Jump to content
Dogomania

Co jest złego w psach nierodowodych?


Recommended Posts

[quote name='Evelina']I dlatego tacy zdegenerowani. Patrz cytat nizej ... :evil_lol:

Krew blekitna nie hamoglobiny, kawior niezdrowy, a srebro sniedzieje .... fuj :obrazic:[/quote]


Wszystko co przyjemne to:albo niezdrowe,albo niemoralne,albo tuczace.....albo... fuj..I jak tu żyć?!:-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='dove']Powtórzę, zakładam że psy nadają się do hodowli (nie ma wpisu w metryczce, że psy nie hodowlane). Ale właściciel nie zadbał o wystawy. Czy w takiej sytuacji szczeniaczki dostaną metryczki w ZK? Czy one są RODOWODOWE?[/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Nigdy nie dostaną ![/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Kazirodztwa to najwięcej u wiejskich kundelków.Który nie na łańcuchu, ten kryje wszystkie suki jakie dopadnie.We wsiach położonych na uboczu wszystkie psy to bliska rodzina.Z tych nie utopionych przeżywają tylko najsilniejsze.[B]W hodowlanych miotach ratuje się kazde szczenię a potem ludzie bzdury mówią jakie te rasowe chorowite[/B].[/QUOTE]Ale w sumie maja troche racji.
W przypadku gdy suka sama odtraca ktoregos ze swych malych to sygnal, ze cos z nim jest nie tak.
Zachowanie instyktownie i jak najbardziej poprawne, w ktore ingeruje czlowiek za wszelka cene ratujac malucha (czesto jest to niestety impuls finansowy) w przekonaniu, ze robi dobrze.

[QUOTE]Wszystko co przyjemne to:albo niezdrowe,albo niemoralne,albo tuczace.....albo... fuj..[B]I jak tu żyć[/B]?![/QUOTE]Normalnie :evil_lol:
Nie pic, nie palic, jesc z umiarem i sie nie szlajac :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina']

Normalnie :evil_lol:
Nie pic, nie palic, jesc z umiarem i sie nie szlajac :evil_lol:[/quote]

Pewnie jeszcze nie przeklinać?
To nie jest normalne.:crazyeye: To nie jest życie:shake:. To klasztor:-( .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Pewnie jeszcze nie przeklinać?
To nie jest normalne.:crazyeye: To nie jest życie:shake:. To klasztor:-( .[/QUOTE]Nie wiedzialam zem zakonnica. Milo mi [img]http://yelims3.free.fr/Jesuis/Danseuse.gif[/img]
Jeszcze tylko brzydkie mysli przepedze :wallbash: i swieta zostane [img]http://www.yelims.com/IPB/Invision-Board-France-30.gif[/img]

[B]Puli[/B], kreatywnosc to moja specjalnosc :evil_lol:

A o czym byl ten topik ? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

wszystko jedno czy od dobrego hodowcy majacego optymalnie3 suczki do rozrodu i nie trzymajacego psa w kojcach lub piwnicach(a gdy przyjdzie nabywca umieszcza szczenie na poduszkach w pokoju),czy piesek jest ze schroniska,decyzja powinna byc przemyslana,przekalkulowana,spontanicznosc jest nie wskazana,nie moze byc prezentem ,zachcianka ukochanego dziecka.Pies ,przybywajacy do domu musi traktowany byc jak czlonek rodziny(a to kosztuje i zobowiazuje)przez okolo18 lat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina']Nie wiedzialam zem zakonnica. Milo mi [IMG]http://yelims3.free.fr/Jesuis/Danseuse.gif[/IMG]
Jeszcze tylko brzydkie mysli przepedze :wallbash: i swieta zostane [IMG]http://www.yelims.com/IPB/Invision-Board-France-30.gif[/IMG] [/quote]

Zaprawdę powiadam Ci - brzydkie myśli są rzeczą ludzką. Nawet święci musieli walczyć z pokusami cielesnymi :cool3:

[quote name='Evelina']A o czym byl ten topik ? :hmmmm:[/quote]

Do tego by trzeba archeologa :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Zaprawdę powiadam Ci - brzydkie myśli są rzeczą ludzką. Nawet święci musieli walczyć z pokusami cielesnymi :cool3:[/quote]Nawet nie wiesz jak mi ulzylo. Ale walczyc z tymi no..... nie bede.
Cos z [I]ludzia[/I] sobie zostawie :evil_lol:

[quote name='Behemot']Do tego by trzeba archeologa :cool3:[/QUOTE]Cos mi sie zdaje, ze powinnam sie stad zmyc :oops: zanim mnie jaki mod nie pogoni :cool3:
Milo mi bylo. :lol: Lubiam Was kobitki. :oops: To chyba ludzkie .... nie ? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina'] :lol: Lubiam Was kobitki. :oops: To chyba ludzkie .... nie ? :hmmmm:[/quote]


