Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

tylko nie wiem, czy fizjolog to dobra opcja na zbieracza śmieci (za duże przestrzenie między kratkami). chociaż może na takimi małym pyszczku się sprawdzi. ja bym jednak jakiegoś plastikowego poszukała, z mniejszymi przerwami z przodu i zaczęła naukę niezżerania z ziemi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']tylko nie wiem, czy fizjolog to dobra opcja na zbieracza śmieci (za duże przestrzenie między kratkami). chociaż może na takimi małym pyszczku się sprawdzi. ja bym jednak jakiegoś plastikowego poszukała, z mniejszymi przerwami z przodu i zaczęła naukę niezżerania z ziemi.[/QUOTE]
Wiesz co? Mogę powiedzieć, że może się sprawdzić, ja mam fizjologa o ok 1 cm za długiego i Nuka kiedyś zbierała namiętnie śmieci, jednak w nim nie potrafiła ;-) Ewentualnie można na przednich kratach jakiś sznureczek przewiązać i wtedy przestrzenie nie będą już takie duże ;-)

Link to comment
Share on other sites

Na stronie CHOPo są dwie wersje PRO - ze skórą i zwykła ze skajem (sztuczna skóra). Niestety od nich nie da się kupić, robią tylko hurtem z tego co wiem, a sklepy typu Ipo nie mają ich na stanie... Cóż, popisałam maile pozostaje mi mieć nadzieję, że któryś sklep odpisze i albo będzie miał albo jakimś cudem zamówi...
No a na allegro jak dziś patrzyłam to nie było wersji dla Rottweilerów, chyba, że przeoczyłam..?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*'][URL]http://www.ipo-sklep.pl/index.php?p1211,kaganiec-szpic-skora-pies-suka-kod-ch-510[/URL]
to jest chyba najmniejszy fizjolog jaki wgl jest na ipo sklep ;-)[/QUOTE]


Widziałam go, tylko boję się, że będzie za szeroki :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia']Widziałam go, tylko boję się, że będzie za szeroki :roll:[/QUOTE]
Chodzi ci o kosz, że będzie za szeroki czy te boki? bo jak boki to je akurat można dopasować bo łatwo się uginają ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hell_angel']No a na allegro jak dziś patrzyłam to nie było wersji dla Rottweilerów, chyba, że przeoczyłam..?[/QUOTE]

Na allegro napisz maila do maszera [url]http://allegro.pl/kaganiec-fizjologiczny-maszer-i2311710326.html[/url] mają kagańce dla różnych psów, a pan pomaga w wyborze odpowiedniego ;)

Co do zżerania śmieci-między innymi dlatego kupiłam fizjologa swojemu psu i sprawdza się świetnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Chodzi ci o kosz, że będzie za szeroki czy te boki? bo jak boki to je akurat można dopasować bo łatwo się uginają ;-)[/QUOTE]

Te boki, bo w opisie pisze, że jest 6 cm.
Na długość i wysokość myślę, że było by ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia']Te boki, bo w opisie pisze, że jest 6 cm.
Na długość i wysokość myślę, że było by ok.[/QUOTE]
To boki sobie spokojnie ugniesz i dopasujesz do psa, ja też miałam trochę za szeroki dla mojego psa, ale sobie dopasowałam i jest ideolo :-)

Link to comment
Share on other sites

można prosić o radę ? musze kupić kaganiec i zupełnie nie wiem o jakich wymiarach. wymierzyłam kufe psa, ale z wielkim trudem bo pies strasznie wierzgał. Nie mogę napisać że są one dokładne.
szerokość 10-11cm
długość 9cm
wysokość 11cm
pies w typie gończaka.
Głównie myślę o tym
[URL]http://www.ipo-sklep.pl/index.php?p254,kaganiec-dalmatynczyk-hasky-ogar-labrador-skora-pies-kod-ch-43[/URL], tylko nie wiem czy wymiary będą ok ? czy są one podawane już z zapasem czy jak ?
i jeśli chodzi o wysokość to jestem jej najmniej pewna czy dobrze wymierzyłam, bo nie wiem jak ją mierzyć(otwarta czy zamknięta morda), w którym miejscu i do jakiej wysokości na dole pyska.

Jeśli macie jakieś inne propozycje co do wymiarów to baardzo prosze o pomoc, bo jestem w tym zielona. Oczywiście chodzi mi o kaganiec fizjologiczny.

edit:
a może ten ?
[URL]http://www.ipo-sklep.pl/index.php?p988,kaganiec-rodezjan-pies-kod-ch-80[/URL]

Edited by chrupcia
Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś wie, ile cm ma na [B]wysokość [/B]kaganiec fizjologiczny cocker spaniel suka lub cocker spaniel pies (dł.8-9, szer. 9,5 - 10,5), ocynkowany? Obecnie mamy powlekany jamnik/pudel suka, na długość i szerokość ok.8cm, a na wysokość koło 9cm. A może jakiś inny byłby lepszy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Czy ktoś wie, ile cm ma na [B]wysokość [/B]kaganiec fizjologiczny cocker spaniel suka lub cocker spaniel pies (dł.8-9, szer. 9,5 - 10,5), ocynkowany? Obecnie mamy powlekany jamnik/pudel suka, na długość i szerokość ok.8cm, a na wysokość koło 9cm. A może jakiś inny byłby lepszy?[/QUOTE]
suka ma 11,5cm z tego co pamiętam , nie mam akurat przy sobie bo zostawiłam w pracy u mamy .
może być na Zu za szeroki ale spróbuj .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']suka ma 11,5cm z tego co pamiętam , nie mam akurat przy sobie bo zostawiłam w pracy u mamy .
może być na Zu za szeroki ale spróbuj .[/QUOTE]

