Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

jutro z Czikusiem idziemy do pobrania krwi i jak beda wyniki to dopiero ustali diete wet.troche mnie wkurzył bo chciał poczekac i poobserwować psiaka :angryy:ale postawiłam na swoim.powiedział ze to moze trwać miesiąc albo lata bo nerki to cichy zabójca a ja niepozwole zeby cierpiał czikus.no i badanie krwi jutro a Cziko zaczął jesc moze wet sie pomylil z choroba dzisiaj zjadł i szaleje;);)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KochanyCzikuś']jutro z Czikusiem idziemy do pobrania krwi i jak beda wyniki to dopiero ustali diete wet.troche mnie wkurzył bo chciał poczekac i poobserwować psiaka :angryy:ale postawiłam na swoim.powiedział ze to moze trwać miesiąc albo lata bo nerki to cichy zabójca a ja niepozwole zeby cierpiał czikus.no i badanie krwi jutro a Cziko zaczął jesc moze wet sie pomylil z choroba dzisiaj zjadł i szaleje;);)[/QUOTE]

Mnie się wydaje, ze ta diagnoza postawiona przez weta tylko na podstawie badania moczu (+ badania psa), a bez usg i badania krwi jest spoooooro na wyrost. Wałeczki w moczu rzeczywiście świadczą o tym, że z nerkami coś się dzieje, ale równie dobrze problem moze dotyczyc dopiero kłębuszków nerkowychto (a jeszcze nie samych nerek). Na pewno pojawienia sie wałeczków w moczu - nawet u zdrowego psa nie wolno lekceważyć, bo ich pojawianie sie może byc pierwszym sygnałem, ze coś może się dziać ogólnie mówiąc z nerkami. I na pewno trzeba tego pilnować i zrobic badania kontrolne. Poza tym wałeczki pojawiają sie tez czasem jako skutek leczenia.

Jesli zaś chodzi o krew w moczu - to może psiak ma kamyki w pęcherzu moczowym? Jesli tak by było, to idąc dalej być moze kamyki uszkadzając ściany pęcherza (stąd krew w moczu) spowodowały stan zapalny w pęcherzu, który nieleczony potem powędrował w kierunku nerek i stąd pojawienie sie wałeczków w moczu.

Ja na pewno poprosiłabym o podanie dokładych wyników badania moczu (wszystkich zrobonych parametrów) + wynik badania krwi i [B]obowiązkowo[/B] [B]usg u dobrego weta.[/B] Dopiero wówczas będzie można powiedzieć w jakim stanie sa nerki.

Jesli chodzi o jedzenie, to na razie - bo pies i tak jest słabszy podawałym gotowane jedzenie i małą ilością chudego mięsa.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedż, dzisiaj weterynarz przepisał doustny antybiotyk do 10 dni. Dzisiaj piesek miał pobraną krew, najpóżniej pojutrze bedzie wynik. Będzie miał całą morfologie z potasem. Martwi mnie bo dość nie chętnie je, a za to więcej pije. Ma zmętnioną soczewkę oka ( nie widać dna oka ) W sierpniu pies zaczął tracić przytomność, oczywiście byliśmy z nim u weterynarza, ale skończyło się na zastrzyku. Ogólnie nasz Czikuś dużo śpi. Bardzo się martwię o niego. W ostatnich dniach sikał w legowisku gdy zostawał sam. Nie wiem co o tym myśleć i skąd u niego pare dni temu 40 stopni temperatury i dodatkowy skurcz serca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KochanyCzikuś']Dziękuje za odpowiedż, dzisiaj weterynarz przepisał doustny antybiotyk do 10 dni. Dzisiaj piesek miał pobraną krew, najpóżniej pojutrze bedzie wynik. Będzie miał całą morfologie z potasem. Martwi mnie bo dość nie chętnie je, a za to więcej pije. Ma zmętnioną soczewkę oka ( nie widać dna oka ) W sierpniu pies zaczął tracić przytomność, oczywiście byliśmy z nim u weterynarza, ale skończyło się na zastrzyku. Ogólnie nasz Czikuś dużo śpi. Bardzo się martwię o niego. W ostatnich dniach sikał w legowisku gdy zostawał sam. Nie wiem co o tym myśleć i skąd u niego pare dni temu 40 stopni temperatury i dodatkowy skurcz serca.[/QUOTE]
A biochemię też robiłaś?
Profil nerkowy,wątrobowy?
U Bambi z morfologii nic nie wyszło mocznik i kreatynina ,,powiedziały " co jej jest....

