Jump to content
Dogomania

>>>Szariczek już nie cierpi, odszedł spokojnie...<<<


Olena84

Recommended Posts

Boże, Boże, jak tu nie zapłakać.... gdy przeczytałam tytuł, byłam pewna, że da się coś zrobić i dzięki deklaracjom stałym / jednorazowym uratować psa, tzn przed znalezieniem mu domu umieścić go może w płatnym DT.... aż się doczytałam, że psina nadal przebywa u tych potworów... i żadna interwencja nie wchodzi w grę... co za los, co za niesprawiedliwość.... Jeśli jednak sytuacja się zmieni, dajcie znać (najlepiej na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]), postaram się wspomóc jakimś groszem bo na widok zdjęcia z wanną przestaję widzieć...

Link to comment
Share on other sites

Aby zabrać psa prawnie, musi być mocny argument. My w takich przypadkach robimy to w asyście policji i za zgodą jednostki administracyjnej. Jest to wtedy, gdzie pozostawienie zwierzęcia u właściciela grozi jego śmiercią. Przeważnie są to akty bestialstwa, rażące zaniedbania.
W waszym przypadku nie wiedzę takiej możliwości chyba , że o czym nie wiem. Można tak pokierwować rozmowę z wlaścicielem aby dobrowolnie zrzekł sie psa , podpisal dokument ale on weżmie sobie następnego i stworzy mu podobne piekło. Można zawiadomic policję, nakarze mu poprawienie warunków, ewntulanie da mandat za brak szczepienia na wsciekliznę. Działamy w takim kraju, gdzie zwierzeta nie maja żadnych praw !Jutro mam podobną interwencje , 3 psy upiete pod golym niebem. Mysle, że facet z chęcią mi je odda ale gdzie je zabrać ?

Link to comment
Share on other sites

A czy ten facet na miejsce tych 3 zabranych psów nie postawi tam zaraz następnych i też będą tam siedzieć uwiązane na ciezkim łancuchu ,pewnie najczęściej bez wody i karmienia ? Moze postraszony jednak zaraz tego nie zrobi,ale za jakis pewnie znów uwiezi tam psy.Oby dal się postraszyć, no i nie uwiązal następnych psow na innym polu,żeby pilnowaly mu kawalka pola.
Kiedy ci ludzie na wsiach zrozumieją ,że taki uwiązany pies samym szczekaniem niczego nie obroni ,natomiast biegajacy luzem jest lepszym stróżem a także ,że nie ma sensu męczyć psy uwiązane do walących się szop,stodół ,czy chalup bo i tak nie ma tam czego pilnowac ? A uwiazany pies i tak nie zagraża zlodziejowi,jesli chalupa, czy szopa jest daleko i szczekania nie slychac w domu. Często chyba nie chce się tym ludziom zrobić szczelnego ogrodzenia ,więc trzymają te psy uwiązane,by nie uciekly na wieś.

Co do psa przy wannie: możliwe ,że jest wiązany nadal ,albo chocby na noc ,aby nie plątal się im po domu. Tylko jak im to udowodnić ,by mieć podstawy do zabrania tego psa ? I sprawić ,aby nie brali już następnego ?? Szokujący jest widok i wzrok tego pokornego ,ciemiężonego psa na b.krótkim łańcuchu uwiązanego do nogi wanny ............Basiu,czy takie traktowanie psa -nawet dotychczasowe ,nie kwalifikuje się jako maltretowanie tego psa ? Bo chyba tak.
I za to pies ten powinnie byc im odebrany -mimo ich zarzeczeń i przysięgania,iż już nie wiążą psa do nogi wanny . Takim patologicznym rodzino nie można wierzyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczek007']a nie mozecie psa "zwinąc?...:D[/QUOTE]
[I]I zapewne to jest najlepsza alternatywa.
Nie oszukujmy się,że dostaną jakiś 'zakaz posiadania zwierząt' - bo w to absolutnie nie wierzę.
Poza tym osoby, które "siedziały" swoje prawa mają wykute na blechę...
I wiedzą co Im wolno,a co nie.
Psa mogę poprostu wziąść przy pierwszej lepszej okazji.
Ale co mam z Nim zrobić?
Mam w domu 10 psów + 2 moje koty+2 znalezione= nie ma opcji,żebym zabrała Go do siebie.
Jakby było inaczej już dawno bym Go zabrała.
To nie są ludzie "do rozmowy", napewno nie do logicznej rozmowy.
Miałam ostatnio w Pszczynie, trzech mężczyzn mieszkających razem po wyjściu z więzienia.
Najpierw mieli jednego psiaka, potem dwa, poem trzy,cztery, pięć.
Wszystko to były szczylki - może 2 miesięczne.
Na zmiane wiązane na łańcuch na klatce schodowej.
Nikomu to nie przeszkadzało, bo mieszkają tam wszyscy podobni sobie.
Najpierw uwagę zwracała opieka społeczna, później dzielnicowy, później patrol policji - i co?
Nic.
Jak któryś był dłżej (szczeniak) to Go wywalali i brali następnego, a wywalony trafiał do mnie.
Niejednokrotnie widziałam jak
"wyrywali laski" na szczeniaka...[/I]

