Jump to content
Dogomania

Owczarek podhalański (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Guest marta w

Recommended Posts

Basiu, to fatalnie! :(
Pewnie nie wiesz jak tam poszło podhalanom?
Nam z Katią nijak :-? Doskonała bez lokaty. Dodam tylko, że w stawce było 12 zgłoszonych a 11 wystawianych suczek.

[quote]basia napisał:
Basiu, niestety nie znam tej Pani


Basiu, bo Ty "w sukach" robisz
[/quote]
Może dlatego :wink: Jednak chętnie nadrobie zaległości :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='"basia"']
Nam z Katią nijak :-? Doskonała bez lokaty.


Czy to źle?????????? Nie znam się na wystawach, ale ocena doskonała, to chyba dobrze :lol:


U nas po staremu. Wpadłam do lekarza, z miejsca powiedziałam, że zmieniłam dietę zgodnie z sugestią pani Eli, właścicielki podhalana, który tez chorował na stawy, poprosiłam o Caniwiton Forte i preparat dr Seidla, dla ras dużych i na koniec.............. powiedziałam, że chcę zbadać krew - sprawdzić stosunek wapnia do fosforu (ale byłam mądra). Fajną minę miał weterynarz, muszę przyznać, że spojrzał z szacunkiem na mnie i rzucił " Rzeczywiście dużo pani czytała" , a ja mu na to, że mnóstwo, wszystko, co wiąże się z chorobą Basterka - umówiłam się na piątek rano na badanie.

Czyli trzeba wiedzieć, jak się leczyć...........

Znajomi mają podhalankę i ostatnio, chyba po upadku na śliskich kafelkach, Tequila zaczęłą kuleć. Pojechali z nią do lekarza, wet zrobił prześwietlenie biodra !!!!!!!!! i stwierdził, że potrzebna jest operacja KOLANA (za 500 zł) , bo coś tam, dokładnie nie pamiętam. Tyle, że znajoma jest pielęgniarką i zdziwiła ją ta diagnoza, więc nie zgodzili się na operację. Suczka doszła do siebie bez operacji.

Opowiadała mi też, jak niektórzy weci robią "operacje" nacinając skórę i zaszywając ją !!!!!!!!!!!!!! , byle tylko zgarnąć kasę.

Nie wiem, ile w tym prawdy, ale w każdej plotce jest ziarenko prawdy, więc będę miała się na baczności.

Acha, jaki powinien być stosunek tego nieszczęsnego fosforu do wapnia - muszę to wiedzieć, zeby lekarz nie próbował mi, brzydko mówiąc, wcisnąć kitu.

Baster wcina galaretę z kurzych łapek, ryż z mięskiem i warzywami też pochłania. Rośnie jak na drożdżach - jest cudny.

Kiedy wasze psiaki sygnalizowały, że chcą siusiu. Baster jest wyprowadzany regularnie, ale wieczorem potrafi nasiusiać w ciągu godziny od powrotu ze spacerku, na szczęście tylko na korytarzu, ale nie sygnalizuje potrzeby wyjścia, chyba, że to ja jestem głooopia i tego po prostu nie zauważam.

Danka

Link to comment
Share on other sites

Otóż, byłam na zwiadach :wink: i rzeczywiście mamy w dalszym sąsiedztwie podhalana :grins:
Pies z papierami, ale jedynie na przechowaniu i Pani nie pamiętała imion rodziców. Wspominała imię Harnaś, ale tak sobie myślę, że wśród podhalanów, Harnasiów jak psów :lol:
"Chwilowa" właścicielka obiecała spytać i zapamiętać choćby imię tatusia.

... aaa i jeszcze ... piesy przez płot, to się nie polubiły :evil: :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cześć Basiu :)

Wiosna, to i obowiązków więcej, i w ogóle mniej czasu spędza się "w murach".

Mam dobre :D wieści z Leszna. BIS dla Czarodziejki, a dla nas NPwR i CACIB ... :fadein:

[img]http://img68.echo.cx/img68/4144/05cacib2ve.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Baśka i Bobi :beerchug: jaka jestem z WAS dumna!!!! :P wyściskaj tą białą futrzankę od całej naszej trójki :buzi:
Belce zdjęcia nie pokaże bo gotowa zakochać się na zabój :wink: :lol: :lol:
:laola:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Camara'] Baśka i Bobi :beerchug: jaka jestem z WAS dumna!!!! :P wyściskaj tą białą futrzankę od całej naszej trójki :buzi: [/quote]

Dziękujemy bardzo i OK, ściskanie ma dziś x4 ... :lol:

[quote name='Camara'] Belce zdjęcia nie pokaże bo gotowa zakochać się na zabój :wink: :lol: :lol:
:laola:[/quote]