:roflt: :roflt: :roflt: :roflt: :roflt:
Jeszcze jak!:buzi: A jakie bezpieczne, bo nic bez rodowodu z tego nie wyniknie:laugh2_2:

Link to comment
Share on other sites

zdrowe,szczesliwe.Moj ostatni piesek Max-jamniczek zyl 18 lat ,umarl naAngine Pecktoris.Kupilam go b.chorego ,mial grzybice,krzywice,alergie,niedorozwuj zoladka.Karmilam go 2 lata lyzeczka,leczylam grzybice i krzywice Vigantolem.Kartoteke w klinice mial b.gruba,no i.........................:multi: cale starania nie poszly na marne.Po 3 latach stopniowo piesek dochodzil do sil,nie byl lysy ,stal sie zdrowym pieskiem ...............do 18lat-moze dlatego byl zdrowy ,bo byl starym kawalerem;) Obecnie mam 7 -letnia stara panne,zdrowa mala chalasnice b.kochana,8 -letniego starego kawalera b.zdrowy egocentryk,no i z papierami z hodowli wykupilam 5 letnia bbbbb chora suczke,ktora slozyla do rozrodu,(ma rodowod,wszystko pisze -cale drzewo geneologiczne )O ta sierote walcze,zeby tylko przezyla:-(

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście zdarza się, że piesek może dożyć tak sędziwego wieku, ale tak to ujęłaś, jakby taka dlugość życia była normą - a to chyba raczej wyjątek? :roll:

Pozdrów ode mnie swoje psiaki! :loveu:
BTW: też kiedyś miałam ciężko chorego psa (padaczka pourazowa). Był leczony i dożył 13 roku życia. Mój kochany.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']wszystko jedno czy od dobrego hodowcy majacego optymalnie3 suczki do rozrodu i nie trzymajacego psa w kojcach lub piwnicach(a gdy przyjdzie nabywca umieszcza szczenie na poduszkach w pokoju),czy piesek jest ze schroniska,decyzja powinna byc przemyslana,przekalkulowana,spontanicznosc jest nie wskazana,nie moze byc prezentem ,zachcianka ukochanego dziecka.Pies ,przybywajacy do domu musi traktowany byc jak czlonek rodziny(a to kosztuje i zobowiazuje)przez okolo18 lat.[/quote] Moja sucz jest prezentem- dostałam ją i czy przez to jesto gorsza? Mniej fajna? Mniej kochana? I dzieckiem jestem-jak ją dostaam miałam 16lat. Chyba czas ją oddać może będzie miała lepiej w jakiejś rodzinie która przemyśli adopcję psa, a wcześniej posiedzi w schronie-sucz nie rodzinka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Chyba niewiele psów jest aż tak długowiecznych? :roll:
[/quote]

Największe szanse mają psy średniej wielkości.Jak nie sa chemią pasione i na betonie trzymane.Znam też dwa 16-letnie ONki w niezłej formie.

Link to comment
Share on other sites

Moi drodzy, nie pakujmy wszystkich psów do jednego wora :shake: . To oczywiste, że są i "rasowe bez rodowodu", które w dobrym zdrowiu przeżyją kilkanaście lat, jak i "papierkowe", które okażą się bardzo chorowite. Każdego psa należy kochać i dbać o niego i wszyscy tu o tym piszą. Zastanawia natomiast, dlaczego tak wiele tych "kochanych" ląduje w schroniskach? Ja nie mówię, że każdy pies bez papierów będzie kiedyś oddany, tylko dlaczego w schronach jest tak dużo "prawie rasowych"?

Dla mnie kwestią nierozwiązaną jest, dlaczego rozmnożyć psa nierodowodowego? Bo dajmy na to: ktoś znajomy chce psa po naszej suni (bez rodowodu). Dlaczego? Bo odpowiada mu jej wyglad, charakter, usposobienie. No dobrze, ale co jak szczenię nie odziedziczy cech po matce tylko po ojcu(albo po prapradziadku)? I zamiast spokojnego malucha wyrośnie mały diabełek( nie piszę o możliwościach zachorowania, bo inni już na ten temat powiedzieli wszystko). Co wtedy? Czy naprawdę wszyscy nazwani "dobrymi rękoma" są skłonni pracować nad psem, który nie spełnił oczekiwań?

Ja myślę, że odpowiedź na pytanie postawione w innym temacie (nie chce robić offa), dlaczego jak pies to tylko schron albo rodowód, brzmi następująco: albo ktoś świadomie podejmuje ryzyko i decyduje się na schroniskowca, będzie z nim pracował i kochał niezależnie jaki będzie, albo płaci i wybiera psa, który będzie jak najwierniej odzwierciedlał jego oczekiwania ( nie mówie, że w 100%, pies to tylko zwierzę, no i każdy jest inny) czyli w pełni rasowego.

[SIZE=1]Rozpisało mi się, wiem, ale jakoś mnie paluszki swędzą jak czytam takie treści, chyba widziałam już za dużo biedulek w schronisku - efektów cudzej nieodpowiedzialności.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...