Jump to content
Dogomania

CRUFT'S 2011 i ŚWIATOWA WYSTAWA W PARYŻU


LadyDobermann

Recommended Posts

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mam 2 suki nominowane na Cruft ale nigdy nie interesowałam się zgłoszeniami/formalnościami może ktoś przybliżyć. Czy może już za późno na podjęcie decyzji?
Co do Światówki waham się ewentualnie jechałbym z 2 sukami jeśli nie koliduje to z moim planem wystaw ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunny']NESTOR.NOTABILIS
dziękuję za wyczerpującą wiadomość.

Jeśli chodzi o przelot to mam na myśli tanie linie. Biorę pod uwagę przelot z jednym małym psem na pokładzie.
Sprawdzę KLM. Niestety trochę zmartwiło mnie to, że podróż z powrotem może odbyć się dopiero po 3 dniach..
Spróbuję znaleźć więcej informacji na temat przelotu z psem. Jeśli mi się uda, to podzielę się nimi na forum.

NESTOR.NOTABILIS - dziękuję za zaoferowaną pomoc.[/QUOTE]

Powrót z KLM-emem nie musi być po 3 dniach. Możesz wrócić tego samego dnia. Tyle, że w opcji 3-dniowej masz spory upust cenowy. Akurat lot do Paryża jest tani więc być może nie będzie to odczuwalne bez względu na fakt po ilu dniach wrócisz. Napewno im później zabookujesz lot tym cena będzie wyższa. Tak jest we wszystkich liniach.
Nigdy nie latałam do Francji więc pewnie lot jest bezpośredni. Ale w razie jakichkolwiek innych lotów pamiętaj o tym, żeby ewentualne międzylądowanie nie było dłuższe niż bodajże godzina z liniami KLM. Nie wiem jak z innymi liniami, gdyż KLM w sytuacji lotu z psem jest dla mnie najatrakcyjnieszy cenowo. Być może są to ogólne wymogi dot. ochrony zwierząt, etc... W każdym bądź razie pamiętam, że powyżej godziny postoju płaci się coś grubo ponad 100 Euro za każdą rozpoczętą godzinę postoju zwierzęcia przy międzylądowaniu. Płaci się za opiekę weterynaryjną, ponieważ takie są przepisy.
W maju będę na Okęciu to postaram się z wcześniejszej protekcji znajomego kapitana zajrzeć do luku bagażowego, bo sama jestem ciekawa jak to wygląda w samolotach KLM. Może się uda

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Coyote Ugly FCI']ja takze juz sprawdzałam ceny samolotem z psem :evil_lol:
jak dla człowieka jest jeszcze cena znośna tak jak dla psa o masie 30 kg juz nie :angryy:[/QUOTE]

Eeee, nie przesadzaj. W KLM płacisz tylko 80 Euro bez względu na wagę psa i odległość lotu. Jest to cena stała. W liniach obsługiwanych przez Cargo czy Lufthansę płacisz bilet liczony za kg masy ciała psa + parę innych opłat. Nie znam taks dla wszystkich państw ale np jak dzwoniłam z prośbą o informację przed importowaniem psiaków do Polski to powiedziano mi, że ze Szkocji do Polski LOT-em opłata miałaby wynieść 25 GBP za kg masy ciała. Były 2 psy każdy o wadze dość sporej, jak to 5-o miesięczne bullmastiffy. Niestety większość linii transport "puszcza" przez Cargo czy Lufthansę a defacto pies leci w takich samych warunkach tyle, że za kilkudziesięciokrotnie wyższą cenę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adamant']mam 2 suki nominowane na Cruft ale nigdy nie interesowałam się zgłoszeniami/formalnościami może ktoś przybliżyć. Czy może już za późno na podjęcie decyzji?
Co do Światówki waham się ewentualnie jechałbym z 2 sukami jeśli nie koliduje to z moim planem wystaw ;-)[/QUOTE]


Najpierw musisz wysłać pod ten mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] wypełniony wniosek o nadanie numeru ATC wraz z potwierdzeniem dokonania opłaty 12 GBP. U nas aby zgłosić psa na wystawę wypełniasz formularz zgłoszenia, tak? W Wielkiej Brytanii wystawiane psy, dla ułatwienia, mają jeden stały numer ATC, pod którym zapisane są wszystkie dane psa.
Tak więc wniosek masz tutaj :
[URL]http://www.crufts.org.uk/files/kclub-crufts/form14.pdf[/URL]
Wypełniasz go, robisz przelew 12 GBP i wysyłasz pod w/w mail.
Tyle, że nie jestem pewna czy zdążysz na 2011, ponieważ widzę że zgłoszenia były do 7 stycznia.
No i jeszcze badanie krwi na określenie poziomu przeciwciał dla wirusa wścieklizny - masz???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NESTOR.NOTABILIS']Eeee, nie przesadzaj. W KLM płacisz tylko 80 Euro bez względu na wagę psa i odległość lotu. Jest to cena stała. W liniach obsługiwanych przez Cargo czy Lufthansę płacisz bilet liczony za kg masy ciała psa + parę innych opłat. Nie znam taks dla wszystkich państw ale np jak dzwoniłam z prośbą o informację przed importowaniem psiaków do Polski to powiedziano mi, że ze Szkocji do Polski LOT-em opłata miałaby wynieść 25 GBP za kg masy ciała. Były 2 psy każdy o wadze dość sporej, jak to 5-o miesięczne bullmastiffy. Niestety większość linii transport "puszcza" przez Cargo czy Lufthansę a defacto pies leci w takich samych warunkach tyle, że za kilkudziesięciokrotnie wyższą cenę ;)[/QUOTE]

