Jump to content
Dogomania

[W-wa] KOSZYCZEK NIECHCIANYCH STARUSZKÓW ; spis str 1 i 2


Koszyczek

Recommended Posts

Z geriatrii ruda Basia adoptowana.

Zulus ma opatrunek na łapce, bo ma ją przeciętą, ale jak się tego nabawił, to nikt nie wie. To jest taki kontaktowy pies, tak bardzo chciałby wyjść na spacer, a chwilowo nie może, że aż żal patrzeć. Dostał jako zadośćuczynienie ciasteczek wątróbkowych.

Wczoraj przy pomocy kilku pań wyprowadziłyśmy wszystkie chodzące psy, kilka też z zewnętrznych budek no i Blue z suczką-parowozem. Blue na spacerze usiłuje ustawić sobie całe towarzystwo jako uczestników "swojego" stada. Jest niekastrowany, więc robi to energicznie i bez pardonu. Ale za to okazał się ogromnym pieszczochem przy czesaniu, bo Ika postanowiła, że musi go do końca wyczesać. Miły z niego bardzo pies, potrzebuje dotyku i pieszczot, bo przecież niewiele widzi.

Coraz lepiej poznaję te wszystkie psy, niektóre są już w schronisku bardzo długo i aż żal patrzeć, jak bardzo się postarzały. Ciągle dochodzą nowe, jest kilka owczarkowatych z nr/14

Dałyśmy im wszystkim po trochu domowego jedzenia, bo opiekunka zrezygnowała z gotowanego, którego nie chcą jeść i stoją pełne miski suchego. Może gotowane w zimie lepiej im będzie służyć, o ile do tego czasu nie schudną zbytnio... Jedyny gruby pies to Knopers, ten potrafi zjeść wszystko, w dowolnej ilości, ze swojej i cudzej miski.

Tolek "żywie i w zdrowiu przebywa" (cytat z Orzeszkowej), ale oczywiście tylne nogi odmawiają mu posłuszeństwa.

 

gratulacje dziewczyny, co tydzień taka akcja spacerowa!!! :klacz:

 

 

mnie cieszy każda adopcja seniora. za każdym razem. no, was też, wiem, i wiem, ze za mało takich adopcji. ale jednak - powiedzcie, czy nie macie wrażenia, że jakby więcej takich adopcji w ostatnich latach, w porównaniu z powiedzmy 5 lat temu? jest różnica, czy nie? jak wasze wrażenia?

 

 

U mnie w zasadzie tylko staruszki znajdują domy, średniaki wogóle :look3: , ostatnio miałam adopcje przepięknego owczara niemieckiego, długowłosego Alexa, od początku 2013 w schronie, od razu go ogłaszałam i...nic, po tej zimie tylnia stópka zaczęła mu się podwijać-8-9 letni pan pies, i.. zaczęly się telefony,  większość na info, że lapki już się psuja , nie chciała go poznać, ale była ta jedyna rodzina, która przyjechała i od razu zabrala do domu.

 

Sleeping-czy wiesz co słychać u naszego Dropka-Bambu? wyjechał do Anglii?

Link to comment
Share on other sites

gratulacje dziewczyny, co tydzień taka akcja spacerowa!!! :klacz:

 

 

 

 

U mnie w zasadzie tylko staruszki znajdują domy, średniaki wogóle :look3: , ostatnio miałam adopcje przepięknego owczara niemieckiego, długowłosego Alexa, od początku 2013 w schronie, od razu go ogłaszałam i...nic, po tej zimie tylnia stópka zaczęła mu się podwijać-8-9 letni pan pies, i.. zaczęly się telefony,  większość na info, że lapki już się psuja , nie chciała go poznać, ale była ta jedyna rodzina, która przyjechała i od razu zabrala do domu.

 

Sleeping-czy wiesz co słychać u naszego Dropka-Bambu? wyjechał do Anglii?

 


ach tak, bambu w anglii daje czadu :smile:. tzn teraz to on jest Fox.

 

20140422_143016_zps19671340.jpg  

 

20140422_143213_zpse170b6f5.jpg     

 

 

 PICT0055_zpse5cd384d.jpg

 

 

PICT0058_zps00c14a7b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mam nowego seniora pod opieką, Szaruś nr 506/13 przeniesiony z rejonu 2 na 1, podobno ma alergię pokarmową i musi jeść specjalistyczną karmę

 

Straszna chudzina!!! sama skóra i kości

wpisane ma 12 lat, oczy czego nie widac na zdjęciach ma prtawdziwego staruszka ale jeszcze widzi

waga 10 kg ale teraz to najwyżej waży z 8kg

 

 

 

[url=http://postimg.org/image/j1iggq57x/]Be_Funky_534_jpg.jpg[/url]

[url=http://postimg.org/image/77fawtwbx/]Be_Funky_535_jpg.jpg[/url]

[url=http://postimg.org/image/hqfalzyzx/]Be_Funky_539_jpg.jpg[/url]

[url=http://postimg.org/image/qexufop9p/]Be_Funky_548_jpg.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

mnie cieszy każda adopcja seniora. za każdym razem. no, was też, wiem, i wiem, ze za mało takich adopcji. ale jednak - powiedzcie, czy nie macie wrażenia, że jakby więcej takich adopcji w ostatnich latach, w porównaniu z powiedzmy 5 lat temu? jest różnica, czy nie? jak wasze wrażenia?

