Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Tilia']blaira kupujesz w Arze? bo właśnie tam są problemy z dostawami.[/quote]
Tak, dokladnie tam.
Bylam w zeszlym tugodniu i akurat trafilam na pewlne polki.
Mysle ze to nie chodzi o problem z dostawami a z tym ze szybko sie im sprzedaje karma i nie nadarzaja producenci z dostawa jej ;)

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Ja też byłam niedawno i chciałam dla odmiany kupić worek 15 kg Acany podstawowej (zwykle kupuję rybną). Niestety była tylko rybna- panie przy kasach wytłumaczyły mi, że jest problem z dostawcą Acany i Orijena. Do tej pory z dużych worków dostępna jest tylko ryba, jagnięcina i light. No i 20 kg extreme, czyli dostawy nadal nie było. Małych worków (tych które stoją na półkach) jest większy wybór.

Link to comment
Share on other sites

po przeczytaniu wątku i tych wszystkich pozytywnych opiniach jakie się pojawiły stwierdziłam, że wypróbujemy acane. zamówiłam we wtorek na animali (wersję dla seniorów), dzisiaj nam przywiozą i zobaczymy czy Grafit ją polubi (ogólnie jest wybredny jeżeli chodzi o karmy- lubi tylko Purinę i Eukanubę plus ogórki kiszone i winogrona :grin:)

Link to comment
Share on other sites

Moje futro pięknie je Adult light, nie kupiłam seniora mimo iż psica ma 12 latek, nie ufam idei karmy senior. A psisko jest zdrowe (pod kątem chorób metabolicznych związanych z wiekiem) więc niech chudnie :diabloti:

A, właśnie, małe pytanie. Czy można suche zalewać gorącą wodą?? W sumie i tak praży się to w 400 stopniach...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Moje futro pięknie je Adult light, nie kupiłam seniora mimo iż psica ma 12 latek, nie ufam idei karmy senior. A psisko jest zdrowe (pod kątem chorób metabolicznych związanych z wiekiem) więc niech chudnie :diabloti:

A, właśnie, małe pytanie. Czy można suche zalewać gorącą wodą?? W sumie i tak praży się to w 400 stopniach...[/quote]

Dobre pytanie. Sama się zastanawiałam i na wszelki wypadek zalewałam letnią bo tak jest chyba napisane na worku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']A wiesz, że nawet pobiegnę sprawdzić... Na worku nic nie ma na temat zalewania.[/quote]

No właśnie też sprawdziłam i nie znalazłam ale coś pamiętam... może na jakiejś innej karmie było napisane, że letnią. Tylko nie wiem na jakiej.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawa jestem, czy jeśli podaję sporo mniej niż pisze przez producenta. to czy powinnam podawa dodatkowo jakieś witaminy. Wg normy na worku pies powinien zjadac ok 35 dkg a je 20-25. Troszkę ma łupieżu, ale odrasta właśnie więc to norma u niej ten łupież. Futerko lśniące, zero gazów. Zastanawiam się czy nie dodawa jej witamin. Ba, ale jakie??

Link to comment
Share on other sites

ja bym nie dawała, chyba że ma niedobory, możesz zbadać krew jak się niepokoisz
Możesz sezonowo coś najwyżej na włos podawać- preparaty z olejami, z biotyną- ja podaję jak mocniej suki wytrymuję, ale niepełne dawki, niezbyt regularnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Ciekawa jestem, czy jeśli podaję sporo mniej niż pisze przez producenta. to czy powinnam podawa dodatkowo jakieś witaminy. Wg normy na worku pies powinien zjadac ok 35 dkg a je 20-25. Troszkę ma łupieżu, ale odrasta właśnie więc to norma u niej ten łupież. Futerko lśniące, zero gazów. Zastanawiam się czy nie dodawa jej witamin. Ba, ale jakie??[/quote]

na innym forum twierdzili, ze do Acany powinno sie podawac witaminy - nie pelna dawke, ale np pol. Ja tak robilam - choc u mnie to glownie o wit. na siersc chodzilo

Link to comment
Share on other sites

U nas eksperymentalna zmiana karmy na acane z owcą nie przyniosła pozytywnych efektów. Najwyraźniej mój pan Pies bardziej gustuje w kurczaku i rybie niz w owieczkach. Psisko kiepsko przyswajało owcę, przynajmniej pod koniec 15kg worka. Nie jestem tylko pewna, czy nie zadziałało w tym przypadku rozpoczęte akurat w tym samym czasie podawanie nowych witaminek, które zakupiłam razem z tym workiem. Jedno jest pewne - powrót do łososia to znacznie lepsze posunięcie niż eksperymentowanie z owcą.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...