Jump to content
Dogomania

>>>Szariczek już nie cierpi, odszedł spokojnie...<<<


Olena84

Recommended Posts

[quote name='nescca']No to trzeba Go wykastrować i bedzie mogl byc z sukami. W czym problem.[/QUOTE]
Cioteczko -obawiam się ,że kastracja tego psa nic nie da ,gdyz i tak będą sie gryzly z Zorbą Ewanki ,który nie toleruje innego psa na swoim terenie a do gości-psów /chwilowych/ też nie jest przyjaznie nastawiony -już kilka razy gryzly się.Wypytalam już dziś Ewankę ,z nadzieją ,że może jednak ich pies tolerowalby innego psa na swoim terenie.Zresztą niech Ewanka sama wypowie się na ten temat -bo to jej pies.:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudus__'][I]Mam stały kontakt z Przystanią - była tam interwencja, warunki zostały polepszone.
[B]Podobno już nie jest przywiązany.
leżał w pokoju.[/B]

Jak będę roznosiła jedzenie po 'melinach' to i tam wejdę.
Wątek nie zaktualizowany, bo coś edytować nie idzie - część psiaków tu:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/188498-Lista-Pszczy%C5%84skich-psiak%C3%B3w-w-wielkiej-potrzebie%21%21-POMOCY"]http://www.dogomania.pl/threads/188498-Lista-Pszczyńskich-psiaków-w-wielkiej-potrzebie!!-POMOCY[/URL]![/I][/QUOTE]

Dobrze wiemy jak to bywa u takich ludzi -pewnie go odwiązują ,gdy ma przyjść lub idzie do nich ,by sprawdzić stan psa.
Ja bym takim ludziom nie wierzyla. Nawet jesli go czasem odwiążą ,to i tak nie jest tam na pewno dobrze traktowany ani karmiony -jeśli cale swe zycie żywi sie na śmietnikach i boi się szczegolnie facetów ,bo to oni glownie pewnie go biją tam w tej melinie ...Zabranie tego psa i nie unieumożliwienie im posiadania następnego psa w jego miejsce uratuje tylko tego psa .Los jego podzieli nastepny pies ,ktory zaraz tam pewnie zsotanie uwieziony i też bedzie bity i glodzony.Trzeba jakoś ich postraszyć ,aby oddali tego Onka a nie brali następnego psa -tylko jak to zrobić ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7']Cioteczko -obawiam się ,że kastracja tego psa nic nie da ,gdyz i tak będą sie gryzly z Zorbą Ewanki ,który nie toleruje innego psa na swoim terenie a do gości-psów /chwilowych/ też nie jest przyjaznie nastawiony -już kilka razy gryzly się.Wypytalam już dziś Ewankę ,z nadzieją ,że może jednak ich pies tolerowalby innego psa na swoim terenie.Zresztą niech Ewanka sama wypowie się na ten temat -bo to jej pies.:razz:[/QUOTE]

Niestety ..... taka prawda, pisałam już o tym w poście 65 ... Zorba, gdy dwa lata temu sam był w DT u dogomaniaczki (pati) nosił stale kaganiec, bo gryzł się z jej psami, do dziasiaj ma blizny na pyszczku ... u nas też nie chce na swoim terenie samca ... z suczkami dogaduje się bez większych problemów.

Bardzo żałuję, że nie mogę pomóc temu biedakowi ... widziałam w nagłówku, że w hoteliku u Donka5 są wolne miejsca, może tam zapytać.

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/186442-Hotel-kudłate-i-łaciate-(wolne-miejsce[/URL])

Link to comment
Share on other sites

[B]No to może teraz będzie jasna sytuacja co do Zorby i obcego psa u Ewanki.A jesli jest miejsce u Donka5 -to moze tam by byla szansa ..? Sęk chyba w tym teraz,że jesli ktoś z tej fundacji,kto byl spr. tego psa w tej melinie-mieszkaniu ludzi -alkoholikow ,twierdzi ,że pies ma już dobre warunki w domu i bywa -albo jest nie uwiązany do wanny -to interwencja już nie jest potrzebna i nie ma podstaw do odebrania im psa -to na nic nasze starania o ratowanie tego psa ! Tak pisze Klauduś ..
Czyli co ?? Pies ma dobrze tam,bo ktoś z MOPSu czy kotś obcy inny -widzial go nie uwiązanego do wanny ??? I mamy wierzyć ,że pies nie bywa tam już nigdy wiązany do wanny i bity oraz glodzony notorycznie -cale swe życie ???
No nie wiem ,ale ja nie wierzę ,że traktują psa dobrze i nie biją go . Bo ,że nie karmią wcale to już wiemy.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Cioteczko ,ale oni już mówią chyba tym kobietom ,że wezmą następnego psa !!! Bo przecież każdemu wolno miec psa !!!