 

Na pewno jest ich więcej, bo psy są ogłaszane w różnych miejscach, ogłoszenie na fb(udostępnianie!) też może zdziałać cuda no i schronisko wydaje chore na adopcję "z oświadczeniem" ( świadomością choroby). Niestety, bardzo dużo psów, które siedziały kilka, kilkanaście lat, odchodzą. Geriatria pustoszeje i z tego powodu.

Link to comment
Share on other sites

nie żyję Karo  954/14  z sali nr 3 :( uśpiony

 

 

W sali , gdzie jest czarnuszka Bella/lady znalazl się nasz Czupurek, 1798/06, 8 lat w schronisku

 

Tolo czy Karo, owczarek Iwonki, wczoraj był w lepszej formie, tzn. wstawał, czatował przy kratach na ludzi, troszkę idzie, potem lezy, ale daje radę się podnosić, niestety, spacery raczej na wybiegu geriatrii, żeby miał bliżej do boksu.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie,że nie uzyskałam konkretnych informacji :saint1:

to samo chciałam napisać, że do Agnieszki trzeba dzwonić, to zadzwoń może jeszcze raz i popytaj się dociekliwie, skoro ogłasza sunię,to musi ją znać, z pewnością przed adopcją będzie sterylka, o ile nie wysterylizowana

Link to comment
Share on other sites

Na pewno jest ich więcej, bo psy są ogłaszane w różnych miejscach, ogłoszenie na fb(udostępnianie!) też może zdziałać cuda no i schronisko wydaje chore na adopcję "z oświadczeniem" ( świadomością choroby). Niestety, bardzo dużo psów, które siedziały kilka, kilkanaście lat, odchodzą. Geriatria pustoszeje i z tego powodu.

 

 

geriatria zawsze będzie pustoszeć z tego powodu. ale fakt, że media społecnzościowe to narzędzie, ktore bardzo pomogło. 

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj znów niedziela dla staruszków-odwiedzamy je jak w domu starców, raz na tydzień...Spacery, ciasteczka, głaskanie, domowe jedzonko...

Cieszę się, ze na geriatrii grzeją kaloryfery, psinom w środku jest ciepło, gorzej tym w budach, a najgorzej, jak który nie chce do niej w ogóle wchodzić, np. Brązowy Owczar. Może się nie mieści???

Obsada spacerkowa dopisała, wyszła nawet Lala-Buba, mam nadzieję, że niedługo wyjdzie na zawsze...Tylko Tolek, biedak, musiał zostać, Zulus (łapa!) i Dzikus na własne żądanie :).

Szorstek zaczyna pokazywać innym psom ząbki, już się "zadomowił".

Na geriatrii jest nowy maluszek, co za bida: oczka cieknące, policzek pogryziony, sierść jak stare, wyliniałe futro. Boi się obroży i smyczy, ale go wyciągnęłam, żeby na łączce powąchał trawkę. Ludzi i rąk ludzkich się nie boi, nawet to lubi, bo, mam wrażenie nie widzi, albo nie całkiem i jest niepewny. Można go wziąć na ręce. Wymościłam mu posłanie wielką różową kołdrą, bo chowa się i zwija w kłębek, pewnie żeby nie widzieć otoczenia. Muszka uznała, że i ona się tam zmieści, chociaż ma swoje, śliczne, futrzane łóżeczko wstawione do plastikowej miski.

Wzięłam też na spacer sporego, nieśmiałego, psa o umaszczeniu jak rudy lis, okropnie się boi, ale na spokojnie da sobie założyć obrożę i idzie. Drugi Rudy, też nieśmiały, ale po zastanowieniu też zdecydował się pospacerować.

Miłek jak zawsze przemiły, Knopers obżarty, Molly nieśmiała, Śmieszek jak nakręcana zabawka, puszczona w ruch, Roger przytulaśny, Negra energiczna, Marley, Twix i Pongo spokojne,  a wszystkie spragnione pieszczot i smaczków. Duże, jak duże, prą naprzód, chociaż wszystkim łapy tylne się uginają. Blue w swoim jesiennym żywiole-energią dorównywał suczce ze swojej klatki.

Czupurek czupurny, a Nora jak zawsze delikatna. Tristan-owczar już siedzi na leżance(przedtem zamykał oczy i myślał, że go nie widać)ł i trochę rozgląda się po świecie.

Ach, co te wszystkie psy tam jeszcze robią???

 

b6bse1.jpg Smutny Tristan

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...