Jump to content
Dogomania

Prośba o radę.Mieszkam sama,chcę wziąć kundelka 1-rocznego...


nija

Recommended Posts

ok,dziękuję,zrobię taką listę :)

myślę,że do spacerów się przyzwyczaję i nie będzie problemu,nawet jak będę bardzo zmęczona.
podróże,to tak jak pisałam, co 2 tyg.chciałabym jeździć do domu,to jest ok.4,5-5h podróży,wiec nie tak źle. zastanawiam się tylko,czy lepiej wtedy jechać pociągiem,czy busem...
w busie jest nie tak wygodnie niestety,ale są za to jakieś 2 przystanki po drodze,na których mógłby się piesek "odsikać".

co do sklepu,to myślałam nad karusek.com.pl ?
i jak byś mogła mi podać adres do tego sklepiku w Lublinie,to była bym wdzięczna!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Sybel']
Drzewka decyzyjne to fajna sprawa, ale własnie trzeba ocenić też własną dyscyplinę i siłę chartakteru - dobry trening dla przyszłego lekarza ;)[/QUOTE]


to na pewno,przyda mi się dyscyplina.
uwielbiam długo spać,a przez to tracę cenny czas,więc piesek mnie zmusi siłą rzeczy do wcześniejszego "ruszenia tyłka" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nija']ok,dziękuję,zrobię taką listę :)

myślę,że do spacerów się przyzwyczaję i nie będzie problemu,nawet jak będę bardzo zmęczona.
podróże,to tak jak pisałam, co 2 tyg.chciałabym jeździć do domu,to jest ok.4,5-5h podróży,wiec nie tak źle. zastanawiam się tylko,czy lepiej wtedy jechać pociągiem,czy busem...
w busie jest nie tak wygodnie niestety,ale są za to jakieś 2 przystanki po drodze,na których mógłby się piesek "odsikać".

co do sklepu,to myślałam nad karusek.com.pl ?
i jak byś mogła mi podać adres do tego sklepiku w Lublinie,to była bym wdzięczna!! :)[/QUOTE]

Ja bym wybrała pociąg - mimo wszystko, więcej miejsca, 5 godzin pies spokojnie wytrzyma z sikaniem, jeśli wcześniej go nie napoisz na maksa ;) No i kierowcy nie zawsze się zgadzają na wzięcie psa, a nawet, jeśli zgodzi się kierowca to może się zdarzyć jakiś nawiedzony pasażer - pacan, który się nie zgodzi jechać z psem no i wtedy kierowca nie będzie mógł Was zabrać, bo takie mamy chore przepisy :roll:

Już piszę pw o sklepiku :) Odnośnie sklepów internetowych to ja się nie znam, ale tutaj na forum na pewno znajdziesz odpowiedni temat. Wiem tylko, że w krak-vecie są czasami niezłe jaja, bo zamawiasz coś, a przychodzi zupełnie coś innego :roll:

Link to comment
Share on other sites

no może rzeczywiście lepiej pociągiem,nigdy z pieskiem nie podróżowałam,dlatego pytam o opinie.
podobno małe psy mogą jeździć za darmo,jako bagaż podręczny,a innym trzeba bilet kupić,ciekawe ile kosztuje,ale nie sądzę żeby był to wielki koszt.

i dzięki za info o sklepiku :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nija']no może rzeczywiście lepiej pociągiem,nigdy z pieskiem nie podróżowałam,dlatego pytam o opinie.
podobno małe psy mogą jeździć za darmo,jako bagaż podręczny,a innym trzeba bilet kupić,ciekawe ile kosztuje,ale nie sądzę żeby był to wielki koszt.

i dzięki za info o sklepiku :)[/QUOTE]

Nie płaci się tylko za psy w kennelu - inaczej trzeba kupić bilet za 15 pln ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja też nigdy nie podróżowałam z pieskiem, ale chyba jednak wolałabym kupić bilet. Klatka dla psa kosztuje niemało i potrzeba czasu, aby psiak się do niej przyzwyczaił. Poza tym dla psów większych od jorka potrzeba już większego kennelu, a to może utrudniać zapakowanie się do pociągu. Ale sama zobaczysz, jak to wyjdzie, aby tobie i psince było najwygodniej.

Jeśli chodzi i akcesoria, to na pewno jest w krk czy w lublinie jakiś pchli targ. Ja na takim kaliskim kupiłam za grosze dwa wiklinowe legowiska, pełno kocyków, piłek, pluszaków- wszystko wyniosło mnie może z 30 złociszy. Warto może czegos w takich miejscach poszukać. Ja tam włąśnie poluję od pół roku na dużą klatkę, bo nie chcę wydawać tyle kasy na nową.

nija, ja też uwielbiałam dłuuugo spać :) Aż tu pojawiła się Baja i nie ma że boli- trzeba wstać i koniec. Faktycznie dzień się wydłużył i samopoczucie lepsze, a jeżeli chodzi o powroty to ja wieczorny spacer z psem traktuję jak odpoczynek.

