Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

ja kiedyś 'mierzyłam' baskera na oko w sklepie, to wydawało mi się, że 3-ka będzie w sam raz, na szczęście nie kupiłam, bo gdzieś tu wrzucano psy w 3-ce o zupełnie innej budowie pyska, niż mój Pat.

może to i niezły kaganiec (jest na pewno lżejszy od chopo, bo ten robi siniaki na łydkach, sprawdzone...), ale minusem jest mała rozmiarówka. czwórka to bodajże największy...? i jak się to ma do Kasty i do pyska np. kaukaza?

jeśli chodzi o Walda, to ten patrykowy był bardzo na styk, myślę, że 2cm po wymiarach z długości i z głębokości byłby ok. a najlepiej 2cm w nosie i 3-4 w paszczy ;)

Link to comment
Share on other sites

Mnie się wydawał bardzo dziwny ten kaganiec, ale tak teraz jak widziałam parę psów w tym na żywo to zaczęłam dumać, czy by nie kupić laskom. Znaczy Młodej dopiero jak jej przestanie ryło rosnąć oczywiście, obecny kaganiec mamy już na styk :roll: Nie macie możliwości przymierzyć różnych rozmiarów różnych kagańców gdzieś w stacjonarnych zoologach w Krk?

Link to comment
Share on other sites

Ja też go chciałam kupić psom , suce chciałam wziąć 2ke ale już mam pewność że by w nią nie weszła , a psu według rozmiarówki 3 a widzę po Kaście że i w 4 by nie wszedł bo ma szerszy pysk niż ona .
Także conajmniej dziwne te kagańce są , nie wiem czy ryzykować kiedyś i kupić 5tke one mi sie wydają wąskie ciągle a mój pies ma mega szeroki pysk (nie chodzi że aż tak duży bo ma jak Kasta tylko że bardzo szeroki) .
Także przez jego szerokość ryja jedyny dobry kaganiec na szerokości to mam materiałowy ten , nawet z dingo duży bokser mu się wbijają druciki w boki no ale w nim ma więcej miejsca na dyszenie .
Nie przyszło mi do głowy że będę miała taki problem z dobraniem kagańca , wszystkie które miałam były dobre póki nie skończył 1,5 roku .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Mnie się wydawał bardzo dziwny ten kaganiec, ale tak teraz jak widziałam parę psów w tym na żywo to zaczęłam dumać, czy by nie kupić laskom. Znaczy Młodej dopiero jak jej przestanie ryło rosnąć oczywiście, obecny kaganiec mamy już na styk :roll: Nie macie możliwości przymierzyć różnych rozmiarów różnych kagańców gdzieś w stacjonarnych zoologach w Krk?[/QUOTE]

Baskerville w karusku z tego co wiem, widziałam także w kakadu, tam można mierzyć. Sklepu chopo nie ma w krk wgl, właśnie mam ten problem, albo kupować przez net z poznania albo z żor przez allegro.

A właśnie może ktoś miał ten sam problem, ponieważ kupuje właśnie chopo i mam dylemat... wszędzie jak byk pisze długość na sznaucera miniaturę sukę 7cm, a Pan na allegro ma inną rozmiarówkę([URL]http://allegro.pl/kaganiec-fizjologiczny-chopo-sznaucer-miniaturowy-i4149877173.html[/URL]) byłam w szoku, ale wczoraj dzwoniłam i ten pan zmierzył mi dokładnie kaganiec i było tak jak w wymiarach na aukcji.... mierzył od wewnątrz kaganiec... i mam wielki dylemat... bo moje dwie sznaucerki mają 6cm- długość kufy... wiem z doświadczenia, że nie należy patrzyć na rasy w chopo, bo mam w schronisku kaganiec na owczarka niemieckiego psa i używam go dla labka, asty, a nawet bullterriera na którego kaganiec na bullterriera był za mały... ale jak to jest że wszędzie jest 7cm, a ten jeden człowiek który mierzył własnymi rękami ma kagańce 6cm... chętnie bym przymierzyła ale nie dany mi jest sklep w krakowie czy w warszawie -_- skąd mógłby mi ktoś przywieźć i ewentualnie zwrócić później....
może ktoś ma chopo i by zmierzył swój kaganiec i porównał z tymi wymiarami na aukcji? np. na pudla, jamnika sukę, bo jeśli te wymiary są ok to się nad tym rozmiarem zastanawiam, będę bardzo wdzięczna!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robokalipsa']A ja nie widZiałam :angryy: Jestem mocno do tyłu ech,ale nadrobie spoko :cool3:

[B]MAJKA [/B]Baskerville dla Wlada odpada i mówię to w pełni przekonana. Nie ma opcji ,żeby Wald wyglądał i czuł się ok w baskecie. Rozmiarówka jest tragiczna.

