Jump to content
Dogomania

CRUFT'S 2011 i ŚWIATOWA WYSTAWA W PARYŻU


LadyDobermann

Recommended Posts

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='krzysio']Już Wam dziewczyny odpisałem na pv.
Co do wypowiedzi Mari to ja się z nią zgadzam. Odpowiedż która do nas przyszła z Paryża nie jest jednoznaczna co do wystawiania psów kopiowanych z Polski bo rzeczywiście nie ma u nas zakazu wystawiania takowych psów na wystawach a co do ich cięcia.....no cóż przecież nie wolno, przynajmniej wetom.....Wydaje mi się ,że ze względów finansowych nam pozwolą ale lepiej dokładnie się dopytać.
Wyślemy do nich ponownie zapytanie.[/QUOTE]
jestem bardzo ciekawa odpowiedzi ponieważ z informacji na stronie wystawy wynika, że do państw w których kopiowanie jest zabronione zaliczone zostały tylko państwa, które ratyfikowały Europejską Konwencję o Ochronie Zwierząt Domowych. tym czasem u nas zakaz wynika z prawa krajowego - ustwy o ochronie zwierząt, o której istnieniu organizator może nie mieć pojęcia...

ja również prosiłabym o szczegóły wyjazdu na priv

Link to comment
Share on other sites

Ja dostałam odpowiedz mailem,treśc wklejam poniżej. TYlko,że dalej nie jestem pewna czy mozna czy nie- no bo tak- u nas w POlsce wystawiac kopiowane mozna, kopiowac niby mozna a niby nie mozna- więc czy francuzi mieli na myśli pierwsza kwestię czy druga...tzn moge wystawić bo u nas mozna kopiowane wystawiac, mogę wystawić bo u nas mozna kopiować czy nie moge wystawić...??????????????
Here are the regulations concerning the FCI World Dog Show 2011 to be held in Paris :

Tail docking :
There are no restrictions concerning tail docking in France, therefore nor at the WDS in Paris.

Ear cropping is banished for animals born after the 28th of August 2008 in France or abroad.
Exception : if the dog's owner is national / resident of a country where ear cropping is legally authorized (Russia, Central and Southern Europe: Italy, Spain, Portugal, etc.)

We look forward to welcome you at the World Dog Show 2011.

Best regards,

Annemary CHIMION
Pôle évènementiel
SOCIETE CENTRALE CANINE
155, Avenue Jean Jaurès
93535 AUBERVILLIERS Cedex
+ 33 (0)1 49 37 54 17
+ 33 (0)1 49 37 01 20

Link to comment
Share on other sites

Ok- no to mnie olsniło własnie o jakiej liście wspominała Lady Dobermann ;)
A więc.
Jest oficjalna lista krajów, które przystapiły- podpisały, ratyfikowały- do Europejskiej Konwencji o Ochronie Zwierząt Domowych. Konkretnie chodzi o pkt.10 tej Konwencji , mówiacy własnie o zakazie kopiowania.
Niektóre kraje Europy podpisały ową konwencję, inne zrobiły zastrzeżenia do pkt.10ego, niektóre nie podpisały.
POLSKA DO TEJ KONWENCJI NIE PRZYSTAPIŁA WOGÓLE!
He, he. I jest na liscie krajów ,które nie podpisały - tym samym jest krajem w którym kopiowanie jest legalne.
Zgłaszac więc mozna na WDS kopiowane - o ile ktos jest zameldowany w Polsce (!).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tascha']Ok- no to mnie olsniło własnie o jakiej liście wspominała Lady Dobermann ;)
A więc.
Jest oficjalna lista krajów, które przystapiły- podpisały, ratyfikowały- do Europejskiej Konwencji o Ochronie Zwierząt Domowych. Konkretnie chodzi o pkt.10 tej Konwencji , mówiacy własnie o zakazie kopiowania.
Niektóre kraje Europy podpisały ową konwencję, inne zrobiły zastrzeżenia do pkt.10ego, niektóre nie podpisały.
POLSKA DO TEJ KONWENCJI NIE PRZYSTAPIŁA WOGÓLE!
He, he. I jest na liscie krajów ,które nie podpisały - tym samym jest krajem w którym kopiowanie jest legalne.
Zgłaszac więc mozna na WDS kopiowane - o ile ktos jest zameldowany w Polsce (!).[/QUOTE]
He, he to chyba raczej chwilowe lśnienie niż olśnienie. ;)
Nie wszystkie kraje, w których obowiązuje zakaz kopiowania podpisały ww konwencję. Kopiowanie ( bez wchodzenia w szczegóły dotyczące zakresu ograniczeń) jest jednak w tych krajach zabiegiem nielegalnym.
Kombinuj dalej.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie przed chwilą przyszła do mnie odpowiedź z Paryża w/s wystawiania psów kopiowanych:)

Here are the answers to your questions :

Tail docking :
There are no restrictions concerning tail docking in France, therefore nor at the WDS in Paris.

