Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

Ja nie zdecydowalabym sie na eutanazje.
Bylam z Brutusem u dwoch weterynarzy i obaj zgodnie stwierdzili ze nic sie juz nie da zrobic,ze trzeba bedzie psa uspic. Poryczalam sie w gabinecie, ale zawzielam sie i stwierdzilam ze bede walczyc.
Brutus wazyl jak chorowal z 7 kg i plukalismy go dwa razy dziennie po 250ml(rano i wieczorem). Nie chcial nic jesc,slanial sie. Wygladal tragicznie.
Po tygodniu zrobilismy badania i mocznik dalej 500, kreatynina dalej wysoka-powyzej 10.
Jesli Twoj piesek wazy 50kg to musi miec napewno wieksze ilosci kroplowek.
Jesli nie chce jesc, sprobuj podawac mu renala (ja dodawalam troszke oleju i robilam taka papke i strzykawka na sile do pyska dawalam).I tak kilka dni.
Wyniki staly w miejscu ale stan psa sie polepszyl po jakims czasie.
I do dzis weterynarze nie potrafia tego wytlumaczyc. Przekreslili go na samym poczatku leczenia.
Nie poddawaj sie,warto walczyc.
Jesli masz jakies pytania,wal smialo

Link to comment
Share on other sites

A ja znów wracam do punktu wyjścia. Moja sunia miała poczatki mocznicy , więc kroplówki , zastrzyki furosemidu, Renal suchy i po jakimś czasie było ok. Troszke więc odpuściliśmy dietę bo serce bolało , ze suche w zęby kole a to drobina taka 2, 5kg i pofolgowalismy jej z dietą. I teraz pojechałam z nia do weta z podejrzeniem ropomacicza a wyszły nerki. Teraz daje jej Renal suchy i na drugi posiłek gotuje ryż , marchewkę i królika. i to wcina. Za 10 dni mam badania kontrolne i zobaczymy . Wiem , ze robie zle bo wet zabronił jakiego kolwiek mięsa jej podawac tylko suche Renal.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moni12']A ja znów wracam do punktu wyjścia. Moja sunia miała poczatki mocznicy , więc kroplówki , zastrzyki furosemidu, Renal suchy i po jakimś czasie było ok. Troszke więc odpuściliśmy dietę bo serce bolało , ze suche w zęby kole a to drobina taka 2, 5kg i pofolgowalismy jej z dietą. I teraz pojechałam z nia do weta z podejrzeniem ropomacicza a wyszły nerki. Teraz daje jej Renal suchy i na drugi posiłek gotuje ryż , marchewkę i królika. i to wcina. Za 10 dni mam badania kontrolne i zobaczymy . Wiem , ze robie zle bo wet zabronił jakiego kolwiek mięsa jej podawac tylko suche Renal.[/QUOTE]
A nie próbowałaś dawać puszek renala. Zawsze psy wolą jeść mokrą karmę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pete_performance']Nico 17 stycznia bedzie miał 8 Lat. To jest Tosa inu waży ok. 50 kg[/QUOTE]

Pewnie to dość brutalnie zabrzmi, ale ponieważ borykałam się z tym samym problemem to powiem tak: spadek parametrów kreatyniny i mocznika jest u Waszego psiaka bardzo znikomy, żeby nie powiedzieć "żaden". :( kroplówek też nie można robić w nieskończoność, bo przy dożylnych żyły w końcu nie wytrzymają, a podskórne działają, ale raczej na krótką metę. Decyzja oczywiście należy do Ciebie, ale myślę, że jeśli tak wysoki poziom mocznika utrzyma się jeszcze dłuższy czas, to organizm psa po prostu tego nie wytrzyma, bo systematycznie i powoli go podtruwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pete_performance']Niestety po 4 dniach kroplówek mojemu Nico zrobiliśmy badania krwi i mocznik spadl z 530 do 490 a kreatynina z 19 do 17 :(:(:( Weterynarz powiedział że muszę pomysleć nad eutanazją :(:(:( Nico nic nie je :( Oczywiście jeszcze dzis podaje mu kroplówki ale co mam zrobić ??????????[/QUOTE]

JAk sie piesek miewa? Nie dajesz nic znac. Trzymam cały czas kciuki za psiaka
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

[quote name='sota36']Chce sie pochwalic naszym szczesciem! Badania kontrolne - super, wyniki wskazuja na zatrzymanie degradacj nerek!!! Dodam, ze prawie rok minal , kiedy stwierdzono ich uszkodzenie, teraz jest constans!! Oby jak najdluzej!!!!!!!!!!!!!!!1[/QUOTE]
Gratuluję i poniekąd zazdroszczę.....
Moja Bambi chorowała tylko tydzień........
Miała tylko 7 lat i3 dni..:-(:-(:-(
Odeszła 23.09 .2011 ....tak cicho i spokojnie....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie miała żadnych objawów nerkowych; jeszcze parę dni przed chorobą szalała z kotem.Jak przestała jeść - w te pędy do weta.Mocznik 150,kreatynina ponad 10,białko w moczu 3.Pomimo kroplówek mocznik nie spadał, kreatynina rosła.Na usg - zanik miąższu nerkowego .I skąd się takie cholerstwo mogło wziąć????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...