Jump to content
Dogomania

Prośba o radę.Mieszkam sama,chcę wziąć kundelka 1-rocznego...


nija

Recommended Posts

Jeżeli chodzi o karmę to zdecydowanie polecam Ci karmy Brit-a. Są bardzo tanie. Karmie nimi swoje pieski i jak na razie jestem bardzo zadowolony. [url]http://keko.pl/pl/karma-sucha-dla-psa-brit-junior-15kg.html[/url] W razie czego karmę możesz spokojnie zmienić tyle, że pamiętaj o 7 dniowym przejściu z jednej na drugą. Jest to bardzo ważne, żeby uniknąć problemów z żołądkiem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='nija']będzie,jeśli tylko pozytywnie przejdę rozmowę kwalifikacyjną :P[/QUOTE]

biorąc pod uwagę twoje przemyślenia, rozważania, w ogóle to, że się zastanawiasz nad wszystkim - myślę że jesteś osobą na tyle odpowiedzialną, że ta rozmowa będzie wyłącznie formalnością :-)
nija trzymam naprawdę mocno kciuki, żeby wszystko się udało i życzę ci żebyś codziennie była co najmniej tak mile zaskakiwana przez swojego psiaka jak ja, kiedy z każdym dniem coraz bardziej będzie okazywać ci swoją wdzięczność, miłość i przywiązanie :-) będę śledzić ten wątek...

Link to comment
Share on other sites

oj tak :)
po rozmowie od razu zabiorę się za kompletowanie wyprawki.
zastanawia mnie tylko kupno 15kg karmy... jeśli zamówię przez internet,to zapłacę za przesyłkę chyba 40 zł :(
a sama ze sklepu też nie dodźwignę...no nic,coś się wymyśli może.

Link to comment
Share on other sites

ojjjj nija słonko nie zapłacisz za przesyłkę ze sklepu internetowego, bo w porządnych sklepach internetowych jest tak, że przy zamówieniu powyżej 100zl (z reguły) lub powyżej 10 kg nie płaci się za przesyłkę, a paczka dostarczana jest pocztą kurierską i można sobie nawet wybrać termin dostawy (tzn dzień tyg od pon do pt) gorzej z godziną, raczej cały dzień ktoś musi być (w dodatku przygotowany finansowo) ;)

Link to comment
Share on other sites

nija jeżeli mogę coś doradzić na podstwie własnych doświadczeń z naszym nutkiem-podrzutkiem (teściu ostatnio tak wyrymował - zdolny chłop :evil_lol: ) to spróbuj na początek kupić w sklepie jakieś mniejsze opakowanie karmy i sprawdź czy sunia będzie jadła. U nas było tak, że pies przyjechał z 10kg workiem karmy, którą do tej pory jadł i się jedzonko "odwidziało". Tylko że u nas jest drugi pies, który zje wszystko, więc się nic nie marnuje.

Link to comment
Share on other sites

z tego co wiem Avilia-DT Finki wspominała coś o wprowadzaniu karmy Josera (którą najbardziej chcę kupić ) Fince,więc może zostanę przy tym.
poprosiłam Avilie żeby jej delikatnie zmieniła karmę na Joserę,jak się przyjmie,to będę kontynuować :)

Link to comment
Share on other sites

[B]nija[/B] powiem Ci coś z autopsji. Wynajmujemy z chłopakiem pokój, ale z wspaniałymi współlokatorami i u wspaniałych ludzi. Wychowałam sie w domu pełnym zwierząt i wraz z wyjazdem na studia nie umiałam sobie bez nich poradzić. Mojemu chłopakowi ma pasja się udzieliła. Bardzo długo zastanawialismy się nad adopcją psa-bałam się, że nie damy rady, że warunki mieszkaniowe nie takie, że koszta nas przerosną, że coś pójdzie nie tak. Tu na dogomanii podobnie jak Ty radziłam się ludzi, czy pies jest dla mnie. I wiesz co? Dokładnie 29 kwietnia na stronie schroniska zobaczyłam sunię-biedną, maleńką, samotną. Serce zabiło mocniej i od 02.05 jest z nami :) I wszystko się układa! Zdarza się, że co jakiś czas jedziemy 3 godz autobusem do domu i mimo wszystko wiem, że podjeliśmy słuszną decyzję! Patrząc, jak Maja się zmieniła, jak bardzo nas kocha a my ją wiem, że wszystko da się pokonać, jeżeli się chce!!
Więc głowa do góry, jeśli jesteś świadoma obowiazku-do odwaznych świat należy! :)
kolejna bida będzie szczęśliwa :)

Link to comment
Share on other sites

To może wypowiem się ja:
Finka zje dosłownie WSZYSTKO co dostanie.Sunia ma tak ogromny apetyt,że to jest aż nie adekwatne do jej rozmiaru!To taki odkurzacz!Nija jakiej karmy byś nie kupiła ona i tak ją zje.Tylko proszę-dawkuj jej porcje,bo się dziewczyna roztyje i będziesz miała małe sumo;) Oczywiście mogę jej zacząć wprowadzać Joserę jeżeli tylko jesteś pewna,że tą karmą będziesz karmić.Jeżeli zostaniesz przy Bricie to karmy zmieniać nie będę.
Z niecierpliwością czekam na wizytę.

