Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

[quote name='Mada95']też tak podejrzewam ...ale zdziwiło mnie to bardzo dlatego postanowiłam zapytać mając nadzieję że jednak odpisze...
Nie sądzisz że to dość dziwnie wygląda gruby łanicuch a do tego kaganiec?
Pies normalnie wygląda jak stworzenie które zabija wszystko co sie rusza tylko jego mina temu przeczy .[/QUOTE]
:evil_lol: ja takiego wrażenia nie mam, to silne psy i widocznie była taka konieczność by uwiązać i założyć kaganiec. nie wiem czy ta osoba tu zagląda często raczej nie bo post dość stary .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mada95']też tak podejrzewam ...ale zdziwiło mnie to bardzo dlatego postanowiłam zapytać mając nadzieję że jednak odpisze...
Nie sądzisz że to dość dziwnie wygląda gruby łanicuch a do tego kaganiec?
Pies normalnie wygląda jak stworzenie które zabija wszystko co sie rusza tylko jego mina temu przeczy .[/QUOTE]

Może pies był gdzieś przypięty, a może był w trakcie treningu uciągu ciężarów? Bez przesady ;)

Gorzej jak dla mnie wygląda pies na luźnych wielkich kolcach, założonych grzyb wie po co, niż pies w kagańcu i na łańcuchu podczas treningu, czy chodzący w łańcuszku zamiast obroży na co dzień.

Link to comment
Share on other sites

Łańcuch po to żeby mógł/a sobie mięśnie karku wyrobić? Można przecież pw napisać i będziesz już wiedzieć ;)

ps. do czego jej służą te kolce? W tej chwili nie spełniają swojej funkcji.


edit. o matko, teraz mój post to jak z d...wzięte hehe. Jak pisałam to jeszcze nie było posta Evel ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mada95']Te kolce były odwrucone i ja ich nie używam założyłam jej ją aby pasowała do kompletu na filmiku normalnie zakładam jej obroże albo szelki...
Nie wiedziałam ze łanicuchy służą do szkolenia...jak ja przypiełam psu w ramach ćwiczeń oponę do obroży(smyczy) to sąsiedzi uznali że znęcam się nad psem...[/QUOTE]
bo opony się nie ciągnie na obroży ;) tylko na specjalnych szelkach , sledach lub specjalnych do weight pullingu . i faktycznie psa męczyłaś ;)
na obroży szerokiej min 4cm można pozwolić psu ciagnąć łańcuch ale nie tak ciężki jak opona (przeciętna średnia opona ma 7-9kg )

edit: i łańcuch nie służy do szkolenia! a do treningu z psem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mada95']Nie sądzisz że to dość dziwnie wygląda gruby łanicuch a do tego kaganiec?
Pies normalnie wygląda jak stworzenie które zabija wszystko co sie rusza tylko jego mina temu przeczy .[/QUOTE]
Ostatnio na innym forum ktoś mi napisał, że nie założyłby by psu fizjologa bo będzie straszył ludzi. Za przeproszeniem G mnie obchodzi opinia innych jak wygląda mój pies - ważne, żeby dobrze się czuł. Ta sama osoba używa jako kagańca, kantara ściskanego tak, że pies nie może otworzyć pyska :shake: No tylko bić brawo :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Ostatnio na innym forum ktoś mi napisał, że nie założyłby by psu fizjologa bo będzie straszył ludzi. Za przeproszeniem G mnie obchodzi opinia innych jak wygląda mój pies - ważne, żeby dobrze się czuł. [/QUOTE]
No kiedyś poszłam do banku zrobić przelew, a Nukę zostawiłam przed bankiem ze starszą siostrą, Nuka miała na sobie fizjologa i urocze czerwono-różowe szeleczki w łapki i kostki. Stoję w tym banku i czkam na swoją kolej i słyszę straszny szczek, zrobiłam szybko te przelew wychodzę idę do siostry i się pytam co się stało to ta mi powiedziała, że jakaś baba z torbami podeszła do Nuki, zaczęła machać torbami nad Nuki głową i Nuka sie zdenerwowała i zaczęła szczekać, więc baba z mordą na moją siostrę "Co ten pies do cholery ma na pysku w takim kagańcu za wielkim to jeszcze pogryzie kogoś, głupi kundel" siostra się wkurzyła i kulturalnie uświadomiła panią, że Nuka w tym kagańcu nie ugryzie ale bez niego już tak. Olka dla jaj sięgnęła tylko ręką w stronę kagańca, a za babą się tylko kurzyło tak uciekała :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

O mamo, co to za pomysł z ciągnięciem opony NA OBROŻY. :mad: Tylko na szelkach, do tego najpierw warto psa przyzwyczaić, że ciągnie cokolwiek lekkiego, i dopiero dokładać ciężar. A na obroży (a najczęściej na dwóch ;) ) trenuje się chain pulling, i być może właśnie do tego psiak ma łańcuch.

