Jump to content
Dogomania

>>>Szariczek już nie cierpi, odszedł spokojnie...<<<


Olena84

Recommended Posts

[quote name='MOKOJOKOTO']Właśnie mi PW wysłano z tym tematem. Z kasą u mnie bardzo cienko ale z 10zł mogę zadeklarować niestety raczej jednorazowo. Jeśli jest jeszcze jakiś inny (nie finansowy) sposób w jaki mogę pomóc to chętnie pomogę.[/QUOTE]
bardzo dziękujemy - kilka osób da po 10 zł i się uzbiera niezła sumka chociażby na transport :)

co do innej pomocy - możesz rozsyłać do innych dogomaniaków pw takie, jak Ty dostałaś z prośbą o pomoc...

Link to comment
Share on other sites

no tak, ale równie dobrze ja mogłabym przejżdzać przez tą miejscowość i zobaczyć wałęsającego się psa i szukającego jedzenia po śmietnikach - zatrzymałabym się i dała jeść, zabrała do weta - brak obroży, adresówki, czipa... zabieram psa i szukam mu nowego domu, prawda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sosnowieckie schronisko']Co do allegro ja uważam, że na razie powinniście się wstrzymać z ogłoszeniami.
Psa ja bym nie kradła bo będziecie mieć problem z robieniem allegro cegiełkowego czy ogłoszeń, ja bym po prostu go wykupiła za flaszkę, albo odebrała drogą prawną.[/QUOTE]

za flaszkę:D:D
to było dobre...

a jak sie pies ino stracił i ktos go znalazł?;)

menele nie takie złe, jak co piszcie ,przyjade:)

Link to comment
Share on other sites

My mieliśmy podobna sytuację, aczkolwiek właściciele byli bardzo nachalni i może to inna sytuacja była.
W każdym bądź razie jak jego właściciele go wyhaczą na allegro to prawnie mogą sobie go odebrać w każdej chwili, no chyba, że sa niepełno sprytni, albo im całkiem nie zalezy :)

Link to comment
Share on other sites

Wykupywanie psa za flaszkę to raczej nie jest dobry pomysł :shake: zaraz wezmą sobie następnego no bo potem może znowu będzie można za flaszke sprzedać. Moim zdaniem albo go "przygarnąć" bo skoro chodzi po ludziach i prosi o jedzenie to w końcu normalne że ktoś się zlituje nad nim, albo odebrać prawnie z ostrzeżeniem że jak sytuacja się powtórzy to będą wyciągnięte konsekwencje. Ta pierwsza opcja jest pewnie bardziej realna.

Link to comment
Share on other sites

Jestem tego samego zdania co Plicha. Jak go wykupimy za flaszkę to zaraz na jego miejsce się jeszcze większa bida pojawi, bo znajdą sobie sposób na darmowy alkohol. Albo trzeba go odebrać przy asyście policji i np.Przystani Ocalenie albo po prostu zwinąć.
Poczekamy co myśli o tym Klaudia. Ona jednak najlepiej zna sytuację i tych ludzi.
Też oczywiście się dołożę do psiaka. Określę się konkretnie jak porobię przelewy na inne psy i zobaczę ile zostanie.

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem też najlepiej po prostu zgarnąć go z ulicy i już...
już zresztą pisałam o tym wcześniej, że przecież mogła któraś z nas jechać, zobaczyć że chodzi po śmietniku, albo mógł tfu tfu pod samochód komuś wpaść i ewidentnie widać,że zabiedzony, w wywiadzie wśród ludzi mówiono,że chodzi i po śmietnikach się żywi - ewidentnie mogła ta osoba stwierdzić że bezdomny i zabrała go.
Sprawa wyjaśniona. Co innego gdy psiak jest zadbany - wtedy robi się ogłoszenia,że znaleziono psa.... ale jak jest wygłodzony, zaniedbany, poraniony... brzydka brudna siersć, to przecież każda z nas by pomyślała,że bazdomny, prawda?
przecież ile na dogo jest takich akcji że pies się pałęta kilka dni w danej miejscowości, szuka jedzenia... jedzie kilka osób, zgarnia psa i do końca nigdy nie wiemy, czy ten psiak na 100% był bezpański, czy się komuś zgubił, czy z meliny, czy uciekł za suczką w cieczce... samo życie... takie jest moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...