Sprytna nasza Akrum już zaklepuje chyba mu miejsce w hoteliku -jak widzę ...
Tylko problem z zabraniem psa jest otwarty nadal .Ja bym nie zwlekala i nie wierzylam tym ludziom z meliny .[B]Tylko co zrobić by oni na miejsce Onka nie uwiazali tam zaraz następnego ??? Jak im zabronić ???[/B]

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie to jest chyba duży pies? Wielkości Onka?
Mam 13 zł za dobę, bo karmie psy drogą karmą 179 zł za 14 kilo ProPlan z łososiem. Uważam że psom po przejściach należy się coś lepszego.
Ewanka ma 10zl za dobę dla psa do 10 kilo + karma. To jest taniej? Ma super dt, nie neguje ale to chyba wcale nie jest taniej. Oczywiście mogę dać cenę 300zł + Wasza karma. Tylko że wtedy jak mam temu biednemu psu wytłumaczyć że moje jedzą dobrą karmę a on musi jeść bosha friends. Prawda jest taka że taki pies worek 14 kilo zjada wciągu miesiąca.
Proszę podchodzić do tematu uczciwie. :mad::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7']Cioteczko ,ale oni już mówią chyba tym kobietom ,że wezmą następnego psa !!! Bo przecież każdemu wolno miec psa !!!

Sprytna nasza Akrum już zaklepuje chyba mu miejsce w hoteliku -jak widzę ...
Tylko problem z zabraniem psa jest otwarty nadal .Ja bym nie zwlekala i nie wierzylam tym ludziom z meliny .[B]Tylko co zrobić by oni na miejsce Onka nie uwiazali tam zaraz następnego ??? Jak im zabronić ???[/B][/QUOTE]
tak, tak chodzę i wypytuję na hotelikowych wątkach :)
Donka5 - 10 zł za dobę + nasza karma - to biorąc pod uwagę, że byśmy chciały mu od samego początku dawać dobrą karmę, to wyjdzie tak samo faktycznie jak u LILUtosi...
Ale znowu biorąc pod uwagę, że ten pies przez całe swoje życie jadł resztki, stare jedzenie znalezione na śmietniku... to nie można od razu dać mu do jedzenia bardzo dobrej karmy... tylko stopniowo było by trzeba wprowadzać karmę... najpierw gorszą, potem coraz lepszą...

Link to comment
Share on other sites

I ja też jestem zdania, że jeśli ktoś przez całe życie więził psa, są to ludzie z meliny, pijaczki.... to sorry, ale wg mnie tacy ludzie nie zmienią tak na hop siup swoje przyzwyczajenia co do bicia psa, nie dawania mu jedzenia itp...
skoro wtedy im przeszkadzał i go przywiązywali, to teraz bo Pani z MOPSu, czy jakiejś fundacji powiedziała zmienić warunki, to zmienią? wątpię...

