Jump to content
Dogomania

[W-wa] KOSZYCZEK NIECHCIANYCH STARUSZKÓW ; spis str 1 i 2


Koszyczek

Recommended Posts

[quote name='dziuniek']Może być Hania, myślałam też właśnie o Dropku, bo ma chorą skórę i trzeba by się nim porządnie zająć. Ale może niech się APSA wypowie? [/QUOTE]
Może być najpierw Dropek, jako bardziej adopcyjny.
Hania niestety tylko do domu z ogrodem i raczej nie do starszych ludzi - jest ryzyko, że za jakiś czas będzie wymagała pomocy przy wstawaniu, a jest dość sporym psiakiem.

[quote name='Mapet']zajrzałam na pierwsza str - i ten Irys to chyba Twix?[/QUOTE]
Znany mi Irys jest czarny podpalany, niewidomy i bez ogona (i z 2005 roku), Twix - czekoladowy podpalany (z 2010 lub 2011).
Irys [URL="http://s683.photobucket.com/albums/vv192/Paluch_2009/slepaczki/PICT2329.jpg"][IMG]http://i683.photobucket.com/albums/vv192/Paluch_2009/slepaczki/th_PICT2329.jpg[/IMG][/URL] i Twix [URL="http://www.psyzpalucha.pl/images/com_sobi2/gallery/673/673_image_1.jpg"][IMG]http://www.psyzpalucha.pl/images/com_sobi2/gallery/673/673_thumb_1.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasienka001']u mnie w podtoruńskiej miejscowości w przychodni wiszą papierowe ogłoszenia psiaków ze schroniska. Do tego jedna z lekarek udziela szerszych informacji zainteresowanym. Wiadomo przez przychodnię przewija się masa ludzi. Może warto popytać o pozwolenie na takie ogłoszenia.[/QUOTE]
U nas w przychodni pelno tego wisi, ale nikt tego niestety nie czyta.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj była na spacerze sala 5. Gawronowi przydałoby się zmienić tekst do ogłoszeń bo już nie jest energiczny (a raczej baaaardzo powolny) i toleruje inne psy, choć jak za blisko podejdą to potrafi chapsnąć. Najbardziej energiczny okazał się Jack za którym trafiliśmy do sali 5 (Apsa- mogę Ci jutro wysłać tekst i zdjęcia na pierwszą stronę?).
I Aresowa sala również załapała się na spacer razem z nowym.

Link to comment
Share on other sites

We wtorek byli na spacerze Zenit i Rudolf (mój podopieczny z rejonu 13, trafił na geriatrię z zespołem przedsionkowym), a wczoraj Rea i Szakal z sali 1 i Pongo z sali 2.
Sporo zmian w sali 2 - są 4 nowe psy, Maniek przeniesiony do sali 11.
Aktualnie w budynku geriatrium i na wybiegach dookoła jest 97 psów :-/

Link to comment
Share on other sites

Jutro w Metrze ukaże się ogłoszenie o Dropku i ....dziewczęta trzymajcie kciuki,żeby ktoś się odezwał, a Apsa niech trzyma telefon. Jeżeli ktoś się chce dołożyć do tej akcji, podaję konto 12 1140 2004 0000 3702 6096 3560 Wanda Kułakowska z dopiskiem "dla Dropka".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dziuniek']Jutro w Metrze ukaże się ogłoszenie o Dropku i ....dziewczęta trzymajcie kciuki,żeby ktoś się odezwał, a Apsa niech trzyma telefon. Jeżeli ktoś się chce dołożyć do tej akcji, podaję konto 12 1140 2004 0000 3702 6096 3560 Wanda Kułakowska z dopiskiem "dla Dropka".[/QUOTE]

niech sie Dropkowi poszczęści!!!
posłałam 10zł

Link to comment
Share on other sites

[B]Mapet i aldona-b [/B]wielkie dzięki za wsparcie! Ja też czekam, czy będzie jakiś odzew. Ale nawet gdyby...odpukać, to i tak będę dawać dalej ogłoszenia. Dziś dopiero natrafiłam na smutną wiadomość o Żubrzyku:-(, który jakiś czas był w geriatrium z moim Szafirkiem-Tarzykiem i znów się popłakałam. Nie możemy pozwolić, żeby te biedaki umierały w schronisku, albo krótko po wyjściu do własnego domu, bo tak długo na niego czekały. Będę jednocześnie dawać jeszcze ogłoszenia do internetowego metra (to chyba jest za darmo), ale ilość psów na cafe.animal jest gigantyczna.