P.S-Mój TZ prosił żebym napisała,że Finka tylko szura nosem po parkiecie i szuka jakichkolwiek okruszków żeby tylko coś zjeść.Ona nie zna umiaru;)

Link to comment
Share on other sites

"...gorzej z godziną, raczej cały dzień ktoś musi być..."
Polecam sklep internetowy "Kuchnia pupila". Jeśli dostarczają w Twoim rejonie i dysponują karmą, którą ostatecznie wybierzesz, to godzinę też można wybrać. Nigdy nie przyjeżdżają za wcześnie, jeśli się spóźniają, to 15 - 20 min (korki). Kurier dostarcza pod drzwi. Można też zamawiać telefonicznie. Wygoogluj sobie ich stronę, tam są wszystkie informacje.
Trzymam kciuki. Psinka, którą zamierzasz przygarnąć jest urocza.
Pozdrawiam
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beta&Czata']"...gorzej z godziną, raczej cały dzień ktoś musi być..."
Polecam sklep internetowy "Kuchnia pupila". Jeśli dostarczają w Twoim rejonie i dysponują karmą, którą ostatecznie wybierzesz, to godzinę też można wybrać. Nigdy nie przyjeżdżają za wcześnie, jeśli się spóźniają, to 15 - 20 min (korki). Kurier dostarcza pod drzwi. Można też zamawiać telefonicznie. Wygoogluj sobie ich stronę, tam są wszystkie informacje.
Trzymam kciuki. Psinka, którą zamierzasz przygarnąć jest urocza.
Pozdrawiam
Elżbieta[/QUOTE]

Elu daj Link do tej "Kuchni..."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nija']oj tak :)
po rozmowie od razu zabiorę się za kompletowanie wyprawki.
zastanawia mnie tylko kupno 15kg karmy... jeśli zamówię przez internet,to zapłacę za przesyłkę chyba 40 zł :(
a sama ze sklepu też nie dodźwignę...no nic,coś się wymyśli może.[/QUOTE]

W Krak Vecie za zamówienie powyżej 99zł przesyłka gratis :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beta&Czata']"...gorzej z godziną, raczej cały dzień ktoś musi być..."
Polecam sklep internetowy "Kuchnia pupila". Jeśli dostarczają w Twoim rejonie i dysponują karmą, którą ostatecznie wybierzesz, to godzinę też można wybrać. Nigdy nie przyjeżdżają za wcześnie, jeśli się spóźniają, to 15 - 20 min (korki). Kurier dostarcza pod drzwi. Można też zamawiać telefonicznie. Wygoogluj sobie ich stronę, tam są wszystkie informacje.
Trzymam kciuki. Psinka, którą zamierzasz przygarnąć jest urocza.
Pozdrawiam
Elżbieta[/QUOTE]

może rzeczywiście jest możliwość ustalenia godziny, ale Kuchnia Pupila jest dość drogim sklepem w porównaniu z innymi internetowymi

Ja korzystałam z TeleKarmy i Świata Karm ;)

Link to comment
Share on other sites

Moje drogie,jest wielki problem.
Jestem przerażona i zmartwiona,odbyłam rozmowę z moją mamą,która kategorycznie odmawia mi pomocy finansowej w związku z pieskiem.
Jak bym mogła pracować,to by problemu nie było,ale jak już mówiłam,na moich studiach jest to niewykonalne.

Nie mam pojęcia co zrobić,zostałam zawalona komentarzami typu :"wszystkie ceny idą w górę,nie stać nas;utrzymanie psa to co najmniej 150zł miesięcznie;szczepienia są drogie,weterzynarz jest drogi,jedzenie drogie"
generalnie nie dostanę ani grosza więcej i jest to moją lekką obawą,co ja zrobię jak nie wystarczy mi na wszystko pieniędzy,skoro to wszystko takie drogie podobno.

oczywiście mogę olać to co uważają rodzice i spróbować utrzymać się z tego co dostaję i utrzymać na tym Finkę,tylko co będzie właśnie jak zachoruje,albo jak rzeczywiście te szczepienia są takie drogie i wg.mojej matki 15kg worek jedzenia na 3miesiące nie wystarczy...


POMOCY

Link to comment
Share on other sites

P.S.

i podkreślam,że nie ma tutaj żadnego mojego wahania,nie zmieniłam zdania co do tego,że chcę się nią zaopiekować,po prostu jestem totalnie uzależniona finansowo od rodziców przez najbliższe 4 lata.

i piszę otwarcie,że teraz potrzebuję waszych rad i opinii,bo nie chodzi o to,żebym bezmyślnie wzięła pieska,tylko szczerze,czy dam radę i ile mogę rzeczywiście miesięcznie musiała wydawać na pieska.
bo chodzi tylko i wyłącznie o finanse!

:( :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...