Link to comment
Share on other sites

A w ogole do busa mozna zabrac psa ? Pociag chyba jest szybszy. Ja jeszcze nigdy z brunem nie jechalam niczym innym oprocz auta.On jest strasznym panikarzem ,po 3 latach z nami jeszcze nieufny do obcych i troche wycofany .W aucie za to spisuje sie na medal ,my mieszkamy za granica ,ale czesto do Polski jezdzimy -700 km ,bruno siedzi cala droge z tylu,troche pooglada widoczki,troche spi:)
nija ,a zdecydowalas sie czym bedziesz ja karmic? Czy suche czy gotowane? Suche napewno wygodniejsze dla wlasciciela ,ale gotowane chyba tansze od dobrej karmy. Ja gotuje brunowi na pare dni z gory ,ugotowane porcjuje i zamrazam, a suche tez zawsze jest ale bruno dostaje tak dodatkowo wieczorem troszke ,jak go glod chwyci.

Link to comment
Share on other sites

A sądzicie,że jak wezmę pieska do pociągu,zapłacę za bilet i nie będzie kennela,to muszę założyć kaganiec?czy to tylko dla agresywnych ras?

jeszcze nie wiem,czy będę gotować,czy kupować suchą karmę. a nie może być tak,że raz tak,a raz tak,czy nie za bardzo?
a co gotować,kaszę z mięsem np.?
chcę dla niej jak najlepiej.

co do bazarku,to nie wiem,czy jest coś takiego w Lublinie,ale poszukam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nija']A sądzicie,że jak wezmę pieska do pociągu,zapłacę za bilet i nie będzie kennela,to muszę założyć kaganiec?czy to tylko dla agresywnych ras?

jeszcze nie wiem,czy będę gotować,czy kupować suchą karmę. a nie może być tak,że raz tak,a raz tak,czy nie za bardzo?
a co gotować,kaszę z mięsem np.?
chcę dla niej jak najlepiej.

co do bazarku,to nie wiem,czy jest coś takiego w Lublinie,ale poszukam.[/QUOTE]

szukaj przedziału bez pasażerów jeśli takich nie ma znajdź najmniej zaludniony i zapytaj czy możesz psu zdjąć kaganiec .. jak nie to szukaj innego ;) głównie od pasażera zależy czy Twój pies będzie musiał mieć kaganiec, na ścisłość ja bym kupiła tylko kantar :P dla prowizorki :)

ja karmię główne suchym pokarmem obecnie przeszliśmy na acane, czasem gotuje ale to zależy czy mi się chce :P bo niestety gdybym przeniosła ją cześciej na gotowane to by mi suchego jeść nie chciała :( , dodaje czasem puszki dla psów z animondy .. surowe mięsko ale nie mieszam go nigdy z suchym jedzeniem bo potem są bączki :P przynajmniej u mojej ;)

z sklepów mogę polecic zooplus.pl (ja korzystam z irlandzkiej wersji) nigdy nie narzekałam :) z tego co wiem w PL działa sprawnie :)

Link to comment
Share on other sites

a zobacz na allegro te transporterki:
[URL]http://allegro.pl/listing.php/search?string=klatka+transporter++dla+psa&from_showcat=1&category=0&buy=0&distance=1&listing_sel=2&listing_interval=7&location_radio=1&selected_country=1&state=0&city=&exclude=&order=t&postcode=&price_from=&price_to=&st=gtext&change_view=1[/URL]

Link to comment
Share on other sites

hejka, no własnie. Na Dogo jest wiele Bazarków z rzeczami dla piesków, kotków i nie tylko. Można kupić tanio i dobrze, a przy tym dochód przeznaczony jest na pieski w potrzebie. zastanów się. Jak chcesz to poszukam Ci linki z Bazarkami w których są rzeczy dla psiaków.
Ja za nim wziełam psiaka też się długo zastanawiałam. Mieszkamy z mężem w niemczech, nie mamy tu rodziny która w nagłym wypadku mogłaby zostać z pieskiem. Zdecydowaliśmy się i nie żałujemy:-) To nasze szczęscie. Zostaje w domku sam ok 9 godzin dziennie, ale po pracy ma długie spacerki.

Link to comment
Share on other sites

ja ze swoim psem jak jeździłam pociągiem to zazwyczaj nie miałam problemu (taki średni pies) - jak jechałam przez całą Polskę, jakies 13h to ludzie nie robili problemów - psica jechała bez kagańca, a nawet spała na siedzisku na swoim kocyku. Nikt nie robił problemów! A bilet to koszt 4,5zł :-)
A ostatnio jak jechałysmy z siostrą z jej psem - mieszańcem wyżła, tez nikt nie skarzył się, że pies siedzi bez kagańca. Oczywiście miał kaganiec w razie czego. To zalezy jakich ludzi się spotyka, ale chyba częściej reagują pozytywnie na psy!
A odnosnie obróżek - tu podaje link na super bazarek, piekne obroże!! sama sobie tym razem odpuszcze, ale kto wie, może nastepnym razem [URL]http://www.dogomania.pl/threads/191521-taksowe-obroże-i-smycze-na-3-cele-do-10.09[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...