Link to comment
Share on other sites

Każdy moze zglosic na policję prośbe o wszczęcie postepowania. policja przyjedzie i zakwalifikuje czyn albo, wykroczenie albo przestepstwo. Przy wykroczeniu moze dac mandat i nakazac poprawienie warunków zycia psa, jezeli stwierdzi znamiona przestepstwa sprawa trafia do sądu. Sad tez moze sprawe odrzucic.. I tu sie obawiam czy w rewanżu pies nie ucierpi. Mam wiele spraw wygranych za beztilstwo na psach ale sądy niechetnie zabraniają ukaranym posiadania nastepnego psa. Jeżeli to jest patologia to najlepszym (chyba )rozwiązaniem jest szukanie po cichu domu dla psa i ....... Może tak szybko nie wezmą następnego ?

Link to comment
Share on other sites

Zobaczcie tutaj . Zabralam tylko szczeniaki, dorosłe suki zostawiłam. Prawo daje możliwośc zabrania zwierzęcia tylko w przypadku gdy pozostawienie go u własciciela grozi jego smiercia.
Dzisiejsza moja interwncja jest nie lepsza. 3 psy w rozwalających sie skrzyniach. Pouczyłam , facet ma w ciągu 7 dni zrobić budy.

[URL]http://interwencja.interia.pl/archiwum/news?inf=1531573[/URL]

i moja ostatnia interwencja. [url]http://www.dogomania.pl/threads/193024-Polska-wie%C5%9B.-Rottweiler-do-oddania.?p=15398127#post15398127[/url]

Link to comment
Share on other sites

Widziałyście dziś Senyszyn na akcji łańcuchowej?
Wspominała min. o szkoleniach dla policjantów by umieli się zająć zgłaszaną sprawą np znęcania się nad zwierzęciem,
by nie bagatelizowali. Troszkę mnie to pozytywnie natchnęło, że może w końcu politycy zaczną coś robić...
Ale jak potem usłyszałam wypowiedź jakiegoś tam z PSL polityka, że pies jest przyzwyczajony do łańcucha i dla niego to normalne, to mi znowu ręce opadły

Link to comment
Share on other sites

A mnie kiedyś pytany wój dużej gminy, powiedział, że na wsi problem bezdomnych kotów rozwiązuje sie od lat, wywożąc je w worku do lasu. Mówiłam o sterylizacji, kastracji a on otwieral oczy jakby urwał się z choinki. Natomiast inny nie pytając przywiózl mi psa , który pogryzł kobietę na obserwację i mocno sie zdziwił, że to musi zrobic wet. na polecenie odpowiednich służb. Powiedział"zamknij go pani w klatce i patrz czy się nie wścieka "

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2]Dzięki Waszym głosom [B]przytulisko p.Ali Orzechowskiej[/B] wygrało jako kandydat dogomanii na przytulisko które ma dostać pomoc w postaci karmy na stronie Krakvet, teraz zaczął sie najważniejszy etap, głosowanie na tej własnie stronie. Bardzo prosze was o głosy na [B]przytulisko p. Ali[/B] bo to dla niej być albo nie być, dzięki Waszym głosom może wygrać.[/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=black]Oto instrukcja jak głosować na Krakvecie, zarejestrowanie się na tej stronie zajmuje tylko chwilę a dla p. Ali to szansa jak nigdy. Błagam Was o głosy na jej przytulisko i z góry bardzo dziękuję:[/COLOR][/SIZE]