Camara, a wiesz, Bobisko największą sympatią pała do [b]białych[/b] suniek, inne lubi, co i owszem 8) , ale białe :crazyeye: :iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Camara']każdy ma swoje sposoby na przetrwania upałów:
Belcia koniecznie chce się zmienić kolor futerka... na bardziej twarzowy brąz :wink:
[URL=http://www.imageshack.us][img]http://img278.echo.cx/img278/1221/belucha8aa.jpg[/img][/URL]

Borysa... prawie nie widać.. drzemie w budzie.. wyjdzie jak słońce przestanie prażyć:
[URL=http://www.imageshack.us][img]http://img272.echo.cx/img272/7237/borcio3ld.jpg[/img][/URL][/quote]

Camara, Bobi ma jeszcze inny sposób na upał ...

[img]http://img162.echo.cx/img162/7586/marzec03bobi30dl.jpg[/img]

... "po chamsku" ładuje się do domu, na kafle, a żeby tak jak Belcia - wygrzewać się w słońcu :-? mowy nie ma :o Potrafi cofnąć paluszki, jeśli na nie podnie choćby jeden promyk :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baśka']
... "po chamsku" ładuje się do domu, na kafle, a żeby tak jak Belcia - wygrzewać się w słońcu :-? mowy nie ma :o Potrafi cofnąć paluszki, jeśli na nie podnie choćby jeden promyk :lol:[/quote]

a to delikatniuśkie panisko :cunao:

muszę Belci powiedzieć, że Bobiemu nie podobają się brązowe, to przestanie sie opalać :lol:
a tak serio, to ja nie rozumiem tego swojego sucza??? ja sie chowam w cień a ta zmora wystawia brzuszysko na słońce... i naprawdę potrafi tak sporo czasu spędzić :-?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anovi'] Witam Was ...

[url=http://www.imageshack.us][img]http://img192.echo.cx/img192/1528/podhalan1dgm6mi.jpg[/img][/url]

[/quote]

Foto na zachętę ... reszta na "Psach w potrzebie" ...

[url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=24289&sid=906c124f490538008636b2ea35e60b70[/url]

Może kogoś znacie???

Link to comment
Share on other sites

O dawna podobały mi się podhalany ale jakoś miłość do husky przyćmiła wszystko. Ale od kąd w podpisie Basi zobaczyłam Lune to zwariowałam na jej punkcie :D Zaczęłam się bardziej interesować tą rasą i nawet czasami męcze Basie (w sobote prawdopodobnie się spotkamy na spacerku :angel: ).
Nawet męża przekonałam, że kiedyś jak uda nam się zamieszkać gdzieś gdzie będzie więcej miejsca i jakies podwórko to będziemy miec podhalana. A wczęsniej nie chciał słyszec o żadnym kolejnym psie (mamy dwa husky).

Ale tak poczytałam ten topik i coś mi się wydaje, że nie są to łatwe psiaki w wychowaniu. Uparciuchy troszke co? Czy rzeczywiście tak jest czy to tylko moje mylne wrażenie?

Będe tu teraz częsciej zaglądac i podsłuchiwac co piszecie o tych białaskach :P

Link to comment
Share on other sites

Witaj Runa :angel:
Jak sie spotkamy to sama się przekonasz :wink:
Podhalany mają swoje zdanie i nie chętnie go zmieniają. Np. jak mówie Lunie "siad", to ona zawsze chwilę się zastanowi czy aby napewno musi to zrobić, bo a nuż to nie było do niej.
Husky też sa uparte ale jednak troche inaczej. Rozumem podhalana troszeczkę ineczej kalkuluje :wink:

Link to comment
Share on other sites

Camara, masz na myśli wystawę?
Nie, nie zgłaszaliśmy się. Dla nas, to za wielka wyprawa.

... ale troszkę białości będzie :)