Cropped ears: dogs with cropped ears born after the 28th of August 2008 in France or abroad are not allowed to attend dog shows in France.
Exception: dogs coming from countries where cropped ears are legally authorized and provided that the FCI breed standard allows it. Dogs can be presented by a handler, but he must be able to prove that the dog's owner is resident in a country where cropped ears are authorized.

List of the signatory states of the European Convention for the Protection of Pet Animals available on the web site : [URL]http://conventions.coe.int/Treaty/Commun/ChercheSig.asp?NT=125&CM=1&DF=02/11/2010&CL=ENG[/URL]

We look forward to welcoming you at the World Dog Show in Paris!

Link to comment
Share on other sites

[SIZE="3"][B][CENTER][COLOR="#000080"]Zapraszamy na manifestację w sprawie mordowni w Dyminach. Przyłączcie się, pokażmy kieleckim urzędasom,
ilu nas jest![/COLOR][/CENTER][/B][/SIZE]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/196014-Walka-o-schron-kielce-dyminy-organizujemy-manifestację-przyłącz-się-do-nas!!!"]http://www.dogomania.pl/threads/196014-Walka-o-schron-kielce-dyminy-organizujemy-manifestację-przyłącz-się-do-nas!!![/URL]


[SIZE="2"][B]Wspomóż nas podpisując petycję [URL="http://www.petycje.pl/petycja/5853/petycja_w_sprawie_schroniska_dla_bezdomnych_zwierzĄt_w_kielcach_dyminy.html"]http://www.petycje.pl/petycja/5853/petycja_w_sprawie_schroniska_dla_bezdomnych_zwierzĄt_w_kielcach_dyminy.html[/URL][/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Matko - macie jeszcze te pokoje -poprosze na pw? Znajoma sie wybiera,ale juz tydzień razem szukamy noclegów i wszystko w poblizu wuystawy juz zarezerwowane,albo nie mozna z psami ,albo ceny po 100 eu i wyżej /za osobe! /..........a ja się pukłam w czoło ,że po co ponad pół roku wczesniej szukac hotelu...

Link to comment
Share on other sites

no przeciez pisalam ze jesli pies pochodzi z kraju gdzie nia ma zakazu to moze byc na swiatowce w Paryzu wystawiony bez problemu :)
co prawda dosc dlugo mnie tu nie bylo, bylam w ciaglych rozjazdach Polska - Niemcy i nie bardzo mialam dostep do internetu

w hotelu ktory ja mam zarezerwowany tez sa jeszcze wolne pokoje, niedaleko wystawy, przyjmuja z psami bez problemu i bez dodatkowej oplaty za psa, wiec jesli ktos ma problem z noclegiem to pisac

ja juz dawno sie nauczylam ze nocleg warto rezerwowac wczesniej bo pozniej jest problem i same ochlapy zostaja :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='LadyDobermann']
w hotelu ktory ja mam zarezerwowany tez sa jeszcze wolne pokoje, niedaleko wystawy, przyjmuja z psami bez problemu i bez dodatkowej oplaty za psa, wiec jesli ktos ma problem z noclegiem to pisac

ja juz dawno sie nauczylam ze nocleg warto rezerwowac wczesniej bo pozniej jest problem i same ochlapy zostaja :)[/QUOTE]


mogę prosić o te namiary na nocleg

[email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='Coyote Ugly FCI']rozważ♦ał ktoś podroż samolotem z psem do Paryża :)

orientuje sie ktos ile za psa sie płaci...[/QUOTE]

ja najchętniej wybiorę się samolotem.. To taniej (jeśli trafi się na fajną promocję) i szybciej. Można też spróbować wrócić zaraz po wystawie, bez noclegu.
Ja potrzebuję dostać się na sobotę 9 lipca...
Niestety nie korzystam z linii lotniczych, stąd szukam kogoś bardziej doświadczonego w podróżowaniu;) kto wybiera się właśnie samolotem na tę wystawę.

