Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja podaje psom od miesiąca acanę - przede wszystkim ze względu na jagnięcinę:razz:. I co zauważyłam. Starszy pies dostaje seniora (z kurczakiem, na szczęście on nie jest uczulony) i bardzo dobrze ją toleruje. Dostał o wiele ładniejsze koopki (mniejsze, zwarte, nie puszcza bąków) nie mówiąc o sierści.
Młodsze psy (rozmiar około 7 kg) dostają z jagnięciną. Jeden z nich nie przepada za tą karmą, ale je (wolał Royala sensible), drugi natomiast ma zbyt często luźne stolce i podrapuje się. Mam zamiar spróbować teraz łososia...

Na 100% senior będzie karmiony acaną. Reszta jeszcze nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Jak to dobrze, że mamy już ustalone co jemy i wszystko jest ok! ufff Obu psiurom służy Acana Salmon i Lamb. Tylko na tych dwóch karmach jedziemy. Zero drapania, sierść błyszczy maksymalnie, dobre trawienie, wszystko super i święty spokój. Dożywotnio pozostaniemy przy Acanie o ile nadal (odpukać!) wszystko będzie ok.

Link to comment
Share on other sites

Wysłałam do nich maila z prośbą o próbkę, ale nie ma odzewu.. Nie wiem czy mam kupować worek nawet 3 kg, bo u Nera reakcja jest natychmiastowa. Od próby z mięsem minął już tydzień a jeszcze ma ślady na brzuchu.
Piszę, wysyłam i nic :(

Link to comment
Share on other sites

Jeden z moich psiakow mial okropna chorobe skory i podejrzewane rozniste inne grzybice itd.wydalam majatek na leki, ktore i tak nie zdawaly egzaminu, a weterynarz naciagal mnie na inne i inne.Postanowilam mu zmienic karme i dawalam wylacznie lamb & rice, jednak sytuacja sie zmienila diametralnie gdy znalazlam acane oczywiscie z jagniecina.Podawalam tylko to i pies sie wyleczyl, teraz je acane senior i jest dobrze, a skora piekna bez lupiezu i lsni jak na reklamie pantene:lol:Nie wiem czy byla to zasluga wylacznie karmy, ale tak podejrzewam...Jak narazie jestem wierna acanie, mlodszej tez ja daje...

Link to comment
Share on other sites

[B]martita [/B]mój nie da się przekonać do lamb&rice, jest gotowy zjeść wszystko ale taką karmę trzeba w niego wmuszać. Leczyłam Nera ok 6 miesięcy z alergii, skończyła się z dnia na dzień jak odstawiłam kurczaka.
Po jedzeniu ryby widzę dużą poprawę stanu sierści, jeszcze nigdy takiej nie miał :)

Link to comment
Share on other sites

Diuna jest alergikiem, dostaje leki po których powinno być ok. Dzisiaj albo jutro idę do weta, powiem mu co widzę... podejrzewam także wysuszenie skóry. Kupiłam szampon dr seidla dla alergikow, kupię krople poprawiające kondycję skóry i włosa, nie będzie dostawała nic oprócz Acany. Jak drapanie nie przejdzie, to ja już nie wiem co robić, bo przetestowałam wiele karm i po każdej było jeszcze gorzej niż po Acanie :shake:
Początkowo Acanę chwaliłam, bo nie było żadnych niepożądanych objawów. Wszystko super. Może to nie wina Acany? Tylko ktoś z rodziny dał jej coś na co jest uczulona..

Link to comment
Share on other sites

[B]Estera[/B] ja nawet jak znajdę dobrą karmę nie zrezygnuję z karmienia też domowym jedzeniem. Wiem o tym i wet to potwierdził że powinien dalej dostawać ryby że względu na omega 3 i 6. łupież znika, skóra nabiera normalnego koloru, ranki się goją.
A jednak żadne granulki nie dadzą czegoś takiego :)
Mój na szczęście nie musi dostawać żadnych leków, wszystko wraca do normy po odstawieniu mięsa.

Link to comment
Share on other sites

Estera, skórne objawy alergii podobno mogą występować jeszcze przez kilka tygodni po podaniu alergenu. Może zrób testy alergiczne? Moje psice jak zareagowały alergicznie na Bento to przez parę tygodni miały jeszcze łupież, kilka razy kąpałam je w szamponie (dziegciowym- u nas sprawdza sie fantastycznie), podawałam oleje.

