Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

Pojutrze moge zmierzyć kaganiec i psa dokładnie jeżeli ktoś by chciał. Na oko powiem że suczynka jest wielkości ONka ale ma krótszy pysk +/-8cm i obwód pyska przy oczach około 30 (32?)cm o ile się nie mylę. Wymiary kagańca o ile dobrze pamiętam to dł około 12cm i wysokość 16cm. Normalnie noszony wydaje się dość duży, tu na zdjeciu jest trochę przyciśnięty do oczu przez co wydaje się krótszy. Ale dobrze się trzyma i nie lata wbrew pozorom przy bieganiu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Vailet']wie ktoś jakie dokładne wymiary ma ten kaganiec ([url]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=1085[/url]) rozmiar 9?[/QUOTE]

w rozmiarze 9 chodził znajomy erdel więc na prawdę pies ze sporym pyskiem, na Grubego będzie za duży .

Link to comment
Share on other sites

Kupilam wczoraj kaganiec młodej, bo mialysmy w planach pociagiem jechac, ale ta franca go zdejmuje : O
Jest na ścisk a ona i tak go sobie sciaga...
To jest taki materialowy oddychajacy z trixie. Nie wiem jak mam jej go uregulowac zeby nie zdejmowala. Bole sie ze jak za ciasno go zapne to sie udusi.. A jak bedzie za luzno to jeszcze kogos dziabnie.

Link to comment
Share on other sites

ale w tym kagańcu pies i tak musi mieć cały czas zamknięty pysk, niezależnie od siateczki. ta siateczka tylko stwarza takie pozory. suka nie może się chłodzić, niewygodnie jej, cały czas jej coś pysk trzyma i dlatego go ściąga.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Pomóżcie proszę.
Poszukuję kagańca dla mojego staffika.
Przede wszystkim tylko do pkp czy innej komunikacji miejskiej.
Zależy mi by miał komfort gdyż głownie w tym kagańcu będzie ... odpoczywał (spał w pociagu)
Denerwuje mnie jak pies leży i kaganiec, wchodzi mu w oczy i uciska. Widać że komfort to dla niego nie jest.
A tez nie chciałabym dostawać kagańcem po kolanach czy inni pasazerowie.
No i problem jest z wymiarek, duza głowa krótka kufa...


Co radzicie?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blaira']Witam,

Pomóżcie proszę.
Poszukuję kagańca dla mojego staffika.
Przede wszystkim tylko do pkp czy innej komunikacji miejskiej.
Zależy mi by miał komfort gdyż głownie w tym kagańcu będzie ... odpoczywał (spał w pociagu)
Denerwuje mnie jak pies leży i kaganiec, wchodzi mu w oczy i uciska. Widać że komfort to dla niego nie jest.
A tez nie chciałabym dostawać kagańcem po kolanach czy inni pasazerowie.
No i problem jest z wymiarek, duza głowa krótka kufa...


Co radzicie?

Pozdrawiam[/QUOTE]
skórzany kaganiec paskowy dla amstafów , będzie pewnie trochę luźny na staffiku ale powinien mieć możliwośc dyszenia w nim .
nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W prawie nie ma takich wytycznych (jeszcze zależy w jakimś mieście, może u ciebie jest, w wawie nie), ale zapewne od czasu, aż przestaje przypominać małego szczeniaczka, trochę odrasta od ziemi i ludzie zaczynają schodzić z chodnika :diabloti: Ja pierwszy raz usłyszałam "przemiłą" uwagę od pewnego pana "to bydle to powinno w kagańcu chodzić" jak Jari miał 8 miesięcy :p Doberman na liście nie jest, ale renomę na podobną jak rottek :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']W prawie nie ma takich wytycznych (jeszcze zależy w jakimś mieście, może u ciebie jest, w wawie nie), ale zapewne od czasu, aż przestaje przypominać małego szczeniaczka, trochę odrasta od ziemi i ludzie zaczynają schodzić z chodnika :diabloti: Ja pierwszy raz usłyszałam "przemiłą" uwagę od pewnego pana "to bydle to powinno w kagańcu chodzić" jak Jari miał 8 miesięcy :p Doberman na liście nie jest, ale renomę na podobną jak rottek :diabloti:[/QUOTE]

[quote name='kasia_1982']Sprawdź jak jest w tej kwestii u Ciebie w mieście. Np w Gdańsku pies do roku nie musi mieć kaganca.[/QUOTE]


Dziękuję za odpowiedź:) U mnie w gminnym prawie nie ma mowy o tym od jakiego wieku pies powinien nosić kaganiec mimo że obowiązuje on wszystkie pieski. Rok czasu bez kagańca to sporo więc jestem spokojniejsza. Moja Mała ma dopiero 4miesiące a już przemiła sąsiadka z osiedla groziła mi i wyjmowała telefon aby zadzwonić na policje mimo że Sunia nawet do niej nie podeszła bo boi się obcych...

Link to comment
Share on other sites

A jak jest z psami z poza listy? Planuję owczarka belgijskiego, chciałabym z nim jeździć dużo komunikacją miejską, chodzić po mieście itd. i zastanawia mnie, czy taki maluch w Warszawie też musi mieć namordnik... Nie opłaca mi się kupować co chwilę nowego kagańca, bo dzieciak rośnie

Link to comment
Share on other sites

W srodkach komunikacji miejskiej obowiązuje kaganiec w pociągu też (tylko pociąg?) aktualne szczepienia na wściekliznę choć tego akurat nikt nam nigdy nie sprawdzał. A od kiedy jeśli chodzi o komunikacje nigdzie nie znalazłam. Natomiast zasada jest jak wszędzie może zdarzyć się osoba nawiedzona że szczenior nie ma kagańca (ostatnio jak jechaliśmy jakaś babka robiła panikę bo jakieś 3 kg. żywej wagi nie miało kagańca ale wszyscy na szczęście olali babkę) Szczeniakowi proponuje kupić większy kagańczyk albo taki materiałowy tani i na czas przejazdu założyć. ( My często w dłuższej podróży kaganiec jedynie wieszaliśmy na szyi i o dziwo ludzie czepiali się jak pies kagańca nie miał a jak kaganiec swobodnie pod mordką wisiał nikt się nie czepną :P Tylko zawsze możesz na nawiedzonych trafić...no i przepis jest że kaganiec ma być )

Edited by PaulinaBemol
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...