z tego co sie dowiadywałm, koszt dla człowieka w obie strony ok 550 zł wiadomo rezerwacja w danym dniu w jakim sie dowiadywałm a było to ok.2-3 tyg temu

koszt psa przez CARGO podano mi 1800zł

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o linie KLM to faktycznie wychodzą tanio na tle innych spółek lotniczych. Ja dowiadywałam się o transporcie małego psa do 6kg, którego zabiera się na pokład samolotu-opłata wynosi dla opiekuna psa 450zł w dwie strony, a dla psa 140euro w dwie strony . Jest to lot bezpośredni do Paryża. Jeśli ktoś jednak się zdecydował polecieć samolotem to mam w miarę tanie noclegi zarezerwowane blisko lotniska i wystawy, a dokładnie 80euro za pokój/doba.

Link to comment
Share on other sites

Termin zgłoszeń online jest do 14 stycznia.
Nie umiem tylko znaleźć wysokości opłaty za zgłoszenie. Dziś przyszedł nam nr ATC, więc może udałoby się jeszcze...
[quote name='Chefrenek']Obiła mi się o oczy strona z wystawami dającymi nominację na Crufta ale nie pamiętam jaki był adres. Kojarzy ktoś?[/QUOTE]
[URL]http://www.crufts.org.uk/overseasqualifyingshows[/URL]
proszę bardzo :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

do wszystkich wybierających się na [COLOR=black]światówkę[/COLOR] do francji:

zmieniły się przepisy dotyczące przemieszczania zwierząt w celach niehandlowych (w tym również z polski do francji) i

[B][SIZE=2][COLOR=red]od stycznia 2011 zwierzę musi być zidentyfikowane za pomocą mikrochipu[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=2][COLOR=#ff0000][/COLOR][/SIZE][/B]
[SIZE=2][COLOR=black]osoby posiadające psiaki tatuowane powinny zapoznać się z nowymi przepisami i zachipować swoje zwierzaki [/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Na stronie WDS jest info ,ze zagraniczni wystawcy powinni przesłać skan świadectwa szczepienia p/wścieklixnie -dobrze rozumiem ( Z tego ponizej to jasno nie wynika może, ale wyswietla się gdy zgłosi sie psa i potem płaci)?
I jeszcze jedna niejasnoć- czy ktos wie, o co chodzi z "podatkiem" w przypadku gdy ktos bedzie miał na wystawie więcej niz jednego psa?
[COLOR=#333333][U][B]Note to foreigner exhibitors[/B][/U][/COLOR]
I – The Customs are liable to require, to an exhibitor with several dogs, a tax declaration and payment of corresponding charges.
II – The admittance in France is only permitted for dog 3 months old, subject to presentation to customs of a certificate, delivered by an official veterinary attesting than rabies, Carré disease, infectious hepatitis vaccination have been carried out for more than one month and less than one year. For animals more than one year old accompanying travellers, only rabies certificate is required. A French or English translation will be required for countries using a different alphabet. Dogs without these documents will be refused.
III – These documents are required for admission to the Show. The dogs must be in perfect health condition. The origins of each dog will be proved at any time. The official Vet may refuse the admission of dogs in the Show in the event of non conformity to health regulations.

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o podatek importowy w przypadku sprowadzania spoza EU i sposob deklaracji, bo byc zwolnionym z oplat.
Nie dotyczy wystawcow z EU
[URL]http://customs.hmrc.gov.uk/channelsPortalWebApp/channelsPortalWebApp.portal?_nfpb=true&_pageLabel=pageImport_ShowContent&id=HMCE_CL_000220&propertyType=document#P508_46249[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co...?
Błd zrobil autor wątku, że połączył w jeden 2 ważne wydarzenia kynologiczne:
- Wystawa światowa w paryżu 2011
- Cruft's 2011.

Może jednak jeszcze dałoby się podzielić te 2 wątki...? Bo zrobiło się totalne zamieszane, a na pewno nie to było zamiarem Autora.
Proszę, może napisać do Moda, aby pomógl nam ogarnąć te 2 tematy...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...