Link to comment
Share on other sites

Dziś przymierzyłam na Baście kaganiec Maszera, który ostatnio zakupiłam.
Ma rozmiar 'owczarek niemiecki, suka', ale mam wątpliwości czy pasuje, bo nie mam wprawy w kagańcach niestety.
Na długość wydaje się być w porządku, mam tylko wątpliwości co do jego szerokości (dokładniej chodzi mi o miejsce, gdzie jest pasek na kufie).
Jak puknie w coś noskiem, to pasek zachodzi na oczy, no i w ogóle, jak oprze na czymś pysk, to cała głowa łącznie z oczami jej w niego wchodzi...nie wiem, czy to normalne w fizjologach?
Jak siedzi i rusza głową to wszystko wydaje się być w porządku...
...pomocy :lol:

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-qnz7PdrU5SI/TyxjwtUhrbI/AAAAAAAABBw/JgLG-rCeycg/s640/BastaKag006.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-1rXDZD4_bCw/Tyxju8uPV_I/AAAAAAAABBY/7WjxN5c2zdc/s640/BastaKag001.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-FAmOdsxShUI/TyxjvEu_TCI/AAAAAAAABBc/4tbXWA3meHA/s640/BastaKag003.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-Xan1t-Sa3pc/TyxjrH1pczI/AAAAAAAABBI/b--m1yCfzFk/s640/BastaKag002.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-72EbuDvD6ts/TyxjvYQtAmI/AAAAAAAABBk/CuSQPplFt78/s640/BastaKag004.jpg[/IMG]


Co o tym myślicie? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Tak, fizjologi w 90% przypadkach wchodza w oczy, niestety. Ale jest duzo wiecej plusow:) Na wysokosc jest dobry, pies otworzy pysk i wypelni caly kosz. Na dlugosc moglby byc ciut dluzszy, chyba ze pies smieci nie zjada ;) Ale nie dobierzesz takiej samej wysokosci i dluzszego, wiec zostaw:)

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj bardzo późno napisałam do Maszera maila z zapytaniem o jego opinię...odpisał praktycznie od razu :-o
No i jego zdaniem kaganiec jest troszkę za duży faktycznie, także zdam się na jego "oko" i kupię inny rozmiar, a ten mogę komuś odsprzedać :)
Faktycznie zamówiłam go dość pobieżnie pamiętając wyniki niegdysiejszego mierzenia Bastuchowej mordy, wychodząc z założenia, że ma dość standardowej wielkości główkę. Okazuje się jednak, że jej łepek jest węższy niż u ONki, więc musimy wziąć jakiś mniejszy rozmiar :)

Kojarzycie jakie wymiary mają poszczególne "rasy" kagańców?
Dziś mierzyłam kilka razy i za każdym razem wychodzą mi wymiary:
11cm długości kufy
29cm obwodu

Nadal nie wiem, czy robię to dobrze, bo Basta mi się strasznie kręci przy tym....dlatego powtórzyłam mierzenie kilka razy i za każdym razem identyczny wynik...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']a nie mozesz wymienic u mszera?? Wiesz, mi maszer tez doradzil i zrobil to dobrze:)[/QUOTE]

Tak, właśnie to robię :) Ale wygodniej i dla mnie i dla niego jest chyba zamówić po prostu nowy, a ten sprzedać komuś kto akurat taki rozmiar potrzebuje. Zaproponował nawet, że jeśli trafi mu się akurat klient z Krakowa, który potrzebuje tego rozmiaru, to dam im namiary na mnie, więc raczej bez problemu się obejdzie :)
A głowa Basty okazała się zupełnie nie ONkowa, teraz p. Maszer myśli co do niej dopasować :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Nie rozumiem, czemu nie chce zwrocic do maszera ;) Przeciez masz na to ustawowe 10 dni, jestem prawie pewna ze tak bedzie latwiej. Sprzedajac czesto schodzisz z ceny no i nie tak latwo sprzedac konkretny model.[/QUOTE]

Między innymi dlatego, że odesłanie kagańca i czekanie na nowy to około tydzień czekania, a akurat w tym tygodniu planuję psy do Krakowa zabrać na kilka dni, więc jakiś kaganiec warto mieć :D
Poza tym musiałabym płacić znowu za przesyłkę, więc akurat te 10zł co bym za przesyłkę zapłaciła, to opuszczę cenę kupującemu za to, że kaganiec był 3 dni noszony ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']wszystkie są dobre , kaganiec każdej z tych firm starczy na lata .[/QUOTE]

dzięki
z tego co widziałam Maszera są tańsze
strasznie mi się podoba że pychole nie są ograniczone i mogą sobie w nich ziewać i dychać do woli. mam też problem bo jeden z psów strasznie się ślini, więc i tu plus bo nie będzie się zapychał glutami śliniak :D

Link to comment
Share on other sites

Sznaucer DINO jest dość spory ale brzydko się trzyma pasek na nosie, jest tuż nad koszem przez co nos psa opiera się na koszyku. Ja u nas przerobiłam troche ten kaganiec. Jest głeboki, dość długi ale wąski i nie idzie go rozgiąć.
Zmierzyłabym Ci dokładnie ale.. obecnie nie posiadam dostępu do linijki ;)

Na czerwono zaznaczyłam trzy główne wady tego kagańca. czyli za wysoko pasek na nosie, przesuwające sie po bokach paski (swoją drogą powinny być niżej przynitowane) oraz łączenie paska na kark z koszem- lata w górę i dół co bardzo przeszkadza przy drobniejszych psach- wystarczyłoby żeby producent trochę pomyślał

[IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/97135e571699c156919b93b939dbd63f480x360.jpg[/IMG]

A tu masz na moim psie. Jak pisałam wyżej nasz kaganiec DINOwski jest przerobiony
[IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/P1050544480x380.jpg[/IMG]

Edited by Pinesk@
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...