Link to comment
Share on other sites

Z moczu i objawów są to nerki ma on jesccze dodatkowy skurcz w sercu mam znajomą weta i po moczu widać że coś niedobrego z nerkami się dzieje wet mi powiedział że na dzień dzisiejszy jest bardzo żle oby się mylił.dzisiaj lub jutro ma dzwonić jakie są wyniki.Z krwi bedziemy wiedzieć jakim stanie są trzustka,wątroba i nerki.jedna porcje karmy Czikuś ma na2lub3razy a dotej pory jadł super,WWidać że oczka by chciały...stolec robi jaśniejszy i maziowaty.W moczu było coś dużego ale napewno nie kamień tak mi wet powiedział.Dużo bardzo dużo wałeczków szklistych i hemoglobinowych.Czekam na telefon od niego i każda minuta wydaje mi się...

Link to comment
Share on other sites

A wody pije teraz dużo mniej niż parę dni temu do czwartku rana mamy antybiotyk no i te oczka własnie przy nerkach wystepuje zmetnienie soczewki niewidac mu dna oka z oczami jest bardzo żle ta rasa shih tzu często ma chore nerki niedawno znajomej shih tzu też zakonczył swoje życie miał 4 lata,a mój ma 2lata dopiero.Z szyi miał krew pobierana i niewiem czy go tak to boli bo drapie to miejsce i nie pozwoli sie nawet poglaskac.narazie mu jedzenia niezmieniam czekam za wynikiem bo niechce mu narobić coś złego tym bardziej ze stolec jest inny niz dotychczas.Temperatury tez niema jak :shake:znać jak będą wyniki

Link to comment
Share on other sites

Zmetnienie jest duze niewidac dna oka.od południa niechce pic ani jesc znowu widac po nim smutek chodzi z podkulonym ogonem wprawdzie to wiecej podsypia dzwoniłam do weta wyniki na jutro maja byc a moze popoludniu jestem taka zdenerwowana wiem ze napewno cos jest nietak w sierpniu zaczeło sie od omdlenia było z nim naprawde zle.teraz jest taki ospały mamy drugiego psiaka to wcale sie znim niebawi.a jak chce go pogłaskac to momentami robi tak jakby sie bał

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']a jaki jest poziom mocznika i kreatyniny?bo kochanyczikuś pisała że wyniki dopiero jutro,może po południu?[/QUOTE]

Mocznik jest z pewnością wysoki. Psiakowi śmierdzi z mordki, jest ospały, nie ma apetytu, problemy z piciem wody (albo za dużo, albo za mało). Mogę się mylić, i bardzo bym chciała, ale u nas było niemal w 100% tak samo przy nerkach.

Link to comment
Share on other sites

wet powiedział ze z łapy szybko krew krzepnie i wolno leci ze lepiej dla psa jak pobierze z szyi.Jest taki smutny i osowiały niewiem temperature ma 38 wiec dobra a jesc niechce pare kuleczek karmy z reki jak narazie od południa niepije boże co mu jest jutro beda wyniki tak mi powiedział wet jak dzwoniłam 115zł płaciłam za badanie krwi i jeszcze tyle czekania a piesiu cierpi

Link to comment
Share on other sites

czikus zmierz mu temp.rektalnie.a to co ci powiedział odnośnie pobierania z łapy to brednie totalne!!!!po prostu "sztzaki"mają krótkie łapy,podobnie pekiny i jamniki,żyła biegnie trochę kręto w przeciwieństwie do psów o "prostych"kończynach np.on-y.może się bał pobierać z takiej łapy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KochanyCzikuś']Jak mąż wraca do domu Czikuś tak sie cieszy a dzisiaj nic leży i niereaguje jak do niego mówimy niewiem co sie z nim dzieje ma takie dziwne oczka łzy mi same lecą co robić wyniki jutro:placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz:[/QUOTE]
Według mnie tu nie ma na co czekać, przestał pić i nie reaguje :shake: jak masz możliwość zabierz go natychmiast do innego weta !
Czemu wet każe tyle na wyniki czekać :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...