[SIZE=2][COLOR=#0000ff]Na KrakVecie głosujemy na pozycję siódmą:[/COLOR][/SIZE]

[SIZE=2][COLOR=#0000ff][B]Prywatne przytulisko Ali Orzechowskiej[/B][/COLOR][/SIZE]

[SIZE=2][COLOR=#0000ff]Instrukcja głosowania w Krakvecie:[/COLOR][/SIZE]

[SIZE=2][COLOR=#0000ff]1. wchodzisz na stronę [/COLOR][/SIZE][URL="http://www.krakvet.pl/forum"][SIZE=2][COLOR=#4444ff][B]http://www.krakvet.pl/forum[/B][/COLOR][/SIZE][/URL]
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]2. wciskasz link Rejestracja[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]3. wyskakuje opis, a Ty zaznaczasz: zgadzam się na te warunki i mam powyżej 13 lat[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]4. wyskakuje wniosek rejestracyjny, a Ty go wypełniasz: pole użytkownik, email, dwa razy hasło oraz wpisujesz kod z obrazka[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]i wciskasz"wyślij"[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]5. dostajesz na maila (często ląduje on w spamach), którego podałeś, wiadomość aktywacyjną i klikasz na ten przysłany link[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]6. logujesz się na Forum Krakvetu [/COLOR][/SIZE][URL="http://www.krakvet.pl/forum"][SIZE=2][COLOR=#4444ff]http://www.krakvet.pl/forum[/COLOR][/SIZE][/URL][SIZE=2][COLOR=#0000ff] wpisując nazwę użytkownika i hasło[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]7. na forum wybierasz dział "Pomoc dla schronisk"[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]8. dalej wybierasz „Głosowanie na schronisko, które otrzyma pomoc - wrzesień 2010”[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]9. wyskoczy Ci ankieta- zaznaczasz pozycję 7 (siodmą) "Prywatne przytulisko Ali Orzechowskiej" i klikasz pod ankietą „wyślij”.[/COLOR][/SIZE]

[SIZE=2][COLOR=#0000ff]Jeśli jesteś zarejestrowany na KV i pamiętasz nick oraz login zaczynasz od punktu nr 6![/COLOR][/SIZE]
[COLOR=black][B]Tu bezpośredni link do wątku na kórym jest głosowanie (przegrywamy z Brzegiem:()[/B][/COLOR]
[URL="http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=12503&start=0"][COLOR=black][B]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=12503&start=0[/B][/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tula']Ja na początek deklaruje 20 zł miesięcznie jeśli tylko uda się go wyrwać z tego piekła.[/QUOTE]
ślicznie cioci dziękuję :)
to ja dorzucę swoje 20 zł stałej deklaracji :)

[B]To już mamy w skarpecie stałych deklaracji:
[/B]tula - 20 zł
Akrum - 20 zł
yoko100 - 10 zł (przez pół roku)
Olena84 - 10 zł
Agata,Sonia - 30 zł
megi_winters - 35 zł
łagierek - 40 zł
martini77 - 10
[B] razem: [/B][B]175 zł

W skarpiecie deklaracji jednorazowych:
[/B]Enigma79 - 30 zł
MOKOJOKOTO - 10 zł
Bjuta - 100 zł
magda222 - 50 zł
AniaDance - 30 zł
[B][URL="http://www.dogomania.../members/102547-rencia42"][B]rencia42[/B][/URL] - coś
[/B]andegawenka - coś
bazarek od wilczek007 - 40 zł
bazarek od ick - 179 zł
łagierek - 50 zł
abra64 - coś
[B]razem: 489 zł + "coś"[/B] :loveu:

kto się dorzuci jeszcze?? halo, halo cioteczki, wujkowie, trzeba psiaka wyrwać z tej meliny...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...