Jump to content
Dogomania

Użytkowość kundelków


Recommended Posts

My z Kumplem nie uprawiamy żadnego sportu "zawodowo". On, jak każdy pies rozumie wszystkie podstawowe ( i nie tylko podstawowe) komendy. Wiem o tym doskonale, ponieważ zdarza mu się wykonywac polecenia. Ale najlepszy jest jak udaje osiołka, czyli "mów do mnie jeszcze, a ja nie wiem czego chcesz".
I oczywiście wylegiwanie się na kanapie ma opanowane do perfekcji.
Natomiast jego ulubioną zabawą jest aganianie za kijem. Jeszcze najlepiej gdyby to się odbywało w lasku.
Acha. Zapomniałam jeszcze o kulkach z suchej karmy. Traktuje je nie jak pożywienie tylko jak zabawkę. Pogryzie, pomiętoli, obślini i dopiero zjada. Z tymi kulkami to biega po całym mieszkaniu, i podrzuca je, i szczeka na nie.
Mam wtedy ubaw po same pachy...

Link to comment
Share on other sites

Mój kundelus umie: siadać,warować,dawać łapy,robić zdechłego psa,dawać głos,włazić po drabinie i podobnych rzeczach,szukać ludzi i przedmiotów,przynosić rzeczy a no i jeszcze zgaduje (bo nosa wtedy rzadko używa) w której ręce ukryty jest smakołyk :] uprawiamy domowe algillty hihi chyba wsio ale bardzo,żałuje,że nie lubi wody :( ale przynajmniej moja druga kundlica uwielbia

Link to comment
Share on other sites

Mój Kropek jest mistrzem w odnajdywaniu na ulicy róznego rodzaju jedzenia. jeżeli zostaje na tym przyłapany, to biegiem szuka miejsca w którym mógłby zakopać swoją zdobycz i to robi. Przkomicznie to wygląda. Zasypywanie starego kawałka chleba:lol:

Poza tym bardzo bym chciała trenować z nim agility, ale tam gdzie mieszkam nie ma takich możliwości:razz:

No i oczywiście podstawowe komendy, zabawa w chowanego (tzn. Kropek siedzi i czeka a ja niewidziana przez niego chowam mu zabawkę).

Uwielbia zabawy z innymi psami i gonitwe za patykiem!

I długo by tak wymieniać....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&kumpel'][B]My z Kumplem nie uprawiamy żadnego sportu "zawodowo". On, jak każdy pies rozumie wszystkie podstawowe ( i nie tylko podstawowe) komendy.[/B] [I]Wiem o tym doskonale, ponieważ zdarza mu się wykonywac polecenia. [/I].[/quote]

[B]Oj nie każdy nie każdy... [/B]
[I]Dla mnie psies rozumiejący komendy to pies wykonujący je w określonych warunkach - troszkę do tego inaczej podchodzę, bo to mnie wciąga ;) [/I]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...