Link to comment
Share on other sites

Zwykłymi liniami, które transportują zwierzęta za pomocą Cargo czy Lufthansy wychodzi szalenie drogo w przypadku ciężkiego psa, ponieważ opłata jest za kg masy ciała.
Natomiast w liniach KLM pies może lecieć w takich samych warunkach tyle, że zapisany jako bagaż w cenie 80 Euro za psa bez względu na jego wagę. Pieski małe do 7 kg lecą na pokładzie. I nie ma znaczenia z iloma psami się leci. I nie wiem czy małe pieski nie mogłyby lecieć za free jako bagaż podręczny, ponieważ bagaż podręczny jest do 15 kg. Dodatkowo KLM nie ma tak "chorych" wymogów co do firmy klatek transportowych. Można więc "zgarnąć" klatkę z domu lub kupić w secondhandzie. Ważne aby była dobra i sprawna. W transporcie psa jako bagaż liniami KLM warunek jest jeden : z psem musi tym samym lotem lecieć opiekun a powrót nie może być wcześniej aniżeli po 3 dniach. Latam dość często to tu to tam, a w 2010 leciałam na takich zasadach z 2 bullmastiffami z Wielkiej Brytanii. Latam wyłącznie KLM-em lub Wizzair-em jeśli sama. Bookując bilet dużo wcześniej ma się gwarancję super niskich cen.
Jeśli chodzi o przelot z Cargo czy Lufthansą - bez względu jakim liniom pośredniczą - to uważajcie na pośredników/naganiaczy, gdyż cena faktycznego przelotu wynosi wówczas zalediwe 30 %. Resztę bierze pośrednik. Do tego pies niekoniecznie musi mieć normalne warunki przelotu i słyszałam, że jest dość duży odsetek upadków zwierząt.
Trochę psów wysłałam w swoim życiu i spotkałam się z róznymi okolicznościami.
Natomiast wydaje mi się, że zanim ktoś się zdecyduje na jakikolwiek wyjazd "wiązany" z forum - najpierw niech sprawdzi warunki w jakich pies ma jechać i niech spisze na to umowę. Warto przecież przywieźć psa żywego.... Z kilku znanych mi osób śmiało mogę polecić tylko LadyDoberman. Ma się gwarancję, że pies dojedzie i wróci cały i żywy. A w trakcie podróży nie będzie się cisnął czy dusił w nieklimatyzowanym samochodzie, w smrodach i pierdach, etc. No i koszty są rozłożone faktycznie po równo, nocleg zawsze tani. Organizacja też super. Zawsze można liczyć na współpracę i pomoc.
Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wybiorę się z tą osobą na wspólny wyjazd.
Tutaj, na szybko, rozkład lotów w terminie światówki KLM :
[URL]http://www.klm.com/travel/pl_en/apps/ebt/ebt_home.htm?name=on&c%5B0%5D.os=WAW&ebt-destination-place=Paris+-+All+airports+%28PAR%29%2C+France&c%5B0%5D.ds=PAR&c%5B0%5D.dst=&c%5B1%5D.os=PAR&c%5B1%5D.ost=&c%5B1%5D.ds=WAW&c%5B0%5D.ost=&inboundDestinationLocationType=airport&redirect=no&chdQty=0&infQty=0&c%5B0%5D.dd=2011-07-06&c%5B1%5D.dd=2011-07-10&c%5B1%5D.format=dd%2Fmm%2Fyyyy&flex=true&ebt-cabin-class=ECO&adtQty=1&goToPage=&cffcc=ECONOMY[/URL]
Chętnie służę radą i pomocą w razie czego.

Link to comment
Share on other sites

NESTOR.NOTABILIS
dziękuję za wyczerpującą wiadomość.

Jeśli chodzi o przelot to mam na myśli tanie linie. Biorę pod uwagę przelot z jednym małym psem na pokładzie.
Sprawdzę KLM. Niestety trochę zmartwiło mnie to, że podróż z powrotem może odbyć się dopiero po 3 dniach..
Spróbuję znaleźć więcej informacji na temat przelotu z psem. Jeśli mi się uda, to podzielę się nimi na forum.

NESTOR.NOTABILIS - dziękuję za zaoferowaną pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...