Jak zakazać im sprowadzania nowego psa? Jeśli tego udało by się zabrać, to powiedzieć że jeśli sprowadzą kolejnego, to nie dostaną już żadnego zasiłku, ani opieki ani innych socjalnych przywilejów... i na wódkę nie będą mieli skąd brać... powinno pomóc :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LILUtosi']Słuchajcie to jest chyba duży pies? Wielkości Onka?
Mam 13 zł za dobę, bo karmie psy drogą karmą 179 zł za 14 kilo ProPlan z łososiem. Uważam że psom po przejściach należy się coś lepszego.
Ewanka ma 10zl za dobę dla psa do 10 kilo + karma. To jest taniej? Ma super dt, nie neguje ale to chyba wcale nie jest taniej. Oczywiście mogę dać cenę 300zł + Wasza karma. Tylko że wtedy jak mam temu biednemu psu wytłumaczyć że moje jedzą dobrą karmę a on musi jeść bosha friends. Prawda jest taka że taki pies worek 14 kilo zjada wciągu miesiąca.
Proszę podchodzić do tematu uczciwie. :mad::eviltong:[/QUOTE]
A jak pies nie je suchego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda222']Tutaj musiałaby się wypowiedzieć Klaudia, ale wątpię żeby oni kupowali specjalnie dla psa karmę.
Nawet najpodlejszej jakości. Podejrzewam, że pies je resztki ze stołu albo ze śmietnika.
Karmę może jada jak Klaudia przyniesie...[/QUOTE]
Cioteczki -przecież ten pies cale życie żywi sie chyba tylko na śmietnikach ,z tego co pisze Klaudus i wiem z rozm.
Oni tylko dlatego go puszczają by szukal sobie jedzenia -od dawna jest chyba widywany jak grzebie w śmietnikach.
Ta rodzinka pewnie by wolala wypić niż kupić karmę psu albo coś do jedzenia choćby najtansze mięso/podroby .Chyba ,że jakieś surowe flaki i odpady ..Dziwię sie temu psu ,że chce wracać do tego domu pijaków ,gdzie jest bity i wiązany przy wannie .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7']Cioteczki -przecież ten pies cale życie żywi sie chyba tylko na śmietnikach ,z tego co pisze Klaudus i wiem z rozm.
Oni tylko dlatego go puszczają by szukal sobie jedzenia -od dawna jest chyba widywany jak grzebie w śmietnikach.
Ta rodzinka pewnie by wolala wypić niż kupić karmę psu albo coś do jedzenia choćby najtansze mięso/podroby .Chyba ,że jakieś surowe flaki i odpady ..Dziwię sie temu psu ,że chce wracać do tego domu pijaków ,gdzie jest bity i wiązany przy wannie .[/QUOTE]


Właśnie Olgo..... to jest natura psów. Mimo bicia i głodzenia , ograniczania wolnosci... kochają swojego właściciela , bo są bezintersowne. Kochają mimo wszystko. Ludzie tak nie potrafią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7']Cioteczko ,ale oni już mówią chyba tym kobietom ,że wezmą następnego psa !!! Bo przecież każdemu wolno miec psa !!!

Sprytna nasza Akrum już zaklepuje chyba mu miejsce w hoteliku -jak widzę ...
Tylko problem z zabraniem psa jest otwarty nadal .Ja bym nie zwlekala i nie wierzylam tym ludziom z meliny .[B]Tylko co zrobić by oni na miejsce Onka nie uwiazali tam zaraz następnego ??? Jak im zabronić ???[/B][/QUOTE]

a nie mozecie psa "zwinąc?...:D

ale fakt, u nas łazili tacy sami..Pies po psie brali...Szkoda słów:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7']To też jest wyjscie -ale oni już mówili chyba,że albo nie oddadzą psa albo wezmą następnego i dlatego sprawa nie jest taka prosta..[/QUOTE]


To zamiast samemu zwijać, trzeba zwinąć prawnie, wtedy mogą mieć sądowny zakaz trzymania zwierząt, ale skoro warunki się poprawiły to będzie to trudne...

Link to comment
Share on other sites

Jesli ta poprawa warunków życia tego psa polega na tym ,że jest czasem może tylko odwiazywany z tego łancucha -a pewnie wtedy gdy ktoś obcy nadchodzi albo już wszedl ,to nie wiem czy tak naprawdę można już uznać sprawę za zakonczoną a pies jest wybawiony ............Ja nadal nie wierzę w cudowną przemianę tej patologicznej jednak rodzinki . Nie dowierzam im -nawet jesli ten pies nie jest tam wiązany -to i tak pewnie jest bity często i nie jest karmiony -jesli tak zyje cale swe życie chyba .....:shake:
A sądowy zakaz trzymania psa nie jest chyba tak łatwo uzyskać, niestetyt ,dla nich także ,jesli nie ma drastycznego maltretowania psa a pies nie ma dużo obrażen i nie jest wychudzony .
Nasze prawo slabo chroni zwierzęta i trudno wywalczyć taki zakaz -a bardzo czesto bylby potrzebny w naszym spoleczenstwie .Chyba ,że ja mam za malo informacji -to proszę mi przekazać.B.przydadzą się w innych przypadkach ,gdzie taki zakaz jest potrzebny .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...