny i szybki (jesli sie go zmotywuje), ale nie mamy gdzie trenować.

Uczyjmy się tez pływania, to idzie mu swietnie, ale Puśka go podtapia.

Mam nadzieję, ze wróce do tego wątku za rok i że jakieś marzenie bedzie już spełnione.

Trzymajcie kciuki

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

My mamy 6 tygodni jesteśmy razem 6 dni i umiemy :
*waruj
*siad
*do mnie / podbiegamy i siadamy przed pańcią ;) /
*przeciągać bawełnianą skarpetę nie uderzając głową w podłogę :roll:
*siedzieć samemu przez 2 minuty ;)
*robić siku i kupke TYLKO na gazetę

Jeszcze nauczymy się w expresowym tempie nie szczekać pod drzwiami wejściowymi, spać w nocy i zostawać samemu w domu no i nie obgryzać kwiatków i będei wspaniale ;)

W przyszłości oczywiście mamy większe ambicje ale narazie do nauczenia priorytety ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

My chodzimy narazie na szkolenie pod katem PT1 i jak wreszcie uda nam sie kurs skonczyc (piesek mlodziutki, a ja ciagle chora) to chcemy powalczyc o certyfikat z jaknajlepszym wynikiem a potem bedziemy sie szkolic dalej, moze agility? :)

Na grupie dla szczeniakow jestesmy jedynymi przedstawicielami psow nierasowych i ich milosnikow...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja Ozzy potrafi dawać głos łape warować, rozumie jak sie jej pytam czy chce iść na pole wtedy podbiega do drzwi i drapie, potrafi zostawać i czekać, gdy ściele łóżko ona dopuki niezaścielę czeka niewchodzi mi na łóżko rozumie jak mówie jej chodż pod kołdre wtedy włazi pod kołdre gdy spytam sie jej gdzie jest kotek wtedy ona go szuka po całym domu. Czapi moja druga suczka narazie niezawiele potrafi ztego względu ze dorosła jest a zemną jest dopiero 3 miesiąc już nauczyła sie szczekać jak chce na pole, też rozumie pojęcie gdzie kot wtedy go szuka jak jej mówie chodż na kolana albo na ręce wtedy wskakuje. Badyl potrafi wszystko z podstawowych komend siat łapa warój tyle ze robi to jak ma ochote i jak mu sie to opłaca.
Niezwiazane z psami ale mam kicie Szurgaja potrafi duzo jak na kota rozumie chodź na kolana chodź spać wskakuje na łóżko, jak mówie jej czy jest głodna wtedy zamiałczy jak ma ochote na jedzenie, jak powiem jej idź do mamy wtedy ona idzie do mojej mamy, potrafi otwierać sobie drzwi wskakując na klamke, potrafi wskakiwać na taras lub balkon

Link to comment
Share on other sites

przy tych wszystkich pieskach to mój misio wypada blado:oops: jedyne co umie to gra w piłke -- jest doskonałym bramkarzem -- zawsze gra z moim mężem który zreszta jest piłkarzem . a pomnie odziedziczył wylegiwanie sie w łóżku i odnajdywanie słodyczy gdziekolwiek by były
rozrużnia dosłownie szelest papierka i jak jest to np. makaron to sie nie zjawi ale jak to są ciasteczka jest od razu:lol:. ale i tak jest najukochańszy, no i jeszcze umie sie tak położyć w łóżku że mój piotr nie umie wyjść z niego dopóki misio sie nie skończy bawić .a mój drugi piesio Atos też świetnie gra w piłke tylko zadna piłka tego nie wytrzymuje:eviltong: więc czasami bawi sie cegłmi i durzymi konarami to miał być owczarek a wyrosło coś wpodobieństwie dogo- owczarka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...