No właśnie się boję, że będzie za szeroki i będzie się majtał na wszystkie strony :( A nie bardzo jest jakaś opcja pomiędzy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chrupcia']można prosić o radę ? musze kupić kaganiec i zupełnie nie wiem o jakich wymiarach. wymierzyłam kufe psa, ale z wielkim trudem bo pies strasznie wierzgał. Nie mogę napisać że są one dokładne.
szerokość 10-11cm
długość 9cm
wysokość 11cm
pies w typie gończaka.
Głównie myślę o tym
[URL]http://www.ipo-sklep.pl/index.php?p254,kaganiec-dalmatynczyk-hasky-ogar-labrador-skora-pies-kod-ch-43[/URL], tylko nie wiem czy wymiary będą ok ? czy są one podawane już z zapasem czy jak ?
i jeśli chodzi o wysokość to jestem jej najmniej pewna czy dobrze wymierzyłam, bo nie wiem jak ją mierzyć(otwarta czy zamknięta morda), w którym miejscu i do jakiej wysokości na dole pyska.

Jeśli macie jakieś inne propozycje co do wymiarów to baardzo prosze o pomoc, bo jestem w tym zielona. Oczywiście chodzi mi o kaganiec fizjologiczny.

edit:
a może ten ?
[URL]http://www.ipo-sklep.pl/index.php?p988,kaganiec-rodezjan-pies-kod-ch-80[/URL][/QUOTE]
przypominam się :)

mierzyłam jeszcze raz i wymiary które są podane są raczej najlepsze jakie uda mi sie uzyskać.
szerokością się nie martwie, bo czytałam że da się go zgiąć/wygiąć o jakieś 2cm.
tylko proszę o pomoc jeśli chodzi o [B]​wysokość. [/B]

Link to comment
Share on other sites

A czy w nylonowym kagańcu pies będzie zbierał śmieci? Narazie mam tylko taki bo potrzebny jest jedynie w komunikacji publicznej, psina ma pół roku więc pysk będzie rósł, nie chce teraz wydawać pieniędzy na coś z czego wyrośnie lada moment... Czy może jest inna podobna opcja niedrogiego kagańca dla psa który z ziemi zje wszystko?


[COLOR=#a9a9a9]Swoja drogą niecierpię ludzi którzy wyrzucają kości czy stare mięso za okno:angryy: Nie dosyć, że zatruwają się psy/koty to dokarmiają szczury, które mnożą się i zamieszkują pod naszymi oknami.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Besti, niestety jak się uprze to będzie. U nas pomógł w tej kwestii fizjolog i bardzo zdecydowane oduczanie zbieractwa, ale przejściowo może choćby plastikowy? Też mam zbieracza, po schronisku suka odklejała nawet gumy z chodnika! :shake: Niestety, u nas ten nawyk jest na tyle silny, że ciągle się jakoś przewija...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chrupcia']przypominam się :)

mierzyłam jeszcze raz i wymiary które są podane są raczej najlepsze jakie uda mi sie uzyskać.
szerokością się nie martwie, bo czytałam że da się go zgiąć/wygiąć o jakieś 2cm.
tylko proszę o pomoc jeśli chodzi o [B]​wysokość. [/B][/QUOTE]

w takim razie ja bym wzięła coś o wysokości ok 14cm, zresztą- najlepiej napisz do maszera, dobiorą Ci odpowiedni kaganiec na podstawie długości i obwodu pyska. Dla porównania- moja ma dł pyska ok 9cm i ok 34 obwodu (zaraz przy oczach), kaganiec o wysokości 12,5cm jest wg mnie dla mojego psa za płytki. Za to drugi o wysokości ok 16cm- idealny ale wygląda na niej jak klatka czym sie nie przejmuję bo jest wygodny i pies moze ziać całą gębą ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pinesk@']w takim razie ja bym wzięła coś o wysokości ok 14cm, zresztą- najlepiej napisz do maszera, dobiorą Ci odpowiedni kaganiec na podstawie długości i obwodu pyska. Dla porównania- moja ma dł pyska ok 9cm i ok 34 obwodu (zaraz przy oczach), kaganiec o wysokości 12,5cm jest wg mnie dla mojego psa za płytki. Za to drugi o wysokości ok 16cm- idealny ale wygląda na niej jak klatka czym sie nie przejmuję bo jest wygodny i pies moze ziać całą gębą ;)[/QUOTE]
dzięki za odpowiedź :)
ja chciałam kupić coś gotowego ze sklepu, bo bardzo nie lubie zamawiać rzeczy przez allegro..
jeśli o wysokości 14cm to znalazłam taki
[URL]http://www.ipo-sklep.pl/index.php?p268,kaganiec-bullterier-skora-pies-kod-ch-56[/URL]
takie same wymiaru na długość i szerokość, a wyższy, tylko nie wiem czy one są jakoś inaczej wyprofilowane i czy będzie dobrze leżał na innej rasie ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...