[B]Badaj to:
Kasta - [/B]długość kufy[B] 8cm - [/B]obwód pyska przed oczami[B] 29,5cm
Wald - [/B]długość kufy[B] 10cm - [/B]obwód pyska -?-[B] 25 cm[/B]

Mamy rozmiar [B]4[/B] - wymiary podane przez producenta :
4 /Długość [B]12.5cm[/B] / Obwód kufy [B]36.5cm[/B]
[/QUOTE]
Moja hodowczyni ma dla brata Waldka właśnie basketa i jego kiedyś mierzyłam - względnie wyglądało ok, tylko jedno ale - Wald mimo paska zabezpieczającego i zaciśnięcia na maxa ten kagan od razu z pyska zdarł :D Tyle że brat Walda jest potężniejszy i szerszy.
Mierzyłam na wystawie też fizjo jak Wald był młody i mniej mnie przekonał...

Wald ma ogólnie pysk niewymiarowy, nie jestem w stanie go porównać do żadnej rasy - głowa w czaszce szeroka, kufa wąska, a długa...Wszystko co mierzyłam nie pasuje albo tu albo tu...
Ten co mierzyłam z Pata jest za mały o kilka cm tak na styk - dotyka nosem końca, ale nie ciśnie go, jedynie gdzie jest faktycznie za ciasny to kość policzkowa, ale powiedzmy że to akurat można rozgiąć.


[QUOTE]A dla waldka kupiłabym ten

[URL="http://www.sklepy24.pl/sklep/ipo-sklep_pl/produkt/kaganiec-airedale-terrier-skora-suka-kod-ch-533/1247"]http://www.sklepy24.pl/sklep/ipo-skl...od-ch-533/1247[/URL][/QUOTE]
po wymiarach nie wiem, ale na oko wydaje mi się że ten kaganiec by mu przeszkadzał.

Wald ma też to do siebie że on ma nos lekko zadarty i wszystkie kagany lecą mu na oczy. W połączeniu z bardzo szybkim galopem i uderzaniem kagańcem o pysk daje to piorunujący efekt i dyskomfort dla psa.
Nie wiem czy to zdjęcie obrazuje jego pysk ale wygląda to mniej więcej tak :

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-HEqls_nr7Zg/UzBO0NdTsqI/AAAAAAAAWhQ/yTdhLzFEFPU/s640/pyyyy.jpg[/IMG]

do tej pory nosił skórkowy model na charta, może pokazywałam :
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-cBRZNOqaBSg/UpimYjMJjBI/AAAAAAAARL8/9PUnkeOkMy8/s640/DSC00354.JPG[/IMG]
Co myślicie?
Bo już ostatecznie zastanawiam się czy nie wziąć drugiego takiego samego, albo zdjąć z tego miarę i zamówić idento materiał...
Ten niestety po spotkaniu z teściową się zniekształcił tak że pies w nim nie może chodzić...

Link to comment
Share on other sites

Ha, dobrze że tego baskera nie kupiłam, a miałam zamiar dla Magii. Tylko że Magia ma dłuuugą mordę i dlatego tak zwlekałam i zwlekałam, bo w sumie ma chopo, ale też średnio dobrany (trochę krótki więc ma pasek z tylu popuszczony bo nie zwala kagańca)...

Rumi. kaganiec nowofundland suka jest taki jak mój z wymiarami podany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Mnie się wydawał bardzo dziwny ten kaganiec, ale tak teraz jak widziałam parę psów w tym na żywo to zaczęłam dumać, czy by nie kupić laskom. Znaczy Młodej dopiero jak jej przestanie ryło rosnąć oczywiście, obecny kaganiec mamy już na styk :roll: Nie macie możliwości przymierzyć różnych rozmiarów różnych kagańców gdzieś w stacjonarnych zoologach w Krk?[/QUOTE]

w zoologicznym na Lea w Krakowie są baskery, można zmierzyć na psie, ale chopo - nie ma nigdzie niestety :( trzeba brać na czuja.
ja miałam farta, że kundlowi dopasowałam 'rasowo' kaganiec, bo jest między sznupem mini a średniakiem i żaden ze sznupowych by nie pasował, a cockerowy idealnie leży.