Owczarek podhalański Psy młodzieży BACIAR BUĆKO na Góralsko Nute
Owczarek podhalański Psy młodzieży BORYNA Na Góralsko Nute
Owczarek podhalański Psy młodzieży LUPO BACA Chluba Liliowej Przełęczy
Owczarek podhalański Psy otwarta DUNAJEC
Owczarek podhalański Psy otwarta RUBEUS Spiska Watra
Owczarek podhalański Psy otwarta RUMCAJS Spiska Watra
Owczarek podhalański Psy otwarta WOLNY STRZELEC Psia Parafia (FCI)
Owczarek podhalański Psy otwarta YODA BIACA PERLA
Owczarek podhalański Psy otwarta ZBOJ Biaca Perla
Owczarek podhalański Psy championów BACA Klan Gaby
Owczarek podhalański Suki młodzieży BAŁAMUTKA BEJA Badziar
Owczarek podhalański Suki młodzieży BARDZO PIYKNO na Góralsko Nute
Owczarek podhalański Suki pośrednia LUŚNIA z Zadymy
Owczarek podhalański Suki pośrednia SABA Klan Gaby
Owczarek podhalański Suki otwarta PEREŁKA Spiska Watra
Owczarek podhalański Suki otwarta RUSAŁKA Spiska Watra
Owczarek podhalański Suki otwarta WANTA z Butorowego Wierchu
Owczarek podhalański Suki otwarta WARKA STRONG Psia Parafia (FCI)
Owczarek podhalański Suki championów A TO MELODIA Na Góralsko Nute
Owczarek podhalański Suki championów GLORIA z Zadymy
Owczarek podhalański Suki championów HAJNÓWKA-BUKSA Filos
Owczarek podhalański Suki weteranów CYTRA Granatówki

Link to comment
Share on other sites

Witam, witam o o zdrowie się pytam :wink:

Po długiej nieobecności wracam z Basterkiem na forum. Baster nadal chory, leczony jest zachowawczo, ale nie chcę o tym pisać.

Biega, chodzi na spacery, tapla się w jeziorze, apetyt dopisuje........ czegóż chcieć więcej.

18 czerwca Basterek skończył.......... pół roku :o Jak ten czas leci :lol:

Umie siad, waruj, na miejsce, do mnie (no, z tym trochę gorzej, nie mamy 10 na 10 przywołań, ale pracujemy z psiakiem usilnie), stój (obowiązkowo przed każdym przejściem).

Jest przyjacielem wszystkich ludzi i psów, przynajmniej na razie.

Ogólnie na spacerach wzbudzamy sympatię, chociaż niektórzy pytają się, ile psiak ma lat?????????????

Bastuś waży 33 kg i, o ile go dobrze zmierzyłam, 60 cm w kłębie - kolos :D

Wychowanie tego uparciucha przysparza trochę kłopotów, ale idziemy do przodu. Wygraliśmy walkę z dominacją, warczeniem . Nie było lekko. Zdaję sobie sprawę, ile błędów popełniłam, mimo najszczerszych chęci. Nauczyłam się jednego - z Basterem nic na siłę i bez złości, kategorycznego nakazywania. Psiak dużo więcej zrobi, jeżeli podchodzi się do niego łagodnie.

A....... bardzo ladnie reaguje na hasło "wypluj" i podnosi łepek do góry po nagródkę. Czasami, cwaniak jeden, nawet nie podnosi nic z ziemi, tylko nachyla się nad czymś, podnosi pyszczek i......... gdzie przysmaczek.

Aportuje w domu piłeczkę, przynosi, chwilka tarmoszenia, rzut i Basterek przychodzi z piłeczką w dziubku, i wpycha się pod pachę :)

Uwielbia czesanko, trochę przy tym jeszcze próbuje gryźć szczotkę, ale już coraz mniej - to najlepszy sposób na wieczorne wyciszenie psiaka, kiedy, oczywiście po 22.00 (sąsiedzi :evil: ), dostaje "głupawki" i szaleje
po mieszkaniu.

Nieźle chodzi na smyczy, uczę go chodzenia po lewej i prawej stronie, bo tak jest mi wygodniej. Jest tylko problem, gdy widzi psy. Najczęściej kładzie się i czeka..................... Ale odwracam jego uwagę zabawą, smakołykiem i coraz częściej udaje się ruszyć psiaka z miejsca. Muszę go pilnować, gdy chce bawić się malutkimi psiakami, żeby im nie zrobił krzywdy.

Baśka, gratulacje dla Ciebie i, przede wszystkim, dla Bobiego. :lol: :P

Camara, oglądałam zdjęcia Belci i Borysa w galerii - śliczne psiaki iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii mąż też niczego sobie :lol:

Na razie dziewczyny.


A........... dzisiaj mam imieniny, więc czekam na życzenia :wink: i z góry za nie dziękuję :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Baśka, wiem że świętowali u Zbyszka. Mieli nawet mnie odwiedzić w drodze powrotnej z Tulln, no ale jakoś tak zeszło im z drogi :-?

da-Nutka, pisz co ze stawami Basterka! Lepiej czy bez zmian? Nie powiem, że przydałyby się jakieś fotki "małego", bo to chyba oczywiste :lol:
Oczywiście przyłączam się do życzeń :wink:

P.S. Czy Wasze psy też są łyse? :o Moja Lunka .. wstyd się przyznać, jest kompletnie łysa a za tydzien wystawa :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...