Link to comment
Share on other sites

jakby co trzeba działać dalej, Diegula dobrze pisze trzeba uderzyc też do tych innych gazet, ja nie mieszkam w Warszawie ale będę wspierać tą akcję,gdzieś czytałam że wolontariusze z Katowic robią takie ulotki i rozwieszają nawet w Klubach Seniora, tylko gdzie w Wawie są takie kluby??

Link to comment
Share on other sites

Problem jest jednak w tym, że najbardziej potrzebujące psy są stare i chore i o ile czasu emerytom nie braknie, to trzeba jeszcze siły i pieniędzy na weterynarza. Ja chcę dotrzeć do ludzi w średnim wieku, którzy mogą i chcą poświęcić się opiece nad tymi zwierzakami. Młodzież serfująca w internecie uczy się i nie ma środków. Staruszkom potrzebny jest piesek zdrowy, mały i w miarę młody, a i tak właściciel może go opuścić wcześniej i wtedy...znów schronisko. Najważniejsze jednak [B]wyadoptować[/B] psiaki z geriatrii. Działajmy, nawet jeśli to wszystko będzie kroplą w morzu potrzeb i tak problem bezdomności zwierząt przerasta w ogóle nas wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

To stwórzmy tu fundusz staruszkowy, niech wspomaga osoby adoptujace stare psy, te z Palucha.Niech, może ten fundusz nazywa się Morisowy, na cześć, osoby, o wielkim sercu, od Was i niesłusznie zwolnionej, na czym cierpią teraz te stare i nieadopcyjne psy, a najbardziej Camparii, o ile jeszcze żyje...Chętnie się przyłączę, bo sama mam tylko stare, ślepe, chore i nieadopcyjne.Jestem też w średnim wieku, bo mam 47 lat.Jak powstanie taki fundusz, to zoobowiązuję się do wpłat.Droga dziuniek, możesz na mnie liczyć.

Edited by Syla
Link to comment
Share on other sites

Jakiś czas temu też myślałam o funduszu, fundacji. Ale po namyśle jednak doszłam do wniosku,że nie tędy droga. No bo jak rozdzielać (już nie mówię jak pozyskiwać) środki? Opieka nad chorym psem jest bardzo droga, nie podołalibyśmy finansować ludziom tych wydatków, zresztą trzeba by mieć nad tym kontrolę.Ktoś kto weźmie psa, musi mieć świadomość, na co się zdecydował i jakie będzie musiał ponosić koszty. Ale łatwo zrobić to, mając jedno, konkretne zwierzę, wybrane i kochane. My wszystkie tutaj (mężczyzn chyba brak;)) przeważnie już mamy cały komplet zwierzaków, często wymagających dużo różnego zachodu, jeśli chodzi o mnie 4 szt. z Palucha, 4 szt. z ulicy. Czasem wszystkich podziwiam, że jeszcze się dokładają, wpłacają, kupują na bazarkach i robią je. Musimy po prostu znajdować jakoś psom nowe, dobre domy. Marudzę strasznie, a tam biedny Dropek zrezygnowany leży w swojej plastikowej "misce":shake:.

Link to comment
Share on other sites

dziuniek nie zgodzę się z tobą z tym ze starsi ludzie powinni brać młode zdrowe psy :(.
Moim skromnym zdaniem starsze osoby właśnie powinny brać nie szczeniaki ale właśnie starsze psy bo ile jest przypadków kiedy młodego psiaka bierze starsza osoba a za kilka lat umiera i psiak trafia na stare lata do schronu gdzie już ma małe szanse na adopcje :(.
Po za tym młodzi ludzie często pracując nie mają możliwości poświęcić tyle czasu ile potrzebuje starszy schorowany psiak a emeryci z czasem nie mają problemu.
A jeśli chodzi o kasę to też z tym różnie bywa bo starsza osoba często ma więcej kasy niż młode małżeństwo z dziećmi na utrzymaniu plus kredyt hipoteczny :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...