Majkowska, u Waldka jest o tyle lipa z fizjologiem, że on się nim w trakcie biegu zatłucze... Patryk w kagańcu się nawet nie otrzepuje, unika skakania, żeby się nie obijał, nosi tak 'odpowiedzialnie', a Wald poleciał przed siebie i rył w ziemi - myślę, że może się chopo poobijać i chyba celowałabym w ten nylonowy na wymiar polecany przez Gops.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']No właśnie też mnie to wstrzymuje przed fizjo, bo jednak kagan potrzebny mi głównie do tego żeby go puścić w krzaki w mieście, a Wald nie chodzi tylko biega galopem, więc jemu to i nawet obroża zagraża :lol:

A Karusek co ma w takim razie? Baskery???[/QUOTE]

najwyraźniej tak, bo dzwoniłam z pytaniem o chopo, to powiedzieli że nie ma i nie będzie :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pani Profesor']najwyraźniej tak, bo dzwoniłam z pytaniem o chopo, to powiedzieli że nie ma i nie będzie :([/QUOTE]

tak mają baskery, a tak jak pisałam wcześniej, dwa sklepy w polsce mają prawie wszystkie modele chopo i jest to ipo sklep oraz hanama hurtownia która wystawia na allegro. można znaleźć też na qbrak i prodog niektóre modele, ale nie wszystkie.... jedyna nadzieja to też wystawa w krakowie w czerwcu, pan z hurtowni hanama mówił mi wczoraj że prawdopodobnie będą ze stoiskiem w krakowie(tylko warto by było pewnie zadzwonić wcześniej aby wzięli konkretne modele)

z obserwacji także wnioskuję że bardzo trudno jest dobrać model baskera, co zresztą jest udowodnione wyżej, nie raz widziałam psa w baskerze, który mógł ledwo pysk otworzyć...

Edited by Rumi.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet']Chyba zalezy od psa bo moj robi wszystko w fizjologu i mu nic nie przeszkadza :lol:[/QUOTE]

mój się dość często otrzepuje (praktycznie po wszystkim), ale w fizjologu nie mógł - kręcił smętnie łbem jak zabawka, której kończą się baterie :diabloti: ale dzisiaj w dość intensywnej ulewie skapitulował i się wytrzepał - żyje, oczu nie stracił, więc chyba się da ;)

Link to comment
Share on other sites

nie wiem czy już wstawiałam, no ale trudno, zdobyłam zdjęcia, to wstawiam :evil_lol: chopo amstaff/pit pies

[URL="http://s1372.photobucket.com/user/martyyna/media/spacer/spacer1032014125_zps8ce504a8.jpg.html"][IMG]http://i1372.photobucket.com/albums/ag355/martyyna/spacer/spacer1032014125_zps8ce504a8.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://s1372.photobucket.com/user/martyyna/media/spacer/DSC_0509_zps6152b84a.jpg.html"][IMG]http://i1372.photobucket.com/albums/ag355/martyyna/spacer/DSC_0509_zps6152b84a.jpg[/IMG][/URL]

Edited by Vailet
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robokalipsa']Jasne że można. Ja wycięłam :

[IMG]http://i59.tinypic.com/ac7x9y.jpg[/IMG]
[IMG]http://i1372.photobucket.com/albums/ag355/martyyna/spacer/spacer1032014125_zps8ce504a8.jpg[/IMG][/QUOTE]
Czy ta dziewczyna co sprzedaje tutaj kagańce chopo, ma takie na sprzedaż? i czym się różnią oprócz metalu?

Link to comment
Share on other sites

Jak komuś lata albo spada fizjolog to polecam nie tyle co dociskać pasek, co docisnąć metal, ten przy policzkach. Miałam ten problem przy swoim drugim kagańcu, mimo, że model był identyczny. Spadał z głowy. Myślałam, że jest coś nie tak, a wystarczyło go tylko ścisnąć raz w rękach i jest idealnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']Valiet, zaskoczona jestem jak mu ten astowy pasuje :D
A nie ma problemu przy bieganiu że jest tyle luzu i lata??
Widzę też że chyba pasek od szyi jest dośc luźno - nie ściąga??[/QUOTE]

luzu? on za dużo luzu nie ma :lol: mógłby być o jakieś 2cm dłuższy ale i tak jest super. mu nic nie przeszkadza, nosi go codziennie prawie na każdy spacer i robi w nim wszystko, zachowuje się w nim tak samo jak bez niego, więc chyba mu pasuje;) a no i nie ściągnał go nigdy, chociaż na samym poczatku często próbował

Edited by Vailet
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...