Link to comment
Share on other sites

[B]Estera[/B] tylko bez kapieli! Skoro podejrzewasz, ze jest wysuszona skora, to kapiel pogorszy sprawe:roll: Moja tez ma ten problem - dosc dlugo. I specjalnie nie kapalam pol roku, teraz bede kapac tylko w szamponach naturalnych. Ale jak najmniej kapieli. Czesanie, przecieranie na mokro - tak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tilia']Estera, skórne objawy alergii podobno mogą występować jeszcze przez kilka tygodni po podaniu alergenu. Może zrób testy alergiczne? Moje psice jak zareagowały alergicznie na Bento to przez parę tygodni miały jeszcze łupież, kilka razy kąpałam je w szamponie (dziegciowym- u nas sprawdza sie fantastycznie), podawałam oleje.[/quote]Tilia z doświadczenia wiem, że bez sensu jest robić testy alergiczne, jeśli podejrzewa się alergię pokarmową :shake: Kupa kasy, a efekty nie zawsze widoczne. Najlepszym sposobem jest dieta eliminacyjna i tak też robimy.

an1a - odstawiłam gotowane, bo tylko bardziej się drapała. Ale przyznam, że próbowałam z różnymi mięsami oprócz ryby.

Duśka nie ma łupieżu. Tylko się drapie. I "znalazłam" u niej dwa liszaje. Nic więcej.

Link to comment
Share on other sites

mój jest teraz tylko na rybach, niestety kupno cielęciny czy jagnięciny to zbyt dużo na takiego psa.
Estera - zobacz czy nie jest uczulony na pszenicę itp. mój na szczęście tylko mięso i dzięki domowemu jedzeniu mogę zmieniać po 1 składniku.

Link to comment
Share on other sites

Estera dieta eliminacyjna jak najbardziej, tylko długotrwała, bo częto objawy mogą się jeszcze długo utrzymywać. Tak jak było u nas po tym nieszczęsnym Bento. Sucha skóra- możesz podawać większe dawki oleju lnianego, słonecznikowego, omeganu itd. Liszaje- nie wiem jak one wyglądają, ale możesz spróbuwać przecierać je Hexodermem. Ja go stosuję (przecieranie kilka razy dziennie) na wszlekie podejrzane rzeczy na skórze moich psów.

Link to comment
Share on other sites

Wróciłyśmy od weta. Oglądało Duśkę dwóch lekarzy, stwierdzili, że to nic groźnego. Liszaje toto nie są, tylko jakieś drobne zmiany skórne. Prawdopodobnie, jak to ja za bardzo panikowałam ,a przyczyną były przepełnione zatoki okołoodbytowe. Dusia dostała lek ten co dostaje co jakiś czas, do 1,5tygodnia świąd powinien zupełnie ustąpić. Jeśli nie przejdzie wtedy będziemy sie martwić i kombinować z natłuszczaniem skóry, zeskrobinami i takimi tam ;)
A Acana jest wg. weta bardzo dobrą karmą bo nie ma nie potrzebnych wypełniaczy tj. pszenicy, kukurydzy, ktore czesto są przyczynami alergii. Mam zupełnie odstawić kurczaka, ponieważ mała może być przebiałkowana. No a Acana jest jedną z niewielu karm, która w wersji z jagnięciną czy łososiem nie ma w ogóle kurczaka ;) Pozostaje czekać, dziękuję wszystkim za dobre rady i przepraszam za małego offa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']mój jest teraz tylko na rybach, niestety kupno cielęciny czy jagnięciny to zbyt dużo na takiego psa.
Estera - zobacz czy nie jest uczulony na pszenicę itp. mój na szczęście tylko mięso i dzięki domowemu jedzeniu mogę zmieniać po 1 składniku.[/quote]

A Acanę na łososiu próbowałaś? Bardzo dobrze "wyleczyła" mi skórę u psa. Lepiej niż reklamówka medykamentów :mad:

Link to comment
Share on other sites

A ja zainwestowałam z Acanę Light i na razie moja suka wcina ją jak żadną inną karmę, mimo iż to nie karma tłusta. Mam 3 kg opakowania i takie zamierzam kupować, żeby nie wietrzało. Zobaczymy czy zadziała. Przepisowa dawka na odchudzanie to 30 deko, dam jej 25.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']A Acanę na łososiu próbowałaś? Bardzo dobrze "wyleczyła" mi skórę u psa. Lepiej niż reklamówka medykamentów :mad:[/quote]

