Jump to content
Dogomania

resurgam

Members
 • Content Count

  250
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Good

About resurgam

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Multi Champion Pan Tadeusz PERO 8.12.2008- 10.04.2020 (URAL Resurgam & DUMKA Akacjana) Mieliśmy ogromną przyjemność posiadania i prezentowania PERO na wystawach w Polsce i zagranicą oraz ogromną satysfakcję z jego osiągnięć, mnóstwa pochwał, uzyskanych tytułów oraz wspaniałego charakteru. Nie byliśmy przygotowani na jego odejście……….
 2. Przykre jest to, że na zebraniach oddziałowych nikt nie podejmuje tego tematu, a przecież powszechnie wiadomo, ze dużą część budżetu każdego oddziału ZKwP stanowią pożytki z organizacji wystaw. Czyli także i nasze opłaty, niezależnie od corocznych opłat członkowskich i innych, jak rodowody itp.
 3. O osobach starszych nie pomyślałam. Ale to prawda. Szkoda że w innych krajach też organizujących wystawy można psy zgłosić na dwa sposoby: przez Internet i listem. Przecież to takie PROSTE. Mnie bardziej chodziło o wskazanie sposobu na pozyskanie kasy od nas, przy bardzo drogich opłatach za wystawy oraz o wskazanie, że odbiega to od regulaminu wystaw psów rasowych- obowiązki organizatora.
 4. Myślę, że refleksja ta odnosi się do wielu wystaw ostatnio organizowanych przez ZKwP. Na wystawę w Starej Miłosnej przeważająca większość psów zgłoszona została za pośrednictwem www.wystawy.net. W ten sposób wszyscy, którzy tak zgłaszali swoje psy, potwierdzenia ich przyjęcia otrzymali na adres e-mailowy. Mało tego w ten sposób otrzymano również numerki startowe. Tak więc, płacąc za wystaw w Polsce coraz więcej, każdy jej uczestnik na swój koszt musi wydrukować potwierdzenia, a na dodatek numery startowe. Pytanie moje jest więc takie: za co płacimy tak dużo, skoro niektóre koszty prz
 5. Z wielką przyjemnością informuję, że Dzierzko w sierpniu br. uzyskał CHAMPIONAT LITWY, natomiast kilkanaście dni póżniej zobył tytuł "VDH-Sieger Leipzg 2015" oraz "German Winner 2015".
 6. Nam się wydaje, że to wszystko "blokowała" p. Rogowska, bo tuż po jej odwołaniu z komisji hodowlanej, sprawa nabrała jakiegoś wyrazu. Wiemy też, że będą podjęte inne działania, formalne, na które czekamy z niecierpliwością.
 7. No nareszcie w ZG zaczęli przestrzegać przepisów, które z resztą sami wprowadzili. Wiemy też, że organizatorzy dzisiejszej wystawy CACIB w Katowicach podjęli wobec niej odpowiednie kroki, bowiem miała zgłoszone dwa whippety na tę wystawę. Była tam oczywiście ale whippetów nie wystawiła.
 8. Pod tą petycją zbierane są podpisy: http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=11078
 9. A co to znaczy? Chcesz płacić tyle insytutowi, który nigdy nie zajmował się hodowlą psów rasowych? A po co, przecież nic z tego nie będziemy mieli. Są uczelnie i insytuty, które oznaczają profil DNA dwa razy taniej oraz sa uczelnie i insytuty, które zajmują się hodowlami psów rasowych. I o to w tym chodzi. Poza tym albo wszyscy jesteśmy równi wobec tych obowiązków albo decyzje takie zakrawają na kpinę. Ja mogę i jak będę chciała, to oznaczę DNA mojemu samcowi np. w lab. w Monachium, które takie badanie robi za kilka euro.
 10. Zachęcam do zapoznania się z nowymi zasadami, jakie nam zafundował ZG dot. uprawnień reproduktorskich i hodowlanych. Nie znajdziecie tej informacji na stronie ZG, natomiast pojawia się sukcesywnie na stronach oddziałów. To bardzo ciekawe, że tak traktuje się członków, bez których przecież związek ten by nie istniał.I to bardzo ciekawe, że wypisuje się bzdury o jakiś konsultacjach, których po prostu nigdy nie było, chyba że ZG konslutował te nowe zasady sam ze sobą, bo oddzialy zostały taką decyzją zaskoczone, np. o/Wa-wa, czy o/Poznań. Poza tym zasada obowiązku obciązenia nas dużymi kosztam
 11. Po raz ostatni odpowiadam, szczególnie mając na uwadze chamówę ze strony fabiego i niejakiej andzielinki, która przecież może być i rzeczoną w tej sprawie, dedykuję ten oto obrazeczek: Natomiast wszystkim, którzy mają na uwadze dobro psów oraz fakt, aby osoby winne poniosły zasłużoną karę, dedykuję poniższe życzenia:
 12. Kobieto, co ty piszesz. Nie masz kompletnie pojęcia o postępowaniu karnym i wypisujesz na tym forum BZDURY. Mam nadzieję, że czytają to ludzie, którzy mają pojęcie o trybie i zasadach postępowań sądowych. Ponieważ dyskusja z tobą na forum jest na poziomie magla, co zresztą widac po twoich wpisach, wyjaśnię jedno: sprawa do sądu wpłynęła, jako prokuratorski akt oskarżenia i jeżeli nie byloby wystarczających dowodów, sąd dawno juz by zakończył postępowanie. Dowody niestety są i to nie moje i nie Eli P.! Sadków w tej sprawie zeznaje ponad 20 osób, w tym z komisji hodowalnej O/Lublin. I dalej
 13. Kolego ale wymysliłeś! GRATULACJE za pomysł i proponuję trochę lekcji z gramatyki i logiki, bo słabiutko, słabiutko! A rezulutnej Andzialence też propunuję Tworki, ale oddział zamknięty. Natomiasta nie pisz głupot, że sąd się ze mnie śmieje, bo sąd się nie śmieje, najwyżej przestaje pytać. A w moim przypadku było inaczej. Chyba, że to ty odwaliłaś ten kiepsko zagrany numer z płaczem. Jeżeli tak, to nie pomogłaś swojej kumpeli.Oj, nie pomogłaś... I tyle. A co do moich wystaw polskich i zagranicznych, nic ci do tego. Jeżdżę ze swoimi psami tam gdzie mi się podoba i nie muszę spać po samochd
 14. Fabi, co ty piszes? Może tobie potrzebna pomoc i to nie tylko jednego , ale kilku specjalistów. Napisz, jak pomagasz, na to czekamy, a poza tym o jakiej kasie piszesz. Weź sobie cos na ochłonięcie lub naucz się czytać ze zrozumieniem. My dylematów nie mamy, problem to masz ty i twoja koleżanka A.N.
×
×
 • Create New...