Właśnie o tej karmie myślę, ale niektórzy mówią że ich psy się drapią, inni że jest super ;) Wiem że jest to zależne od każdego psa, próbowałam dostać od nich próbkę ale nie odezwali się.
Muszę chyba kupić opakowanie 3 kg tylko co ja z nim zrobię jak go uczuli.. Muszę jeszcze z tydzień potrzymać go na rybie, żeby doleczyć do końca brzuch.. Tydzień jedzenia mięsa i 3 tygodnie leczenia :roll:

Link to comment
Share on other sites

Proszę o radę kogoś kto karmił szczeniaczka Acaną . Mam problem z Shih tzu - karmię Eukanubą . Kupki małe ale straszne bąki puszcza że w nocy nie mogę wytrzymać . Czy mogę bezpiecznie przejść na Acanę ? Z Royalem nie wyszło - za wolne koopki. Weterynarz mówił o Hillsie ale ja karmiłam Hillsem starszą suczkę i miała straszne zaparcia . I przytyła - nie żeby miała sadełko ale wszystko poszło w mięśnie i wygląda jak kulturysta - ciężko się porusza. Karmię obie Eukanubą ale czas zmienic na coś innego . Jaką karmę wybraC . Poradzcie - aby powietrze w mieszkaniu było bardziej czyste. Ile dni tzreba mieszać karmy aby nie było roztroju zołądka ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia1954']Proszę o radę kogoś kto karmił szczeniaczka Acaną . Mam problem z Shih tzu - karmię Eukanubą . Kupki małe ale straszne bąki puszcza że w nocy nie mogę wytrzymać . Czy mogę bezpiecznie przejść na Acanę ? Z Royalem nie wyszło - za wolne koopki. Weterynarz mówił o Hillsie ale ja karmiłam Hillsem starszą suczkę i miała straszne zaparcia . I przytyła - nie żeby miała sadełko ale wszystko poszło w mięśnie i wygląda jak kulturysta - ciężko się porusza. Karmię obie Eukanubą ale czas zmienic na coś innego . Jaką karmę wybraC . Poradzcie - aby powietrze w mieszkaniu było bardziej czyste. Ile dni tzreba mieszać karmy aby nie było roztroju zołądka ?[/QUOTE]

A ile czasu podawaliście RC i jak długo mieszaliście karmy?

Możesz spróbować przejść na Acanę (na opakowaniu radzą mieszać karmę bodajże 10 dni), z tym, że nie jest powiedziane, że nie będzie bąków. Każdy pies reaguje na karmę inaczej.

Moja suka puszczała bąki po Eukanubie, na RC o wiele mniej, ale przez pierwsze kilka dni faktycznie miałam biegunkę, potem było bardzo dobrze. Na Acanie jest mniej więcej pośrodku, ale bąki są bardzo mało "zapachowe".

To że starszej suni nie służył Hill's, nie znaczy, że młodszej też nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

Ja przeszłam na acane light w sobote, z dnia na dzien bo we czwartek skonczylo mi sie poprzednie. I zero problemow a moja Ajka ma raczej delikatny zoladek. Kupy ladne, tylko pies nie bardzo chce jest karme. Ale to nie jest nawet zle, w koncu ma sie odchudzić. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia1954']Proszę o radę kogoś kto karmił szczeniaczka Acaną . Mam problem z Shih tzu - karmię Eukanubą . Kupki małe ale straszne bąki puszcza że w nocy nie mogę wytrzymać . Czy mogę bezpiecznie przejść na Acanę ? Z Royalem nie wyszło - za wolne koopki. Weterynarz mówił o Hillsie ale ja karmiłam Hillsem starszą suczkę i miała straszne zaparcia . I przytyła - nie żeby miała sadełko ale wszystko poszło w mięśnie i wygląda jak kulturysta - ciężko się porusza. Karmię obie Eukanubą ale czas zmienic na coś innego . Jaką karmę wybraC . Poradzcie - aby powietrze w mieszkaniu było bardziej czyste. Ile dni tzreba mieszać karmy aby nie było roztroju zołądka ?[/quote]

Ja swojego małego shih karmię nutram, jest znacznie lepsza niż acana.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...